Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:52 28.09.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Паяци - има ли спасение?нови  
АвторLord of the Rings (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 15:29



Абе я кажете нещо за това безобразие с паяците. Значи трябваше да взема едни документи от един човек, който пътуваше транзит през София с влак. Отивам на гарата към обед и естесдтвенно попадам в здръстване и пристигам 3 мин преди влака да тръгне. Паркирам баш пред входа - на забраненото де, тичам хващам влака едва едва, взимам документите и бегом обратно! Да ама там вече минал паяка... Намерих си златцето зад митницата.... платих си за паяка и освен това акт за нарушението.
А сега проблема! Нямам нищо против акта - сгазил съм лука - плащам. Обаче за едно нарушение не може да има две наказания. Освен това, според мене паяк трябва да се използува само ако МПС-то пречи на движението, а аз на никого не пречих, само сгазих знака. Та кажете нещо по въпроса...



Тема Re: Паяци - има ли спасение?нови [re: Lord of the Rings]  
АвторAUDl 1OO - 2.3 E (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 23:33



Май няма спасение. Чувал съм, че паркирането плътно до бордюра спасявало, ама и това не е решение.



Тема Re: Паяци - има ли спасение?нови [re: Lord of the Rings]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано14.11.03 10:32



Защо не потърсиш юридически съвет какво може да се направи? Имаше хора осъдили успешно тази организация.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Паяци - има ли спасение?нови [re: TheSaint]  
АвторLord of the Rings (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 11:12



Говорил съм с познат юрист (не е адвокат) и ми каза, че по принцип съм прав, за двойната санкция и за това, че тряба да се вдига МПС-то само ако пречи, но да ги съдиш е вятър работа. Още повече, че си плащаш като поп за да си вземеш колата. Трябва да стане обществен скандал по въпроса за да се почеше някой, ама като знам какъв овчи народец сме си....



Тема Re: Паяци - има ли спасение?нови [re: Lord of the Rings]  
Автор Tiktak (познат)
Публикувано14.11.03 12:09



Edin syvet ot men
Okolo garata ne si ostavjajte kolata i za 30 sek
Predi 2 godini shtjaha s mene vytre da me vdignat

Tam e parkinga (do mitnicata) i tam sa im naj-lesnite 30 kinta za izkarvane



Тема Re: Паяци - има ли спасение?нови [re: Lord of the Rings]  
Авторstb (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 12:17



Ela da vidish kakvo stava po golemite gradove na germany....Plashtash i ne komentirash... Pajakat ne se vodi narushenie, a plashtash sa uslugata- min 150 euro + 75 euro sa nepravilno parkirane.... Ta obshtinite i tuk sa sakasali sdravo i si opravjat bjudjeta.
A dali si pre4il ili ne ne opredeljash ti... e mojesh da si iskajesh mnenieto, ama koj shte ti obarne vnimanie...Advokatat ti go e kasal...
Taka 4e sledvashtija pat se saobrasjavaj s vremeto si, kade spirash i parkirash... v pove4eto slu4ai taxi se okasva po isgodno...



Тема Re: Паяци - има ли спасение?нови [re: Lord of the Rings]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано14.11.03 12:17



Що да е вятър работа?! Ако повече хора започнат да си съдят, ще им се стъжни най-малкото...

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Паяци - има ли спасение?нови [re: Lord of the Rings]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 12:43



Аз съвет за спасение (по принцип) не мога да дам. Докато съм си взимал колет от гарата и мен се опитаха да ме вдигнат, ама ги видях и се разкрещях, че сега тръгвам, и т.н., та ми се размина.

Обаче в частност (на гарата, а може би работи и на други места): Колкото по-нагло паркираш, толкова по-трудно е да те вдигнат! Имам пред вид спри на тротоара (на мрамора) ПОД колоните. Тогава за да те вдигне и паяка трябва да се качи на тротоара и пак няма как да стане, щото колоната му пречи.

Аз обаче такваз "наглост" още не съм правил, но гледам че има тарикати дето я правят (и донякъде ги оправдавам ...)



Тема Re: Паяци - има ли спасение?нови [re: BullDog]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 13:35



По принцип спасението от паяка е да спреш МНОГО плътно до стена- така че да няма как да прокара остстряни онова, дето ти вдига колата всъщност!

мен също адски ме дразнят и един ден като изперкам тотално ще си купя 100 кила динамит и един високомер- като си изляза от колата програмирам ако се вдигне автомобила и на 10 см над земята онова да гръмне!!! като пукнат пет паяка ще ги видим тогава!!!!!!

иначе съд ги не лови- можеш да си сигурен освен ако не си наемеш за адвокат Рени Цанова. Опасявам се обаче, че варианта да си платиш 30 кинта ще е доста по изгоден



Тема Re: Паяци - има ли спасение? [re: Alex]  
Автор brabusGTl (член)
Публикувано14.11.03 14:23








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.