Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 24.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема С какъв размер летни гуми карате B3 - ките?нови  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано03.11.03 00:21



Малко странна тема за пред зима, ама вече маса време мисля и не мога да измисля кое ще е оптималното за мен...

За пореден път (2-ри) като сложа зимните гуми се чуствам много добре - 175/70/14, започва да вози много мазно и не изтръпвам по неравностите. Недостатъци - шумни (което май е нормално за зимна гума) и спират малко по-зле (сигурно защото са по-тесни).

Досега съм карал летни:
195/50/15 - много твърда возия, мисля, че съкратих значително живота на опорите на макферсона и втулките на носачите с тях (трябваше да се карат на 2,2 -2,3 атмосф.)
Спортно усещане за колта (което не ме кефи).

185/65/14 - доста по-добре ор 195/50/15, но идват малко широки за 5,5 широка джанта и пак возят по-твърдо от 175/70/14

За съжеление досега летните гуми все са ми били 2-ра употреба и май не мога да бъда обективен (докато зимните бяха новички като дойде колта).

Живот и здарве лятото съм решил да взимам нови гуми, и взе повече се навивам да си взема стандартните 175/70/14.

Споделете вашите впечатления...

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: С какъв размер летни гуми карате B3 - ките?нови [re: TheSaint]  
Авторsteppenwolf (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 10:09



195/60/14 летни

185/65/14 зимни



Тема Re: С какъв размер летни гуми карате B3 - ките?нови [re: steppenwolf]  
Автор Edguy (The Power Music)
Публикувано03.11.03 10:45



За летни - карам 185/65/14

Зимните ми са 175/70/14

По спецификация на лепенката на колата има вариант 195/60/14 и определено е за летни гуми. Не съм карал с този размер, но щом са го написали, сигурно е така.
Специално от летните гуми, с които карам съм доволен. Самите ми гуми са SEMPERIT SPORT LIFE - среден клас. Но много добре се държи колата.

I'm not like you and I don't wanna be


Тема Re: С какъв размер летни гуми карате B3 - ките?нови [re: TheSaint]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 11:00



vij sega.. az moita ia karah sas 175/70/14 a e po-teji4ka ot tvoita i dvigatelia e po-goliam i makar i da sam pravil prostotii ne me e hlazvala.
ideiata mi e 4e pove4e ot 185/60-70/14 ti e napravo izlishno i e samo gazaria i prezastrahovane.
za zimata.. mi dobre si se orientiral kam 175.. tova e razmera.
btw.. kakvi sa tia djanti 14"J5.5? moite originalnite sa si 14"J6?

p.s. az si karam gumite na 2.5 obiknovenno.. ami da malko pove4e drusa, malko pove4e razbiva prednicata, ama pazi gumite i djantite.. kon za kokoshka, a? :))



Тема Re: С какъв размер летни гуми карате B3 - ките?нови [re: M]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано03.11.03 13:10



Твоите джанти да не са лети?
Може на твоя модел да са по-широки...

Моите железни са точно 5,5 J ET45, досега всички 80-сетки които съм загледал все са с железни 5,5.
Досега бях с 185/60/14 и да ти кажа, на желязната джанта (5,5) правят лек балон (не стоят добре изпънати).

Иначе имам и едни лети 6J ET40, но не ме кефят и ще ги махам, освен ако не реша да взема нещо което да иска по-широка джанта.
Колкото до широчината, съм съгласен, че за мен конкретно (1,8 90HP), всичко по-широко от 185 е гъзария.

Иначе досега най-стабилен съм се чуствал точно с зимните 175/70/14 -> V max = 207 km/h Но почти 100% съм сигурен, че това е защото бяха новички.

Аз карам на 2 атм. и зиме и лете.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: С какъв размер летни гуми карате B3 - ките?нови [re: steppenwolf]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано03.11.03 13:11



195/60/14 - това върху лята джанта предполагам?

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: С какъв размер летни гуми карате B3 - ките?нови [re: TheSaint]  
Авторgumi (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 18:41



Iska6 da kaje6 4e si dignal s tazi kola 210 i to sas zimni gumi.S kakvito i da e tazi kola ne moje da gi napravi tezi 207.>Osvem ako ne te tegli nqkoi S600.............................



Тема Re: С какъв размер летни гуми карате B3 - ките?нови [re: gumi]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано03.11.03 21:26



Не ми се впуска в спор какво е възможно и какво не.

За да съм коректен трябва да кажа, че това пишеше на километража (колко е верен в този диапазаон незнам, имах мераци да го водя на стенд, ама ми минаха).

Иначе да, с зимни гуми и 5 човека в колата от Пловдив към София на едно здраво спускане около Ихтиман.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: С какъв размер летни гуми карате B3 - ките?нови [re: TheSaint]  
Авторpb (Нерегистриран)
Публикувано03.11.03 22:28



Mojata kola (audi90) dojde s takuv razmer 195/60/14 s originalni audi ljati djanti 6J , i v vsichki spravochnici pishe che trjabva da e s takiva, ama na men mi izglejdat malko naduti gumite (styrchat nastrani ot jantite) i vozeneto ne e osobeno meko, a za sledvashtoto ljato mislja za 205/60/15 s 7J djanta,predpolagam che shte e po dobre otkum vozene, kato gledam po drugi koli toja razmer izglejda dosta po debela gumata. A i kilometraja shte pokazva malko po vjarno - v momenta e s okolo 10% v poveche.



Тема Re: С какъв размер летни гуми карате B3 - ките?нови [re: pb]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано03.11.03 23:58



Полезно четиво за теб:


За 6J джанта, според мен оптималното е 185/65/14.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.