Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 09.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема обезвъздушаване  
Авторaudi b4 2,3l (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 08:45



Здравейте! Някой дали знае как се обезвъздушава охладителната система на b4 и ако междувременно се е повредила пропката за обезвъздушаване - някакви други идеи.



Тема Re: обезвъздушаваненови [re: audi b4 2,3l]  
Автор itzo75 (непознат)
Публикувано21.10.03 09:02



Здрасти!

Отваряш капачката на резервоара за антифриз, където доливаш течност. Точно в средата под капака, зад мотора, има две тръби за парното, които влизат в купето. На лявата има една пласмасова пробка - отвиваш я.
Напълваш казанчето до горе (може да напомпаш горния маркуч, който излиза от радиатора).
Запалваш двигателя и чакаш да загрее до 90-100 °С, т.е. да отвори и външния кръг. (долният маркуч от радиатора трябва да стане горещ).
Отваряш и парното на макс. топло да духа.

Тва е горе долу , като поработи 15 мин се обезвъздушава.



Тема Re: обезвъздушаваненови [re: itzo75]  
Авторb4 2,3l (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 10:53



Благодаря ти Ицо,
Междувременно те моля да ми кажеш дали докато работи машината капачката трябва да е отворена /според мен - да, но не съм сигурен/.
Освен това пропката е повредена и докато намеря ново съединение трябва някак си да обезвъздуша системата с маркуч без пропка /доколкото знам по-старите модели нямат подобен проблем/. Дали това е възможно. Благодаря предварително ако можеш да ми отговориш.



Тема Re: обезвъздушаваненови [re: b4 2,3l]  
АвторAudi b4 2,3l (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 11:00



Ицо здрасти отново,
Видях освен това че се интересуваш от гуми - кажи какъв размер ти трябват и за каква скорост за да ти предложа Goodyear/Dunlop - нови. Цената ще е по-ниска от тази на дистрибуторите.



Тема Re: Гуминови [re: Audi b4 2,3l]  
Автор itzo75 (непознат)
Публикувано21.10.03 13:47



Това е чудно за гумите

Имаш ли няква оферта ? Ценова листа?

Трябват ми 195/65/R15 .... мисля че беше Т скоростта ....

Пиши ми на

itzo75@abv.bg



Тема Re: обезвъздушаваненови [re: b4 2,3l]  
Автор itzo75 (непознат)
Публикувано21.10.03 13:55



Да, капачката трябва да е отворена, както и пробката - т.е. отвсякъде, откъдето може да издиша. Внимавай, ако отваряш капачката при загрял мотор , да не се изгориш.
Може би ще успее да се обезвъздуши и само през капачката, но трябва да помпаш много енергично маркучите от радиатора.
Как така ти е повредена пробката? Тва не го разбрах ...
Ако ще си сменяш маркучите за парното (с пробката) , по-добре първо ги смени , щото после пак трябва да обезвъздушаваш.
Има един магазин на Горубляне, май ТОНЕКС се казваше. Там гледах доста маркучи , че има.



Тема Re: обезвъздушаваненови [re: Audi b4 2,3l]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 14:30



Kolega, ako ne e neudobno izprati i na men njakakva oferta za syshtija razmer zimni gumi 195/65/15. tosheto@hotmail.com. blagodarja predvaritelno



Тема edin tap vaprosнови [re: itzo75]  
Автор lllubo (potamneni)
Публикувано21.10.03 14:41



kak se pompat tezi markuchi?



Тема Re: edin tap vaprosнови [re: lllubo]  
АвторaLEX (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 15:16



Маркучите се помпат на ръка. На практика може да се обезвъздухи системата и без да се отвива пробката на маркуча към парното. само през преливника. все пак следи си температурата за да не стане гаф...рядко се случва да се създаде въздухна възглавница аз на моето като ме смуних термостата го обезвъздуших без да му отвивам пробкката.



Тема Re: edin tap vaprosнови [re: aLEX]  
Автор itzo75 (непознат)
Публикувано21.10.03 18:12



Прав си Алекс.

гледах да не обяснявам толкова надълго - без да се развива другата пробка и за въздушната възглавница.
Беше ми обяснявал как да си сменя термостата, помниш ли ?

Та кат го сменях стана възд. възглавница и почна да прегрява 105-106 °С.
Ония "специалистите" ми викат "Откъде взе този боклук, трябваше да дойдеш при нас, ние да ти поставиме диагноза ...."
... а те не обезвъздушили с-мата и термостата не се загрява ...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.