Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 28.09.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Термостат Ауди 80 В4нови  
Автор itzo75 (непознат )
Публикувано29.09.03 12:06



Здравейте,
Онзи ден, в продължение на 150 км извънградско, колата не загрява повече от 70-75 °С. При по-голяма скорост, респ. въздушно охлаждане, изстива още повече (поне доколкото мога да се ориентирам от индикацията на таблото). Навън беше 12-14 °С.
Значи ли това, че е развален термостатът и е непрекъснато отворен? Доколкото съм чувал , оптималният режим на работа на двигателя (икономичност) е при 90 °С ?
Апропо, знае ли някой колко литра е червената зона на индикацията за бензина? Знае ли някой сайт, където мога да видя вси4ките светлинни индикации на таблото - изглежда половината не ми работят ?

Благодаря Ви предварително!



Тема Re: Термостат Ауди 80 В4нови [re: itzo75]  
АвторLavinata (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 12:17



Az imam s#shtiat problem!
Otidoh predi dva dni i smenih termostata, no efekta e neznachitelen!
Na izv#n gradsko d#rji niska temperatura, a na gradsko se d#rji dobre



Тема Re:За бензинанови [re: itzo75]  
Автор Hellix (непознат)
Публикувано29.09.03 14:55



До колкото знам е 7 литра



Тема Re: Термостат Ауди 80 В4 [re: Lavinata]  
Автор itzo75 (непознат)
Публикувано29.09.03 15:04



Е тва значи , че зимата не може изобщо да загрее ?
Може ли да се провери термостата или трябва направо да се смени ?



Тема Re: Термостат Ауди 80 В4нови [re: itzo75]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 08:43



При мен се получи същия номер преди няколко месеца- смених си термостата с Бер и всичко се успа- 90 -95 градуса и не мърда. ето как става и смяната-

малко по-шибано е ако колата ти има хидравлика. сваляш кората под мотора; сваляш петата, с която е закачена помпата на хидравликата към блока- държи се на два винта долу и два винта горе. после се отвива един капак на водната помпа отдолу. термостата е вкаран в помпата. като падне капачето на водната помпа е хубаво да имаш под ръда чиста кофа, защото ако не шурне веднага антифриза то задължително ще стане като извадиш термостата. всъщност той (термостата ) вече се държи на магия и с два пръста нежно го издърпваш от отвора.

слагаш новия и всички по обратния ред. наливаш антифриз (стария-ако ще го ползваш отново си го прецеждаш през тензух или друго парче плат) и ОБЕЗВЪЗДУШАВАШ с-мат.

желая ти успехи в начинанието- ако мога с още нещо да съм ти полезен- телефона ми е 0888/524-904 Александър





Тема Re: Термостат Ауди 80 В4нови [re: Alex]  
Авторitzo75 (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 12:35



Мерси много Алекс!

Тъкмо си купих същия термостат и се чудех дали сам да се пробвам или да ходя на майстор



Тема Re: Термостат Ауди 80 В4нови [re: itzo75]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 14:11



Моето мнение е- пробвай сам! стига да имаш подходящи условия и инструменти. Петата е хваната към двигателя- горното винтче- май с еврейска звезда- това е вид инструмент- ако нямаш такъв ще береш ядове. аз моя проблем с въпросното винтче го реших по малко хамалски начин- набих с чука един шестостен и го отвих, а после си купих от Вюрт винтче със същатата стъпка на резбета и дължина, но главата да е вътрешен шестостен. иначе не е голява философия. А и още нещо- само откачаш петата от блока, не разкачаш маркучите на хидравликата! че иначе ще шурне маслото....
лесна работа е - винмадай да не скъсаш винтовете на капачето ан водната помпа- понякоша хващат котлен камък и запират....ами това е...ако има още нещо- знаеш ми номера- ще се радвам да съм полезен, колега!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.