Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 18.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Vaprosнови  
Автор zag_1OO (непознат )
Публикувано25.09.03 18:42



Znachi imam Audi100 2.0 monoinjekcia i kakto se seshtate tozi dwigatel e slabichak za towa kupe.Sled kato mislih izwesno wreme reshih ako moje da mu smenia s dwigatel 2.3.Ta vuprosa mi shte triabwa li da smeniam skorosna kutia ili shte moga da karam sus starata.
Kajete i wie niakakvwa ideia priemam wsiakakvi mnenia i drugi predlojenia.
Ako znaette susht gore dolu kolko moje da struwa takuw motor kajete.



Тема Re: Vapros [re: zag_1OO]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано25.09.03 19:58



Пич проблема е, че на 4 цил. двигател лапите са на магарето, а на 5 и 6 цил. са заварени за роговете и тампоните на двигателя са маслени - трябва да си наравиш ново закрепване на двигателя и да смениш и макферсоните, отделно има разлика в предавателните отношения на скоростите. по - добре се замисли за 2.0Е - пълен инжекцион или 1.8Т от Ауди А4( само двигател втора употреба е около 3500лв - 1.8Т)

Щом те влече


Тема Re: Vaprosнови [re: Audimania]  
Автор zag_1OO (непознат )
Публикувано25.09.03 20:04



OK
Pri teia kombinacii za 1.8T ili 2.0E kakvo stawa sus skorostnata kutia smenia li se ili ...
i triabwa li da priprawiam neshto po okachwaneto na dwigatelia



Тема Re: Vaprosнови [re: Audimania]  
Автор zag_1OO (непознат )
Публикувано25.09.03 20:13



Iavno towa s 1.8T e skupa investicia iskam da pitam kak stoiat neshtata s 2.0 16V



Тема Re: Vaprosнови [re: zag_1OO]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано26.09.03 00:18



По окачването не трябва да пипаш нищо, двигателя като блок е същия, съответно и закрепването му, но за 16 кл. двигател трябва да се махне акумулатора - делкото при тях е зацепено на единия разпределителен вал и стърчи отзат точно където е стойката на акумулатора, трябва да се изреже. Трябва да знаеш,че по-мощните мотори са с вент дискове отпред и дискове отзад на спирачките,но това не е белка за умиране, също ще трябва да се сравнят и ел. инсталации в частта отнасяща се да двигателя, да се сложи компютър за съответния двигател и евентуално и бензинова помпа. Не се отчайвай ама всичко това може да глътне 2000лв. нали се сещаш, че двигателя който ще вземеш трябва да се отвори и прегледа да се сменят гарнитури, уплътнения да се видят как са лагери, бутала, сегменти, клапани - водачи, гумички и повдигачи, с две думи всичко за да знаеш какво имаш , а не да се сложи и после да се вади - сигурно няма да купиш нов двигател в сандък, а такъв втора употреба ще е между 500 и 1500 лв. зависи от къде как се пазариш и т.н. Замисли се не е ли по-евтино да смениш колата за по-мощна и да доплатиш 1000лв примерно, а при късмет може и да си на 0

Щом те влече


Тема Re: Vaprosнови [re: Audimania]  
Авторzag_1OO (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 00:50



Mersi za izcherpatelnata informacia
Ama gadnoto e che sum se priwurzal kum kolata puk si e krasiwa(s edni hubawi gumi i djanti 225/50/16 AZEV djanti 10 cola) i ne mi se prodawa shte gledam da ia prawia i da subera kum 2000 lv:))
Gadnoto e kato se priwurjesh i ne mi se razdelia pone na toia etap:)



Тема Re: Vaprosнови [re: zag_1OO]  
Авторzag_1OO (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 00:52



zabrawih da te pitam ECU-to kolko shte mi struwa spored teb sus datchicite
i toia 2.0 16v nali e 140 konia ili...
znaesh li kak se durji toia dwigatel?



Тема Re: Vaprosнови [re: zag_1OO]  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано26.09.03 01:03



Я зарежи тая работа!
По добре си продай колата и си купи същата с по-мощен двигател
иначе си е разправия, нерви и пари.
Предлагам ти да се откажеш, защото работата не е проста, а и не знаеш къде какъв проблем може да възникне в последствие и да си развалиш колата и да си изхарчиш парите.
А щом заговори и за ЕCU и електроника играта загрубява доста.

Може ли един въпрос?
От кога я имаш тази кола и защо си я купил с този двигател след като ти е недостатъчен?



Тема Re: Vaprosнови [re: zag_1OO]  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано26.09.03 01:12



Звучи иронично, но аз имам точно обратният проблем
Притежавам кола по-мощна от желаното и мощността й определено не е за моя стил на каране бих искал по-слаба кола за да не давам излишни пари за гориво, но все още не съм решил (а и няма) да си сменям двигателя
Единствената причина поради ,която я държа още е удоволствието!
Ако двигателят ти бе 2,4 Дизел можеше да спретнеме една трампа



Тема Re: Vaprosнови [re: verter]  
Авторzag_1OO (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 01:14



Kolata ia imam ot edna godina i togawa ne smiatah che e dobre
Abe ne che ne vurvi chak tolkova ama drugo si e malko po moshten dwigatel


E ako ne stawa niama da ia praia i kogato imam vuzmojnost ia smeniam




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.