Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 01.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Скоростна кутиянови  
Авторhellix (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 09:48



Здравейте :)))
Имам Ауди 80S 90-та година с автоматични скорости,обаче сега се оказа че ще трябва да се правят..та идеята ми е че ремонта на скоростната кутия или замяна с готова такава ще отиде към 500-600 лева,а един познат може да ми сложи 5степенна механична за към 400.Разликата в цените не ме бърка чак толкова ,но сега се чудя кое ще е по-добре да сложа.

По принцип коя от двете е по-добра,като не става дума за консумативи и т.н.
Мерси предварително :))



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: hellix]  
Автор Любитeл (biraaaaaaaaa)
Публикувано10.09.03 10:53



Ako сложиш механична, колата ще бяга повече и ще гори по-малко, но ще трябва да ръчкаш скорости, което за мен си е хамалогия, но това е друг въпрос.
Цената за слагане на ръчни скорости ми изглежда разумно, но това което казваш за ремонт на автоматика ми се струва съмнително евтино, по-скоро е около и над 1000лв.
Остава ти да избереш какви скорости искаш....



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: Любитeл]  
АвторHellix (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 11:36



Аз питах в сервиза в Дружба,които вече е преместен на Хладилника.В интернет страницата им пишеше че рециклирани кутиите били по 350$, а после като се обадих ми казаха че са по 300-350 лева+100 за монтаж и демонтаж+50 за маслото..а и не знам дали мотята може да се оправи.И на мен ми се струва евтино...но поне давали една година гаранция,което пак е нещо.Иначе и така ми харесва как се кара.По принцип са ми казвали че автонатичните скоростни кутии не се разваляли ако се поддържат добре,но иначе стват мизерии.
А като купувам скоростна кутия ако се наложи какво да и гледам,за да не се окаже някоя бръкма,защото звънях по обяви и цените са от 160 до 300 за 5 степенните и според собствениците всичките бяха 'идеални'..та незнам:)))



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: Hellix]  
Авторm.i.l.e.n (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 15:58



Hi,otnosno skorostnata kutiq,az imam B3,koqto be6e s 4 skorosti,i bqh mnogo navit za 5,i re6ih da sloja 5stepenna kutiq.Po4nah da zvanq po obqvi i da tarsq...Trqbva da ti kaja 4e vidqx dosta bokluci,na koito im iskaha po 200 250 lv.Nakraq namerih edna obarnata po tavan kola,i ot neq q vzex za 180 lv,i sega karam s neq i sam dosta dovolen,ne e pravila nikakvi problemi.No moito mnenie e da ne vzima6 kutiq ot morgite..tam ti kazvat niq q belejim,i ako ima ne6to ni q vra6ta6.Tova da ne e akumolator,samo da ka4va6 i da maha6.



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: hellix]  
Автор deliveryman (новак)
Публикувано10.09.03 21:53



ne pravi taz greshka na avtomat da slagash ra4ka rabotja v audi i ti go kazvam nai otgovorno koito ti kazva 4e shte svali ednata i ke ka4i drugata te laze zashtoto ima oste 100 drugi neshta i nakraja shte ti izleze takava cifra 4e shte ti doide da se samoubiesh....i ne zabravjai 4e avtomata e nai blagoto neshto na taz zemq osobeno v gradsko



Тема Re:Ебаси тъпнятанови [re: deliveryman]  
АвторHellix (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 12:40



Знам и мен ме кефи как се кара,но сутринта бях при специалистите от 4X4 за автомати4ните кутии на хладилника и те са решили че трябва да се сменя диференциал(бяха си го намислили още като говорихме по телефона преди седмица.Смяна=800лв...."при положение че на другите места били по 1600?!?!?)"Всяко 2-ро Ауди било със скапан диференциал"...."Нямало такива оригинални диференциали в цяла България и щели да сложат някакъв с които са щели да ми се вдигнат оборотите с около 500,но щяла и да набира по-добре:...
Казах им че на 2 различни места ми казаха че било от скоростната кутия(единият ми е роднина и бачка от 30 години ебати..трябва да знае поне нещо) ..и на въпроса ми защо тогава понякога се бави превключването,Дърпа след това заради вече високите обороти и т.н. шемета ми каза че можеби и скоростната кутия си била изпилила нещо си и са щели и нея да я погледнат...но още кинти съответно .

Нямам думи..незнам толкова ли си разбират,,нарочно ли лъжат....И в крайна сметка немога да си оправя при тях кутията...остава ми само моят човек..а вече и за него се чудя....

deliveryman кажи какво мислиш по въпроса че съм се хванал за главата вече.Ти в Аутотехника ли бачкаше.При вас май не правят такива неща...Мерси предварително..



Тема Re: Скоростна кутиянови [re: m.i.l.e.n]  
АвторHellix (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 12:48



Здравей и мерси много.Един познат сега си е сменил 4степенната с 5 степенна,и ми я дава за 150 лева,но не бях навит мисля че 5ст-на е по-добре.Според теб има ли голяма разлика..и по нещо мога ли да разбера дали е добре или е сдухала преди да я купя ако е от някоя обява..:)))



Тема Re:Ебаси тъпнятанови [re: Hellix]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано11.09.03 13:53



Всичко правят, ама цифрите са едни..... Иначе отиди в друг сервиз и виж там какво ще ти кажат... Според мен тия в 4х4 май са те хванали за рибка!



Тема Re:Ебаси тъпнятанови [re: tsvet4O]  
Авторhellix (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 14:44



В София знам че има само два сервиза за автоматични скоростни кутии и те са АВТОЦЕНТЪР АВТОМАТИК преди в Дружба,а сега на бул.Черни Връх 86/ сервиз 4x4/ и ДЖЕМИНИ 4 ООД ,а те са по пътя към Банкя...Ако има и други дайте инфо , че фантазията ми се изчерпа :)))) Не стига че 1,2 месеца ще работя за тоя дето духа,а и няма кой да ми свърши работа....все едно карам совалка деба...



Тема Re:Ебаси тъпнятанови [re: hellix]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано11.09.03 14:48



А в Джемини ходи ли? Аз там правя автоматика / засега само смяна на масло и филтър/, но чух много доволни хора от там. И НСО си правят там колите..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.