Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 07.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема ZASHTO MI Biqt prednite diskoveнови  
Авторslaf (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 11:38



pi4ove,
neka ako nqkoi e imal podoben problem da spodeli
imam b4 s abs i ventilirani diskove, koito zapo4naha da biqt vav volana pri naiskane na spira4ka
parvo gi smenih s novi PAGID i nakladki pagid, sled 2 meseca i te zapo4naha da biqt
sled tova prestargah na strug starite i sega si karma s prestargani diskove koito pak po4naha da biqt
ve4e neznam kakvo da pravq




Тема Re: ZASHTO MI Biqt prednite diskoveнови [re: slaf]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано16.09.03 12:38



За да ти бият, /ако са те/, значи са крижи.. За да са криви, значи са прегрявани....



Тема Re: ZASHTO MI Biqt prednite diskove [re: slaf]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано16.09.03 13:13



Проблема ти може да се дължи на задържащи щифтове на спирачните апарати. Пробвай да свалиш апаратите и да ги почистиш и смажеш.
Супортите са саморегулиращи се като трябва да са на еднакво разстояние от 2те страни на диска, но ако щифтовете са клеясали може да се получава по-интензивно износване на едната страна на диска и неравномерно спиране. Виж накладките ако ги пазиш до колко са износени левите и десните?
Имаше полезна тема по въпроса в абв.бг, ако искаш потърси там.

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Re: ZASHTO MI Biqt prednite diskoveнови [re: tsvet4O]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано16.09.03 13:27



и как ги е прегрял........с печката.......или ти си имаш термометър на дисковете и редовно слизаш да им проверяваш температурата да не прегреят...........оня ден четох във форума на фиат как трябвало да слизаш на първа от баира щото като загреели спирачките им отказвали...........бах мааму фиат нема си купя щот не ща да се трепя ама карам пасат и досега не съм слизал от баир с по ниска предавка от четвърта но не съм имал проблем със спирачки ..........палил съм феродо но нито съм кривил дискове нито съм оставал без спирачки........... а това кривене от прегряване ми струва съмнително..........

незабележим


Тема Re: ZASHTO MI Biqt prednite diskoveнови [re: slaf]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано16.09.03 13:40



Може да те гони и каръка (като мен).
Значи как се "кривят" дискове: при добре загрял диск (не прегрял) като стъпиш в някоя по-голяма локва, така, че да плисне на диска и си готов!

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: ZASHTO MI Biqt prednite diskoveнови [re: silent]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано16.09.03 13:52



Щото толкова можеш а караш....
Мълчи си поне повече



Тема Re: ZASHTO MI Biqt prednite diskoveнови [re: tsvet4O]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 14:23



Хипотетично е възможно да се изкривят от прегряване - ама за да настъпят линейни деформации в стоматана то тя трабва да се нагрее дет се вика до синьо- това става ама във формула 1- не вярвам и вашите спирачки да се подложени на подобно натоварване. аз лично редовни си спирав от 120 на 0 и нямам проблеми със спирачките- е сменям си редовно накладките, но това си е нещо нормално!
биенето може да е от други неща- например ако от износване на дисковете в края им се е получил лек ръб- това се решава със струговане. друг вариант е разбити селенови втулки на носачите- което ми се струва най-вероятно- това им е слабо място на Б4-ките- провери си ги тях.



Тема Re: ZASHTO MI Biqt prednite diskoveнови [re: Alex]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано16.09.03 15:08



А ако при едно нормално /или малко над нормалното/ загряване на накладките оцелиш локва, какво се случва със стоманата?!?
Разбира се, че проблема може да е и от други неща, но човека казва, че според него са криви дисковете, а това, мисля, е основният начин да се изкриви диск...



Тема Re: ZASHTO MI Biqt prednite diskoveнови [re: tsvet4O]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано16.09.03 15:16



едни сте карачи и затва си кривите дисковете................... други редовно им слагате термометрите в дисковете да не дигнат температура щото пак сте карачи ама немате кинти за нови дискове ..........карачи разни одят по света..........и все карачи........

незабележим


Тема Re: ZASHTO MI Biqt prednite diskove [re: TheSaint]  
Авторslaf (Нерегистриран)
Публикувано16.09.03 15:21



da be
ama ne e mnogo razumno tva za lokvite

shtoto s 3 komlekt diskove ve4e
taka sam vnimaval
kato 4e li karam bentley azure
ne sam natiskal spira4kata po silno otkolkoto bih natisnal igla varhu balon
se edvam edvam
i pak se pokriviha
a sam smenil i manshoni i tamoni i sekvi laina po oka4vaneto




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.