Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 03.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Баси черната серия :(нови  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано02.09.03 23:27



Ударих се!

Това жените са прекрасни същества, но ужасни шофьори (поне болшинството).

Абе как може да правиш обратен завой на булевард говорейки по телефона без да се огледаш добре!!
Карах е лявата лента (дясната беше заета), в момента в който видях колата която ми пресича пътя и осъзнах, че става лошо, вече не можах да спра (валеше дъжд, беше доста хлъзгаво и започнах да се пързалям), извих наляво и навлязох в насрешното за да я избегна, човека който идваше срещу мен спря доста далеч за да ми даде шанс да се разминем, но девойчето реши, че и дават път и без да се огледа потегли...

Имах избор: или да се ударя в нея, или да отстъпя още в лявно и да се тресна челно в идващия срещу мен микробус. Дори нямах време да се набера на класона.

Е, избрах първото.
Щети: намачкан деснен калник, пробита и отчупена в дясната си част броня, разкъсана гума (отиде ми комплекта от 4 еднакви гуми), доста хлътнало към прага дясно колело.

Сега с повече от 30 км/ч колата е неуправляема.

Само се моля да съм скъсал тампони на носача, защото иначе може да е: изкривен носач и/или макферсон, кормилна рейка. Може да имам пораженя и по полуоската.

Абе направо ме боли сърцето.

Драмта се разиграва на бул. "Арсеналски" малко след плувен басейн "Спартак" посока към Хемус.

Склонен съм да обвиня и себе си защото май карах по-бързо от колкото трябваше (може би 60) за този хръзгав път.

Избеснях защото, на чисто новата Тойото Ярис и нямаше видимо почти нищо (разкачи и се бронята само). А един тип от антуража й който май и беше гадже и дойде по-късно с чисто нов джип "Чероки", заяви, че бил в колата (а те бяха 2 девойки само), а аз съм бил виновен за ПТП-то защот съм правил тройно изпреварване. Баси наглостта!!!
Девойката я обявиха за виновна (прави обратен завой на двойна непресечена лента (не, че я имаше) и я ошамариха с акт.

Та сега тръпна да видя утре какви поражения имам по ходовата част. Дано няма деформация на купето.

Баси за 12 години, имах един акт ('96) и едно леко ПТП ('95).
Сега в рамките на 5 дена направо избивам рибата.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Баси черната серия :(нови [re: TheSaint]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано03.09.03 01:39



BTW, някой да продава (подарява) една прилична гума 185/65/14?
Ще я търкалям задна докато спастря пари за 2 нови.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Баси черната серия :(нови [re: TheSaint]  
Автор lllubo (непознат)
Публикувано03.09.03 09:20



Ebati i tapata putka. A onzi tapak na koj e zaiavil che bil v kolata - na chengetata?
A zastrahovatelite niama li da pokriat vsichki shteti - shtoto spomena che shte spestiavash?



Тема Re: Баси черната серия :(нови [re: lllubo]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno Turbo)
Публикувано03.09.03 09:36



ako kupeto e kriwnato, poweche kola ot towa ne stawa...
a i sled udar mnogo chesto tam pochwat da gniqt kolite:(
THESAINT dano da nqmash neshto izkriweno po kupeto...



Тема Re: Баси черната серия :(нови [re: TheSaint]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано03.09.03 10:03



съчувствам ти и дано ремонта ти излезе по лек отколкото очакваш.........и друг път леко в дъжда..........за съжаление настилките в почти цяла софия са много износени и като пръсне малко дъжд става страшно..........и с повече внимание и малко късмет да не те спохождат за в бъдеще такива неприятни преживявания.............

незабележим


Тема Реве ми се :(((нови [re: KPEMATOP]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано03.09.03 18:48



Изкривен макферсон, откъснато от десния рог магаре, поддал десен рог, провиснала дясна врата (може да не е от усукване на купето, а от поддалия калник, знам ли), много вероятно е да са криви: десен носач и магаре.

Измикярите от Юпитер ми писаха бронята за ремонт (липсват парчета от нея!!). Днес гледаха само външно.
Насрочиха нова дата за допълнителен преглед -> 16.09.2003 в избран от мен сервиз. Идеята е да се качи на крик и да се видят (замерят изкривяванята). Те се виждат и с просто око (когато лявото колело сочи напред, дясното прави лек десен завой), ама нейсе.
Тъпото е, че до 16-ти не мога да почна да я правя, нито да я карам. Днес на сухо постигнах средна скорост 50, то не бе свирене на гуми не мирис на изгоряла гума. Абе трагедия!

Kъде ще ме пратите за изпъване на рога? Иска ми се да са читави и 100% проверени хора.

А в какви цифри навлизам, направо не ми се мисли... :(((

KPEMATOP - ако си добре запознат сподели защо да не става кола? Ако се дръпне на стенд и за завари с аргон?

Баси тъкмо я бях нагласил отвсякъде!









"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"

Тема Re: Реве ми се :(((нови [re: TheSaint]  
Авторopel 1.6 (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 19:36



Preduprejdenie za Jupiter - gledai da ne stane taka, che da si platish remonta i sled tova s meseci da si tursish parite. niakolko poznati izgoriaha taka.

Uspeh!



Тема Re: Реве ми се :(((нови [re: TheSaint]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 19:38



donaiakade naistina e viarno 4e pove4e kola ot tova ne stava - ako ne se razpane kato horata sled tova nikoga niama da naglasish geometriata na taia kola.. kato horata kade izpavat - neznam.. moita taka i ne be v mene, kogato ia izpavaha (niakade iz Botevgrad). nai-dobre razberi kade ima 4itavi maistori (ot li4ni vpe4atlenia na prepatili), i ne raz4itai samo na tova 4e kato ia vkarash vav visokotehnologi4en serviz vsi4ko shte e nared.. dosta precizna rabota e i osven tehnika si iska maistorlak



Тема Re: Реве ми се :(((нови [re: TheSaint]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано03.09.03 19:51



Imam rodnini koiito se zanimavat s tova firmata se kazva Hidrolift.Dori sobstvenika kara passat koito e izpuvan na stenda ............qvno se polu4avat dobre avtomobilite.Shte q napravqt dobre poneje s tova se zanimavat ot mnogo vreme ama ne znam kolko shte ti vzemat.Obadi im se na tel. 02/9571240 i razpitai ako iskash.Samo ne znam dali nqma da kajat 4e ne im se zanimava ako e neshto drebno poneje tam sam vijdal mnogo skupi avtomobili silno katastrofirali i sigurno predpo4itat da se zanimavat s takiva poneje shte vzemat pove4e pari no vse pak obadi se i pitai.




Тема Re: Реве ми се :(((нови [re: M]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано03.09.03 19:55



Za Hidrolift znam 4e prodavat takiva stendove i edno vreme davaha kursove na zakupilite gi ,kak da gi polzvat.........predpolagam znaqt kakvo to4no trqbva da se pravi.Samo da ne iskat mnogo pari 4e sa malko marzelivi.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.