Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 19.04.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какъв е принципът на работа?нови  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано28.08.03 12:12



Става въпрос за капачката с клапан на резервоара.
Старата като я завъртя силно при следващото отваряне изпуска обилно налягане.Реших, че е развалена и си купих нова.Сега пък имам друг проблем.След като я завъртя има някакво устройство в нея което не ми позволява да я завия силно-започва да прескача и да щтрака.Това хубаво ама като реша да си налея гориво въртя по 10 и повече оборота за да я отворя.През цялото време щтрака и прескача нещо в нея.
Как трябва да работи тая пущина и коя капачка да си сложа.
Капачката е без заключване!
Едни ми викат, че трябвало да си има налягане
Какво мислите по въпросът?



Тема Re: Какъв е принципът на работа?нови [re: verter]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано28.08.03 13:29



трябва да щрака само като я завиеш до определено положение но не и като я развиваш...........иначе моята капачка не задържа налягане даже непосредствено след като спра мотора мирише леко на бензинови пари от към гърловината на резервоара...........

незабележим


Тема Re: Какъв е принципът на работа?нови [re: verter]  
Автор lllubo (непознат )
Публикувано28.08.03 14:46



a siguren li si che novata kapachka e nared? Moje da e preebana.
Moiata sashto kato ia otvivam i vaobshte ne shtraka. Samo kato ia zavia shtrakva i ia zakluchvam i tolkoz.
Ama ako niama zakluchvalka i vartish po polovin chas zada ia mahnesh - maj e preebana.
Inache sam vijdal edna kapachka sas shifar - edno kraglo kopche kato na seif i vartish cifra na liavo, cifra na diasno i taka cialata kombinacia
Ama zashto ti e kapachka bez da se zakluchva? mnogo lesno mogat da ti gepiat benzineca



Тема Re: Какъв е принципът на работа?нови [re: verter]  
Автор Myyy (познат)
Публикувано28.08.03 14:51



Баси, искам и аз такъв резервоар, дето да изпуска налягане, демек да се пълни. А моя като го отварям, само вакуум.



Тема Re: Какъв е принципът на работа?нови [re: lllubo]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано28.08.03 15:00



Мойта капачка на ладата е таккава - 144 комбинации, дори ги бяха нацелили по 1 време че бензина взе да изчезва :)

По принцип е със централно на капачето на резервоара, но дори там съм виждал че са с ключ капачките.
Малко съмнително звучи това тракане, никакъв смисъл няма за капачка която е без ключ да е с такава щуротия:) Идеята е докато е с ключа да се затяга нормално, а като го извадиш да прещраква на празен ход..

За самата система - има една клапа (поне на 90-ките) за вентилация ка бензиновите пари от резервоара. Ако седи дълго колата може би тогава ще се появи надналягане на парите. Иначе се изсмукват, минават през carbon canister-а за филтриране и се вкарват край дроселовата клапа за доизгаряне.

Дори си мисля че резервоара не е херметично затворен, има едно маркуче което тръгва право надолу точно под гърловината и според мен е някакъв вид преливник.

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Re: Какъв е принципът на работа?нови [re: lllubo]  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано28.08.03 15:09



Тези капачки с шифър ги знам.Имам един приятел ,който скоро си я махна, защото му правеше ядове.

Капачката по принцип ми няма заключване ,защото имам фабрично заключване на металният капак над капачката вързан към централното заключване.
Може новата капачката да е преебана
Ще си сложа старата-поне ще мога лесно да я отвивам



Тема Re: Какъв е принципът на работа?нови [re: int 27h]  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано28.08.03 15:14



Мисля си друго-не съм сигурен дали като отвия капачката духа или смуче въздух!
Може този преливник дето казваш да се е запушил и като затворя здраво капачката да няма как да влиза въздух и помпата като измуче определено количество бензин да създава вакум.
Клапанът може да не е повреден, но да е обратен т.е. да изпуска налягане отвътре на вън, а не обратното



Тема Re: Какъв е принципът на работа?нови [re: verter]  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано28.08.03 15:18



Работата е ясна Ще си сложа старата капачка и просто няма да я завивам.Да си смуче или изпуска въздух колкото иска.
Притеснява ме само това дали не трябва да има някакво налягане за нормална работа на помпата все пак!



Тема Re: Какъв е принципът на работа?нови [re: verter]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано28.08.03 15:32



Не се шашкай от глупости
Сещам се преди време някой беше писал че му цъкала постоянно клапата която помпи парите от резервоара и се страхуваше да не му го деформира от вакуума

Най-елементарното решение е да не затягаш толкова капачката ако те притеснява. Силно се съмнявам точно на твойта кола да се е запушил тоя маркуч ;) Има диаметър поне 2-3мм, а колата едва ли е събирала чак такива боклуци покрай гърловината на бензинопровода. Между другото новата капачка оригинална ли е? Ако е от Симеон изобщо не бих се замислил да си върна старата. То ако става на въпрос продават се едни съвсем елементарни капачки, жълти пластмасови които почти не уплатняват, а просто се натъпкват да не влиза прах

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Re: Какъв е принципът на работа?нови [re: lllubo]  
АвторAudi 9O (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 15:55



Benzin ne mogat da ti vzemat imash klapa koiato se otvaria samo pri nalivane taka che i naliaganeto ne moshe da spada




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.