Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 25.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема А3-А4 ?  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано18.08.03 10:00



Понеже не съм толкова в час като вас, може ли някой да ми обясни защо се получава тази разлика в колите на старо - изравнени цени, че и понякога А3-ката е с по-висока цена?
Чувал съм, че 3-ката е много яко сглобена, има екстри от горния клас и т.н. Това ли е основната причина или има и още нещо.

Майка ми е приплакала за кола - малка та май ще търсим нещо от този клас и понеже вие сте в час - кажете моля



Тема Re: А3-А4 ?нови [re: Чepнorлaв]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 16:13



Abe spored men razlikata e shtoto a4ktie stanaha super mnogo i im pada cenata, dokato a3kite ne sa chak tolkova mnogo, a i sa po-specifichni (malko hora biha dali tolko pari za takava kola) povecheto predpochitat 4vrati che e po-funkcionalno... chisto pazaren mehanizym de - za tova a3kite sa po-skypi. Inache az imam a3 - i e strahotna kola - vzimai njama da sbyrkash



Тема то за взимането има време..нови [re: spe]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано18.08.03 17:19



ок, мерси ти.. я кажи сега какво е твоето - дизел, бензин..
Щото аз към дизелче съм се поориентирал. От кога се появява комон рейла при ауди.. някъде началото на 97г... кога е?
Щото има разни 3-ки и 4-ки от 96 ама те май са си стандартен дизел. Кажи нещо повечко и по тоя въпрос.
Отделно оттук ли да се взима или да бия път до Германско..



Тема Re: то за взимането има време..нови [re: Чepнorлaв]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 17:51



moito e 98g 1.8 20V benzin. Glei sja - common rail ne sa dizelite sys sigurnost. Tdi mai e pompa djuza. Karah eno a4 90 konja dizel i ne mi haresa vyobshte - mnogo spynato beshe. S chervenoto i 110 konja motora mai e dosta po-dobyr. to e s promenliva geometrija na lopatkite na turbinata. I az otnachalo iskah samo dizel, ama njama smisyl mai - shtoto sa po-skypi dosta i ako ne praish po 100000km na godina ne ti izliza po-evtino, a i chastite sa po-skypichki. V germany mai e po-dobre da go vzemesh otkolkoto v bg, no za dizelite tam sa na strashno mnogo km - ako ne sa - nachi sa vryshtani pochti 100% . Pyk i turboto trjabva da se kara malko po po-specifichen nachin a ne mnogo hora go pravjat. Az gledah 3 tdi ta - 2 - 110 konja i 1 - 90 konja v germany ama na 2te im bjaha izduhani turbotata, a tretoto imashe njakyv drug problem da ti kaja... Benzina mai sa po-bezproblemni - obshto vzeto tova e moito mnenie - ako imash siguren chovek ot koito da kupish dizel si zaslujava shtoto tija dizeli samo ja mirishat naftata, no inache e goljam risk... pyk i 90 konja motora ne si zaslujava spored men opredeleno...



Тема Re: то за взимането има време..нови [re: spe]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано18.08.03 17:59



Е човека казва, че колата е за майка му... Надали тя е рали шампион Така че тия 90 коня на това купе ще са й предостатъчни! Друг е въпроса дали една жена ще може да поддържа дизел..



Тема Re: то за взимането има време..нови [re: tsvet4O]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 18:10



Heheheh:))) I ti si prav sha znaish:))) Ama i edva li she vyrti po 100k godishno:) Togava ima smisyl ot razlikata v cenite:) Makar che na maika mi kolata e 110konja na 14000km i vchera mi zajavi che vyobshte ne nabirala:)) de da znaish:)



Тема Re: то за взимането има време..нови [re: spe]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано18.08.03 18:40



Е има майки и майки



Тема Споконови [re: tsvet4O]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано19.08.03 09:42



моята не е състезател
90коня ще са и добре със сигурност, но понеже и аз ще я покарвам тази кола та си мислех и аз за 110 коня ама да видим..
Колко струва едно турбо като се издуха?
Добре де - да се залага на 3-ка или на 4-ка в края на краищата?

Отделно нали съвсем спокойно се прави чип-тунинг на тези дизели и нещата се успиват още повече?
Също така то е ясно че е добре да е по-нова колата, но тези от 96, 97г. стават ли?



Тема Re: Споконови [re: Чepнorлaв]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 11:43



:) Ti si znaesh. Turbo kato se izduha struva baja pari kato novo - moje i da se reciklira de... Ama ti mai si tvyrdo reshil za diesel? Samo shti vmetna che moito 1.8 20V izvyngrada dava razhod 7 i malko kato go karam s postojanno vkljuchen klimatronic, po magistralata sys 140, kato ot vreme na vreme se zabavljavam s poveche - do 210 (s klima ne moje da gi digne), koeto mislja che e poveche ot perfektno... Mejdu a3 i a4 e vypros na vkus veche - men lichno kato dizain a3 mi haresva mnogo poveche i zatova i a3 si kupih (makar i po-skypa) chip tunning stava - ama davash oshte cifra pari (za diesel a3 mai e kym 500EURO) pyk i si skapvash motora po-byrzo... taka che parichkite koito mislish da spestish ot naftichka stavat mnooooooogo mnogo.
Inache 96-97 mai sa edni i syshti, ot 98 i 99 i2000 imat dosta razlichni neshta... ama i 96-97 stavat razbira se...



Тема Re: Споконови [re: Чepнorлaв]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано19.08.03 14:58



Според мен А4 е голяма кола за жена. А за турбото - изобщо е е ефтино, но не се чупи толкова лесно. Така че не се притеснявай за това



Тема Re: Споконови [re: spe]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано19.08.03 15:01



"pyk i si skapvash motora po-byrzo "ще извиняваш, ама това е пълна глупост.Дизела, ако се кара правилно, ще изкара 2 пъти повече км. друг въпрос е, че вероятността да попаднеш на здрав дизел е по-малка отколкото бензин



Тема Re: Споконови [re: tsvet4O]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 16:32



napylno sym syglasen che ako se kara pravilno shte izkara mnogo. Az imam predvid che ako mu slojish chip shte go skapesh po-byrzo!



Тема Re: Споконови [re: spe]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано19.08.03 17:51



Трябва да си голям бастун да правиш от дизел спортна кола! Като искаш спорт и чипове, има достатъчно бензинови предложения, които не са лоши...
Но за тоя вариант трябват $$$. Но и спорт без $$$ не става



Тема Re: Споконови [re: tsvet4O]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано20.08.03 08:38



Kaji im go na tia bastuni ot VAG
Da ne se opitwat da lansirat Seat-a kato sportnoto lice na grupata Kwi sa tia ubiti dizelqci po 130 i 150 konq na kompakten klas kola!

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Re: Споконови [re: int 27h]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано20.08.03 09:05



Не съм казал никъде, че са убити дизеляци! Просто дизела не е горивото за спортна кола. Имах конкретно предвид А3 90 коня, на които пичовете искат да слагат чипове.
И ще е много интересна гледка как тия 130 коня ускоряват, а отзад ги гони облак пушек



Тема Хайде сеганови [re: tsvet4O]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано20.08.03 09:27



чип тунинг се прави на комон рейл, за да постигнеш повече въртящ момент, по-нисък разход. Мах. скорост също се вдига, но то си е до човек дали ще я натиска дотам..
Е, няма да можеш да докараш Евро 3 ама в БГ на кой му пука..
Само дето цените са доста солени на пустите 3-ки.. ама ще се оглеждаме..



Тема Re: Хайде сеганови [re: Чepнorлaв]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано20.08.03 09:48



А двигателят чупи ли се повече?



Тема Не, обратнотонови [re: tsvet4O]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано20.08.03 10:35



пази се повече, тъй като няма ограничения и си изгаря нафтата по-добре, отколкото като е спънат



Тема А как се познава турбото, дали е ок?нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано20.08.03 11:35



как става номера? досега не съм карал такова.. е карал съм някакво пежо, ама разликата е нали..



Тема Re: А как се познава турбото, дали е ок?нови [re: Чepнorлaв]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано20.08.03 11:57



V serviza mnogo poznavat



Тема Ценнонови [re: spe]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано20.08.03 15:17







Тема Re: А как се познава турбото, дали е ок?нови [re: Чepнorлaв]  
Автор 1.8T (непознат)
Публикувано20.08.03 20:54



При дизелите незнам как е, но при бензиновия, като го изфорсираш на празен ход маркуча преди дроселната клапа се издува. Ако не се издуе, значи няма какво да го издуе...и тогава отиваш при ония, дето много познават.



Тема Ясно..нови [re: 1.8T]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано21.08.03 10:02



това е вече нещо по-така



Тема Re: А как се познава турбото, дали е ок?нови [re: 1.8T]  
АвторA9 (Нерегистриран)
Публикувано24.08.03 18:24



A ако не е маркуч а тръба...



Тема skapanqcite ot VAGнови [re: int 27h]  
Автор deliveryman (новак)
Публикувано25.08.03 15:18



karal li si ibiza 130h.p.?



Тема Re: А как се познава турбото, дали е ок?нови [re: A9]  
Автор deliveryman (новак)
Публикувано25.08.03 15:22



po-mnogo ne6ta se poznava....kato pitash dali sa smenqli filtar na karternata generaciq i kato te pitat kvo e tova ne6tata ne otivat na dobre



Тема Re: skapanqcite ot VAGнови [re: deliveryman]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано25.08.03 17:40



Май не схвана че иронизирах това: "Трябва да си голям бастун да правиш от дизел спортна кола! "

Дадох пример с VAG, които точно това правят - спортни дизели (на Сеат).

Аз уважавам достатъчно дори обикновения 1.9TDi на Ауди! Особено на по-лека кола дава страхотна динамика. А ако имах възможност бих карал А4 2.5 TDi 180hp Сигурно гъне асфалта!

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Re: Споконови [re: tsvet4O]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано25.08.03 17:55



Като стане на 10-15г ще е интересно, да
Новите TDi-ta почти не пушат!

Със старото ауди съм се заигравал с 1.9TDi - 90 коня, доста добр се държи до към 180, трябва да съм на 4та за да не бяга като натисне

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Re: Споконови [re: int 27h]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано25.08.03 18:04



Абе пушенето е последният проблем
А иначе дизелите на Ауди са поредното доказателство, че това е една от най-добрите марки в света - много са добри. И аз съм карал В3 дизел, а и съм се возел хиляди км. в такава - страхотна кола е. А за TDi-тата след В4 просто нямам думи



Тема Re: Споконови [re: tsvet4O]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 10:02



kachi se na a4 1.9tdi - 90 konja i verno she ostanesh bez dumi... - dosta e zle milata... a 130 konja e unikalen dvigatel... edno takova ne go vidjah prosto kak se izstrelja pokrai men (oshte bjah s bravata) - za moment da si pomislja che sym sprjal:)



Тема Re: Споконови [re: spe]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано26.08.03 12:04



Що да е зле, колега? Не съм се возил на такава, но се съмнявам да е чак толкова зле... Все пак това не е спортен автомобил
Който иска скорости, да си вземе 1.8 Т. Аз да имам 1.9 дизелче А4, пък ме гледай как се мъча



Тема Re: А как се познава турбото, дали е ок?нови [re: deliveryman]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано26.08.03 12:05



Лошото е, че настоящият собственик може всичко да е сменял, ама никой не знае ак е било при по-предишния



Тема Re: Споконови [re: tsvet4O]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 13:53



Az da ti kaja imah ena takava za 1 sedmica 96 godinka bez klima - ama reshih da ne se mycha verno poveche - vervai mi - nema mnogo obshto sys svesten avtomobil (ako kriterija ne e edinstneo zdravina). Ama to pyk si e vypros na vkus de.



Тема Re: Споконови [re: spe]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано26.08.03 15:08



е какво й е, освен че не върви?
това за мен е перфектната кола, особено ако си имаш и една малка резачка, като решиш да спортуваш



Тема Re: Споконови [re: tsvet4O]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 15:47



Mi na men lichno ne mi haresa da ja karam taz kola, ne mi beshe prijatno... pak kazvam vypros na vkus... segashnoto vozilo a3 1.8 20V mi haresva mnooooooooogo mnogo pyti poveche... Ne znam - pokarai ja taja 1.9 tdi - 90 konja na a4 na kupeto pri tova 96 godina i moje i da doidesh na moeto mnenie:)



Тема Re: Споконови [re: spe]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано26.08.03 16:08



Гледай сега - няма спор, че А3 с тоя двигател е по-добрият ибор - обаче правил ли си сметка колко пъти повече в пари ти излиза возенето с А3? Е за мен това е по-важно на етапа! Когато почне да не ме интересува какво пише на колонката на бензиностанцията пак ще си купя бензинова кола- дотогава - дизел power!



Тема Re: Споконови [re: tsvet4O]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано26.08.03 16:36



Tyi e, samo deto im edna malka podrobnost:) Za avtomobil ot toz klas razlikata v cenata na kola edna i syshta godina, s priblizitelno identichni extri benzin i dizel e okolo 2000-3000 leva v polza na dizela:) za tija 2-3 hiljadi az lichno she sipvam benzin dosta vreme:) Otnachalo iskah diesel i vyobshte ne spomenavah za benzin, ama kato vidjah cenite...



Тема Re: Споконови [re: spe]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано26.08.03 17:15



Така е. ако караш по 5000 на година, няма смисъл. Аз обаче минавам доста км. и си избивам разликата. да не говорим, че аз карам доста по-ефтина кола и там тази разлика не се усеща



Тема Re: А3-А4 ?нови [re: Чepнorлaв]  
Автор PARADOX_sf (пристрастен)
Публикувано26.08.03 23:01



Що не земеш една Астра 1,7Д или 1,7 ТДИ на майка ти?
Нали жената не е спортиска?
Мисля че ще е по-изгодна инвестиция и ДОСТА по-ефтин вариянт!

VTEC POWER



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.