Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 19.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ауди или БМВ - посъветвайте ме молянови  
АвторFreeman (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 20:18



Здравейте. Виждам, че клубът е пълен с експерти в областта на автомобилите и по-специално марката Ауди. Имам 2 въпроса.

1. Братовчед ми е решил да си купи нова кола, а вече е продал старата си и спешно се нуждае от съвет каква да бъде новата. Колебае се между BMW петица и Ауди 100. Ще уточня, че става дума за BMW 520 от по-старите, т.е. тези, които са произведени през периода 91-93 г. Не съм много наясно с БМВ, така че може и да греша за годината на производство на модела. Та молбата ми е да кажете коя кола е по-добра от двете. Знам за Аудито, че е голяма и комфортна, а и двигателите й са доста мощни - 2.3, дори 2.6 литрови агрегати, които би трябвало да осигуряват достатъчно мощ и динамика за неговия тип каране. Коя кола според вас има по-добър двигател? И двете имат сравними габарити. Аудито дори ми изглежда по-дълго, а и на външен вид е по-добро. Поне така аз мисля, въпреки че много хора казват, че външният му вид бил издънка.

2. Въпросът ми е аналогичен на първия, но с едно малко уточнение - не става дума за БМВ 520 и Ауди 100, а за Ауди 80 и БМВ 318.

Благодаря за мненията предварително!



Тема Re: Ауди или БМВ - посъветвайте ме молянови [re: Freeman]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано23.07.03 08:59



Според мен трябва да си отговориш ти (и братовчед ти) как смятатае да карате и какво ушещане за кола искате.

Хората казват (аз не съм карал), че БМВ давало много яко усещане за пътя и за управлението и колата и предразполага към по-спортно каране.

Ауди-то пък е по-конфортно и стабилно (особено ако е qattro).

Или с 2 думи Ауди за мен е перфектно за спокоен и улегнал стил на каране (туринг). Ако искаш спортно усещане -> БМВ.

Иначе м/у стара тройка и 80-тка бих избрал 80-тка, според мен 80-тката е направена с доста по-качествени материали и с по-качествена сглобка. Поцинкована е и ако не е удряна ръжда не можеш да намериш дори да е произведена '86.

А най-добре е да се качите и покарате коли и от двете марки и да си прецените какво ви харесва.

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"

Редактирано от TheSaint на 23.07.03 09:01.



Тема Re: Ауди или БМВ - посъветвайте ме молянови [re: TheSaint]  
АвторEugene (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 11:01



Za Audi100 i BMW5 ne znam, no opredeleno mejdu Audi80 i BMW318 bih izbral BMW-to - mislq che nqma spor che e po dobro i osven tova vij cenite - troikite sa mnogo po skupi ot A80.



Тема Re: Ауди или БМВ - посъветвайте ме молянови [re: Freeman]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано23.07.03 11:03



новата тройка е много по добра дори от ауди Б4..........залагам твърдо на нея .........ма мноу пари мамка му..........иначе ммежду старата тройка и осемдесетката .......аудито...........старата тройка въобще не ми харесва демоде е в сравнение с осемдесетката..............

незабележим


Тема Re: Ауди или БМВ - посъветвайте ме молянови [re: silent]  
АвторFreeman (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 12:00



Мерси за мненията момчета! TheSaint, предполагам нямаш предвид, че Ауди съвсем не е спортен автомобил. silent, кой точно автомобил имаш предвид под "нова тройка". Става дума за директният конкурент на Audi 80. Мисля, че се произвежда от края на 1990 г и има търговска спецификация E36. За нея ли става дума? Защото ако е така мисля, че B4 определено е по-хубав автомобил. Един познат ми каза, че Ауди 100 освен, че е по-мощен и динамичен автомобил от BMW 520 е и по-комфортен, а друг ми каза че 2.3 литров двигател не можел да помръдне "тази каруца" както той сам се изрази, а още по-малко да я изтрелва по пътищата. Мислех, че и двете коли имат почти еднаква маса, така че ако това важи за Ауди то ще е в сила и за бавареца.



Тема Re: Ауди или БМВ - посъветвайте ме молянови [re: Freeman]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 12:09



aide sega.. niamalo da pomradne taia karuca.. toia ili ne e se e ka4val na kola s 2.3 ili tova 2.3 e bilo zdravo sduh (koeto e leko nevazmojno).
Audi 100 Avant si go marda dori 2.0 8v dvigatelia.. ne kazvam 4e e ima sportno useshtane ili 4e shte go izstrelia.. leko e tromavo v nabiraneto.. ama si poddarja 190-200 bez griji (ako e bezgrijno da si gledash oborotomera ~5500) po magistralata.
2.3 si e 5 cyl i po-dobar vartiasht moment ta neznam kak niama da go pomradne.

520 na BMW e po vsiaka veroiatnost s 2.0 I-6 cyl 24v mai beshe 150PS. dosta dobar dvigatel e.. makar 4e mi e bedna fantaziata kak mu se pravi glavata ako se naloji.
BMW-to e s malko po-skapo za poddrajka ot A100, ama pak i vozi po-dobre (moe mnenie.. ne angajiram nikogo).
BMW-to ima malko po-hishten vid spored mene.. ama pak kat se zamislia 4e si4koto sigani se v takiva bavarci se naka4iha... i napravo po4vam da ia namrazvam taia kola, a ina4e dosta si ia haresvam kato model.

4estno kazano ako bratov4ed ti (ti) mojete da namerite 4itavo A100Avant.. i ne darjite mnogo na ra4kite po svetofarite.. tova e kolata!



Тема Re: Ауди или БМВ - посъветвайте ме молянови [re: M]  
АвторFreeman (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 12:29



Не че ще я ръчкаме но искам да попитам все пак. Беемвето по-бърза кола ли е от Audi 100? Дори старото Ауди 100 2.3 л е с мощност 165 к.с. и не разбирам как бавареца ще дава по-добри резултати на пътя.. Просто съм любопитен. Братовчед ми не е такъв тип иначе. Все пак понякога обича да натиска газта но в разумни граници. Едва ли ще си купи нещо повече от 2.0 л но исках просто да съм осведомен добре преди да му разкажа какво съм научил .



Тема Re: Ауди или БМВ - посъветвайте ме молянови [re: Freeman]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 15:01



kfi sa tia 165 konia be fan??
136PS e 2.3 NF kod nai-veroiatno.
165PS mi mirishe edinstveno na 2.2Ti (slabia motor - deto neznam dali ima proizvodstvo za Europe).
2.6 v6 e 150PS

sega ti si pravi izvodite shto ti kazvam 4e e malko veroiatno da e zduhan toia motor.. shtoto ot otnositelno goliam obem se vadiat otnositelno malko kone... dvigatelia izobshto ne e zdravo napanata prahosmuka4ka (1.6 160PS naprimer).
Audi (izklu4ae S i RS) ne e mnoo barza kola i nepretendira da e takava.. no pak mislia 4e ima dosta drugi dostoinstva, koito biha ti dopadnali.



Тема Re: Ауди или БМВ - посъветвайте ме молянови [re: M]  
АвторFreeman (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 15:14



Никога досега не бях чувал, че Ауди не са спортни автомобили. Според мен имат доста добри данни за да бъдат, макар че не са като Хонда например. Но щом казваш. Не споря, вие сте експертите тук. Благодаря за отзивчивостта. Вече мисля, че знам към какво да го насоча.



Тема Re: Ауди или БМВ - посъветвайте ме молянови [re: Freeman]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 15:55



audi imat i sportni avtomobili.. kakto spomenah S i RS seriite

prosto ti kazvam 4e obiknovenno A100 Avant ne e sportist, a otli4en avtomobil koito ti dostavia udovolstvie ot patuvaneto i kato minesh s nego 500km ne si kato zdavkan i izpliut, ami si svejarka se edno si minal 5km.. kato pribavim kam tova i ogromnoto bagajno prostranstvo.. za kakvo si govorim togava.

e ako iskash vsi4ko tova i sporten nrav - ami niama problemi RS4, RS6 e za tebe.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.