Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 28.04.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ПОМОЩ - гори масло! нормално ли е ?  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 19:24



колата е Ауди90, 2.3Q, маслото е Motul s6100 15w50 на ~2000km,

за тия 2000км е дръпнала около 300мл., като max около 250-300км съм я държал 4000-6000 оборота.
Предния собственик твърди, че е сменил гумичките на клапани с качествени.

ако не е нормален такъв разход, какво да предприема?



Тема Re: ПОМОЩ - гори масло! нормално ли е ?нови [re: tony]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано31.07.03 09:41



Ми обикновенно се предприема едно действие, неречено основен ремонт на двигателя, ама първо провери дали пък не тече от някъде маслото и иди замери компресията на всички цилиндри според мен, ако ти е ниска компресията под 10 примерно или имаш голяма разлика между цилиндрите значи ще ремонтираш мотор или ще продаваш кола!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: ПОМОЩ - гори масло! нормално ли е ?нови [re: tony]  
Автор 3вeздeлин Бopиcoв ()
Публикувано31.07.03 10:51



Здравей,
Ако наистина ти гори по 150мл на 1000км си е съвсем наред колата за годините, на които е (предполагам 10+). Няма нужда нищо да предприемаш, но разбира се винаги можеш да отидеш за една диагностика на двигателя.



Тема Re: ПОМОЩ - гори масло! нормално ли е ?нови [re: Ascona83]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 10:57



не съм чувал на този двигател (NG) да се прави основен ремонт заради износване...,

НО ще ходя в Дунев да мерят компресия след 10-на дена за 15лв, ако някой може да препоръча друг сервиз . . .

все пак се надявам проблема да е в гумичките на клапаните,

колкото до продажба - трудно ще намеря др. такава 2.3quattro с вс. екстри, от Германия



Тема Re: ПОМОЩ - гори масло! нормално ли е ?нови [re: 3вeздeлин Бopиcoв]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано31.07.03 11:33



Procedurata e slednata:
Tyi kato az ne wqrwam na nito edna duma na chowek koito mi prodawa kola, se abstrahiram ot towa che ti e kazal che e smenil gumichki, ako kolata pushi znachi moje da minesh s gumichki, a tq nqma kak da ne pushi sled kato qde masloto.
Ako pri smqna na gumichki ne se oprawi ili pyk se oprawi no chastichno, otiwame na smqna na masleni segmenti i bielni lageri, osnownia remont nqma nishto obshto s towa, ne che nemoje da si takyw, no sled kato harchi maslo ne e kazano che si za osnowen

=====

Правилният избор - Ауди Куатро



Тема Re: ПОМОЩ - гори масло! нормално ли е ?нови [re: Nasti]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано31.07.03 11:37



op! zabrawih neshto, znachi, kompresia nqma smisal da merish na zagrqta kola, kompresia se meri na studeno, zashtoto kogato e zagrqla ne dawa izobshto werni danni

=====

Правилният избор - Ауди Куатро



Тема aide pak spora za kompresiata.....нови [re: Nasti]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 12:50



neznam NAsti... na mnogo mesta sam 4el 4e kompresia se meri na zagrial do rabotna temperatura dvigatel.. vklu4itelno si mislia 4e vidiah takoz neshto i v ELSA.
znam 4e pove4eto maistori vikat 4e se meri na studen dvigatel.. ama niakak si ne sam sklonen da viarvam mnogo na tiah, a da ne viarvam na proizvoditeli ;)



Тема Re: ПОМОЩ - гори масло! нормално ли е ?нови [re: tony]  
АвторRendeto (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 13:01



Cenata si e tazi.Na gorubliane ia meriat za 10lv.Serviza se namira kato idva6 ot posoka centura,podminava6 benzinostanciata i okolo 50m ot liavo.



Тема Re: ПОМОЩ - гори масло! нормално ли е ?нови [re: 3вeздeлин Бopиcoв]  
Авторnick64 (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 22:10



Със същото масло карам 100 2.4 дизел на повече от 260000 км и почва да гори, чак след 6500 км.До тогава бетон - никакъв разход!!! Ако си го купил от Ники Златков, може и да е менте.
Отчети, че дизелът съсипва изключително бързо маслото(а ти си на бензин), но аз взех колата от съвестни белгийци на 180000 км. Даже ми се обадиха наскоро с много добра оферта за А4 - 1997г. 1.9 TDI, но моето приятелче искаше 110 коня, а това бе 90, въпреки, че хората го даваха за 4000 евро, с климатрон, само на 120000 км и много екстри и бяха готови да свалят от цената. Но гъзарията си е гъзария.



Тема Re: ПОМОЩ - гори масло! нормално ли е ?нови [re: nick64]  
Автор MEGURO ()
Публикувано01.08.03 02:16



Moje li az da go kupia, che mislia da si prodavam B4kata ?????




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.