Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 22.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Problemi sus zapalvanetoнови  
АвторAudi (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 11:11



Pi4ove kajete kakvo moje da bude prichina kolata da pali i vednaga gasne?
Stava vupros za Audi a4, 1.6 iMAM ALARMA I Sum s dva imobilajzera, edin fabrichen i vtori na alarmata

Thanks



Тема Re: Problemi sus zapalvanetoнови [re: Audi]  
Авторderon (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 02:16



az imam su6tiq problem, bez da imam alarma i imobilaizer - palq kolata i vednaga gasne, za sajalenie vse o6te ne sum razbral ot kade idva toq problem, qvno 6e trqbva da q karam na maistor, no dobre bi bilo ako nqkoi drug e imal su6tiq problem i go e re6il da spodeli mnenie. thanks



Тема Re: Problemi sus zapalvanetoнови [re: deron]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 08:54



Като първа и АБСОЛЮТНО безплатна стъпка ти предлагам да смениш бензиностанцията (ако вече не си пробвал това). Сега няма да обсъждам тука качеството на бензина на различните бензинджийници, правено е много пъти в различни клубове на дир-а. Но ще ти кажа нещо (от собствен опит :). Не знам дали си карбуратор, моно- или мулти-поинт инжекцион, но при моно-то (както е при мене), а мисля и при мулти-поинта, компютъра си има "специална" програма за стартиране на двигателя. Ако е запалил веднъж и после е угаснал и после пак в рамниките на някакаво кратко време (5 мин) пробваш да го запалиш пак, той вече променя съотношението въздух бензин, ако изгасне пак, третия път пак го променя и т.н.
Та при мене, след като бях заредил някaкъв бензин от OMV се наблюдаваше точно такъв ефект: 1. Паля от раз. 2. Двигателя обаче сваля обороти, почва да се трeсе като болно куче и гасне. 3. Паля втори път - никви проблеми, държи си оборотите на празен ход. 4. Сменям бензина и повече не стъпвам на OMV ;-)



Тема Re: Problemi sus zapalvanetoнови [re: deron]  
АвторAudi (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 11:31



Mersi za mnenieto! Sa spored men ne e ot alarmata. Edin poznat mi beshe kazal che e vuzmojno da e ot mashinkata za prazen hod / kakva e taja mashinka njamam predstava/ , no za sega oshte ne sum ustanovil. Kogato mi ugasne vednuj i sle tova opitam pak da ja zapalja kato che li veche "zabiva" napulno i njama palene. Ako opitam pak sled edin chas moje i da zapali.

Mersi za mnenieto
Try to solve everything



Тема Re: Problemi sus zapalvanetoнови [re: Audi]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 14:00



Явно твоя случай не е като моя. Но едно е сигурно: няма да е зле да отидеш на диагностика.

Сега, места за диагностика, дал господ, обаче .... не е ясно кой колко разбира от това дето си мисли че прави като "диагностика". За добри се водят в "Юве", макар аз лично да не съм 100% съгласен с това (може и като им се бачка, да са добри, ама на мойта кола ги беше хванал "канапа" ...)

Моторчето, за което говориш е едно стъпково ел. моторче. За ново в UNITRADE искат майка си и баща си (върти ми се нешо към 400 кинта, но може да се лъжа). В замяна на това съм чувал за един сервиз (но НИКОГА не съм ходил там), някъде към Бъкстон (зад второ СЕУ и зад "Фантастикото" в Бъкстон), където ги почиствали тези моторчета (щото те клеясвали), а също можели да правят и дигностика ...

Ако искаш пробвай и после да кажеш какво е станало ...., т.е. дали там са читави.



Тема Re: Problemi sus zapalvanetoнови [re: BullDog]  
АвторAudi (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 15:25



Koi sa tezi Juve? V Autotechnika diagnostikata e 40lv, obache n znam do kolko sa dobri. Imash li predstava kolko e v UNITRADE? Thanks



Тема Re: Problemi sus zapalvanetoнови [re: Audi]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 17:10



Не съм правил диагностика в UNITRADE, но подозирам, че цената е пак там някъде (30-40 лева). Не поставям и под въпрос компетентността на механиците на тези две фирми, но това което ме притеснява с тях е, че те са заинтересовани да ти "извадят" и проблеми, който не са за умирачка и можеш да си караш безпроблемно още много хиляди.

За "Юве" можеш да се разтърсиш назад по форума, но с една дума се намират на Симеоновско шосе, отляво, ако караш от Зоологическата към Амбасадор (т.е. срещу тях) ТОЧНО преди да почнат резиденциите....



Тема Re: Problemi sus zapalvanetoнови [re: BullDog]  
АвторSMS (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 01:57



Ако разбирам правилно всички сте с механична инжекция включително и аз съм с такава и имам същия проблем въпреки че го прави рядко. Ходих преди време в Аутотехника и ми наговориха едни глупости като че първо съм трябвало да си сменя инжекторите и някои газаджия да ми махнел газовата уредба и след това да съм им я закарал.
В последствие разбрах за какво става на въпрос - казва се ел. регулатор на налягане .Намира се отстрани на инжекциона . Варянтите за ремонт са 2 - сваляне и чистене (внимаваите там бензина е под налягане , а има две зелени оплътнителни гумички да не излетят) ако не помогне - цена няма да казвам , само ще кажа че моя още не съм го сменил.



Тема Re: Problemi sus zapalvanetoнови [re: SMS]  
АвторAudi (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 09:26



Blagodarja ti za mnenieto! Kato ustanovja kakvo tochno e pri men shte pisha tuk

Ako ima njakoj s drugo mnenie please write

Thanks



Тема Re: Problemi sus zapalvanetoнови [re: BullDog]  
Автор1.8T (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 11:57



На моята като подам газ, селд като се върне оборотомера се заклаща м/у 500 и 1000 оборота и после се оправя. Също така малко "мисли" в началото като и подам газ. В Юнитрейд приемчика каза, че това е проблем на повечето коли - първо се клати оборотомера а по-късно започва и да гасне. Причината била някаква карантия, която се намира до дроселната клапа и мерела колко е натиснат педала на газта (според мен тя регулира и въздуха на празен ход). Въпросната карантия се зацапвала от картерните газове, които влизат в нея и се разцентровала, след което компютърът започвал да се бърка. Предложи ми да свалят въпросната джаджа, да я почистят, настроят и да я сложат обратно, което според него щяло да реши проблема, но не сме говорили за цена.
Мисля тия дни да я закарам да видиме какво ще стане....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.