Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 25.04.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Датчик на накладки....  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано28.06.03 22:25



Днес си смених предните накладки и след като сложих новите на таблото започна една червена лампа нон-стоп да мига.
Някой знае ли какъв може да е проблемът?
Лампата е с "!" знак



Тема Re: Датчик на накладки....нови [re: verter]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано29.06.03 10:09



(!) ти е warning за спирачките. Или при слагането са окъсили 2те жички преди или след буксата за датчика в накладките или са отляли прекалено много от спирачната течност. Виж и нивото и ако е ок пробвай да откачиш буксите на накладките.. Мойта кола нямаше букса, но бях взел такива накладки и мисля че е достатъчно дълъг проводника.
Може и накладките да са дефектни ама е малко вероятно, вземи един мултицет и провери какво съпротивление имат на датчика за износване.

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Re: Датчик на накладки....нови [re: int 27h]  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано29.06.03 10:34



през цялото време го гледах в ръчичките "майстора".Всичко си направи "по книга".
В момента ,в който сложи новите накладки спирачната тезност преля от казанчето и нивото и бе над допостимото.Мислихме, че това е проблема ,но уви
Майстора се опита да ме убеди, че не били легнали добре още и щели след 100-150км градско да се оправят.
На мен не ми се вярва в това.
Накладките са марка "ATE"и са купени от сравнително сигурно място.

Как да го разбирам това:"....при слагането са окъсили 2те жички преди или след буксата за датчика в накладките "?



Тема Re: Датчик на накладки....нови [re: verter]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано29.06.03 10:46



Нали са на букса? Предполагам ако свалиш джантата няма да има проблем да я откачиш и да видиш спира ли да мига. Ако не спира пробвай да размърдаш кабелчето след буксата и ако се оправи значи от там е проблема! Говоря малко на изуст понеже не съм гледал ауди от близо повече от 6м и карам на спомени

То за да не прелее казанчето първо се отлива течност ;) Мойте като ги сменяха нарраво ми уяха целия двигател, като гейзер стана :(((( После си заминаха кабелите на свещите от тия химии.. Уплатнението им стана бяло и ронливо.. Надявам се че си забърсал добре ако е изригнала спирачната течност :)

Това са глупости за улягането на накладките! датчика е дълбоко пресуван на определено ниво в накладката и трябва да си работи изобщо без да е монтирана даже! Представляват 2 пластинки свързани с жички към буксата. Когато износването на накладката достигне до нивото на 2те пластинки диска служи като проводник и окъсява веригата! Това ми беше мисълта. Да не е станало такова укъсяване (механично от притискане на жиците при монтажа) или самата накладка да дава твърде ниско съпротивление и да протича достатъчно ток между клемите на датчика.

А някакви проблеми имаш ли със спирането? Омекване на педала, да лови на различна височина от преди? Пробвай и да отлееш малко от спирачната течност да не е над максимума..


---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...

Редактирано от int 27h на 29.06.03 10:59.



Тема Re: Датчик на накладки....нови [re: int 27h]  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано30.06.03 10:33



Всичко се оправи вече
дефектен датчик на накладката беше проблема!

Така ,още вчера окачих двете букси както ми каза, обаче лампата не спира да мига дори при откачени датчици!!!!! и това ,защото: Ауди са го измислили с два проводника към датчика, а не с един както е на повечето други марки.Та тези два проводника трябва да са в затворена верига за да изгасне лампата

Иначе за казанчето със спирачната течност: абе то ,че се отлива отлива се обаче кой ще ти мисли за такива подробности
те маисторите "разбират"
Хубавото е ,че под казанчето нямам много кабели, щети естествено има ,но са само върху боята на капака на сервото - направо я раззяде

В началото педала потъваше доста и не спираше хубаво колата, но след 20-30км вече стана твърд и колата спира супер

Нивото на сп. течност е където трябва

Много благодаря за съветите




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.