Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:29 01.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема пръскачки  
АвторБorдaн (Нерегистриран)
Публикувано07.06.03 17:59



някой знае ли как се свалят пръскачките на предния капак на Ауди 80. свалих гумения тръбопровод но пластмасовата пръскачка не можах. ако някой е свалял ще ми е интересно да прочета



Тема Re: пръскачкинови [re: Бorдaн]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано07.06.03 18:25



Аз ги свалях за спорта от един силно нагънат капак ;-) Мисля че нямаше нищо повече от пластмасова щипка на пръскалката към капака. Щом си махнал гуменото Г-образно маркуче под нея, няма какво друго да я държи.

---
Nothing is ever a total loss; it can always serve as a bad example...


Тема Re: пръскачкинови [re: Бorдaн]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 09:09



Точно така е, първо издърпваш отдолу гуменото Т-образно тяло. Самата пластмасова пръскачка е и "щипка", т.е. отгоре на капака я натискаш срещу пръскалките по посока на предния ръб на капака и като видиш че леко поддаде се опитай да я "вдигнеш" нагоре. Абе става, само не се "уливай" в натискането, да не ги счупиш .

BTW, що искаш да ги сваляш? Ако не ти пръскат добре, за това вина имат помпата, маркучите, гумените Т- и Г- образни разклонители, но не и самите пръскалки ....



Тема Re: пръскачкинови [re: BullDog]  
Авторбorдaн (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 12:48



мерси ще пробвам и ще видим какво става. Абе цялата работа е че дясната пръскачка въобще не пръска опитах се да почистя дюзите с топлийка но нищо не става - не пръска и съм решил да я сменя и да сложа две нови пръскачки от тези - светещите. Някой знае ли каква е цената им? и имат ли проблеми с осветлението



Тема Re: пръскачкинови [re: бorдaн]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 13:45



Едва ли се е запушила ...

Първо пробвай да видиш дали изобщо стига вода до нея (извади тръбичката и гледай дали идва изобщо някаква течност, съответно дали има някакво налягане .....) Може да ти потрябва "помощник" само да дърпа лостчето зад волана (няма как хем да си зад волана, хем да си пред капака и да гледаш тръбата ...)

След това пъхни пак тръбичката, ама НЕ я нахавай в Г-образната гума като за последно, щото точно така ще я "затапиш" в Г-то, и пак пробвай ....

А за тези, светещите, имам особено мнение, ама щом те кефи ...



Тема Re: пръскачкинови [re: BullDog]  
Авторбorдaн (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 15:26



Когато изкарах Г-маркучето изтича вода но когато го сложа на пръскачката само плюе въобще не пръска като лявата



Тема Re: пръскачкинови [re: бorдaн]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 15:55



Само едно уточнение, на кое викаш ляво и дясно :)

Значи приемаме, че проблема ти е в дясната пръскалка.

Дясна като си седнал в колата (т.е. тази пред пътника до шофьора) или дясна като стоиш отпред пред колата и гледаш към нея (т.е. тази пред шофьора)?

Ако е втория случай (пръскалката ПРЕД шофьора) имам една идея (аз си загубих 1 час и РАЗМЕНИХ двете пръскалки и после ги ВЪРНАХ на местата им, докато намеря къде е "ключа от палатката" :)



Тема Re: пръскачкинови [re: BullDog]  
АвторБorдaн (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 17:26



значи проблема е в дясната пръскачка (пръскачката пред седалката до шофьора) като съм седнал в колата ми се пада дясна.



Тема Re: пръскачкинови [re: Бorдaн]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 18:02



Sorry, за нея нямам идея, тогава пробвай да ги размениш. И гледай като навираш тръбичките на Т-образната гума да не ги опреш една в друга (т.е. да има някакво разстояние между тях), щото тогава няма да ти пръска лявата пръскалка ...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.