Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:25 22.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Problem s ABSнови  
Автор Furious (непознат)
Публикувано28.05.03 13:32



Imam sledniq draznest problem s ABS-a . Znachi pri vsqko palene na kolata sled kato trgna okolo 3m sled tova se chuva nqkakvo stranno izbramchava za sekunda, inache si raboti . Imal li e nqkoi podoben problem ?

Catch mi if you can .



Тема Re: Problem s ABSнови [re: Furious]  
АвторVGK (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 17:11



Хабсолютно същия проблем имам и аз ама и понятие си нямам защо.



Тема Re: Problem s ABSнови [re: Furious]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано28.05.03 18:55



Ти сигурен ли си че това е проблем?
Щото ако е проблем, и аз го имам.

Обаче, питах човека дето се занимава с ABS-си в сервиза "Юве" и ако правилно съм го разбрал, това е нормално. Обяснението беше, ако не се лъжа, че "помпата качва налягане".

Същият шум се чува, и ако се 'изтреса' в някоя дупка точно като съм натиснал спирачка да мина 'по-поуекичка' през нея ....



Тема Re: Problem s ABS [re: BullDog]  
Автор Furious (непознат)
Публикувано29.05.03 14:47



Ami moga davi kaga che v nachaloto kato go vzeh , tozi shum go nqmashe . Taka che mislq che e nqkakav stranichen negelan shum .

Catch mi if you can .



Тема Re: Problem s ABSнови [re: Furious]  
Автор drv (Фен)
Публикувано29.05.03 14:57



А дали е от АБС-а? Като запаля ми избръмчават моторчетата дето мърдат клапите на духалките....



Тема Re: Problem s ABSнови [re: Furious]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 16:10



Абе знаеш ли, че и при мен е точно така .

Като я взех, не го забелязах този шум .... Ама 5 месеца по късно си "изтрясках" предницата отляво .... И за първи път го забелязах този шум, когато отидах да си взема колата от сервиза. От тогава си е все така. Дори съм свикнал, и ако не го чуя като запаля и мина 3-4 метра (точно както ти си го описал ), все едно, че нещо "не ми е наред".

Ти "хакал" ли си си някъде колата си?
А това другото, дето ти разправям, като се друснеш в някоя дупка, "избръмчаването" пак се появява, наблюдава ли се на твоята кола?

Абе може нещо, някъде да се е размърдало или да не са го нагодили там ( в сервиза имам пред вид). Нали има сензори ... знам ли.

Но едно е сигурно, по-добре така да бръмчи, ама ABS-a да си работи, отколкото да падна в ръчичките на някой "майстор" дето да ми одере кожата и после да разправя "То така си беше ..."



Тема Re: Problem s ABSнови [re: BullDog]  
Автор Furious (непознат)
Публикувано29.05.03 16:46



I pri men imam chustvoto che sled kato poadnah v edin trap mi se poqvi bramcheneto

Catch mi if you can .



Тема Re: Problem s ABSнови [re: Furious]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано30.05.03 11:12



Така .. да кажа и аз какво мисля ...
Значи при мене мога да докарам абс-а да бръмчи, което е съпроводено със леко трептене на педала (абе аналогично на когато абс-а се задейства при спиране е усещането и звука и всичко) .. но това мога да го направо само ако здраво изнасиля спиряачната система и просто изсмуча цялото налягане от pressure accumulator-а. Моята кола има такова нещо .. моите спирачки са различни от масовите ... при мене усилването на спирачното действие се осъществява със хидравлика а не със вакум както е на почти всички коли. При ауди има хидравлика във всички 20V, S2 и старите S4 като моето. Ако току що съм запалил двигателя и преди това той не е реботил доста време (повече от 7-8 часа) налягането в този акумулатор е ниско и ако напомпам примерно 20-30 пъти педала на спирачката първо на около 15то помпане ми светва AutoCheck-а за ниско налягане в спирачната система и след още малко натискания АБС-а почва да прави този номер и след това му трябва точна една идея време да го оставиш на мира за да се оправи и да се възстанови налягането. Всичко това ме навежда на мисълта че при вас може би става въпрос за запожнал да сдава багажа вакум по една или друга причина .. примерно от времето мембраната остарява и вече не е толкова печена. Моче маркуча за вакума леко да изпуска но много леко точно колкото да се получава вакума по-бавно .. а бръмченето е отчаян опит от страна на АБС-а да компенсира страха от ниско налягане което тои открива???
Мене това ми се струва като най-логичното обяснение.. споделете вашите мисли по моите размисли :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Problem s ABSнови [re: Lud Audi fen]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 15:04



А така, това което обясняваш се вързва с някой мои "подозрения" ...

Нали споменех, че шума го чувам, от както колата беше в сервиз. Аз си бях ударил точно левия калник. Там под него, между калника и коша стои една странна черна "торба". Ако правилно съм разбрал, това ми е "вакуум резервоара". Та това което подозирам е, че или нешо съм го "повредил", като съм се ударил, или онези агенти от сервиза са прецакали нещо вакуум системата когато са го разкачали/закачали. И като резултат той не успява да задържи добре вакуума, когато двигателя не работи. Като запаля, шума който се чува е точно "възстановяването на вакуума". Ама защо не става веднага като запаля, а няколко метра след като потегля?

Но честно си признавам, че не ми е много ясно как работи цялата тази система спирачки/АБС/вакуум/хидравлика и т.н. и т.н. Ако съм казал някаква глупос, не се смейте много

Ако някой обясни за какво ми е този вакуум с думи прости , като за програмист, ще съм му благодарен ...



Тема Re: Problem s ABSнови [re: BullDog]  
Автор Lud Audi fen (пристрастен)
Публикувано02.06.03 12:43



Ne si me razbral prawilno :)

Nqma wakum akumulator :)) wakum-a si e wakum i imash edin golem baraban pred spirachnata pompa i tam e dalawerata s nalqganeto pri tebe ... weroqtnosta da si s hidrawlichno usilwane e dosta malka .. takowa sa slagali po moi danni samo na starite S2, S4 i S6 i na wsichki 20V dwigateli na 90 i coupe...

Ideqta mi beshe che towa sys abs-a opredeleno e neshto swyrzano sys gubene na nalqgane w usilwashtata sistema... bila tq hidrawlichna ili wakumna ...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.