Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 28.09.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема AvtoMatrix - remonted или кой има интерес от ...нови  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано26.05.03 22:17



... разбитите пътища.

Много съм фрустриран!

След като набих една шапка пари за смяна на амортисьори + прахоуловители, опори на макферсона, накрайник, тампони на мотора, тампони на задното окачване и реших, че ходовата част ми е на 6. Днес отивам на реглаж и какво - селенови втулки за смяна (на 14 Ккм и година и 3 месеца, на толкова бяха и опорите на макферсона). И какво, айде кихни още 100 лв.

Оттук се налагат следните изводи: Всяка година ще давам 250+ лв за предница. А на 2, 250 + 350 лв за амортисьори и така до припадък. Или може значително да съкратя тия срокове изшивайки се в някой вълчи капан.

Ами неща бе! Баси, искам да изляза от тоя Matrix!

Вече започвам да си мисля, че кофтито пътища са държавна политика. Държавата взима мито при внос на части, ДДС при продажбата им, патент от сервизите и гаражите (за митото и акциза при внос има отделна тема по-долу), глоби от КАТ защото по тия пътища НЕ може да се кара нормално.

А колко от тия пари отиват за пътища? Сигурем съм че МНОГО малко! И после метър магистрала струвала незнам си колко хиляди евро и ти си викаш: Малииий много пари, затуй сме на тоя хал.

Да, ама колко пари влизат в хазаната от мита и ДДС при внос на автомобили, продажба на резервни части, пътен данък, застраховки (застрахователите и те плащат данъци), акцизи върху горивата, данък от сервизите и още за които сега не се сещам.

Мисля си, че това в ремонтите и частите е цяла индустрия която няма абсолютни никакав интерес да имаме читави пътища.

Стана малко теория на конспирацията, ама ако е така?

Чудя се дали мога да докажа в съда (и да осъдя да ми заплати община ли кмет ли), как агрегати на които производителя дава определен пробег, у нас не изкарват и до 1/10 от него заради прекрасните ни улици и шосета.
Май говоря за война с прашки.

Сега ще кажат накои след като не те кефи така, не карай!
Да, ама това не избор, а принуда!





Тема Re: AvtoMatrix - remonted или кой има интерес от ...нови [re: TheSaint]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано26.05.03 22:26



Да, много е жалко, но това е реалността.. А като вали като тези дни и дупките се напълнят с вода, колкото и да се стараеш, просто не можеш да ги избегнеш! За съжаление не се очаква скоро нещата да се подобрят...

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: AvtoMatrix - remonted или кой има интерес от ...нови [re: tsvet4O]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано26.05.03 22:32



Хора, това не е реално! Мен ми се вижда някак сюреално!

Мой познат остави 2 сплескани джанти (съответно 2 спаднали гуми) в един капан в четвъртък в големия дъжд. Не е карал с повече от 50 гаранция!



Тема Re: AvtoMatrix - remonted или кой има интерес от ...нови [re: TheSaint]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано26.05.03 22:48



A kakwo da kaja az? Naish li che moeto okachwane e po ebano i skypo ... predi 2-3 2 meseca smenqh tamponi na makfersonite ... w serwiza wzeli kot se padalo po katalog ot sachs .. widq li gi ... i porychali ot autotechnika shtoto reshili che onezi shte im eba maikata za nula wreme... originalnite werno bili dosta po seriozni .. ama sa mi po nema si i 130 kinta parcheto ... sys wsichko i ko - 300 kinta ..
I zadyljitelno razbira se reglaj :) 25 lewa che e preden/zaden most :)
Tezi dni pak prawih reglaj che ot dupkite se beshe porazebala weche prednicata ... a powqrwai mi az karam adski wnimatelno...
za towa - moeto reshenie e prosto - obikalqm kolkoto e neobhodimo no winagi minawam po wyzmojno nai-gladkia i nenadupchen pyt .. sluchwalo mi se e da mina ot nqkyde kydeto mi e primerno 3 pyti po dylyg marshruta ... ama predpochitam towa pred non-stop sedene w boxa za okachwane ...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: AvtoMatrix - remonted или кой има интерес от ... [re: Lud Audi fen]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано27.05.03 00:37



Абсолютно те разбирам.
После ходи си внасяй кола до 5 години макс (и такава наредба мъдреха тия тикви).

НО просто има дупки които НЕ мога да избегна. Към квартала ми (Лагера) се вилиза (излиза) само по 2 маршрута - супер тесни улици (2 коли се разминават само на места). Сурин около 8 и вечер около 19 е баси трафика (незнам колко души живеят в тази махала, но не са никак малко). Има точно 2 участъка, във всяка от двете посоки, в които за да минеш - трябва да спреш и лекичко да минеш на 1-ва с полусъединител и здраво стиснати зъби (последното от злоба и за да не си прехапеш езика).

Така е вече близо 6-7 месеца, съответно става все по-зле.

Има ЧОВЕЦИ (съкварталци), които периодично ги запълват с подръчни материали, но това те облекчава за не повече от 2-3 дни (камъните и паветата просто изкачат).
И така това при мен е всеки ден по 2 пъти!

Не случайно таксиджии (новите Опели или Лантри) сами обяснявали, че отказават адреси в този квартал. Наричали го "Багера". А уж се води един от що годе престижните квартали.

Просто ще ни принудят да си напазаруваме джипове, а по-бедните като мен: от разпродаждите на военните поделения: Зилове, БТР-и или в много краен случай МТЛБ. Колко ли харчи БТР на газ градско? Ако му сложа метан сигурно няма да ми е непосилно?
Абе вече го избих на простотия, но днес просто ми дойде в повечко.




Тема ми кофти енови [re: TheSaint]  
АвторУмиcлeн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 03:47



Защо са разбити пътищата:
- строителите правят некачествени пътища - що тия по програма ФАР не се скапват, щото има външен контрол на качеството; това е основната причина за състоянието на пътищата
- в София където има строежи, има и дупки, никой не следи след ремонти по инфраструктурата или строежи пътищата да бъдат оправяни. Ще ми се да ти кажа да мислиш за кой кмет гласуваш, ама колкото и да мислиш добри кандидатури просто няма да има
- много пари не отиват по предназначение; разпределят се за друго или биват откраднати
- пътищата все пак струват скъпо

За ремонтите - пази се от калпави части: тампони за Ауди взимай само оригинални, иначе изкарват 10 000 км; за другите части по преценка.

А държавата че събира пари които трябва да отиват за пътища - събира. Най-много от акциз на бензина... контрабандния бензин едва ли е съществена част, но евтините бензиностанции като Темпо почти сигурно спестяват точно акциза, погледни им разликата в цените на различните бензини за да се увериш (92 и 95 са с еднакъв акциз, 98 е с по-висок)



Тема Re: ми кофти енови [re: Умиcлeн]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано27.05.03 12:26



Прав си за всичко.

Какво разбираш под оригинални части?
Досега съм слагал FEBI.

Момците на реглажа ми заявиха, че ако ще и железни тампони да сложа, пак ще ги разбия за около 10 Ккм.



Тема Re: ми кофти енови [re: TheSaint]  
Автор Myyy (познат)
Публикувано27.05.03 14:57



За ямите нямам какво да коментирам...
Обаче скоро се чудех, тия FEBI тампони и др. под. това ли са, което трябва да са, или са доставени от завода в Румъния примерно. Защото и аз все такива тампони за носачи купувам, а ги сменям на 6 месеца (не е Ауди).



Тема Re: AvtoMatrix - remonted или кой има интерес от ...нови [re: TheSaint]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано27.05.03 15:33



абе че има дупки има...............че са много и големи така е...............но пък и че 90% от частите нямат нищо общо с оригиналните като качество е сигурно..........аз и заради това сменях ремонтирах и като видях че уж ремонтираното за нула време се скапва взех да ремонтирам и сменям до тогава докато може да издържи .............в момента имам едни втулки на носачите да сменям но го отлагам вече 30хиляди км и всеки път като отида на диагностика ми казват..............бе тръгнали са имай го впредвид че в близко бъдеще ще трябва да ги сменяш...........хубаво да ги сменя ама като не знам дали 10хиляди ще изкарат новите............те така смених два пъти амортесьори първите японски супер качествени на 5хиляди единият изтече............вторите закс-върха на сладоледа на 30хиляди последният път като ходих ми казаха че имали луфт в стеблото.............ми да им ЕБА МАЙКАТА МОШЕНИЧЕСКА.............междувпрочем къде си правиш окачването ...........доволен ли си и колко вземат примерно за смяна на втулките на носачите..........ако помниш............

незабележим


Тема Re: ЗА МАГИСТРАЛИТЕнови [re: Умиcлeн]  
Автор Edguy (The Power Music)
Публикувано27.05.03 16:32



А бе не си много прав за магистралите. На 3-4 седмици най-много си ходя до Плевен по маг. Хемус. Е трябва да то кажа, че от зимата и там зейнаха доста сериозни дупки. Нали се сещаш, че както си караш с около 120-140 км/ч. и изведнъж забележиш такава дупка, какво реакция ти идва инстиктивно. А сигурно се сещаш и какво може да ти се случи, ако по-ряско реагираш. В началото ми избиваше студена пот.
А пък поне на 10-тина места има потънали участъци, излизането от които прилича на излитащ самолет. А има един дълъг участък след бензиностанцията на OMV преди завоите за "Роден край" (посока Ябланица) сякаш е минавала верижна машина. Ами такива са ни магистралите. Поне тази, по която аз минавам.

Айде със здраве...

I'm not like you and I don't wanna be



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.