Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 23.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Shell! Измама или ..... феномен???нови  
АвторThor (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 13:30



Здравейте!
Имам един въпрос: Възможно ли е на резервоар с обем 70 литра да се налеят 75 литра или дори 95 литра?!!!
Въпросът ми се поражда от следната случка:
Снощи отивам на бензиностанцията на Шел в Младост да си заредя колата. Казвам да ми напълнят "Догоре" и отивам на касата! Очаквам да ми налеят около 61-63 литра /колата ми е Б4 и обикновено зареждам по толкова/. И всичко дотук е нормално, докато ..... не ми казват, че са ми заредили 76 литра!!!
Щях да падна! Как на резервоар 70 литра можеш да налеш 76???!!! Това означава, че резервоара трябва да е бил абсолютно празен и още някъде да съберат допълнителните 6 л. Познавам си колата и знам разхода й и съм сигурен, че трябваше да заредя не повече от 63 л!!!
А сега следва най-интересното! Когато възнегодувах и казах, че това е невъзможно получих за отговор: "Имали сме случаи при Пасат при 70 л резервоар да заредим 94 л!!!"
Причината била, че колите на групата на VW имали обезвъздушителен клапан и той увеличавал обема!!!
Последва справка с Аутотехника и логичен отговор: "Това са пълни спекулации!" и "Абсолютно е невъзможно!"!
Въпросния клапан се намира отляво на резервоара като се махне капачката и служи за извеждане на газовете /според Аутотехника/.
Днес правихме замерване на същата колонка, но всичко си беше в нормата!
Както и да е! Приемам нещата така, както изглеждат, но имам един въпрос: ИМА ЛИ И ДРУГИ КОИТО СА СЕ СБЛЪСКАВАЛИ С ПОДОБЕН ФЕНОМЕН?
Леко и безаварийно!!!

П.П. Ще пусна този постинг и в клуб VW да видя там какво ще кажат!



Тема Re: Shell! Измама или ..... феномен???нови [re: Thor]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано20.05.03 13:39



Доколкото знам, капацитета на резервоара на B4 е 66 литра, при S2 - 70 литра. Не знам как е при quattro (там нали има кардан, може да е различен резервоара).

Може и да успеят да ти налеят 4-5 литра повече из тръбите най-много.

От друга страна, ти не си отишъл дотам без капка в резервоара - поне резерва си имал, която е няколко литра.

Според мен са те излъгали. Не сипвай повече на Shell.



Тема Re: Shell! Измама!!!нови [re: Thor]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано20.05.03 13:39



az lichno sum chuval ne edin i dva puti za podobni sluchai, no do sega nito edin put ne e stavalo duma za Shell, vse sa bili malki benzinostancii. Idejata e kogato ne zarezdash do gore ami primerno za 20lv. da ti sipjat gorivo ravnostojno primerno na 15lv i ostanalite da sa na dalavera. Ne sum najasno kak tochno se poluchava, chuval sum varianti sus vuzduh, kojto go smesvat s benzina i po tozi nachin minava poveche kolichestvo obem prez kolonkata... Pitaj naj-dobra njakoi benzindjia, sus sigurnost ima kakvo interesno da ti kazhe.
Napulno sum suglasen s Avtotehnika, ne e nuzno da si razbirach po nishto - vsichko opira do elementarna fizika :(

Shit happens

Audi driver vs. other drivers - separates the men from the boys


Тема Re: Shell! Измама или ..... феномен???нови [re: Thor]  
Авторtatenceto (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 13:44



navrermeto podarjah cisternite na shell i znam che vsichko stava s komputar te sa dlajni stom ima samnenia otnosno palneneto na gorivoto da napraviat zamervane vednaga za koeto sa oborudvani s kalibrovani sadove iavno v tvoia sluchai ili kolata e harchila poveche ili sa te izlagali ako pazish beleshkata ot zarejdaneto otidi v shell i podai oplakvane no parvo vzemi belejka ot avtotehnika za palnia obem na rezervoara uspeh



Тема Re: Значи .....нови [re: tatenceto]  
АвторThor (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 14:16



... днес направихме замерване на колонката! Калибрована туба 20литра и всичко си беше точно!
Разхода не ми се е увеличил! За това съм абсолютно сигурен /а и той не е от значение/! Просто няма физика според която в обем 70 литра да събереш 75 литра!!! А и аз не отидох на изпарения до бензиностанцията!
Най-вероятно са ме метнали като са ми прибавили сумата на предишния клиент!



Тема Re: I az bih predpochel ...нови [re: Mugaga]  
АвторThor (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 14:25



... da ne zarejdam v Shell, no ..... se nalaga!
A dokolkoto chetoh iz internet AUDI 80 B4 2.0 90h.p. e sys 70l /no tova vsystnost niama goliamo znachenie!/
Dosega vinagi pri opredelenoto polojenie na datchika na benzina sym zarejdal 61-63 litra, no ..... pri Shell stavat i fenomeni!
Leko i bezavariino!;-)))
I nikakyv Shell!;-)))



Тема Re: I az bih predpochel ...нови [re: Thor]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 15:06



Thor, къде ги видя тез 70 литра? Къде има линк в интернет или нещо такова?

Аз имам същото Ауде като твойто ( и ти нямаш куатро, нали) и си мисля че имам 66 литра резервоар. Никога не съм имал "manual' да прочета, ама виж кво пише тук:

(търси 'fuel tank')



Тема Най-вероятно...нови [re: Thor]  
Авторnaso (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 15:13



...тоя който ти е сипвал бензина да не е нулирал колонката от предишната кола и така да се е получила разликатаМамицата им тарикатска.И после да си делят с ония вътре на касата.Имах точно такъв случай ,но с газова бутилка и като му се развиках на ония как може в 26 литрова бутилка да ми сипва 38 литра тои взе да мрънка че е забравил да нулира колонкатаДейба и тарикатие мръсни само гледат как да те излъжат



Тема mnogo pyti mi se e sluchwalo [re: naso]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 16:03



na Shell-a na okolovrystnoto s 15 litra mi uvelichiha rezervoara, na OMV na okryzhna bolnica 12 i 13 kolonka lyzhat s po 2-3 litra na 10....
naposledyk sipwam na shell mladost2 / s/u denica/ i omv na rakowata..zasega niamam zabelezhki...za 95 goworia-drugite goriwa ne gi znam kakwi sa
prosto lyzhat i towa e-majnata im. poweche ne stypwam w tehnite benzinostancii



Тема winagi gledam dali e nulirana!нови [re: naso]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 16:09



ne e w towa hitrostta-ili neshto se shashwa kolonkata ot wreme na wreme /t.e. personala niama wina/ ili neznam kakwo stawa...no istinata e, che benzinostanciite sa kato bankite i magazinite- niama da se izlyzhat da ti dadat poweche, no normalno bilo da "stawat greshki" w tiahna polza ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.