Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 09.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: 354нови [re: Wizi]  
АвторAudi S4 (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 23:31



Ideqta na custom made software ne e ce sa slovili imobilaizera - towa e edno na ruka. Principno software primerno za 350 konq predlagat primerno kum 10 tuning kompanii... i samo ti wzimat nomera po bosh, prashtash im segashniq software i go prawqt za twoqta kola. No pod custom made software imam w predwid ce kaciha kolata na dyno i pocnaha da naglasqt software-a za max izpolzwane wuzmovnostite na engine-a. Inace si praw - wseki edin software si e custom i unique :)

A za tuning-a - kogato se wzima ot B&B i ot MTM - cenite ne sa niski... makar ce MTM dosta smuknaha cenite za srawnenie s predi 1 godina... Inace w USA ima niski ceni na hardware... Tozi tuning na Allroad-a ot B&B za kolko konq e ?



Тема Re: 354нови [re: Audi S4]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано21.05.03 16:12



Stage 2, 340 konja 520Nm + 1800Evro za cjalostna auspuhna systema s polirani trubi (ne ot vunka kakto se seshtash ;) + 900 Evro za 30mm po-nisko okachvane pri naj-niskoto nivo + 400 Evro za skusjavane na skorstnia lost s 40mm. Dopulnitelno shte ima 3cm Spurverbreiterung, eventualno ot MTM che go predlagat za smeshni 200 Evro.

Za tvojto Audi specialno mi se obadi edin priatel ot Sofia da mi se pohvali. Mozhe i da se poznavate - Ivan se kazva i kara edno tumno sinjo Golfche TDI 4motion.

Audi driver vs. other drivers - separates the men from the boys


Тема Re: Izbiva me...нови [re: Audi S4]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано21.05.03 16:17



... s goliam nadpis Kirov BOSCH nisko na zadnata bronja. Bukvalno predi 5 minuti mi se obadi picha da mi kazhe, che ot blizo chas veche ne e sobstvenik na vuprosnia avtomobil. Nadjavam se iskreno, che novia sobstvenik naistina shte se grizi podobavashto dobre za avtomobila... Da mu e chestito, da i se kefi maximalno i bezavariino!

Audi driver vs. other drivers - separates the men from the boys


Тема Re: 354нови [re: Wizi]  
АвторBMW338is (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 17:59



Kude se namira tozi dyno stend ili az sum razbral pogre6no i tam na Bojuri6te slagate li nqkvi pari na gonkite ili samo za kef ???



Тема Re: 354нови [re: BMW338is]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано21.05.03 19:48



Do kolkoto razbrah dyno stend-a ne e v BG... Ungaria mislja che mi beshe spomenato. Kolegata shte doutochni.


quattro - never follow!

Тема Re: ПЪРВИ ЛЕГАЛНИ СТАРТОВЕ В СОФИЯ!нови [re: TURBO Maniak]  
АвторAudi S4 (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 22:08



Kolata beshe w belgiq za wuprosniq custom software i beshe na dyno i si imam i razpecatka za wuprosnite 397 hp.. Za towa e custom software-a.. kakwo tolkowa go gledate towa neshto kato izwun zemno ? Ne e nishto osobenno custom software-a.. ako iskash movesh da go razbirash kato software za 397 hp.. i za towa ne e nuvno da wleev 50-70k $ !

No kolata ima problem sega sus zagrqwaneto na intercoolerite.. za neshtastie go ustanowihme towa sled prekaleno mnogo testowe i za towa me drupna m3-kata.. Audi-to ako naistina beshe 397 hp m3-kata nqmashe da ima nikakwi shansowe. Sega sum slovil po-slab software s koito beshe kolata kato otide w belgiq i e za 350 hp (mereno e na dynometura predi da se pocne tuning-a) dokato namerim reshenie na zagrqwaneto na intercoolerite... No towa koeto men me pritesnqwa ce toq software za 397 hp ne e dobre izpipan i dobre naprawen... tui kato w momenta dave s zagrqli intercoolers kolata wurwi bez problem.. Kofti rabota.. no iskam i rewansh s m3-kata.. wuzmovno e pak da me bie de no bi-trqbwalo da e s po-malko :)

A kolkoto do mnenieto ti ce ne e dave 350 hp -
http://www.bb-automobiltechnik.de/english/mau_v_s4.html tuk ima mnogo dobra srawnitelna harekteristika na S4-ki s razlichni kone na tuning predlagan ot B&B. Za da te nasoca shte kava ce 0-200 gi prawi za okolo 19.7 sec (istinskite stoinosti warirat mevdu 19.5 i 19.9 sec..). Za suvalenie i az sum razocarowan za 400-te konq :(( wmesto kracka napred bqha kracka nazad.. Za koeto ne Niki e winowen... Belgiicite sa omazali neshtata..



Тема Re: Izbiva me...нови [re: Wizi]  
АвторAudi S4 (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 22:14



Dam... da mu e cestito na nowiq sobstwenik.. mnogo dobra kola si e wzel.. nadqwame se skoro da go widim da se durpa s edna zlatna S4-ka '92 i dano da q kara malko po-wnimatelno ot 100-ticata koqto kara w momenta :)

Wizi.. naistina ima problem s moite 397 hp... towa cak dnes go otkrih... gaden software



Тема Re: Izbiva me...нови [re: Audi S4]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано21.05.03 23:10



Nema se zanimawame s gluposti da se dyrpame :))
nali porycha onazi merilka? :)) shte merime s neq i shte srawnqwame cifri na po kafe :))))))
Da mu e chestita nowata kolichka na momcheto i sys zdrawe da si q kara :)
Pa moe i da se pobegame ...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Izbiva me...нови [re: Audi S4]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано22.05.03 14:58



Suzaliavam kolega, tova lichno za men za poreden put me ubezdava kolko slozno e da napishesh chitav software... :(
Njama li nachin da si go poruchash ot MTM ili B&B primerno???


quattro - never follow!

Тема Re: ПЪРВИ ЛЕГАЛНИ СТАРТОВЕ В СОФИЯ!нови [re: Audi S4]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано22.05.03 23:49



Да бе то е ясно какво точно имаш в предвид под custom software ама просто поне аз си мислех че некой в БГ го е правил, пък това без дино не става. Щом не е правен в БГ софта и е качвана колата на стенд това вече е друг въпрос.
Сега колега значи относно загряването на интерколерите, работата тук е много лоша. Аз имам две турбо коли и двете имат този проблем. Ти казваш че колата ти върви добре със слабия софт и това че не върви както требе със силния според мен е в това че при силния софт надува повече турбините които от своя страна загряват много повече входящия въздух в колектора и самото ЕКУ има такава функция че при много висока температура на входа намаля аванса и съответно надува на турбото и именно от това се получава "невървенето" и проблемите на колата. Искам да те попитам още нещо, каза май че си сменял инжекторите, горивната помпа сменял ли си я или не защото при тунинг над 340кс за твоята кола се сменят регулатора на горивото и съответно горивната помпа. Ако смениш само инжектори без регулатор и помпа, на високите обороти горивната смес ще обеднява и ЕКУто за да запази мотора цял от големите детонации които поражда бедната смес намаля мощността на мотора като връща аванса и след това намаля турбо надува. Така че според мен проблема може да не е от интерколерите, понеже ако са наистина от RS2 хората ги дават да издържат до около 450кс. Според мен проблема ти е в горивната смес поне така си мисля съдейки от моите коли. Просто на турбо мотора му требе идеална горивна смес със съотношение въздух : бензин равно на 12.5:1 за максимум мощност и ако това съотношение се наруши, мощността моментално намалява. Така че не знам дали си сменял помпа и регулатор, но ако не си смятай че от там ти е проблема, просто горивната смес не е точна, съответно температурата в изпускателния колектор моментално се покачва с което си покачване загрява много турбините, които пък от своя страна загравят много нагнетения атмосферен въздух, който пък от всоя страна като влезе горещ в колектора моментално му се измерва температурата и ЕКУто решава че е време да "отхлаби" малко юздите. Сигурно забеляза че на няколко пъти обърнах внимание на едно и също нещо и именно то е в основата на "невървенето" на много турбо коли и ако се пребориш с това си решаваш всякакви проблеми. Относно топлината на интерколера, то това е доста относително нещо. Температурата им даже и да е около 50 градуса което е абсолютно нормално, на теб като ги пипнеш ще ти се стори че са топли. Но ако интерколерите са горещи като радиатора тогава вече работата е зле и значи проблема ти е това което написах по горе.

П.С Не знам дали е удобно но искам да те питам в сервиза на Златков какво точно ти правиха на колата ???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.