Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:15 22.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Издути водни съединения.  
Автор The One (избраният)
Публикувано05.05.03 00:23



Някой тук спомена, че има проблем с тях.
За съжаление, непомня кой беше и неможах да намеря темата и затова пиша отново.

Та исках да попитам, ако някой има същият проблем, силно надути водни съединения и най-вече на това дето е от блока на двигателят към радиатора - нека отговори на следните въпроси:

1. С какъв антифриз кара.
2. Има ли загуба на антифриз в следствие на изпускане на течност през скобите на водните съединения от голямото налягане.

Размишлявах върху проблема, проведох няколко опита и стигнах до следните две заключения:
1. Антифриза с който карам е тояга. Има прекалено голямо температурно разширение. Също така кипва на температура малко по-висока от 100 градуса, което ще рече, че се изпарява много по-вече.
2. Клапана на капачката на разширителният съд е развален. Аз моята я сменях, но за съжаление немога да намеря старата и да изпробвам.

За тези които мислят, че е спукана гарнитура или глава на двигателя: Такива признаци по колата не съм виждал.
Нито загрява повече от нормалното, нито има вода в маслото. Разхода на вода които имам е със сигурност от скобите на маркучите.

The shroud of the darks side has fallen.


Тема Re: Издути водни съединения.нови [re: The One]  
Автор PeGaz (член)
Публикувано06.05.03 21:30



не е добре тая работа с издутите маркучи, може по някое време да кажат бум и...
Имам подобен случай с едно служебна кола /не е Ауди, но няма значение/ :
Първо просълзиха 2-3 маркуча все около скобите , след време изби /направо изскочи, добре че я намерихме после/ едната пробка за обезвъздушаване, последно се сцепи/точно в най издутата част/ долното водно съединение между двигателя и радиатора. Добре че не прегря.
В моя случай не е от антифриза - и със стария , и с вода, и с нов антифриз пробелема си остана. Постоянно и се губи антифриз и в задръстванията си покачва температурата.

За скобите може да ги развиеш и да зачистиш местата ,където се нахлузват маркучите от мръсотия и налепи и да ги стегнеш на ново . Не би трябвало да изпуска от там.
От гарнитура на главата може да изпуска много по малко /от цилиндрите към антифриза/ в продължение на доста време , докато се проявят по ясните признаци.
Като развиваш капачката на разширителния съд на изстинала кола съска ли?

Смени антифриза и ако продължи да надува търси от къде е, защото рано или късно ще се спраска някое водно съединение.



Тема Re: Издути водни съединения.нови [re: The One]  
Авторted (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 10:50



Колега, аз карам Renault 19 и имам същия проблем. Маркучите са доста "напомпани", губи по малко антифриз, но датчика "отчита" нормална температура, перката на вентилатора се включва нормално, термостата работи също нормално. Като се отвори капачакат на разширителния съд нивото се покачва ненормално много. Доколкото ми е известно причината е само една: гарнитурата на главата е започнала да изпуска поради факта, че има изкривяване на главата. Следва да се шлайфа главата и да се подмени гарнитурата.
Аз самият ще вкаравам в бокса моята кола, но ремонта на Рено мисля е доста по-евтин от този на Ауди. Все пак ти пожелавам да не е това. Късмет !



Тема Re: Издути водни съединения.нови [re: The One]  
АвторFurious (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 11:41



Temata q pisah az , ieto do kakvi zaklucheniq stignah . Znachi sistemata si raboti pod opredeleno nalqgane i izduvaneto e normalno . Moga da ti kaga obache che kogato si promivah sistemata i i nalivah voda , kogato kolata zagreeshe do 94 gradusa vodata napravo zavirashe v sistemata . A inache karam s nai obiknovenn balgarski antifriz na Verila . Drugo vagno nesto e da si obezvazdushish dobre sistemata , zastoto pri nalichie na vazdushna vavglavnica se izduvat poveche saedineniqta . A ako ti e zaminala garniturata ste se vigdat mehuri da izlizat ot kazancheto i kolata ste pregrqva



Тема 10x за отговорите.нови [re: The One]  
Автор The One (избраният)
Публикувано07.05.03 15:10



Съмнявам се да има проблем в главата на двигателят.
Няма никакви признаци за такъв проблем.

Нормално е с вода двигателят да работи на по-ниска темп. Това някъде го обсъжахме.

Интересното е, че издуването го забелязвам само на един маркуч, от блока към радиатора. На другите не се чувства толкова много. Този маркуч го сменях миналото лято с друг от Юнитрейд. Новият е доста по мек от старият.

The shroud of the darks side has fallen.



Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.