Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 27.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема смяна на гумички на клапаните....нови  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано24.04.03 22:45



.......искам да разбера задължително ли се сваля главата или при бутало в ГМТ, клапаните опират в него и не е необходимо да се сваля главата. Двигателя е 1.8 карбураторен NE. Благодаря

Щом те влече


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Audimania]  
Автор carlson (непознат )
Публикувано24.04.03 22:57



bratle ne moa te razbera to4no?kak klapanite 6e opirat v butaloto??iska6 da smeni6 gumi4kite bez da svalq6 glavata taka li da razbiram??



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: carlson]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано24.04.03 23:10



Да

Щом те влече


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Audimania]  
Автор carlson (непознат )
Публикувано24.04.03 23:22



moe6 i taka da si gi smeni6 ma dobre hodi na maistor
az moite sam si gi smenqvah i preebah vsi4ko
spukah voda4 i posle si eba maikata edvam se opraih



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Audimania]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано25.04.03 00:53



Не е необходимо сваляне на главата.



Тема Re: смяна на гумички на клапаните.... [re: TheSaint]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано25.04.03 08:49



10x peoples

Щом те влече


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Audimania]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 09:04



Не се пипа главата, само капака на клапаните (там където е капачката за маслото :) Затова и се сменя неговата гарнитура. Обикновено, който знае за какво иде реч си има и един специален инструмент, с който се разглобяват пружините на клапаните: просто шайбата върху пружината трябва да се натисне надолу, т.е. да се сгъне пружината, без клапана да потъне, и тогава с една магнитка отверка се вадят там едни "сегментчета", дето заключват шайбата.

Абе аз никога няма да седна сам да си ги сменям . Отиди при някой читав майстор и ако броиш 8 "гумички" (или маслосъбирач, както им викат) по 1-2 лева + гарнитура (15 лева) + 2 часа труд (по 15 лева) ще ти излезе нещо около 60 кинта (грубо де, може и да са 50, може и да са 80 :)



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: BullDog]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано25.04.03 09:15



Абе пич имам и условията и инструмента, и майстора ми е под ръка - баща ми ще ги смени, няма да му е първата кола на която сменя, само,че не сме отваряли такъв двигател и затова питам. На Ауди 200 турбо не става така защото буталата са издълбани, главага също е с голямагоривна камера и буталото като е в горна мъртва точка, клапана упира в него но първо слиза надолу и е пружината на клапана няма достатъчно ход, много е свита - трудно се вадят конусчетата. Затова питам, а иначе не бери грижа

Щом те влече


Тема Re: kakvo pishe po bukvarite....нови [re: Audimania]  
Авторstb (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 10:13



sega kakvo pishe Etzold v Wie helfe ich mir selbst( nemskoto isdanie i sigurno go ima v prevod) sda smjanata im be demontaj na glavata.
nakratko bes podrobnosti, 4e shte stane dalgo. svalja se raspredelitelnija val, butaloto na tretiranija zilindar se podvejda v DMT( ne v GMT mnogo e vajno), vsimash edna stara svesht, vadish i elektroda taka 4e da se polu4i nadlajen otvor. prigotvjash kompresor s min 6 bar, navivash sveshta i vrasvash komresora kam neja. naljaganeto trjabva da e postojanno 6 bar i klapanite sa satvoreni. s instrumenta isvarshvash smjanata. na podrobnosti po demontaja i montaja na vala i remaka njama da se spiram.
ispolsvaneto na otverki i jelesa pres otvora na sveshta sabravi , mojesh da istarvesh klapana ili da go naranish.
pri diesel prozedurata e obratno - GMT- i bes vasduh. tam klapanite opirat v butalata.
v Germany mi iskat sa smjanata 10x pove4e i sigurno, shte se garbja sam, ama parvo shte podgotvjam instrument.
uspeh



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Audimania]  
Автор Mhz (непознат)
Публикувано25.04.03 11:33



Мога да ти кажа при двигател SF карбуратор на Ауди как е.
Смяната на гумичките става без сваляне на главата.Буталото е в ГМТ, но не знам дали опира клапана в него или от мерки за сигурност да не падне в цилиндъра.
Смяната на гумичките не съм я правил сам, но съм присъствал.
Това е от мен.
Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.