Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 17.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема смяна на гумички на клапаните....  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано24.04.03 22:45



.......искам да разбера задължително ли се сваля главата или при бутало в ГМТ, клапаните опират в него и не е необходимо да се сваля главата. Двигателя е 1.8 карбураторен NE. Благодаря

Щом те влече


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Audimania]  
Автор carlson (непознат )
Публикувано24.04.03 22:57



bratle ne moa te razbera to4no?kak klapanite 6e opirat v butaloto??iska6 da smeni6 gumi4kite bez da svalq6 glavata taka li da razbiram??



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: carlson]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано24.04.03 23:10



Да

Щом те влече


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Audimania]  
Автор carlson (непознат )
Публикувано24.04.03 23:22



moe6 i taka da si gi smeni6 ma dobre hodi na maistor
az moite sam si gi smenqvah i preebah vsi4ko
spukah voda4 i posle si eba maikata edvam se opraih



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Audimania]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано25.04.03 00:53



Не е необходимо сваляне на главата.



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: TheSaint]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано25.04.03 08:49



10x peoples

Щом те влече


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Audimania]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 09:04



Не се пипа главата, само капака на клапаните (там където е капачката за маслото :) Затова и се сменя неговата гарнитура. Обикновено, който знае за какво иде реч си има и един специален инструмент, с който се разглобяват пружините на клапаните: просто шайбата върху пружината трябва да се натисне надолу, т.е. да се сгъне пружината, без клапана да потъне, и тогава с една магнитка отверка се вадят там едни "сегментчета", дето заключват шайбата.

Абе аз никога няма да седна сам да си ги сменям . Отиди при някой читав майстор и ако броиш 8 "гумички" (или маслосъбирач, както им викат) по 1-2 лева + гарнитура (15 лева) + 2 часа труд (по 15 лева) ще ти излезе нещо около 60 кинта (грубо де, може и да са 50, може и да са 80 :)



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: BullDog]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано25.04.03 09:15



Абе пич имам и условията и инструмента, и майстора ми е под ръка - баща ми ще ги смени, няма да му е първата кола на която сменя, само,че не сме отваряли такъв двигател и затова питам. На Ауди 200 турбо не става така защото буталата са издълбани, главага също е с голямагоривна камера и буталото като е в горна мъртва точка, клапана упира в него но първо слиза надолу и е пружината на клапана няма достатъчно ход, много е свита - трудно се вадят конусчетата. Затова питам, а иначе не бери грижа

Щом те влече


Тема Re: kakvo pishe po bukvarite....нови [re: Audimania]  
Авторstb (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 10:13



sega kakvo pishe Etzold v Wie helfe ich mir selbst( nemskoto isdanie i sigurno go ima v prevod) sda smjanata im be demontaj na glavata.
nakratko bes podrobnosti, 4e shte stane dalgo. svalja se raspredelitelnija val, butaloto na tretiranija zilindar se podvejda v DMT( ne v GMT mnogo e vajno), vsimash edna stara svesht, vadish i elektroda taka 4e da se polu4i nadlajen otvor. prigotvjash kompresor s min 6 bar, navivash sveshta i vrasvash komresora kam neja. naljaganeto trjabva da e postojanno 6 bar i klapanite sa satvoreni. s instrumenta isvarshvash smjanata. na podrobnosti po demontaja i montaja na vala i remaka njama da se spiram.
ispolsvaneto na otverki i jelesa pres otvora na sveshta sabravi , mojesh da istarvesh klapana ili da go naranish.
pri diesel prozedurata e obratno - GMT- i bes vasduh. tam klapanite opirat v butalata.
v Germany mi iskat sa smjanata 10x pove4e i sigurno, shte se garbja sam, ama parvo shte podgotvjam instrument.
uspeh



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Audimania]  
Автор Mhz (непознат)
Публикувано25.04.03 11:33



Мога да ти кажа при двигател SF карбуратор на Ауди как е.
Смяната на гумичките става без сваляне на главата.Буталото е в ГМТ, но не знам дали опира клапана в него или от мерки за сигурност да не падне в цилиндъра.
Смяната на гумичките не съм я правил сам, но съм присъствал.
Това е от мен.
Успех!



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Mhz]  
Автор NickZ (audi user)
Публикувано25.04.03 12:35



Glavata se svalia be hora, az predi sedmica pravih taia procedura , smenih gi sam i mi izleze 33 leva . Preporu4vam ti predi da zapo4nesh da si namerish instrument za natiskane na prujiunite - s otvertki zabravi da stane. Osven tova postarai se da izvadish cialoto koli4estvo maslo subralo se v cilindur4etata regulirashti klapanite. Vadeneto na masloto stava kato natiskash zdravo- na mengeme naprimer edno buton4e v sredata na cilindar4eto. Zimai dve garnituri i tva e , az smenih i na auspuha garniturata . 3 garnituri plus gumi4kite -33leva .

The Mythical Bird Rose From The Ashes Young Again


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: NickZ]  
АвторFurious (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 15:01



Glavata ne se svalq izobsto . Stava mnogo lesno dori ne e neobhodimo butaloto da e v "Gorna Martva Tochka" Prosto barkash s nesto prez otvora za svesta i natiskash klapana . E estestveno skobata za klapanite e zadalgitelna .



Тема nai dobre si svali glavataнови [re: Mhz]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 12:57



pri smqna na klapani e gotino da si svali6 slavata da po4isti6 leglata na klapanite da se maxnat vsi4ki nagari i dr.,ne se prai za edna garnitura tq e 50lv max......ako ne q svali6 6te e napolovin rabota ina4e moje i bez da q svalq6



Тема Re: nai dobre si svali glavataнови [re: xxx]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано28.04.03 22:33



Не ми е проблема до 50 лв за гарнитура,а нямам излишно време да си играя да разгвабям и зглабям двигатели. Между другото днес ги смених, и нямаше грам нагар по леглата на пружините, клапаните са си в ред, но старите гумички бяха станали на кокал. Целия ремонт - гумички Geotze, ремък Gates и гарнитура за капака на клапаните - 30 лв., 3 лв. за силикон и един ден работа. Вярно можеше да стане и по-бързо, но не си давах зор да бързам, а смених и ангренажен ремък, и понеже го правя за пръв път реших и махнах цялата маска решетка радиатор и т.н. неща ограничаващи видимостта отпред по двигателя. Самата смяна на гумичките - 30 мин. Сега съм много доволен.

Щом те влече


Тема vapros...нови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 11:42



a kak sadarja klapanite da ne propadnat? poneje i as sam sa smjana, a ne mi se raska4a zjalata karantija(B4, ABK, 85 KW, Digifant)



Тема Re: vapros...нови [re: marti]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано29.04.03 21:50



Ами лесно - когато буталото е в горна мъртва точка като натиснеш клапана, той упира в буталото и след това продължаваш с натиска и конусчетата се показват и се вадят.

Щом те влече


Тема Re: vapros...нови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 22:10



pak da pitam;-)
pri vsi4ki dvigateli li stava? Da ne ispusna klapana i posle da svaljam glava:-((((
pisah predi - 4-zilindara, 8 klapana,ABK. a sas silikona kakvo uplatnjavash?
hajde stiga s vaprosite da ne dosadja. ne sam go pravil i poneje na sam v BG, a v servis shte mi oderat kojata, shte se borja sam. bes instrument snam, 4e njama da stane i shte pora4am da mi go donesat.
blagodarsko sa savetite!



Тема Re: vapros...нови [re: marti]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано29.04.03 22:17



Значи ако клапане не опре в буталото, няма да се освободят конусчетата които го държат, ще продължи да слиза, а ако опре- с инструмента продължаваш да свиваш само пружините и го освобождаваш. Силикона е да намажеш корковата гарнитура на капака на главата, защото въпреки че е нова протича масло. Успех

Щом те влече


Тема Re: vapros...нови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 22:43



100x ;-)

abe njama li gadjeta sa teb ami visish v mrejata;-)

blagodarja vse pak sa barsija otgovor!



Тема Re: vapros...нови [re: marti]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано30.04.03 09:10



Има бе пич, малко преди да вляза в мрежата се прибрах в нас.

Щом те влече


Тема смяна на гумички на клапаните....sa Audimaniaнови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 15:24



abe pak s mojte bolejki.... sa gumi4kite.
edin mehanik mi raspravja tuk, 4e klapanite opirali samo pri diesel, a pri bensin klapanat se darjal s vasduh - kompresor. Butaloto e v DMT.Dali shte oprat pri men - 4 zyl. 2000ccm?
I kak se vkarvat gumi4kite? imalo njakavi montajni trabi4ki, koito as gi njamam. bes tjah imalo opasnost da se skasat gumi4kite. namerih instrumenta, ama kompresor njama otkade da vsema...
blagodarsko predvaritelno...



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....sa Audimaniaнови [re: marti]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано08.05.03 17:22



Това за компресора и аз го знам, но си го направих по другия начин - бутало в гмт,и опиране на клапана, и стана. При теб също трябва да стане, а ако клапана не упре по някаква случайност, няма да можеш да извадиш конусчетата които го държат, съответно клапана няма да падне вътре в двигателя, и ще търсиш друго решение. С компресор идеята не съм я пробвал и не гнам какво ще стане, и ми се струва по-кофти решение по редица съображения. Тръбичката с която гумичките се набиват е за това - да се набият, иначе няма как да се скъсат, но като ги поставиш на място леко се набиват защото на ръка не можеш да ги вкараш до край - влизат много плътно.

Щом те влече


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....sa Audimaniaнови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 18:01



и ще търсиш друго решение...
e sa tova mi e dumata. dotam shte sam svalil raspredelitelen val i remak, t. e polovinata rabota. ako ne stane taka maj shte pompam ili... imash drugo vpredvid.
a tesi trabi4ki dokolkoto rasbrah se slagat barhu klapana predi vkarvaneto na gumi4kata, s zel predpasvaneto ot ostri rabove na klapana. sled tova se mahali. pitam shtoto ne mi e jasno. gledah rasni kartinki i pak ne go shvanah.



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....sa Audimaniaнови [re: marti]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано08.05.03 22:36



Значи в комплекта гумички има и такава тръбичка (тънка като сламка и конусна в единия си край), но ти трябва една метална с която набиваш гумичката на мястото и.Имах предвид да свалиш глава, с въздуха има риск да испуснеш клапан в цилиндъра. Все пак си мисля,че ще стане като упреш клапана в буталото. Ако нямаш достатъщно инструменти и гараж (място да работиш като хората), по-добре иди на майстор, по-скъпо ще ти излезе, но няма да се занимаваш с несвойствени неща и ще ти свършат работата за половин ден.

Щом те влече


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....sa Audimaniaнови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 10:39



blagodarsko sa savetite!!! garaj shte namerja, ama shte se borja sam i sabiram informazija. problemat e, 4e ne sam v BG i sa tasi operazija mi iskat min. 300 euro, koeto sa mnogo pari sa men vapreki standarta. A ina4e ne pushi ama dava okolo 0,5l /1000 km rashod na maslo




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.