Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 17.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема смяна на гумички на клапаните....sa Audimaniaнови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 15:24



abe pak s mojte bolejki.... sa gumi4kite.
edin mehanik mi raspravja tuk, 4e klapanite opirali samo pri diesel, a pri bensin klapanat se darjal s vasduh - kompresor. Butaloto e v DMT.Dali shte oprat pri men - 4 zyl. 2000ccm?
I kak se vkarvat gumi4kite? imalo njakavi montajni trabi4ki, koito as gi njamam. bes tjah imalo opasnost da se skasat gumi4kite. namerih instrumenta, ama kompresor njama otkade da vsema...
blagodarsko predvaritelno...



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....sa Audimaniaнови [re: marti]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано08.05.03 17:22



Това за компресора и аз го знам, но си го направих по другия начин - бутало в гмт,и опиране на клапана, и стана. При теб също трябва да стане, а ако клапана не упре по някаква случайност, няма да можеш да извадиш конусчетата които го държат, съответно клапана няма да падне вътре в двигателя, и ще търсиш друго решение. С компресор идеята не съм я пробвал и не гнам какво ще стане, и ми се струва по-кофти решение по редица съображения. Тръбичката с която гумичките се набиват е за това - да се набият, иначе няма как да се скъсат, но като ги поставиш на място леко се набиват защото на ръка не можеш да ги вкараш до край - влизат много плътно.

Щом те влече


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....sa Audimaniaнови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 18:01



и ще търсиш друго решение...
e sa tova mi e dumata. dotam shte sam svalil raspredelitelen val i remak, t. e polovinata rabota. ako ne stane taka maj shte pompam ili... imash drugo vpredvid.
a tesi trabi4ki dokolkoto rasbrah se slagat barhu klapana predi vkarvaneto na gumi4kata, s zel predpasvaneto ot ostri rabove na klapana. sled tova se mahali. pitam shtoto ne mi e jasno. gledah rasni kartinki i pak ne go shvanah.



Тема Re: смяна на гумички на клапаните....sa Audimaniaнови [re: marti]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано08.05.03 22:36



Значи в комплекта гумички има и такава тръбичка (тънка като сламка и конусна в единия си край), но ти трябва една метална с която набиваш гумичката на мястото и.Имах предвид да свалиш глава, с въздуха има риск да испуснеш клапан в цилиндъра. Все пак си мисля,че ще стане като упреш клапана в буталото. Ако нямаш достатъщно инструменти и гараж (място да работиш като хората), по-добре иди на майстор, по-скъпо ще ти излезе, но няма да се занимаваш с несвойствени неща и ще ти свършат работата за половин ден.

Щом те влече


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....sa Audimaniaнови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 10:39



blagodarsko sa savetite!!! garaj shte namerja, ama shte se borja sam i sabiram informazija. problemat e, 4e ne sam v BG i sa tasi operazija mi iskat min. 300 euro, koeto sa mnogo pari sa men vapreki standarta. A ina4e ne pushi ama dava okolo 0,5l /1000 km rashod na maslo




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.