Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 26.09.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: Mhz]  
Автор NickZ (audi user)
Публикувано25.04.03 12:35



Glavata se svalia be hora, az predi sedmica pravih taia procedura , smenih gi sam i mi izleze 33 leva . Preporu4vam ti predi da zapo4nesh da si namerish instrument za natiskane na prujiunite - s otvertki zabravi da stane. Osven tova postarai se da izvadish cialoto koli4estvo maslo subralo se v cilindur4etata regulirashti klapanite. Vadeneto na masloto stava kato natiskash zdravo- na mengeme naprimer edno buton4e v sredata na cilindar4eto. Zimai dve garnituri i tva e , az smenih i na auspuha garniturata . 3 garnituri plus gumi4kite -33leva .

The Mythical Bird Rose From The Ashes Young Again


Тема Re: смяна на гумички на клапаните....нови [re: NickZ]  
АвторFurious (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 15:01



Glavata ne se svalq izobsto . Stava mnogo lesno dori ne e neobhodimo butaloto da e v "Gorna Martva Tochka" Prosto barkash s nesto prez otvora za svesta i natiskash klapana . E estestveno skobata za klapanite e zadalgitelna .



Тема nai dobre si svali glavataнови [re: Mhz]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 12:57



pri smqna na klapani e gotino da si svali6 slavata da po4isti6 leglata na klapanite da se maxnat vsi4ki nagari i dr.,ne se prai za edna garnitura tq e 50lv max......ako ne q svali6 6te e napolovin rabota ina4e moje i bez da q svalq6



Тема Re: nai dobre si svali glavataнови [re: xxx]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано28.04.03 22:33



Не ми е проблема до 50 лв за гарнитура,а нямам излишно време да си играя да разгвабям и зглабям двигатели. Между другото днес ги смених, и нямаше грам нагар по леглата на пружините, клапаните са си в ред, но старите гумички бяха станали на кокал. Целия ремонт - гумички Geotze, ремък Gates и гарнитура за капака на клапаните - 30 лв., 3 лв. за силикон и един ден работа. Вярно можеше да стане и по-бързо, но не си давах зор да бързам, а смених и ангренажен ремък, и понеже го правя за пръв път реших и махнах цялата маска решетка радиатор и т.н. неща ограничаващи видимостта отпред по двигателя. Самата смяна на гумичките - 30 мин. Сега съм много доволен.

Щом те влече


Тема vapros...нови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 11:42



a kak sadarja klapanite da ne propadnat? poneje i as sam sa smjana, a ne mi se raska4a zjalata karantija(B4, ABK, 85 KW, Digifant)



Тема Re: vapros...нови [re: marti]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано29.04.03 21:50



Ами лесно - когато буталото е в горна мъртва точка като натиснеш клапана, той упира в буталото и след това продължаваш с натиска и конусчетата се показват и се вадят.

Щом те влече


Тема Re: vapros...нови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 22:10



pak da pitam;-)
pri vsi4ki dvigateli li stava? Da ne ispusna klapana i posle da svaljam glava:-((((
pisah predi - 4-zilindara, 8 klapana,ABK. a sas silikona kakvo uplatnjavash?
hajde stiga s vaprosite da ne dosadja. ne sam go pravil i poneje na sam v BG, a v servis shte mi oderat kojata, shte se borja sam. bes instrument snam, 4e njama da stane i shte pora4am da mi go donesat.
blagodarsko sa savetite!



Тема Re: vapros...нови [re: marti]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано29.04.03 22:17



Значи ако клапане не опре в буталото, няма да се освободят конусчетата които го държат, ще продължи да слиза, а ако опре- с инструмента продължаваш да свиваш само пружините и го освобождаваш. Силикона е да намажеш корковата гарнитура на капака на главата, защото въпреки че е нова протича масло. Успех

Щом те влече


Тема Re: vapros...нови [re: Audimania]  
Авторmarti (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 22:43



100x ;-)

abe njama li gadjeta sa teb ami visish v mrejata;-)

blagodarja vse pak sa barsija otgovor!



Тема Re: vapros...нови [re: marti]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано30.04.03 09:10



Има бе пич, малко преди да вляза в мрежата се прибрах в нас.

Щом те влече



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.