Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 11.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Chip tunning  
Автор trespasser ()
Публикувано23.04.03 12:26



Imate li predstava kolko struva chip tunning za audi 1.8S '90?
Interesno e do kakvi promeni 6te dovede tova... horse power, razhod i t.n.


You can do anything you set your mind to


Тема Re: Chip tunningнови [re: trespasser]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано23.04.03 15:36



Kolega, cenata za "kachestven" chip-tuning shte e tolkova visoka, che sum siguren kak na momenta shte se razubedish da si go pravish. E, ima i spoluchlivi chip-tuningi, koito se predlagat v BG i chetohme za tjah po forumite, no tova si ostava edna mutna tema za men lichno.
Imajki predvid che si chist atmosferen dvigatel ne mozesh da ochakvash poveche ot 10-15 konja otgore, razhoda na gorivo bi trjabvalo da spadne s edna ideja.

Moja suvet bi bil vuobshte da ne se zanimavash s takiva dejnosti na tozi avtomobil. Karaj si go sus zdrave i neka ti dava radost kakto e v momenta. Ako ne ti e dostatuchno po-dobre saberi pari za novo bu-bu :(

Good luck!

IDDQD - for successful living


Тема Re: Chip tunningнови [re: Wizi]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано23.04.03 15:39



На 1.8s няма как да сложиш чип - двигателя или е карбуратор или моноинжекцион (на него може и да стане, но няма голям ефект)

Щом те влече


Тема Re: Chip tunningнови [re: Audimania]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано23.04.03 17:52



hummm, chip-tuning moze da se napravi na vsjaka kola s CPU, nezavisimo dali e monoinjection, MPI ili pr.
A dali shte ima efekt, tova e veche druga tema

IDDQD - for successful living


Тема Re: Chip tunningнови [re: trespasser]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано25.04.03 02:49



Ne na vsyaka kola ECUto ima vuzmoznost za 4ip tuning, kolega.

Koi e tvoya motor? Ако е PM няма проблеми -става добре.

10-15 процента е подобрението. Правил съм на няколко Голфа 1.8 моно и доста добре става в комбинация с отворен спортен филтър. Мога да ти дам телефони на хората , те да ти кажат.

За цената и качеството вече спорихме доста по форумите. Мойта е около 250лв.



Тема Re: Chip tunningнови [re: AstraMan]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано25.04.03 13:20



"10-15 процента е подобрението"

15% ot 90 sa 13,5 konja...... zalko che ne mozesh da mi dokazesh cherno na bjalo :(

IDDQD - for successful living


Тема Re: Chip tunningнови [re: Wizi]  
Автор Calibra16V (sustezatel!)
Публикувано25.04.03 13:54



tova vuobshte ne e viarno i ne moje da go dokaje
na men s originalnia 4ip kolata mi raboti mnogo po uravnoveseno i s po goliam
vurtiasht moment pri niskite oboroti s 4ipa dvigatela mi raboti po lo6o i po 6umno
ottuk natatuk vseki da si pravi smetkata sam za sebe si dali za 250 leva e po dobre
da si napravi 4ip tunning ,otkolkoto pulno kasko za avtomobila.



Тема Re: Chip tunningнови [re: Calibra16V]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано25.04.03 21:49



За6то не разкажеш цялата история а? Нали 5 дена беше СУПЕР , пък после стана зле??? Като малко дете се държиш пи4ага.



Тема Re: Chip tunningнови [re: Wizi]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано25.04.03 21:51



Това което мога да ти предложа е една проба.... Ако има разлика (положителна) купуваш. АКО не НЕ.



Тема Re: Chip tunningнови [re: AstraMan]  
Автор MEGURO ()
Публикувано25.04.03 22:57



AstraMan dai niakakvi kordinati, che iskam da si prikazvam neshto s teb



Тема Re: Chip tunningнови [re: Calibra16V]  
Автор MEGURO ()
Публикувано25.04.03 23:06



Pri men vurtiashtia moment opredeleno e po-dobur otkakto i smenih chipa Stava vupros za motor ABK 2.0E 115hp(beshe) Razlikata e samo 12Nm, no se useshta. Konete bi triabvalo da sa mrudnali s 14 nagore, za sega sum dovolen Samo ne me pitaite kolko struva udovolstvieto ...



Тема Re: Chip tunningнови [re: AstraMan]  
Автор Calibra16V (sustezatel!)
Публикувано25.04.03 23:07



dobre da napravim slednoto neka da se suberem okolo 3-4 4oveka
dokarvam i italianskia 4ip i nemskia i vseki kara kolata s 4ip nomer 1 naprimer
posle s 4ip nomer dve karat pak 3-ma 4oveka i s 4ip nomer 3 karat pak teia 3-ma
4oveka i neka te da si kajat mnenieto ,ako sum tozi ,koito gre6i davam na vseki 4ovek po 20 leva da hodi da se 4erpi niakude i si vrushtam dumite nazad
neznam moita kola e iavno niakakva mnogo osobena i neshto pri men ne se postiga resultata koito triabva



Тема Re: Chip tunningнови [re: AstraMan]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано26.04.03 00:08



На коя фирма в твоят софтуер, AstraMan?

Колкото до ефекта ако са 10 процента, да речем 15к.с. то имаше някакви формули, или между половин и една секунда в ускорението до сто. Това лесно може да се измери.



Тема Re: Chip tunningнови [re: Calibra16V]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано26.04.03 00:11



Calibra, може би предварението на чипа е по-голямо отколкото трябва и евентуално да се получават детонации. Пробва ли с 98 как върви?



Тема Re: Chip tunningнови [re: Calibra16V]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано26.04.03 00:32



DAI SI NOMERA NA ECUto NAI-NAKRAYA!!!!



Тема Re: Chip tunningнови [re: MEGURO]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано26.04.03 00:34



EEIII 1 DOVOLEN I YAVNO POZNAVA6T KOLATA SI 4OVEK))))))

chiptuning@mail.bg
088 977737

Vseki den na razpolozenie))))



Тема Re: Chip tunningнови [re: Ивaйлo]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано26.04.03 00:41



rabotya s 3 firmi - 2 nemski i 1 avstriiska. Pravyat i 4ipove po poru4ka . Imanata im 6te premul4a , 4e edno mom4e se opita da zapo4ne i toi da kupuva ot ednata firma. Ne stiga , 4e go svetnah , a se opita da me izyade)))

Za Efekta - imam G-Tech Pro. Unikalna amerikanska ma6inka mere6ta dosta ne6ta:
-mo6tnost
-uskorenie : 0-100km/h i 1\4 milya za vreme
-spira4en put
-natovarvania v G

Problem - iska se to4noto teglo na kolata i dava realna mo6tnost na kolela. Koeto e po-malko ot tova po DIN ( na stend bez gurneta...)



Тема Re: Chip tunningнови [re: MEGURO]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано26.04.03 00:46



Interesno mi e kude go slozi? v BG ili navun? Mnogo se podlaga na sumnenie cenata koyato predlagam i ka4estvoto. Bih iskal da napravime test i da mi kaze6 ima li razlika. A i bih se begnal s tvoeto Audi)))) Moita e su6tia klas. Samo deto 4akam letnite Yokohami da pridoidat i sega pilya zimnyacite o6te...



Ina4e 80ki s 3A motor gi reza yako. tezat si vse pakpove4e))))



Тема Re: Chip tunningнови [re: AstraMan]  
Автор sashooRS (новак)
Публикувано26.04.03 00:52



kolega,za motor 6A 2.0/16v kakvi danni ste dadesh?zapocna da mi stava interesno



Тема Re: Chip tunningнови [re: sashooRS]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано26.04.03 00:58



A6 li ima6 predvid?
dai mi bukvite na motora



Тема Re: Chip tunningнови [re: AstraMan]  
Автор sashooRS (новак)
Публикувано26.04.03 01:01



e,tova sa bukvite-6A,101kw.2.0/16v-kolata e coupe 93god.,ako ste te orientira?



Тема Re: Chip tunningнови [re: sashooRS]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано26.04.03 01:07



Ot Italia li e?
sorry , ne pro4etoh tvoita tema...
sega 6te pogledna
i da nyama , moze da se napravi. Nemeca gi prai , samo tryabva originalnia da kopirame i da go pratya



Тема Re: 6Aнови [re: sashooRS]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано26.04.03 01:18



Kolega nyamam gotov v nali4nost....
Toya motor e 136ps nali?
mai predimno za Italy go pravyat. Taka mi kazvat de.
Ako ima6 merak, procedurata nee malka , no stavat dobre
14-18ps i 18-22Nm priblizitelno.
Kato cena - okolo 250 EUR...
poru4kata oskupyava



Тема Re: 6Aнови [re: AstraMan]  
Автор sashooRS (новак)
Публикувано26.04.03 01:23



da toia motor e,mersi za infoto....



Тема Re: Chip tunningнови [re: AstraMan]  
Автор MEGURO ()
Публикувано26.04.03 02:13



V BG go slojih, shte ti se obadia.



Тема Re: Chip tunningнови [re: Ивaйлo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано26.04.03 12:53



ako e taka sveshti s vernoto toplinno chislo zapochvat da igrajat MNOGO goliama rolia!!!!

IDDQD - for successful living


Тема Re: Chip tunningнови [re: AstraMan]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано26.04.03 12:55



Moze da e dovolen tochno zashtoto ne si poznava dobre kolata ;))))))))

Gotovo! Imam Punto 1.1l 55 konja, kakvo mozesh da mi predlozish? Useshtam che shte go pravish da izlita napravo!!!! Uhhhaaaa!

IDDQD - for successful living


Тема Re: Chip tunningнови [re: AstraMan]  
АвторWizi (Нерегистриран)
Публикувано26.04.03 12:59



"The G-Tech measures horsepower though the formula: speed times acceleration times the weight of the vehicle. The more accurate the vehicle weight you enter, the better your measurement."

ot "

"



Тема Mersi))))нови [re: Wizi]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано26.04.03 18:47



Za kakvo stava duma. Samo , e na angliiski



Тема Re: Chip tunningнови [re: Wizi]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано26.04.03 18:52



Mdaaa , az v momenta experimentira na moita kola s sve6tite. S po studeni dava po-dobur rezultat. S 1 i su6ti 4ip imam predvid.



Тема Re: Chip tunningнови [re: Wizi]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано26.04.03 18:55



Purvo mu slozi sporten AIR filter , smeni vsi4ki gurneta(osven poslednoto) s prava 6sm truba i nalei 99+ s oktanova dobavka))))



Тема njama za kakvoнови [re: AstraMan]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано28.04.03 21:11



Na men misulta mi beshe da "pokaza" na auditoriata do kolko moze da se vjarva na G-Tech Pro i na negovite izmervania. Do kolkoto razbiram ako ne super mega tochno dadeno tegloto verojatnostta da poluchish greshni stojnosti e nepriatno goliama.
Takuv kantar (digitalen) ima v Technotest, moze da se polzva ot vseki ako ne se luza. Naj-mnogo da vi iskat njakoi drug lev za uslugata no pone shte poluchite maximalno tochna informacia.

Uspeh!

IDDQD - for successful living


Тема Wiziнови [re: Wizi]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано29.04.03 00:46



Wizi скивам че си върл противник на този вид чип тунинг който АстраМан предлага и си позволяваш да се бъзикаш съркастично с човека който същевременно се мъчи да запази добрия тон. Искам да ти кажа нещо, значи аз също имам G-Tech и съм замервал коли на които са слагани точно такива чипове каквито и този пич предлага.....ако искаш може да хванем един бас че при едно и също тегло при положение че колата е чипната тя дава по-добри резултати при замерването което даже и да не е супер супер точно все пак е некакъв критерии за свършена работа според мен . Така че дали има или нема файда от този чип тунинг смятам е ясно. Относно хората които си мислят че като сложат един чип колата им ще литне и нема кои да им се опъне, мога само да им кажа ХОРА ТУНИНГА НА ЕДИН ДВИГАТЕЛ С ВЪТРЕШНО ГОРЕНЕ НЕ Е НИКАК ПРОСТА РАБОТА И НЕ СЕ ВСЕЖДА САМО ДО СМЯНАТА НА ЕДИН EPROM. ДОКАТО НЕ СЕ ПОРАБОТИ ПО ЖЕЛЯЗОТО В ЕДИН ДВИГАТЕЛ ТО ТОЙ НИКОГА НЕ Е ТУНИНГОВАН И НИКОГА НЕМА ДА Е ТОЛКОВА КОНКУРЕНТНО СПОСОБЕН КОЛКОТО МУ СЕ ИСКА НА СОБСТВЕНИКА . Така че смятам е ясно тунинга е скъпо удоволствие което НЕ Е ЗА ВСЕКИ, и всеки които не е дал достатъчно пари винаги ще бъде победен от хора които знаят за какво става дума и дават пари за това (визирам Кадета GSI 16V подвизаващ се на Рампата, който е разбил доста по яки коли благодарение на ЖЕЛЕЗЕН тунинг).

Другата тема която искам да засегна е за дино теста при чип тунинга. Значи не знам дали знаеш но при този вид замерване също се допускат мнооооого грешки и резултатите от пет последователни замервания може да са пет различни(също така може много лесно да те "прецакат" ако не си наясно кво точно ти правят с колата в момента). Много зависи от типа на стенда от фирмата производител и от начина на самото измерване и това на коя скорост се прави което за всеки автомобил си е различно. В сучая говоря за атмосферни мотори не за турбо защото знам че ще ми дадеш пример с Аудито на твоя приятел Киров. Турбо мотора както знаеш със или без чип само с леко бостване и ефекта веднага се усеща, просто при този тип мотори функцията на чипа(ако е добре направен разбира се де) е да изпълнява сейф функция в сучай на поява на некакъв проблем, като резултата требе да е връщане на аванса и ако проблема все още е на лице следва намаляване на боста.

Значи от всичко което написах по горе требе да стане ясно едно.....всеки които иска да направи нещо по колата си требе да е запознат кво точно иска, колко требе да си плати и кво точно требе да очаква. В противен случай риска да ти вземат парите без да е направено нищо съществено по колата е прекалено голям.

Редактирано от TURBO Maniak на 29.04.03 00:48.



Тема Re:нови [re: TURBO Maniak]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано29.04.03 02:08



Pozdravi kolega, mnogo dobre i to4no kazano.
Otnosno Kadetta na Rampata mislya , 4e imarealen konkurent samo , 4e v St Zagora... 0-100 za 6,5 , koeto si mislya , 4e e dobre



Тема Maniak si tiнови [re: TURBO Maniak]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано29.04.03 15:30



Trebe samo da ti kaem, che ne sum vurl protivnik na chip-tuninga na kolegata Astra. Kakto objasnih predi izvestno vreme v kluba na BMW v dir.bg za men kachestven chip-tuning e nevuzmozno da bude napraven s predvaritelno programiran chip po obshti parametri! Toest, tova koeto Astra predlaga i oshte poveche za parite koito iska si zasluzava, zashtoto polzitelen efekt vsishki sluchai shte ima. Ot vsichko procheteno ot men za cjalata procedura po chiposvaneto razbiram, che tova e izkluchitelno individualna istoria, kojato ne sum chul njakoi da predlaga v BG za sega.

"Турбо мотора както знаеш със или без чип само с леко бостване и ефекта веднага се усеща, просто при този тип мотори функцията на чипа(ако е добре направен разбира се де) е да изпълнява сейф функция в сучай на поява на некакъв проблем, като резултата требе да е връщане на аванса и ако проблема все още е на лице следва намаляване на боста. "

Tuk neshto ne mi se vruzvat tvoite dumi v kursiv... opredeleno!

I ako trebe da mi kaesh oshte neshto, daj po-dobre na lichni suobshtenia da ne zanimavame izlishno horata s nashte bezsmisleni sporove.

Have fun!

IDDQD - for successful living


Тема Re:нови [re: Wizi]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано29.04.03 17:49



Kolega ne sum mnogo suglasen za individualnostta na vsyaka kola. Vse pak gi pravat na konveir.... Edinstveno ima razlika s ili bez klima i eventualno za razli4nite strani. Te za tova i si imat nomera Originalnite 4ipove. A ako iska6 i az predlagam pravene na software poporu4ka. Nyama6 nikuv problem - i cenata e dobra, to4no kato za KA4ESTVEN tuning , kakto se izrazyava6))))



Тема Re:нови [re: AstraMan]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано29.04.03 20:37



Znaeh si che ima hljab v teb ;) Davash mi jako radost! Evala!

IDDQD - for successful living


Тема Re:нови [re: Wizi]  
Автор KGB (новак)
Публикувано29.04.03 22:49



Вие пак сте се подкарали да спорите за този чип-тунинг....давайте смело остават още доста форуми на други марки коли до като минате през всички...ехеее.....само се базик де.....

п.с; нещо не сванах много поста на Турбо маниака....дайни повече обяснение за турбото....че прополагам помниш какви коли си тарсия да си взема а те и двете марки са с турбо



Тема Re:нови [re: AstraMan]  
Автор MEGURO ()
Публикувано30.04.03 00:59



Na men taka mi go praviha - purvo svaliha informaciata ot moia chip posle ia pratiha v chujbina i onia na bazata na tova pratiha nova, koiato ia kachiha na nov chip i go slojiha.



Тема Re:нови [re: KGB]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано30.04.03 01:25



Ами значи скивам че наистина май не е станало ясно кво точно имах предвид като писах за чипосването на турбо ЕЦУ-та така че ще се помъча да обясня. Почти всички съвременни турбо мотори са с електронно управление на налягането на турбокомпресора, което електронно управление се осъществява от ЕЦУто чрез електронен соленоиден клапан който се поставя между уестгейт клапана който регулира механично налягането и съответно компресорната част на турбината (дано ви я ясен този принцип на работа защото едва ли ще разберете това което следва ). Работата на соленоидния клапан се свежда до това че когато той е отворен турбината прави такова налягане колкото и позволява уестгейта (в повечето случаи това налягане не е повече от 0.5-0.6 бара, в некои случаи е и по малко примерно около 0.3 бара), когато обаче соленоида е затворен уестгейта не играе никаква роля и турбината се развърта на максимални обороти т.е може да стигне максималното налягане за което е направена стига да има неободимия поток от изгорели газове които да я задвижат. Когато се чипоса едно турбо ЕЦУ то променя импуслсите към този соленоид като ги прави на по големи времеви интервали като по този начин уестгейта стои затворен по-дълго време което от своя страна повишава надува на турбината в сравнение със оригиналния вариант и съответно повишава и мощността на мотора но намалява дълговечността му . Обаче от тук започват проблемите , значи при голем надув на турбината започват да се появяват и големи детонации които са най-големия враг на всеки мотор и могат супер лесно даже мигновенно да го убият . За борба със тези детонации на съвременните мотори се поставя кнок сензор които следи за тяхната поява и дава информация на ЕЦУто, което от своя страна намалява съответно аванса и ако проблема не се разреши т.е все още има детонации следващата стъпка е увеличаване на времето през което соленоида е отворен т.е намаляване на надува на турбината. В това се състои така наречената сейф функция за запазване целостта и механичната здравина на мотора при поява на детонации. Тази сейф функция според зависимост от производителя на софтуера може да е с по широк спектър на управление като следи за инфо не само от кнок сензора ами и от други датчици примерно ламбда сонда и т.н но това е вече друга тема. Мисълта ми беше че една турбо кола може много лесно да се докара на конете на чипосан неин вариант но просто със сигурност мотора и нема да издържи дълго време (повярвайте ми аз съм си патил ), защото нема да го има електронното управление на турбината, а то ще е независимо от всичко което става с мотора (което е супер голяма глупост, ако разбира се ти пука за мотора де). При чипосани турбо коли това е най-важното нещо което требе да съдържа чипа (сейф функцията), всичко друго от рода на ламбда, аванс, тайминги и прочие е на второ место при този вид автомобили.

Вярвам че сега не съм говорил пак на патагонски но ако е така нема проблем пак мога да дообясня



Тема Re:нови [re: MEGURO]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано30.04.03 02:12



To4no taka stava , no se oskupyava po4ti dvoino....



Тема Re:нови [re: AstraMan]  
Автор MEGURO ()
Публикувано30.04.03 02:44



340 Evro!!!



Тема Turbo maniacнови [re: TURBO Maniak]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.03 16:30



Знаеш ли кво си мисля. Турбо моторите са идеални за газова, примерно тези уредби които прихващат сигналите от Еку-то към оригиналните бензинови дюзи. Както знаеш газта е супер устойчива на детонации и би трябвало да позволи на уестгейта да допусне доста по-голямо налягане към цилиндрите от това на бензин. Какво мислиш по въпроса?



Тема Re:нови [re: TURBO Maniak]  
Автор KGB (новак)
Публикувано01.05.03 09:41



Mersi Turbo Maniak!!! Mnogo polezno info....a pri dizelite sashtato li e...po-zle ili po-dobre e za motora....che az si pisah s 4ri choveka s chip tuning na alfa 156 2.4jtd napraveni na 180-190hp i vsichkite sa super dovolni niamat nikvi problemi...samo mi kazaha da smeniam masloto po chesto!!! Kakvo mislis po vaprosa???

na men pak dneska mi mina i poslednia izpit

Редактирано от KGB на 01.05.03 09:44.



Тема Re:нови [re: MEGURO]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано01.05.03 11:29



dosta sa te odrali...no nyama da reklamiram moite ceni))))))) Taka "individualno" vinagi e po-debelo ama taya cena si e za TD chip...



Тема Re: Turbo maniacнови [re: Ивaйлo]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано01.05.03 11:48



Значи правили сме такъв опит но той за жалост остана неуспешен . Значи газта макар че е с по висок октан от друга страна е и с по ниска калоричност което от своя страна води до намаляне на КПДто на мотора при използването на газ. Според мен турбо мотор на бензин и на 0.7бара бост върви като същия мотор на газ, но на 1.2бара бост, поне при нас беше така, мерихме колата и в двата случая със прословутия вече G-Tech PRO и резултатите беха почти идентични. Обаче в предния си постинг забравих да уточня още нещо значи един обикновен заводски мотор не може да се боства колкото ти душа иска просто защото това си зависи от много неща, не само от детонациите. Зависи примерно от МАП сензора които мери налягането и това до какво надналягане е калиброван а освен това повечето ЕКУта си имат определена максимална стойност на надува заложена в базата данни на чипа и ако евентуално тази стоиност бъде някак си изкуствено надвишена ЕКУто изключва я запалването я горивната помпа за да предотврати понататъчните опити на собственика да счупи мотора . Това разбира се не значи че ЕКУто не може да бъде измамено все пак и то е измислено от човек който следователно е по умен, обаче това не се препоръчва особенно ако си немаш хабер кво правиш защото резултата 100% ще е мотор събран в картера пък както знаем всички частите за турбо моторите не са никак ефтини пък и трудно се намират читави такива. Така че според мен ефтин и качествен тунинг на турбо мотор като едновременно с това да не се притесняваш за това дали мотора ще издържи е един добре програмиран чип и проблема е решен. Всичко от тук нататък е доста по сложно от колкото и аз самия съм предполагал и се изискват доста знания опит и рутина за да постигнеш резултат който да е примерно мощност на мотора равна на два пъти мощността на оригиналния . Ааааааааааа забравих и пари са нужни най вече



Тема Re:нови [re: KGB]  
Автор TURBO Maniak (streetracer)
Публикувано01.05.03 11:56



От дизели абсолютно нищо не разбирам признавам си без бой. Но от собственици на чипосани турбо дизели знам че са доста доволни от резултата. Обаче при тях кое как става и кое от кво зависи въобще не ми е ясно просто защото никога дизела не ми е бил интересен.



Тема Re:нови [re: KGB]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано01.05.03 13:37



S risk da podraznya nyakogo se naviram v taya tema i az))))

Za TDItata 4ip tuninga e raven na 4udo. Izpuvat se naravno s benzinovite sled tova. Za problemi s motora dulza6ti se na promyanata na software-a ne sum 4uval. Osven tova kolite si pokrivat ECO normite , pone v Germania... A tam 4i4kovcite v TUV rovat zdravo i ne sa podkupni

Problem edinstveno predstavlyava smyanata na 4ipa , dosta finna rabota . A i pri pove4eto TDI motori se smenyat 2 chipa... - 2na rabota



Тема Re: Turbo maniacнови [re: TURBO Maniak]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано01.05.03 15:34



Ясноо. А тези 1.2 бара на газ си ги поддържа ЕКу-то, така ли?





Тема Re:нови [re: TURBO Maniak]  
Автор KGB (новак)
Публикувано01.05.03 21:44



Tova kato chena zaslozava li si i moze li da se napravi neshto podobno v BG....i za kakvi pari....

http://novitec.net/shop_n/catalog/product_info.php?cPath=2_6&products_id=739&osCsid=5ff5e643b88214bbf30ebeb922364afd

based on 2.4 JTD with 100/103/110kW (136/140/150 hp) add. NOVITEC-powerrail 2 electronic box, NOVITEC-intercooler, NOVITEC-airfilter and NOVITEC exhaust system. Performance: 136/140kW (185/190 hp)

Chena 1 699Evro



Тема Чип-тунинг на Мерцедес...нови [re: trespasser]  
Автор Vlado-BENZ (Пилота)
Публикувано03.05.03 16:40



Абе хора, като ви слушам как говорите, направо ме изпълвате, много разбирате, пълни професионалисти!!! Евала!
Та искам първо да ви се извиня, че ви занимавам с Мерцедеси, ама мен просто такива коли ме интересуват, и по-специално W124...
Та въпроса ми е, някой да е запознат с чип-тунинзи на двигателите 250 TD, редови петак, дизел, и 300 Е, шестак бензинов, какво е повишението на мощността, разхода и т.н. и най-вече за каква сума става на въпрос...
Предварително благодаря!!!

AutoBild определи: за 4 поредни години кола N:1 е Mercedes-Benz


Тема Re: Чип-тунинг на Мерцедес...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано05.05.03 10:59



koq godina sa i dvata mercedesa? za 250 Td + 30 konq i 50 Nm, za 300 E mi trqbva nomer na ECU, za cenata shte q komentiram po nomerata na ECU-to.



Тема Re: Чип-тунинг на Мерцедес...нови [re: AstraMan]  
Автор Vlado-BENZ (Пилота)
Публикувано05.05.03 11:13



Ами говорим за 90-91 година, 300Е-то още го нямам, за жалост..., но кажи ми горе-долу, защото съм имал, ама не е достатъчно бърз, дееба негоата мама...
Примерно от 180 коня дали ще се надуе до към 210, а?
А казваш 4е дизела може да стане от 126 на близо 155 коня така ли?

AutoBild определи: за 4 поредни години кола N:1 е Mercedes-Benz


Тема Re: Чип-тунинг на Мерцедес...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано05.05.03 12:27



Za E300 ne sum siguren dali ne be6e s JetTronic injection. Ako e - ne stava za 4ip tuning.... Ako stava podobreniata sa okolo 10 do 15% +
Za TD motora e ofromna razlikata. Tezi 50-60 Nm v pove4e mu davat dobur start i dostasvalyat razhodo - 0,5-1 litra/100



Тема Re: Чип-тунинг на Мерцедес...нови [re: AstraMan]  
Автор Vlado-BENZ (Убиец на пътя)
Публикувано05.05.03 12:52



Уау, човече, ти много ми вдъхваш сили, направо сега се побърках, дано след седмица да ти се похваля с 250 ТД, в Германия гледам има доста хубави, само трябва да не е автоматик, и да има климатик, а за тва че дига до към 150 коня, то е супер, но не разбрах за какви пари говорим ще струва тунинга на това добиче...
Аааа, пак извинявай, също ме интересува тунинг на БМВ 525 ТDS от 91-92 година да речем, 143 коня серийно...

Аз бях, съм и ще бъда най-добрия : Това са трите лъча на Mercedes!!!


Тема Re: Чип-тунинг на Мерцедес...нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано05.05.03 15:14



BMWto ne e problem - 650lv e cenata za nego. 170ps sled tuninga
Za Mercedesa imam nuzda ot nomera na ECuto i togava 6te se vidi , no pek e v tozi diapazon 600-750



Тема Re: Чип-тунинг на Мерцедес...нови [re: Vlado-BENZ]  
Авторtdi (Нерегистриран)
Публикувано06.05.03 22:32



a kolko "NM"vdiga tozi chip na BMW525tds



Тема Re: Чип-тунинг на Мерцедес...нови [re: tdi]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано07.05.03 00:39



30 PS 55-NM 325 TDS
30 PS 70 Nm 52 5TDS



Тема Разликата между 325 и 525?нови [re: AstraMan]  
Автор Vlado-BENZ (Убиец на пътя)
Публикувано07.05.03 09:28



Добре де, на какво се дължи разликата в Нм на двете купета, като двигателите са идентични?

Аз бях, съм и ще бъда най-добрия : Това са трите лъча на Mercedes!!!


Тема Re: Разликата между 325 и 525?нови [re: Vlado-BENZ]  
Автор AstraMan (GSI maniak)
Публикувано07.05.03 23:08



Zn4i az rabotya s 4 nemski firmi i vsyaka ot tyah mi dava svoite danni. Ponyakoga za 1 i su6t model ima razlika.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.