Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 24.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано30.03.03 19:09



iskam da pitam pravi li vi nqkakvi problemi i kakvo da se po4istva profilakti4no i s katalizatora kakvo se slu4va kogato kolata e na gaz

Bram!


Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: MaXo]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано30.03.03 20:19



Махо, твоята кола е като моята, а те нямат катализатори (NE двигателите), и ако ти стои лепенката на резервоарната капачка пише 98 оловен. Иначе Светеца е с газ,питай него или му пиши бележка, питай и в АГУ клуба. Аз знам,че трябва да се сменя филтърчето, което е в газовия клапан и от време на времеда се прочиства изпарителя от утайки.

Щом те влече


Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz? [re: MaXo]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано30.03.03 22:02



Аз не съм още Advanced LPG User, газта я имам от ~ 3500 км. Така, че не мога да кажа нищо за профилактиката.

Обяснявали са ми само, че като започне да не прави проблеми (кофти обороти на празен ход, не дърпа и т.н.) се развива пробката (при мен я знам къде е, но при теб нямам идея), за изтекат всички гадости които са дошли с кофти газта.

Катализатор нямам, смених го с резонаторно гърненце още преди 10 Ккм.



Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: Audimania]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано31.03.03 00:01



Platih 1/2 puten danak poneje mi kazaha 4e sam s katalizator ......kak da razbera dali sam s katalizator ?........Ne moje li da sa i slojili katalizator dopulnitelno?

Bram!


Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: Audimania]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано31.03.03 00:06



btw usetih 4e neshto ne mi raboti dobre kolata .......otvorih kapaka da vidq kvo stava i se okaza 4e tampona na karburatora mi se e skusal .............kvi pari struva i dali e vazmojno ot tva da ne e varvqla kakto trqbva .....predpolagam 4e da

Bram!


Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: MaXo]  
Автор TheDrill (This is TheDril)
Публикувано31.03.03 00:40



btw usetih 4e neshto ne mi raboti dobre kolata .......otvorih kapaka da vidq kvo stava i se okaza 4e tampona na karburatora mi se e skusal .............kvi pari struva i dali e vazmojno ot tva da ne e varvqla kakto trqbva .....predpolagam 4e da

MaXo ,moeto AGU kato go slagaha,tampona sushto mi se beshe skusal.Oba4e toagva nqmashe vuzmojnost da mi smenqt tampona,zatova slojiha gazovoto ,kupih si tampona i karah 1-2 dena sus razkusan tampon.Malko pridurpvashe kato 4e li....i gasneshe na niski oboroti,ponqkoga-ne vse puk.
tampona go vzeh ot Burgas-kum 27-28 leva ( s otstupka?!?!? )mislq 4e beshe.Na drugo mqsto mi iskaha kum 40 lv.

[image]

[/image]

Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: TheDrill]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано31.03.03 03:14



Какъв е тоя тампон за карбуратор?! Досега все карбураторни автомобили съм имал, ама не се сещам да са имали тампон на карбуратора...



Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: MaXo]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано31.03.03 13:16



Аз имам, двигателя ми е NE, изпарителя е Ловато, вакуумен.
Досега аз съм му врътнал около 60 хиляди, а преди мене колко са - не знам...

За почистване - има една пробка на изпарителя, не е лошо от време на време да я отваряш, че да изтече гадорията, дето се насъбира в изпарителя. Туй съм го правил 3 пъти досега, ако не бъркам... Имай предвид, че ако много време не е източвана става нещо като желе и после почва да се ебава изпарителя, при мене като взех колата беше станало така, след това не съм имал никакви проблеми с него. Досега за тия километри съм сменил и една мембрана и една гумичка неква в изпарителя и това ми е поддръжката, а колата си я паля на газ, на бензин се караме само като свърши газта, докато заредя, колкото да не се прецакат разните там гуми из карбуратора...

А това с гумата под карбуратора 100% ти е правило проблеми, защото от там си смуче въдзух и се променя здравата горивната смес... Та преди да правиш каквото и да е - смени я нея... Не е лошо да си вземеш немска, защото имало и някакви турски май, които доста бързо сдавали багажа...

Айде, всичко най!



Тема Относно катализатора......нови [re: peshone]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано31.03.03 17:05



....... аз също платих 38 лв данък защото казах,че колата е с катализатор, но това го казах аз, а данъчните не са много в час, иначе колата ми НЯМА катализатор и няма NE двигател с катализатор, за да се убедиш Махо - погледни отгоре или от където имаш видимост ауспуховата генерация - никаде няма ламбда сонда и жици които да стигат до нея, така, че бъди сигурен нямаш кат., и за пред данъчните естествено твърдиш,че имаш (освен ако нямаш излишни пари - ама щом си на газ надали имаш). Аз искам да попикам относно " тампона на карбуратора", значи неведнъж съм махал филтърното тяло и никъде не съм видял нещо наподобяващо тампон, между карбуратора и всмукателния колектор има гарнитура с червеникаво-керемиден цвят за оплътнение и мисля,че е от клингирит или нещо подобно, но не съм видял гума. Ако обичате да ме светнете къде точно се намира този тампон и как изглежда. Благодаря

Щом те влече


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: Audimania]  
АвторBlSKO (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 18:03



A niakoi moje li da mi kaje dvigatel SP ima li katalizator,za6toto dokolkoto znam ima takav.A i ve4e 2 godini pla6tam 1/2 danak bez da im se obiasniavam na dana4nite.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.