Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:35 16.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано30.03.03 19:09



iskam da pitam pravi li vi nqkakvi problemi i kakvo da se po4istva profilakti4no i s katalizatora kakvo se slu4va kogato kolata e na gaz

Bram!


Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: MaXo]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано30.03.03 20:19



Махо, твоята кола е като моята, а те нямат катализатори (NE двигателите), и ако ти стои лепенката на резервоарната капачка пише 98 оловен. Иначе Светеца е с газ,питай него или му пиши бележка, питай и в АГУ клуба. Аз знам,че трябва да се сменя филтърчето, което е в газовия клапан и от време на времеда се прочиства изпарителя от утайки.

Щом те влече


Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: MaXo]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано30.03.03 22:02



Аз не съм още Advanced LPG User, газта я имам от ~ 3500 км. Така, че не мога да кажа нищо за профилактиката.

Обяснявали са ми само, че като започне да не прави проблеми (кофти обороти на празен ход, не дърпа и т.н.) се развива пробката (при мен я знам къде е, но при теб нямам идея), за изтекат всички гадости които са дошли с кофти газта.

Катализатор нямам, смених го с резонаторно гърненце още преди 10 Ккм.



Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: Audimania]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано31.03.03 00:01



Platih 1/2 puten danak poneje mi kazaha 4e sam s katalizator ......kak da razbera dali sam s katalizator ?........Ne moje li da sa i slojili katalizator dopulnitelno?

Bram!


Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: Audimania]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано31.03.03 00:06



btw usetih 4e neshto ne mi raboti dobre kolata .......otvorih kapaka da vidq kvo stava i se okaza 4e tampona na karburatora mi se e skusal .............kvi pari struva i dali e vazmojno ot tva da ne e varvqla kakto trqbva .....predpolagam 4e da

Bram!


Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: MaXo]  
Автор TheDrill (This is TheDril)
Публикувано31.03.03 00:40



btw usetih 4e neshto ne mi raboti dobre kolata .......otvorih kapaka da vidq kvo stava i se okaza 4e tampona na karburatora mi se e skusal .............kvi pari struva i dali e vazmojno ot tva da ne e varvqla kakto trqbva .....predpolagam 4e da

MaXo ,moeto AGU kato go slagaha,tampona sushto mi se beshe skusal.Oba4e toagva nqmashe vuzmojnost da mi smenqt tampona,zatova slojiha gazovoto ,kupih si tampona i karah 1-2 dena sus razkusan tampon.Malko pridurpvashe kato 4e li....i gasneshe na niski oboroti,ponqkoga-ne vse puk.
tampona go vzeh ot Burgas-kum 27-28 leva ( s otstupka?!?!? )mislq 4e beshe.Na drugo mqsto mi iskaha kum 40 lv.

[image]

[/image]

Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: TheDrill]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано31.03.03 03:14



Какъв е тоя тампон за карбуратор?! Досега все карбураторни автомобили съм имал, ама не се сещам да са имали тампон на карбуратора...



Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: MaXo]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано31.03.03 13:16



Аз имам, двигателя ми е NE, изпарителя е Ловато, вакуумен.
Досега аз съм му врътнал около 60 хиляди, а преди мене колко са - не знам...

За почистване - има една пробка на изпарителя, не е лошо от време на време да я отваряш, че да изтече гадорията, дето се насъбира в изпарителя. Туй съм го правил 3 пъти досега, ако не бъркам... Имай предвид, че ако много време не е източвана става нещо като желе и после почва да се ебава изпарителя, при мене като взех колата беше станало така, след това не съм имал никакви проблеми с него. Досега за тия километри съм сменил и една мембрана и една гумичка неква в изпарителя и това ми е поддръжката, а колата си я паля на газ, на бензин се караме само като свърши газта, докато заредя, колкото да не се прецакат разните там гуми из карбуратора...

А това с гумата под карбуратора 100% ти е правило проблеми, защото от там си смуче въдзух и се променя здравата горивната смес... Та преди да правиш каквото и да е - смени я нея... Не е лошо да си вземеш немска, защото имало и някакви турски май, които доста бързо сдавали багажа...

Айде, всичко най!



Тема Относно катализатора......нови [re: peshone]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано31.03.03 17:05



....... аз също платих 38 лв данък защото казах,че колата е с катализатор, но това го казах аз, а данъчните не са много в час, иначе колата ми НЯМА катализатор и няма NE двигател с катализатор, за да се убедиш Махо - погледни отгоре или от където имаш видимост ауспуховата генерация - никаде няма ламбда сонда и жици които да стигат до нея, така, че бъди сигурен нямаш кат., и за пред данъчните естествено твърдиш,че имаш (освен ако нямаш излишни пари - ама щом си на газ надали имаш). Аз искам да попикам относно " тампона на карбуратора", значи неведнъж съм махал филтърното тяло и никъде не съм видял нещо наподобяващо тампон, между карбуратора и всмукателния колектор има гарнитура с червеникаво-керемиден цвят за оплътнение и мисля,че е от клингирит или нещо подобно, но не съм видял гума. Ако обичате да ме светнете къде точно се намира този тампон и как изглежда. Благодаря

Щом те влече


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: Audimania]  
АвторBlSKO (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 18:03



A niakoi moje li da mi kaje dvigatel SP ima li katalizator,za6toto dokolkoto znam ima takav.A i ve4e 2 godini pla6tam 1/2 danak bez da im se obiasniavam na dana4nite.



Тема Re: Относно катализатора......нови [re: Audimania]  
Автор thunder125 ()
Публикувано31.03.03 19:30



Do Audiomania- vsi4ki audita 1,6 i 1,8 s katalizator imat takav tampon, da go vidish triabwa da swalish ne samo filtarnoto tialo, no i celia karburator. Ta toi samiat e hvanat s 4etiri gaiki za shpilki, koito izlizat ot tozi tampon. Tampona predstavliava kam 1 sm debela podlozka, kato se sastoi ot dve metalni, plastini, edna otgore do karburatoraa i edna dolu prilepwasta do vsmukatelnite trabi. Taka otgore ne mislia 4e ste mozesh da go vidish, proveriava se dali e skasan kato na zapalen dvigatel na niski oboroti razklatish silni4ko karburatora, ako si smeni oborotite zaminal e.

Do Maxo- sega mislia 4e cenite na tamponite sa oklo 30 - 40 lv. mnogo sa padnali. predi 4 godini cenata beshe 70 leva (nai evtenia deto moziah da go nameria)

I s katalizatora sam imal problem, kato kupih audito, imashe katalizator, ama vse si mislia, 4e beshe slagan dopalnitelno. ta beshe se zatla4il iakata i spavashe kolata. ta go svalih az i mu naprawih edna goliama kvadratna dupka otdolu, iztarbushih go tselia i zawarih dupkata. Stana.

Za karaneto na gaz az sledvam slednata profilaktika. poneze go karam samo na gaz, i nikoga ne vkliu4wam na benzin(slozenata mi plo4ka ne pozvoliawa dobra rabota na benzin), daze kogato e studeno, membranite zaminawat barzo prez zimata, ta az vsika prolet si go karam v edin serviz, smeniat mi membranite, 4istiat tselia izparitel i filtara, dawam 35 leva i edna godina niamam problemi.

the Lord of the Rings


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: thunder125]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано31.03.03 22:04



Благодаря за информацията, значи моята кола е без катализатор ( NE) и този тампон го няма, а както казах, а и от твоето описание се подразбира,че тампона е дебел ~10мм, а при мен е карбуратор, гарнитура ~1мм, колектор.
Това ми спестява 40лв.

Щом те влече


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: Audimania]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано01.04.03 14:38



Значи при мене тоя тампон е точно на мястото на тая гарнитура, дето ти казваш - между карбуратора и всмукателния колектор...
Ако имаш ЕТКА може да видиш и номера на частта и горе-долу как изглежда...
Аз моя съм го виждал само отвънка - неква черна гума си е



Тема Re: Относно катализатора......нови [re: peshone]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано01.04.03 17:00



verno e 4erna :) i tva 4ernoto za da go smenq mi struva 45 s rabotata .....ina4e e 34 uj originalna ina4e ima drugo nemsko za 29

Bram!


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: MaXo]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано01.04.03 17:09



Ти в София ли си?
Те тука 10 лева за работа пичовете за нищо си ги немат
Иначе не е неква философия да се смени май, ама...

Е скив го Nasti в Пловдив кви ги върши

Редактирано от peshone на 01.04.03 17:10.



Тема Re: ima li nqkoi s AUDI80 1.8S na gaz?нови [re: Audimania]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано01.04.03 17:12



dnes edin maistor pogledna i mi kaza 4e imam katalizator .......i az ne znam ......ne moje li da sa go slojili dopulnitelno ........moito Audi e ot Italy ......tam moje da im slagat :)

Bram!


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: peshone]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано01.04.03 17:36



hem sa mi rodnini tiq maistori

Bram!


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: MaXo]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано01.04.03 17:46



Абе поне ще имаш някакви очаквания, че няма да оплескат нещо



Тема Re: Относно катализатора......нови [re: peshone]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано02.04.03 19:30



Значи днес проверих - и NE двигателите имат въпросния тампон, а моя е олят в бензин и е за смяна, а катализатор може допълнително да се сложи не е проблем, даже не е необходима лабда-сонда.Тя трябва на компютъра да регулира запалване и т.н. Тампона в Аутоплюс струва 36,90лв., държи се с 8 болтчета/гайки и 3 гайки на филтърното тяло + 2 винтчета най-отгоре, няма смисъл за тази елементарна операция да се ходи в сервиз, освен ако не искаш да не се цапаш. Аз лично сам ще си сменя моя.

Щом те влече


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: Audimania]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано03.04.03 01:13



tiq maistori sa mi rodnini i ne misleh 4e za tva shte mi vzemat pari ama karai...........puk i ako ne bqh otishal pri tqh nqmashe da razbera 4e tampona na dvigatelq mi e skusan .........btw toi lesno li se smenq ...........sigurno trqbva leko da se povdigne dvigatelq

Bram!


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: MaXo]  
Автор TheDrill (This is TheDril)
Публикувано03.04.03 01:25



Ами ако е този които аз сменях....сваляш,кутията на възд.филтър.карбуратора.
Поне аз така направих

[image]

[/image]

Тема Re: Относно катализатора......нови [re: TheDrill]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано03.04.03 02:39



za toq tampon qsno..........az pitah za tamponite na motora .......tezi koiito obirat vibraciite i na tqh leji dvigatelq ......ediniq mi e skusan

Bram!


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: MaXo]  
Автор TheDrill (This is TheDril)
Публикувано03.04.03 03:04



Aaa,sorry,ne sum razbral .
Na men ediniq mi beshe otishul esenta.Maistora kadeto hodih ,mi kaza oba4e 4e bilo po dobre dvata da se smenqt.Vzeh nqkakvi ne bqha germanski.
Burzo se smenqt,az misleh 4e ste otneme poveko ,ama te za 20-30 min gi opraviha

[image]

[/image]

Тема Re: Относно катализатора......нови [re: TheDrill]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано03.04.03 14:32



~10 лв. за брой левия се сменя много лесно,но десния е малко по-кофти, ако махнеш щита под двигателя е значително по-лесно, десния се вади слага по-трудно и от гледна точка на това,че двг. е наклонен и тежи повече на дясно, при мен двама приятели се облегнаха на главата и засукаха двг. на ляво и стана лесно и бързо. другото кофти нещо е че тампоните са с много дълги шпилки и трябва време за отвиване и завиване на гайките.Успех при смяната

Щом те влече


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: Audimania]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано03.04.03 14:44



И аз си мислех, че ще е нещо подобно смяната, но понеже не съм го правил лично, само изказах предположение...



Тема Re: Относно катализатора......нови [re: Audimania]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано03.04.03 15:00



Смяната на тампоните най-лесно става на канал (говорим за тия двата, дето са по-отпред, не тоя при скоростната кутия).

Най-напред се маха кората, дето е под двигателя.
После повдигаш на крик двигателя, след като си развил гайките на тампона и вадиш пусти тампон, после слагаш новия и работата е готова

Горе-долу за 10-15 минути на тампон е цялата врътня, при това не съм го правил друг път и не съм си поставял за цел да бързам.

Ако няма канал - става по-кофти с удобството за работа, но не е невъзможно да се направи...



Тема Re: Относно катализатора......нови [re: Audimania]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано03.04.03 18:25



kade gi po 10 leva ediniq .......az namerih za 20

Bram!


Тема Re: Относно катализатора......нови [re: MaXo]  
Автор Furious (непознат)
Публикувано04.04.03 10:51



Az imam edno pitane . Dali e vazmogno poradi omeknali tamponi na dvigatelq da imam vibracii v kupeto kam 2000 oborota na dvigatelq .

Catch mi if you can .

Редактирано от Furious на 04.04.03 11:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.