Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 29.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема rele za dalgi swetliniнови  
Авторch (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 14:51



Kade se namirat reletata za dalgi i kasi swetlini na AUDI 80 1.8 benzin. Ako njakoj znae kade da namerja dokumentacija shte sam blagodaren



Тема Re: rele za dalgi swetliniнови [re: ch]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано26.03.03 15:08



Под арматурното табло, махаш кората под волана и ще видиш един блок с релета, твоето е на средния ред най-дясното.Успех

Щом те влече


Тема Re: rele za dalgi swetliniнови [re: Audimania]  
Авторch (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 12:02



Neshto ne mojah da gi namerja tam.



Тема Реле няманови [re: ch]  
Автор The One (избраният)
Публикувано27.03.03 14:30



Ауди Б3 (за Б4 не съм сигурен) няма реле за включване на фаровете а също така за къси/дълги.
Всичко се управлява от лостчетата на волана. Затова не е препоръчително да се слагат крушки с по-голяма мощност.

The shroud of the darks side has fallen.


Тема Re: Реле няманови [re: The One]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано27.03.03 15:00



Audi B4 има същия блок с лостчета като 90-ките. Гледах в ETKA-та и номерата съвпадат. Разглобих едно стар такъв блок, който бях взел от Lud Audi Fan, и вътре са само пластинки и контакти - т.е. блока управлява всичко. Релета няма.



Тема Re: rele za dalgi swetliniнови [re: ch]  
Авторch (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 15:28



Problemat e che dalgite ne vkluchvat. Inache kato drapna lostcheto kam wolana ima dalgi no ne moga da gi wklucha postojanno



Тема Re: rele za dalgi swetliniнови [re: ch]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано27.03.03 15:34



И аз имам подобен проблем, но обратния - като дръпна към волана не светят, а иначе като ги включа постоянно са OK. Това е често срещан проблем на блока с лостчетата - има го при много Audi-та. Може да го отвориш и почистиш, но не се знае колко време ще изкара. Другия вариант е да си купиш нов блок - някъде 100-150 лв е в Унитрейд, според Lud Audi Fen. Аз лично не съм проверявал.



Тема Re: rele za dalgi swetliniнови [re: Mugaga]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано27.03.03 18:02



Абе пичове що се заблуждавате,че няма реле, такова има защото контактите на лостчетата не могат да издържат на ампеража и ще изгорят, на всеки превключвател се слага товарно реле, друг е въпроса, че релето е само за вкл./изкл. на фаровете, а превключването къси-дълги и светлинен сигнал не изисква допълнително реле, сигнала минава през същото и съм СИГУРЕН,ЧЕ ГО ИМА. Иначе относно по-мощни крушки - WWW.80TQ.COM - там пише как като се монтират допълнителни крушки се слагат и допълнителни релета (три броя са на снимката, свързани ).

Щом те влече


Тема Re: Реле няманови [re: Mugaga]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 18:05



Mugaga.. fani iztrii tova mnenie otgore.. ti da ne o4akvash da namerish reletata v bloka s klu4ovete be

estestveno 4e shte e sashtia bloka.. ima si miasto za releta drugade

vsashtnost e tova e neshtoto deto nai-mnogo me drazni v tia koli na VAG, kak moje da spestish 20lv ot edni releta basi..
..kak turish po-zdravi krushki, a v modelite deto na dalgi svetiata s 2xH4 i 2xH1 i pri polojenie 4e se kara po-dalgo na dalgi (noshtni patuvania), tia lefterni klu4ove stavat na gaz!
i s VW-to imah problem s tiah i Audi-to taka go vzeh, e v momenta v koito mu otremontirah klu4a, vednaga mu nabih blok4eto s dvete relenca deto biaha za VW-to, ama to nedojivia da im se poradva
v momenta na kasi vsi4ko mi minava prez reletata, na dalgi sam ostavil samo H1 lampite da sa direktno na klu4ovete (niamashe koga da tarsia podhodiashti connectori za tiah), e taka ve4e si mislia 4e niama da mi se naloji vtori pat da opraviam klui4a za kasi dalgi, koito m/u drugoto e edno cialo s klu4a na 4ista4kite, a se operira s nego posredstvom klu4a na miga4ite.. basi mamata......



Тема Re: rele za dalgi swetliniнови [re: ch]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 18:22



ch
stiga tarsil releta.. iavno 4e niama da namerish.. triabvashe da zapo4nesh s problema parvo ;)

svaliai klu4ovete ot volana, razglobiavash gi vnimatelno, sled tova si namirash udobno miasto, fashtash i otvariash tova det e za kasi-dalgi
kato go otvorish sha visdish kolko interesno idiotski e napraveno
ot golemia tok, plastinkite se zagriavat i obiknovenno se vkopavat v leglata si, v/u plastinkite minava edna cakalka, deto triabva da dava kontakt m/u dve ot tiah po vsiako vreme.. tazi vaprosna cakalka e edno plastmasovo, takova drebno.. (be mamka mu tvoa si triabva da se gleda ne da se razkazva), deto v nego e vkarano edno metalno, koeto metalno se natiska nadolu ot edna malka prujinka, ta drugia problem e kato se raztopi plastmasata i prujinkata ve4e ne e prujinka..
..be vsashtnost niama kakvo da se obiasniava kato go otvorish niama na4in da ne go vidish i da go razberesh kakav e mehanizma.
kato go otvorish shte ti stane iasno i zashto kato izteglish lost4eto kam tebe i go zadarjish taka imash dalgi, a ina4e ne prevklu4va.. btw, ne dei da karash taka.. plastinkata deto e za svetkavicata e dosta po-tanka ot drugite i poema dosta po-malki natovarvania i sled vreme i neia shte ia skapash.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.