Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 26.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Възможно ли е?????нови  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано18.03.03 11:17



Я да попитам тук на чисто пак

Значи както вече казах веднъж изминах 160км по подбалканския път със скорост 60-70км/ч и забелязах, че колата ми изхарчи по-малко бензин от това ако бях изминал същото разтояние със скорост 90км/ч.(редовно пътувам по този път въпросните 160км)

Колегата Coupe каза, че било възможно
Вие какво мислите?



Тема Re: Възможно ли е?????нови [re: AudiV6]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано18.03.03 11:27



И аз си мисля, че е възможно, имаше дискуся накъде из клубовете...
Ако си карал на ниски обороти без да подаваш много газ.



Тема Re: Възможно ли е?????нови [re: AudiV6]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано18.03.03 11:50



Ami ima neshto gnilo w tozi pyt :) az wednyj imah gluposta da mina po nego (naistina ujasna greshka, koqto nqma da poftarqm) i hodih do kazanlyk. E, minah tam 185 km mislq che sa za 2 chasa i 15 minuti - demek okolo 82 km/h sredna skorost i imah razhod malko pod 7 mislq si - neshto koeto na 90kata nikoga predi towa ne bqh postigal. Taka che - wyzmojno e da si imal podozritelno nisyk razhod ... mene me uchudi mnogo razhoda mi togawa shtoto tam po zawoichetata az sym sedql neprekysnato nad 3000 oborota za da imam power w zawoite pri neobhodimost shtoto onzi pyt go minawah za pyrwi pyt i ne znaeh kyde kakwo moga da ochakwam. Razhoda e tochno izmeren shtoto go zasichah ot pylen rezerwoar do pylen rezerwoar!


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Възможно ли е????? [re: TheSaint]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано18.03.03 11:53



E dobre de, ama az kato go naprawih onzi smeshen razhod karah kakto kazah neprekysnato nad 3000 za da imam moshtnost po zawoite ako mi potrqbwa ... dwigatelq na 90kata mi beshe NG - 2.3!


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Възможно ли е?????нови [re: TheSaint]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано18.03.03 12:25



Ами да така беше......през цялото време на 5-та с 1800-2000об/мин максимално, без да натискам образно казано педала на газта



Тема Re: Възможно ли е?????нови [re: Lud Audi fen]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано18.03.03 12:31



А стига бе, ама ти сериозно ли?
Викаш някаква магия има в този път
Скоро ще бръмна по същия маршрут и ще видя дали има нещо такова
Всеки път го минавам този участък със скорост 80-100 и колата си харчи едно и също количество гориво, ама тогава какво стана-гледам останало ми е гориво в повече
Странно ми е защото навсякъде скорост от 90км/ч се води най икономична!
Нещо не разбирам



Тема Re: Възможно ли е?????нови [re: AudiV6]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано18.03.03 12:42



Иначе да ви се похваля

миналия уикенд си направих разходка:
София-Самоков-Говедарци и обратно , като на отиване минах през прохода Бистрица/Железница, а на връщане покрай язовир Искър ,разгледах и целия град Самоков
по мои сметки това са някъде около 160км и ги минах само с 13л гориво
(макс.скорост 90км/ч)

викам си взела е да се засрамва от икономичноста на по новите двигатели "мръсницата"



Тема Re: Възможно ли е?????нови [re: AudiV6]  
Автор Twin Sparks (ентусиаст)
Публикувано18.03.03 13:12



na 4 скорост с 40-50км/ч това е най-икономичното, при 90км/ч е оптималното скорост/икономичност, нагоре разхода скача много, до 90км/ч разхода расте минимално. зависи и от пътя, не познавам трасето за което говориш, ако е пресечено пробвай наклоните да ги взимаш на 4,а спусканията на 5, но не вдигай повече от 80км/ч. вероятно ще останеш очарован. моя най-добър разход е 5,8л/100км за кола 143к.с.

Cuore Sportivo


Тема Re: Възможно ли е?????нови [re: Twin Sparks]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 20:22



143, ama tova ne e li 2.0 16v, 4cyl??
shtoto kolegata e s V6 2.6, kakto i da go gledash sa si oshte 2 cilindara v koito triabva da prasnesh po malko gorivo :))
za nego tova 160km i 13l si e napravo prefektno ;)



Тема Re: Възможно ли е?????нови [re: AudiV6]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано18.03.03 21:14



Taka e! Az sam zasi4al moeto pejo s takava skorost - malko pod 7, a s 90 - malko pod 8. A kolata mi e na vuzrast vse pak i e gore-dolu 130 konq

De da beshe taka...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.