Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 28.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Green Filters - цени в Дуневнови [re: Lud Audi fen]  
Автор 3вeздeлин Бopиcoв ()
Публикувано18.03.03 14:47



Бях изкарал супер звук от моето Ауди (NG двигател) преди година и половина, когато се беше пробила двуцевката по някакъв много особен начин. Чак ме е яд, че го оправих, ама влизаха изгорели газове в купето. Като го чуеха ме питаха абе ти с 8 цилиндров двигател ли си?



Тема Re: Ами да 160, не 60 ;((нови [re: TheSaint]  
Автор Myyy (познат)
Публикувано18.03.03 15:15



http://www.duw.de/shop2002/(zlz02e55ew0ru455axbs2gug)/products.aspx?category=7&folder=347&sortby=Pro

Това е каталога на D&W, раздел универсални фитри, можеш да поръчаш или в D&N, или в Автоелит, цените с доставка са същите. Иначе евтини за кутията в каталога за тая година май няма. Аз си бях поръчал такъв и не го взех, обаче карам Форд, така че не ви върши работа



Тема Re: Ами да 160, не 60 ;((нови [re: Alex]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано18.03.03 17:06



Не съм казал, че не се налага реглаж.
Отиваш да настроят газовото след това...
Питах просто дали такъв филтър може доведе до усложнения с АГУ-то.

Редактирано от TheSaint на 18.03.03 19:45.



Тема Re: Ами да 160, не 60 ;((нови [re: TheSaint]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 20:12



TheSaint.. ia si sedni na gaza.. ako shte i 40lv da e toia filtar.. kakvo si mislish 4e shte napravish??
na kolata ti ve4e ima difuzior(plo4ka), koiato taka ili ina4e stesniava prohoda za vazduh to4no predi droselovata klapa, taka ili ina4e raznite mu gazadjii nai-veroiatno sa ti obarnali da ti smu4i vazduh ot dvigatelnia otsek ili sa izmaknali marku4a ot vazduhazabornika, za da ne ti gasne kolata, kato ia pusnesh po inercia s visoka skorost.. kato nishto ako oshte niakoi ne se e probval, to v badeshte moje i da se probva.. sha ti zavre plastmasova 4a6ka ot kafe vav vazduhozabornika, za da smu4e po-malko vazduh.. i izvednaj kakvo se polu4ava.. turiash niakakav filtar, deto uj puska pove4e vazduh, a ti ve4e do tolkoz si "optimiziral" dvigatelia da vzema po-malko 4e niama nakade.
cialata rabota sha stane - na svin4e zvan4e.. s izvinenie
dai tia pari za neshto drugo, ako niamash za kakvo.. ami napalni si butilkata s tiah, ne se izlagai samo!



Тема Re: Ами да 160, не 60 ;((нови [re: M]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано18.03.03 20:58



Анджак де! След като са ми сложили дросел (тръба на Вентури), поне малко да компенсирам с по-пропусклив филтър. Това че с по-голяма лекота постъпва въдух към дросела, не пречи на работата му.

Не са ми завъртели въздухосборника за да смуче от двигателния отсек защото на механичния инжекцион филтъра е така поставен, че не е истина!

Останалото което казваш е вярно, но се отнася за вакумните изпарители, не и за електрическите.
Предполагам Дунев и BRC газ, щяха да ме спрат ако всичко което казваш е така.

Благодаря ти за съветите все пак, само малко ме подразни поучителния тон...

Редактирано от TheSaint на 18.03.03 22:24.



Тема Re: Ами да 160, не 60 ;((нови [re: M]  
Автор Coupe (Дупе)
Публикувано18.03.03 22:43



Гласувам с двете ръце "за" за това мнение. Проходимостта се определя от най-тясното сечение. Тоест има ли плочка няма смисъл от Performance филтър. The Saint няма да можеш да компенсираш , дори и да махнеш филтъра.



Тема Re: Ами да 160, не 60 ;((нови [re: TheSaint]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 00:39



vij sega TheSaint.. dosta dobre sam zapoznat s mehani4nia injekcion na VAG.. ne sam tolkoz dobre zapoznat s taia traba na venturi, ama ako ne se laja e uskoritelna traba, a opredeleno tapia smesitel, deto ti montirat pred dorsela niama nishto obshto s takova neshto. ti beshe s 1.8 dvigatel nali? zna4i ima pi4ove deto na toia dvigatel, za da postignat neshto turiat droselova klapa ot 2.2 5cyl, koiato e s po-golemi otvori, no za da ima efekt ot cialata rabota se razpilva vsmukatelia i se polira.. kakto i da e de.
znaesh li kakva e razlikata m/u vakuumen i elektri4eski izparitel?
znaesh li zashto sa ti kazali kato si montiral elektri4eskia si izparitel da palish momentalno kato podadesh kontakt, bez da iz4akvash?
znaesh li zashto pustinata gasne, kato se dvijesh po inercia s visoka skorost?

znaesh li 4e to4no na sashtia dvigatel kato tvoia (ili po4ti sashtia K-Jetronic beshe), kato turih AGU i to s elektri4eski izparitel i v na4aloto se vidiah v 4udo.. kakvo zdravo prisposobiavane beshe ideia si niamash.. nakraia se naloji dopalnitelno s planka pred difuziora da ograni4a oshta maaaalko vazduha i kakav beshe rezultata?
sashtata kola predi da se montira AGU na benzin stigashe do 190km/h i vlizashe v 4erveni oboroti (dvigatelia ima potencial, no skorostite sa kasi), sled montirane na AGU (pak na benzin) po4na da ne i stiga vazduh na visoki oboroti i zorlem stigashe do 170km/h - to ne 4e sam ia karal s tolkoz, no opredeleno se useshta tova neshto.. makar 4e na uskorenieto i ne se useti tolkova.
ideiata e slednata.. imash edna obiknovenna butilka, da re4em 4e e 2l ot coca-cola.. znaesh 4e e dosta po-shiroka v dolnia krai, e da ama za vreme ot 10sec, ot neia shte sipesh tolkova coca-cola kolkoto i ot 0.5l
pak ti kazvam.. opredeleno smiatam 4e tia 30-40-50lv mojesh da im namerish mnogo, mnogo po-dobro prilojenie.. smeni si neshto kabeli, distributorna kapa4ka i rotor, smeni si sveshtite, ako ne si gi smenial skoro.. masloto si smeni.. ako pak ti e napalno obslujeno Audi-to.. mi sipi gi v butilkata i si napravi kefa

p.s. prou4i naistina kakva e razlikata m/u vakuumnite i elektri4eskite izpariteli.. niama da ti navredi



Тема Re: Ами да 160, не 60 ;((нови [re: M]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано19.03.03 03:52



М, виждам че много си патил от АГУ и съжелявам.
Не съм човек който ще хвали нещо което е куцо само защото вече се е набутал, затова ще кажа, че аз пък, съм много доволен от моето АГУ. Откакто сложих АГУ-то само веднъж съм излизал на магистрала и ми беше много любопитно дали ще мога да достигна и поддържам 180 км/ч. Ами достигнах ги и ги поддържах около 5 км без особени усилия (с още 1 човек в колата). Времето беше такова, че не беше разумно да я поддържам тази скорост за по-дълго (до Пловдив).

Друго което кефи: По-плавно работи при ускорение от ниски обороти, на бензин винаги имах един срив във мощността около 2300-2500 оборота (сигурно е някаква неизправност на бензин, ама вече к'во ми дреме). На газ това го няма. Със сигурност не е 1:1 с динамиката на бензин, но това което получавам, ме устройва напълно.
Никога не съм вкарвал оборотомера в червената зона (освен веднъж, на място за да видя как ще сработи защитата). На газ съм я изрязвял пак само 1 път до 5500 об. Никакъв срив, никъде.

Примера с водата според мен е неуместен, водата е несвиваема. Предполагам, че има гранично налягане след което дебита на течащата през отвора на бутилката вода, не се промня.

Аз си представям нещата така:
Ще ти дам пак примера с бутилката, да си я представим с дъно = филтър. Е, ако дъното е от плътен плат, или от рехав тензух, при кой от двата варианта ще засмучеш повече въдух с едно и също усилие през гърлото на бутилката?

1. Не съм добре запознат с устройството на изпарителите вакумни и елекрически.
2. Не са ми казвали такова нещо, ако знаеш защо, сподели моля те.
Аз паля и тръгвам на бензин и след 300-1000 метра форсирам над 2700 оборота за да ида на газ.
3. НИКОГА не ми е гаснала като съм я пускал по инерция, при каквато и да е скорост.

Със сигурност не съм се хвърлил утре да си пазарувам филтъра, все още проучвам за какво иде реч... Може и тотоално да греша въперки, че газаджиите не казаха такова нещо.
Бих се радвал ако вместо да задаваш въпроси ми дадеш отговори. Например обясни защо според теб Performance filter + LPG = пълни глупости? Какво няма да е наред?

Не го искам за да се правя на състезател, нито за якия звук, просто искам да опимизирам каквото мога.

Не, че има значение, но:
Делкото, палеца, кабелите за свещи и свещите ми са на колко 8 000 км. Маслото и въздушния филтър на около 4 000 км.
А ако не взема филтър, тия 50-60 лева все ще ги наместя, хич и не се притеснявай!



Тема Re: Green Peace:)нови [re: LordDigital]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 08:25



Saint,

ти сложил ли си си Джет Спарк?- аз си сложиш и мисля че има файда.
колкото до механичната инжекция- и аз съм карал такава много як мотор си е. тоя М не знам защо си мисли, че на бензин колата не ще да върви след АГУ-то....сега има един тъкъв проблем- на газ се дава малко повече предварение, защото газна е 104 октона, на бензин това предварение е ненужно...т.е. нали се сещаш- на газ добре- на бензин не толкова добре....те това е



Тема Re: Green Peace:)нови [re: Alex]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано19.03.03 11:03



Абе чудя се още честно да ти кажа...
Ще изчакам Джетро да запчне да предлага серийно корекция за студен старт или за кофти газ и тогава бих пробвал.
Иначе доколкото съм чел в момента, това което прави устройството е да коригира предварението спрямо това на бензин. Ако съм го регулирал ръчно ефетка е същия. Струва ми се безсмислено...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.