Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 10.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Снощи ...  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано13.03.03 19:08



Преди седмица в клуба на Honda имаше питане кое е за предпочитане Audi Coupe или Honda Prelude. Хондарите оплюха Coupe-то на общо основание.

Та снощи гледам до мен на светофара една такава Прелюдия 2.0 16винтилатора. Тръгна тоя за ляв завой и аз след него. Видя ме той и ускурява, аз след него. Не ме дръпна и се позапря. След това го изравних и му давам сигнал да вършиме работа, той нещо се чуди. На следващия светофар тръгваме, аз придръпвам на 2-ра, подканям го, ама той се подсмихва като напикало се момченце и неще. Та нещо нямаше кураж младежа. Предполагам, че ако толкова вървят тия Хонди кокото се говори, то нямаше да има проблем, ама на - неможах да се убедя в японските смолети. Нещо го беше бъз от Coupe-то. Може някой дарак с турбо ценрофуга да го е центрофусирал вече и да си знае мястото

Редактирано от Spidercho на 13.03.03 19:14.



Тема Re: Снощи ...нови [re: Spidercho]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано13.03.03 19:31



Какво ще сравняваш АУДИ с Хонда, няма смисъл, един колега кара Сузуки 1.3 гти и нито вози добре, нито е пълно с екстри, може да дръпне от светофар до светофар, ама макс. му скорост е ~160, както Насти им вика японски легени. Вуйчо ми си купи Тойота Авенсис, вижда го един негов приятел и му казва как може човек да си купи кола на която емблемата прилича на мексиканска шапка обърната на опаки ха ха ха .

Щом те влече


Тема Re: Снощи ...нови [re: Audimania]  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано13.03.03 19:34



единия от шефовете ми е с Авенсис и съм я карал 10-15 пъти
има къде-къде по-читави модели на Тойота
не че съм фен на японските таратайки, даже напротив

Г-н Никой
(не само по Богомил Райнов )


Тема Re: Снощи ...нови [re: Audimania]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано13.03.03 21:34



Най ги обичам такива като тебе, фанат па се изкажат неподготвени....
Аз сега трябва да кажа, знаеш ли колко Аудита съм ги кльопал с мойта Хонда, па нищо, че е е 1.3
Сравняват се коли от еднакъв клас... и стига с тея НАДЛЪГВАНИЯ, по тея клубове е като в детските градини!!!
Има Ауди и Ауди, Хонди и Хонди



Тема Re: Снощи ...нови [re: !!!!!FROSTY]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано13.03.03 23:17



e kwi nadlygwania be brato kwo ti staa, nali tochno sled konkretnata sluchka spidercho mi zwynna pobesnel che nekyw ne iska da se dyrpa s nego.

Az tamun se chudeh koq e nai-byrzata honda w Sofia, a to bilo twoita s 1.3 motor

My Crazy Red Arrow!!!




Тема Re: Снощи ...нови [re: !!!!!FROSTY]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано14.03.03 10:16



И аз с моя Нисан кльопнах едно Ауди на Цариградско. Случаят е описан някъде в тоя клуб. А най-веселото е, че се оказа, че единия от кабелите на свещите е бил абсолютно сдухан и съм карал Блубърда на 3 цилиндъра. А съм стигал над 170 км/ч по тоя начин!

Я вышел им наперерез!


Тема Абе батенови [re: Spidercho]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 10:43



И аз карам Ауди, немското говедо си има своите достойнства, ама на японски мотор не мож надви (ако е останал некой и друг жив кон у него де). Еле пък на дръпване. Специално Хондата, специално пък прелюда, е дере асфалта страшно. Пича се е оказал спокен некъв (нищо лошо според мен). Аз лично съм си патил от дърпащи се, при това като случайно оказал се там. Отврат. Добре че ми е слаба талигата... Въобще поне за мен в нормалните класове автомобили, Хондата, Субарото и Митсубишито нямат конкуренция в пъргавината (може би единствено някой модели на Пежо). За разни S,RS и прочие не коментирам, щото там японците имат едни еквиваленти, дето не са истински, само че заради тия мита и акцизи излизат преко сили даже и на нашего брата мутра. Возията не коментирам. Там не съм компетентен.



Тема Забрави да споменеш и за ръчната спирачканови [re: Resurrector]  
Автор The One (избраният)
Публикувано14.03.03 11:27



Много важен факт!
Бил си я забравил вдигната.

The shroud of the darks side has fallen.


Тема Re: Абе батенови [re: Цeцo]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано14.03.03 11:46



Първо младежа пръв реши да пробва дали може да ме дръпне. Но когато му предложих официално дръпване се усмихваше неловко. Пътя беше празен пред и зад нас.

Второ, относно японските коли - по-бързи са, защото са по-евтини и тук в БГ когато хората имат бюджет от оклоло 5-10 хилки, то единия взима Honda 1.6 CRX 160 коня, а другия Audi 80 B4 2.0 90 коня, то е ясно на светофара какво ще стане. Я да сравним S2 или RS2 с нещо японско от 1994 година.

Трето: кои са тия чудни японски колици дето ще се мерят с RS6, например?



Тема Re: Снощи ...нови [re: Nasti]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано14.03.03 11:55



Не бе, просто ми стана мило, че точно тая кола дето според Хондарите е по-качествена, по-бърза, по-японска от моята не вдъхваше увереност у собственика й, който собственик не си купува такава кола са да вози буркани. И пак потретвам: онзи пич пръв реши да направи ластик от движение, т.е. не съм стоял до него като малоумен ластикджия, а той да ми се усмихва мъдро. Не му сискаше да се окаже, че е по-бавен, тва е. А аз почти бях сигурен, че ще ме победи, но бях в настроение.



Тема ima bratle......v-tec...no e samo toiнови [re: Spidercho]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 12:29



sa za suprata nqma da vi obqsnqvam 4e ako nqkoi den si kupuvam istinska reza4ka tva 6te e toyota supra....dokoato za preluda kvo da vi kaja...tva e moje bi nai darveniq model na xonda.....a tozi s 1.3 hodi4lata ako ne e CRX 6te mi predloja vednaga da se probva s baba qga...a ako e crx imam edna mejdinka 320i :)))





are nqma li nqkoi da se bqgame .......



Тема Re: Снощи ...нови [re: Spidercho]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано14.03.03 12:43



Хондарите оплюха Coupe-то

Под "Хондари" слагаш всички фенове на марката ХОНДА пишещи в клуба ХОНДА (вероятно, в това число и моя милост). Сори, ама аз НИКЪДЕ нищо не съм оплюл Не съм казал и че ПРЕЛЮД-а е по-добър от Ауди-то или обратното

Така че..... НАПАДКАТА НЕ СЕ ЗАЧИТА



Тема Re: Снощи ...нови [re: Resurrector]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано14.03.03 12:45



Егати 170 километра в час ... уау!



Тема Re: Снощи ...нови [re: Spidercho]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано14.03.03 12:52



На 3 цилиндъра.

Я вышел им наперерез!


Тема Re: Забрави да споменеш и за ръчната спирачканови [re: The One]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано14.03.03 12:53



А, тоя период го минах. Сега редовно си поглеждам лампата преди да потегля.

Я вышел им наперерез!


Тема Re: Абе батенови [re: Spidercho]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано14.03.03 13:23



eeeee shto tolkowa nowi :)))
Dai da srawnime neshto qponsko s nqkoe audi ot 198x .. primerno quattro sport :))))


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Абе батенови [re: Spidercho]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано14.03.03 13:27



Ili pyk da si naprawime sprawka za predi wtorata swetowna? :)) Shtoto audi togawa (Autounion de) sa prawili edni praseta det.... sa obirali wsichki tochki dosta na seriozno :) pyk honda ili mitsubishi ... abe edwa li sa praweli i koli togawa :)))
Abe istinata e che ako iskash kachestwo, stil, tradicii - wzemi si Audi... qponskite - golemi rezachki ... primerno towa na 1.6 da slojish 160 konq spored mene si e gawra be hora :) ... ama sa rezachki .... ama ne sa w klasa na audi :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Снощи ...нови [re: Spidercho]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано14.03.03 17:33



Какво се очудваш? Ако почетеш малко в клуб Рено ще разбереш, че това е пределна скорост за някои коли и техните собственици по никакъв начин не можеш да ги убедиш, че ще направиш повече Само тук мога да кажа, че този weekend направих 200 точно на един твърде къс участък / околовръстното на Ботевград/ със 4 човека в колата, при 5000 оборота :))) Червеното почва от 7000 А B4 дори няма претенции да е спорта кола... Незнам какво ще кажат хондаджиите по въпроса, но се съмнявам техните хонди на направят много по-значима скорост, и най-важното - да я поддържат с такава лекота... За комфорта няма да говорим :)

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: Снощи ...нови [re: Spidercho]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано14.03.03 17:35



Shto ne doidesh v Nadejda nqkoq ve4er da pusnesh coupeto s neshto :)

Bram!


Тема Re: Абе батенови [re: Spidercho]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано14.03.03 17:37



И ти не си напълно прав - японските коли са супер бързи на старт, но това е за сметка на многото коне... Можеш ли от един мотор 1.8 да извадиш примерно 150 коня, когато Ауди едвам ги докарва до 90? Е то е ясно, кое ше е по-бързо, но също така е ясно, че хондата ще прави 3 основни ремонта на един на Ауди-то :))

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: Снощи ...нови [re: Spidercho]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 17:51



От къде се тръгна, а до къде се стигна.

Тръгна от: Прелюда бъзикнал купето и купето се вързало.
А накрая сравняваме две различни "философии" за произодство на коли.



Тема Re: Снощи ...нови [re: Resurrector]  
Автор drv (Фен)
Публикувано14.03.03 18:14



Аз пък със старата кола GOLF II 1.6 Diezel съдрах един нисан 2.0 Варна-Бургаз. Много зависи от задкормилното у-во.

Редактирано от drv на 14.03.03 18:16.



Тема Re: Снощи ...нови [re: ADH-Honda]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано14.03.03 18:36



Оп, сори на не-оплювалите



Тема Re: Абе батенови [re: tsvet4O]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано14.03.03 18:45



ХЕхе и ти не си много прав, колко Хонди си имал за да знаеш на колко хиляди се прави основен ремонт?!?
Всичко си зависи от поддръжката....
И друго нещо, колко и какви Хонди си карал или поне возил ли си се? Щото ако не си няма какво да коментираш само за да си чешеш пръстите на клавиатурата....

Редактирано от !!!!!FROSTY на 14.03.03 18:48.



Тема Re: Снощи ...нови [re: Resurrector]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано14.03.03 18:54



Ей, верно



Тема Re: Абе батенови [re: Spidercho]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано14.03.03 19:04



Мразя ги тея спорове щото не водят до нищо положително, но щом искаш сравнявай

или





Тема Re: Абе батенови [re: tsvet4O]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано14.03.03 19:08



Audi не го докарва едвам, а са дефорсирани, защото не прави резачки. Но затова пък прави големи мотори и/или турбо.

Не съм се изказал и не се изказвам срещу японските коли, а конкретно са възникналата тема и това, че ми се отдаде случай да срещна такава кола на пътя - Прелюда.

Иначе от години насам ме кефят тия Хонди (и Прелюда вкл.) с това, че са широки и ниски. Имат готино излъчване.



Тема Re: Абе батенови [re: !!!!!FROSTY]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано14.03.03 19:11



Наистина не съм имал Хонда, но мога да твърдя, че вероятно съм се возил на повече различни бройки Хонда от теб...
Можеш ли да ми кажеш, че два мотора с еднаква кубатура и еднаква поддръжка, но единия 100, а другия 200 коня, ще издържат еднакви километри?
Или че хонда е по - луксозна кола от Ауди?

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: Абе батенови [re: tsvet4O]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 19:12



ne si savsem prav za remontite.. nemeca se slavi s disciplina i ka4estvena sglobka..
..no mene ako me pitash japoneca ne e po-malko discipliniran, a preciznosta mu kogato izpipva malki detaili e nenadminata.
zatova ako se zamislish Italianskite samoleti sashto sa s mnogo napanati dvigateli (Alfa, Lancia), no za razlika ot tiah japonskia dvigatel e i precizno izraboten.
na edin zverski karan Civic sled kato na 250 000km mu beshe otvoren dvigatelia se ostanovi 4e niama iznosvane
za da izvadish moshtnost sa nujni ili kubici ili oboroti.. ili i dvete.
razlikata m/u 150PS ot 1.8 i 150PS ot 2.6 oba4e e tam, 4e tozi s 2.6 shte razpolaga s PRAVA na vartiashtia moment, i shte e siguren v uskorenieto kakto pri 3000-4000rpm, taka i pri 1500rpm, dokato tozi deto e 1.8, shte ima sashtata sigurnost ot 3500rpm nagore.
e ot tuk i izvoda.. ako ti se kara prahosmuka4ka za da ia izrejesh na svetofara.. mi karai si tova 1.8 kato go poddarjash non-stop v granicite 4000-6000rpm
ako oba4e shuma ti idva v pove4e i tarsish po-goliam komfort - mi vzemi si neshto s po-goliama kubatura.

znaete li.. predi sedmica i neshto se ka4ih v BMW 850i - jestoka mashina! i raztovaren dvigatel.. sobstvenika mu kaza 4e na 6-ta predavka po magistralata sas 100 e na ~1800rpm, e aide nakaraite kola s 1.8 dvigatel da se dviji sas 100km/h s po-malko ot 2500rpm.



Тема Re: Абе батенови [re: !!!!!FROSTY]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано14.03.03 19:24



Аз говоря за заводски машини. Но като ще почваме нашто си погледни

и



Тема Re: Снощи ...нови [re: MaXo]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано14.03.03 19:26



Щото не е бързо. По-бавно е на старт от предишното ми Audi 90 B2 2.2



Тема Re: Снощи ...нови [re: Spidercho]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 20:10



a ia kaji.. predi da izduha benzinovata pompa.. popia li ti malko?
4e moita ia pokarah malko s mani4ko gorivo i zapia neshto.. (sigurno se e napalnila s bokluci ot utaikata na rezervoara) sega da vidia koga shte ia svaliam da ia vidia da ia popo4istia malko.



Тема Re: Абе батенови [re: M]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано14.03.03 23:11



Chowek dokarai towa chudo :) obojawam tozi model na bmw .. mnogo e unikalen i ima neweroqten design! Iskam da widq, da sedna w edno takowa :)
Otnosno dwigatelite - istinata e w golemite atmosferki ... da znaesh che dwigatelq ti e beton, ne e wajno w kakwi oboroti e i wyw wseki edin moment znaesh na kakwo mojesh da razcihtash .. za towa strashno se kefq i na ABC - 2.6 V6 150 konq! Super rawnomeren, spokoen, malko tromaw no bezkraino postoqnen w powedenieto si :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Абе батенови [re: !!!!!FROSTY]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано14.03.03 23:16



Ai da ne se pychime de :))
Towa det e w mobile de - sladko e :) krasiwo e:)
A po edno wreme imashe w mobile.de za edna dosta kosmicheska suma Audi RS2 silno preebano do 980-990 konq neshto takowa :) Prawqt i stranni audi-ta :) BTW wyprosnoto e s bazow dwigatel 2.2Ti no e leko razpilen to li do 2.4 do li do 2.5 beshe :) ni so beshe blizo 1000 konq :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Абе батенови [re: M]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано15.03.03 00:58





Сивик 1.5 12 клапана КАрбуратор 86 конси сили, мотор на 300 000 км, двигател, съединител, скоростна кутия - НАПЪЛНО ОРИГИНАЛНИ И НИКОГА НЕ СА "ПИПАНИ" и т.н.

НА 5-а предавка се движи с 40 (четиридесет) км/ч ~ 800 оборота в минута ! НА 5-а предавка Това НЕ става по нанадослнище, a напъно прав участък. Така на 5-а предавка, 40 км/ч автомобила НЕ прекъсва, не "сеца", не се "дави", напротив - УСКОРЯВА Така на 5-а предавка може да се кара и да ускорява автомобила ОТ 40, ДО 170 - 175 км/ч (това е максималната скрост на този автомобил по каталог). Пак повтарям - НА 5-а ПРЕДАВКА !!!

Понеже казваш че НЕможе да се накара кола 1.8 да се движи с по-малко от 2500 rpm - аз ти давам пример с кола 1.5 кубика

Относно пича който казва за 3-те основни ремонта на Хондов мотор - ако се кара БЕЗ масло и с Ангренажен ремък НАД 100 000 км може и да се стигне до ремонт на мотор Щото имаше един случай, дето един със слъжебен Акорд отива да се жалва в Бултрако че Акорд-а който кара е скъсал Ангренажен ремък ! Ама, се оказало че той бил "само" на малко над 200 000 км..... Това по межоддругото.

Редактирано от ADH-Honda на 15.03.03 01:00.



Тема Re: ти пак не разбра:)нови [re: ADH-Honda]  
Автор julys (каращ 205)
Публикувано15.03.03 01:33



...с по-малко от 2500 rpm ...
идеше реч за скорост 100 км/ч и оборотите при тази скорост...

а за таз хонда, 40 на 5-та при 800 рпм-а, значи 160 на 5-та при 3200 оборота
теоретични 200 на 5-та при 4000 оборта
е нали след 4000 оборота им е силата на хондите? защо тази не може на 5-та с повече от 3500?
нещо да не се бъркаш с оборотите? ако са 1800 при 40 на 5-та, то 80 - 3600, 160->7200 и пак теоретични 200 при 9000, звучи ми по-правдоподобно

п.с. (абе да не си нацелил 3-та вместо 5-та:):):):):):):)

br



Тема Re: Абе батенови [re: Lud Audi fen]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 02:56



opredeleno sam saglasen s tebe po vsi4ki to4ki :))
naistina unikalen model, strahoten e.. i otzad izglejda veliko, kato vdignesh kapaka - 4udo.. vsi4ko e x2 - ogledalna simetria
kakvo da ti kaja.. az togava biah s 39 gradusa temperatura i se biah barikadiral na legloto.. kato zvanna edin friend i mi kaza s kakvo e.. sled niama i minuta biah pred bloka ima oba4e edno losho neshto..
..navremeto se ka4ih vav VW Scirocco 1.8 i kazah 4e pove4e kola s dvigatel po-malko ot 1.8 niama da karam, sled tova dokato si tarseh neshto drugo se ka4ih v niakolko 5 cilindrovi Audita 2.2 i kato 4uh zvuka kazah 4e po-dobre da e 5 cilindrov, vmesto 4.. sega kato vidiah i 5000cc 12 cilindrov kakvo e......... zamisliam se dali da ne zapo4na ot kupuvaneto na benzinostancia.. 4e da imam da moga si zarejdam sledvashtata kola



Тема без коментарнови [re: tsvet4O]  
Авторprelude (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 03:10



но също така е ясно, че хондата ще прави 3 основни ремонта на един на Ауди-то :))

09/07/2002 Scott wrote: I would like to tell you about my 1987 Honda Prelude Si. The car now has 783,387 miles on the odometer. I purchased the car new in January, 1987. Unfortuneately, the car was hit hard from behind on Sept 25, 2002 while stopped in traffice and it appears to be a total loss.
The original engine still runs great, the original 5 speed transmission had a "massive internal parts" failure at 718,000 miles but was still full of fluid when removed. The car now has a low miles, used Honda 5 speed in it. The engine and transmission both survived the accident as the car was not in gear when it was hit. I am still commuting 160 miles to work and back each day.

Some of the road trips (from PA) over the past year have been to Florida, North Carolina and Illinois. It is sadly ironic that after so many trips over many years across the country, including California several times, that the totaling accident happened 4 miles from home. The car had been through 49 states - all except Hawaii.

I had hoped to make the 1 million mile mark in another 3.5 years. The picture enclosed is from June 2002 when the car had "only" 763,380 miles on it.

Editors Note: Wow! Truly amazing and a real shame about the accident. Thanks for writing Scott and I hope you can find some way of getting your car fixed.



http://www.hondabeat.com/hbeat/highmiles.cfm



Тема Re: Абе батенови [re: M]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано15.03.03 03:29



Ne mi se oprawdawai ami go dokarai towa neshto da go widq :)) uredi tam neshto :)
BTW Predishnoto mi audi beshe A90 2.3 NG .. 5 cyl ... i znaesh li zasho si go wzeh? Shtoto me izkefi zwuka ... seriozen e :) Ako ne beshe zwuka shtqh da karam A80 1.8 mai 90 konq beshe 1991 .. ama si wzeh A90 2.3 1988 :) i ne syjelqwam! Moje da zwuchi naistina smeshno no go wzeh zaradi zwuka :))
Sega sym sys 2.2Ti - pak 5cyl .. ama nqkakwo po-nejno myrka kuchkata .. onowa staroto se chuwashe gruba sila ot nego .. towa nqkak po-prikrito nishto che e 2 pyti i neshto po-moshtno ... no zwuka ot edno V12 ... oh ... seriozno naprawo se wyzbujdam kato chuq towa... ili V8 ... onzi den kato izlizah ot ofisa imashe sprqlo ot pred nqkakwo MB S <neshto_si> Kompressor ... e tamyn kato minawah pokrai nego zapali dwigatelq ... e kylna se sprqh i naprawo ludnah .. towa e zwuk :) .. btw pred nego beshe sprqlo edno A8 no interesnoto mu beshe che e pyrwoto bronirano A8 koeto wijdam! Do sega za tolkowa wreme nit edno bronirano ne bqh wijdal .. abe... istinata e w mnogo golemite dwigateli .. ako shte i atmosferki .. atmosferkite si imat swoq neweroqten char ... golemite atmosferki de :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Снощи ...нови [re: TurboDizelKombi]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано15.03.03 09:04



Wie izperkahte s tiq sporowe, izobshto weche pochwam da wi se nerwiram. Japonski kitaiski, koreiski neznam si kwi koli, da japoncite imat i sweji predlojenia, do wchera pazeh edin NISSAN 300ZX pri men w garaja, e twa e hubawa japonska kola, Toyota Supra syshto, ama kato pochne nekoi da mi hwali CRX ili Civic ili neshto takowa deto samo mnogo wyrwi i tolkowa, e mersi golema kola e, kato duha wqtyr i pribirate 2-3 torbeta cement w bagajnika i gaaaaaz.

Q se dryjte estestweno

Za men osnownoto kachestwo na edna kola NE E da sym pryw po swetofarite

My Crazy Red Arrow!!!




Тема Re: Снощи ...нови [re: Nasti]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано15.03.03 13:01



И аз тва казвам Nasti, аман от тея спорове, аз никога не съм казвал, че CIVIC-а ili Civic CRX са супер коли, ама закво трябва да се опюват само, и те си имат своите качества. А ако ще говориме за наистина хубави хонди - NSX, Accord, Legend, S2000 хонда правят коли във всички класове, що говорите само за малките им коли?!?
И за мен не е първа радост да се изцепвам по светофарите и не ми е най-важно за колко ще правя 0-100 км/ч, но този Civic който карам ми върши много добра работа за София защото си въртя по над 2000 км. на месец. Това си е една хубава ГРАДСКА кола.



Тема Re: Абе батенови [re: Spidercho]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано15.03.03 16:39



Виждал съм ги и двете преди да ги постнеш тук, ако трябва да се заям ще кажа, че и двете са по-слаби от CIVIC-a, но НЕ го казвам
Колко HP са RS2 i RS4 заводски?



Тема Re: Абе батенови [re: tsvet4O]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано15.03.03 17:07



Значи щом НЕ си имал Хонда няма какво да коментираме, аз обикновено коментирам за неща над които имам някакви ПРЕКИ наблюдения. А що се отнася до това дали Хонда е по-луксозна мога да кажа, че НЕ слиза и по-долу от Ауди и не само... предполагам си виждал Accord i Legend. Na tezi modeli двигателите не са толко форсирани





Тема Re: Абе батенови [re: !!!!!FROSTY]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано15.03.03 17:31



Предполагам си виждал А8 или S8?
А и за съжаление се съмнявам, че е възможно някой да има всички възможни каручки, правени от някой някога по света... Което не значи, че не можем да споделяме видяното или прочетено :) Примерно никога не съм имал и Опел, но надали и най-върлия фен на марката ще отрече, че ламарините им за нищо не стават...

Съединението прави силата! Audi

Редактирано от tsvet4O на 15.03.03 17:36.



Тема Re: Абе батенови [re: !!!!!FROSTY]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано15.03.03 18:37



Тоя Сивик е уникат, а вярвам предполагаш, че може да се намери Audi над 1000 коня.

RS2 - 315 коня
RS4 - 380 коня
RS6 - 450 коня



Тема Re: Абе батенови [re: tsvet4O]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано15.03.03 19:04



Да, виждал съм А8, вече ги има ДОСТА по софийските улици и ми харесват, аз НЕ отричам Ауди, просто се дразнякато някой започне да плюе по Хонда, а в повечето случаи това са хора които си нямат и представа от марката (не визирам теб). Аз пари за А8 нямам, за теб незнам, а Ауди 80 и 90 не ме кефят отвътре иначе и сега си изглеждат добре като дизайн (екстериор), всичко е въпрос на вкус затова хората карат РАЗЛИЧНИ марки коли



Тема Re: Абе батенови [re: Spidercho]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано15.03.03 19:07



Мдааааа... доста са яки, ама едва ли ще мога да си ги позволя а иначе има много и най различни УНИКАТИ Ще видя аз какво ще си взема след 1-2 месеца



Тема Re: Абе батенови [re: !!!!!FROSTY]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано15.03.03 19:33



Хората карат различни коли основно по финансови причини, според мен. Защото цената на А8 и хондите, дето назова като high class с еднакви екстри, е 2:1 в "полза" на Ауди. Което, мисля, не е никък случайно. Не че Хонда е лоша кола - просто спора започна от това, че казах, че Ауди е с по-здрав мотор. Хонда търсят / в повечето случаи/ мах. скорост и ускорение, а не толкова издръжловост. Въпрос на предпочитания

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: Абе батенови [re: tsvet4O]  
Автор !!!!!FROSTY (неОпознат)
Публикувано15.03.03 20:12



Явно ти си много осведомен по всички въпроси и затва нема споря с теб Колко струва едно чисто ново Ауди А8 и колко струва нова Хонда Легенд?



Тема Re: Абе батенови [re: tsvet4O]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано15.03.03 20:19



Хонда търсят / в повечето случаи/ мах. скорост и ускорение, а не толкова издръжловост

Много си ограничен бате

Като не си запознат - не приказвай глупости защото ставаш смешен



Тема Re: Абе батенови [re: tsvet4O]  
Автор sv (познат)
Публикувано15.03.03 20:39



tsvet4O,
Прав си, че е въпрос на предпочитания...Прав си, че хората карат различни коли и по-финансови причини...само че за нищо друго не си прав...ама изобщо...явно нямаш никакви наблюдения върху тези Хонди, в които си твърдиш че си се возил...просто е очевадно...говориш глупости...неща които си чувал от тук, от там...знам ли? Нито на Ауди са им по-здрави моторите, нито Хонда търсят (в повечето случаи) макс. скорост и ускорение, за сметка на издръжливостта!!!
И съм сигурен, че много от хората които пишат в този клуб го знаят това и са съгласни...така че хайде спри да говориш за неща от които явно си нямаш понятие...И двете марки си имат своите предимства и недостатъци...това никой не го оспорва...ок?
Хайде със здраве...



Тема Re: Абе батенови [re: sv]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано15.03.03 22:12



Ти като имаш понятие за толкова много неща, кажи ми еднаква кубатура на Ауди 80 и Хонда Civic, според теб Хондата ли ще е по-издръжлива? За лукс няма да говорим...

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: Абе батенови [re: tsvet4O]  
Автор sv (познат)
Публикувано15.03.03 22:27



ама ти май не разбиращ, че издържливостта сама по себе си не значи нищо...тук играят роля и много други фактори, които не един път са обсъждани, както в този така и в други клубове...собственик, подръжка, сервизи, пари...и т.н.
как може да мислиш толкова повърхностно и праволинейно?
и какво е за теб лукс...поясни? това брой екстри ли са? или возия - мека, твърда..не знам си ква още?
относно еднаквата кубатура...не знам дали има А80 с 1.6 двигател...защото това е най-големия двигател, който се слага на масовия Сивик(а той му е напълно достатъчен за кола в този клас)...говоря за времето когато е актуално и А80...иначе после има и 1.8...и 2.0...както и да е...ти тия работи ги знаеш..разбрахме.



Тема батенце :)нови [re: sv]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано15.03.03 22:51



Пич, много си смешен, като почнеш да се палиш... Нали само си говорим - нито искам да те обеждавам в нещо, нито мисля, че мога..
А колко разбирам ти си последния човек, който ще каже, защото не ме познаваш...
Тия фактори, дето изброяваш / собственик, сервизи и т.н./ още в началото на темата съм писал, че приемаме, че ги приемаме за еднакви. Но това няма значение, защото Хонда е най-здравия мотор на света, пък и най-голямия мърляч да я кара.
А под лукс разбирам само едно - изработка и сглобка на купето
Спирам да пиша по темата, защото е безсмислено

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: батенце :)нови [re: tsvet4O]  
Автор sv (познат)
Публикувано15.03.03 23:09



ок...говорим си да...че е безмислено да се водят такива спорове го знаем явно и двамата...съгласен спираме. само още нещо.:)
ако най-големия мърляч кара квото и да било...остави Ауди и Хонда...и да е било здраво вече не е...ясно е...това че е най-здравия мотор на света не съм го казвал аз..някъде другаде си го видял:)
а това, че оспорваш изработката и сглобката на купето при японеца...хмм...дано наистина да не го мислиш...а да го казваш само защото си фен на Ауди т.е. немски автомобили...те фактите говорят..аз нямам какво кажа..:)
а и друго...никак не мразя Ауди...даже има модели които истински ме кефят...даже имам и впечетления (на живо, не от нета и списания:)) от няколко...но нито едно от тях не е 80,90 или 100...само расови машини...истински спортисти...мдаа Ауди си е име...:) Хайде, бъди здрав и се кефи на аудито си...а някой ден може и да ти променя мнението за хонда..не се знае:)



Тема Re: батенце :)нови [re: sv]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано16.03.03 10:53



Пич, май изобщо не сме се разбрали :)
Никъде не съм казал, че не се кефя на Хонда. Даже преди около 2 години, когато се бях запалил по "коли резачки", сериозно се бях замислил за Civic. Колицата си е много яка, но по мое мнение става единствено и само за гонки... А на мен вече ми мина мерака и изобщо не ми трябва такава кола. И никога не бих си купил нещо подобно. Това е. Иначе не е лоша кола, ако си гъзе, и искаш да дърпаш голфовете по светофарите. Аиде със здраве!

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: батенце :)нови [re: tsvet4O]  
Автор sv (познат)
Публикувано16.03.03 16:51



и кво караш сега като ти е минал мерака за коли "резачки"?:)) а от хонда до хонда си има огромна разлика...не всички са резачки...знаеш го...а и не мисля, че който си купува такава кола я използва само и единствено за гонки(казваш че според теб за тва само ставали)...безмислено е:) също...има някои голфове, които могат да направят повечето от хондите сами да си говорят...факт..а даже някой път не им личи...:))
хайде...



Тема Re: батенце :)нови [re: sv]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано16.03.03 17:03



Не карам това, което бих искал :) Но предполагам до месец ще съм решил този проблем
Незнам кое е безсмислено, но ще ми е интересно да ми изброиш по кои критерии Хонда бие Ауди / в един и същ клас разбира се/.
Продължавам да твърдя, че повечето модели на Хонда са ориентирани към любители на високите скорости, за които фактори като возия, престиж и комфорт са на второ място.

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: батенце :)нови [re: tsvet4O]  
Автор sv (познат)
Публикувано16.03.03 17:20



Няма как да постигнеш едновременно добра возия, комфорт при возене и голяма максимална скорост...говоря за по-ниския клас, в който попада например сивика...иначе има как, но там вече става дума за други инвестиции:)) ако искаш по-бърза кола от обикновенните малолитражки ще се лишиш малко от комфорт и возия..няма как. за престижа няма да го обсъждаме...въпрос на гледна точка...ни най-малко мисля, че е престижно да се кара хонда...всеки избира - според джоба си, според желанията и възгледите си. а колата си е кола...тя има няколко предназначения независимо от марката.
а..и дано успееш да разрешиш проблема с возилото...искрено ти го пожелавам:)



Тема Re: батенце :)нови [re: sv]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано16.03.03 17:34



Ей, най-накрая! Ами то се оказа, че сме на едно мнение тогава :)))
Просто всеки избира според характера си какво да кара. Прим,ерно в BMW клуба комфорт е мръсна дума :))))))
Благодаря ти за пожеланията! Успех и на теб във всичко, което правиш!

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: Абе батенови [re: Lud Audi fen]  
Автор Myyy (познат)
Публикувано17.03.03 11:06



И аз така преди две седмици, в един сервиз за ауспуси чух един V8 (мерц. 560 SEC-), и то без гърнета, и почти се изпразних :))



Тема Pri 100 km/hнови [re: M]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.03.03 14:53



Accord 1.6 83-ta - na 5-ta - ~ 2000 RPM.
Pri 3500 RPM - ~140 км/ч

АРЕ БЕГАЙ У ЛЕВО !

UB40 !



Тема Абе то и аз не разбрах !нови [re: julys]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.03.03 14:58



1. Обороти и скорост не са в линейна зависимост.
2. В неделя на полигона когато си тръгвахме се приближих към теб с ДЖАЗ-ката на 4-та. Просто щото нямаше 5-та....
За майтапа 4-та я включих от 20 км/ч и си ускоряваше полеко - и с, и без "галене на педала".
3. Силата им е над 4000- при ВТЕК. Сети се защо :-)

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.