Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:45 23.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано11.03.03 12:08



Hi.

Goworih tuka na horata predi nqkolko meseca che shte si prawq subwoofer za kolata ... za syjalenie praweneto mnogo se protochi poradi lipsa na wreme i t.n.. no subwoofer-a e weche gotow i efekta e meko kazano dobyr.
Cqlata istoria mi izlezna 400+ lewa no towa e s ne malko prahosnichestwo na materiali i opredeleno bez tyrsene za nai-izgodno mqsto za zakupuwane.
Towa koeto sglobih e subwoofer, dwuobemen, obsht wytreshen obem 90 litra po specifikacia, realno okolo 91 litra, 380W MAGNAT 12" wisokogoworitel i 180W usilwatel MARNI, bulgarski sys low pass filtyr.
MAGNAT-a struwa 139 lewa, a usilwatelq 150 lewa. Materialite za smia sandyk sa izwestno kolichestwo ploskosti 18mm debelina, mnogo ygylcheta i wintcheta za sglobqwaneto, 2 tubi silikon za oplytnqwane i oblepwane s moket (koito e 1:1 kato cwqt i tochna sharka kato fabrichnia na bagajnika mi za koeto sym dosta dowolen), wata minimum 20mm debelina, edno golqmo parche wylnen plat ili kakwoto drugo si haresate za oblicowka, malko kabeli (edin gotin kabel za audio + 4 krasiwi pozlateni chinch-a), 2 zdrawi jici za zahranwane na usilwatela (6+ kwadrata medni mnogojilni) .. az ne si wzeh no e dobre da se wzeme edin gotin 20A bushon koito struwa kym nqma si i 10-15 lewa, wypreki che na samia usilwatel si ima edin 20A bushon, okolo 2 dena trud i towa e...
Na sledwashtata sreshta jiwot i zdrawe tezi koito se interesuwat shte im pokaja kakwo e izleznalo i kak swiri.
Postwam towa shtoto podoziram moje da ima hora koito im e interesno i koito iskat da imat kachestwen subwoofer na takawa smeshna cena pred wid towa koeto se poluchawa ... bass-a e mnogo chist i moje da byde i dosta silen... pri podhodqshta muzika kolata pochwa da wibrira cqlata - mnogo e efektno - korite na wratite wibrirat s amplituda okolo 1-2mm, chistachkite wibrirat, abe wsichko wibrira i e golqm kupon :) useshtash bass-a s kosata si koeto e zabawno :)) razbira mnogo lesno moje da te zaboli glawa no ideqta ne e da ozwychawame kwartala a kolata - demek da se puska tiho i da ima chist dylbok bass i muzikata da e takawa kakwato awtora e iskal da q chueme :)
Ima samo edno skromno iziskwane kym kasetofona/cd-to wi - da ima line out ili subwoofer out.
Towa e... ako nqkoi mu e ineresno poweche info - pishete... nadqwam se da wi e bilo interesno.


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 13:43



Супер! Поздравявам те- със здраве!
аз също съм фен на хубавите музики. иска ми се и аз да си купя в скоро време подобно нещо.
дай ми моляте подробности относно усилвателя- двуканален ли е/4-канален ли е? цената от 150 лева много ми допада- откъде си го купи?

а още нещо- какви са ти колоните отзад?
вероятно си с диск/радио отпред- искам да те питам имаш ли отзад специални чинчове за включване на усилвателя?



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Alex]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано11.03.03 14:12



:)) Mersi

Ne stawai nagyl :) Usilwatelq e MARNI, bylgarski sa, 2x90 ili 1x180, no/lo/hi filter (120Hz mu e granicata i e idealen za subwoofer tochno), 150 lewa ot samia proizwoditel. Inache go gledah w nqkolko magazina za po 180-190 kinta. Ima si i garancia .. ima i wid dori :)

Imam kasetofon Sony 5300 s kontrol za cd changer i 10 diskow cd changer. Ne ti go preporychwam ako iskash seriozen zwuk .. wyobshte ne ti preporychwam sony za car audio :)) Pieneer prawqt kar audioto :)
Sony-to si ima line out ako ne drugo ... no ima razni pishki mojesh da si izwadish signal za usilwatelq ot kolonite plus towa usilwatelq ima i "high level" input :)

Kolonite otzad sa VDO nekfi ne znaq kakwi no sa gotini ...

Drugi wyprosi? :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
АвторALEX (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 14:31



Аз още проучвам почвата! Значи при мен ми остана в наследство един радио-касетофон Панасоник от предната ми кола, но е доста слаб- в смисъл от евтините модели е. Сега съм си харесал едни колони pioneer за 265 кинта- кръгли 20 см диаметър- казват, че свирят дорбе, та за тях ми трябва усилвател. иска ми се да е нащо около 150-170 лева, в смисъл, че иначе ми стават много пари наведнъж!
я кажи за този българския- откъде си го купи? Мисля че ще захрани тия колонки....за субуфер ще мисля по-късно.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: ALEX]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано11.03.03 15:51



Preceni si mnogo hubawo!
Na twoe mqsto bih zapochnal ot kupuwaneto na drug kasetofon! Nqma smisyl ot dobyr sound bez kasetofon! Oswen towa proizwolen shto gode swetsen kasetofon e predostatychen da ti zahrani kakwito i da e bilo wisokogoworiteli. Neshto poweche - tozi usilwatel za koito ti goworq e ISTINSKI 2x90 ili 1x180! Towa koeto pishe na kasetofonite za koli primerno 4x50W = 4x12-13W realni! Mislq che nqma i tolkowa drebnichki kolonki za kola koito da sa pone 90W istinski, koeto znachi che mojesh lesno da gi izgorish! Mislq che se zablujdawash ot cifrite koito wijdash ... pak - pomisli si hubawo! po-dobre si kupi kasetofon pyrwo! Ako resha da si wzimam now (reshil sym go ama nqmam pari de) moga ako iskash da ti prodada moq ... sys se changer-a razbira se... ... anyway ... sywetwam te da obmislish hubawo neshtata pyrwo! Shtoto shte si wzemesh gotini koloni, shte im slojish gotin usilwatel, i shte gi wyrjesh na kalpaw kasetofon - kel faida? BTW toi samia kasetofon ne moje li da gi zahrani? Te pochti wsichki kriwo lqwo po-nowi kasetofoni imat 4 kanalen usilwatel ... ... ta ne znaq... obmisli hubawo! Ako iskash mi pusni edna belejka da ti izloja po-obstoino argumentite mi a i ti da me proswetlish kakwo tochno imash i kakwo tochno iskash ta da ne tormozime horata tuka :)
Inache ako naistina nastoqwash:

Sofia,
ul. Klokotnica 4
tel: 32-06-56


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
Автор Furious (непознат)
Публикувано11.03.03 17:43



Ste kagesh li kakav e adresa na proizvoditelite na Marni ?

Catch mi if you can

Редактирано от Furious на 11.03.03 17:45.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Furious]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано11.03.03 18:30



Kakto pisah w tochno predishnia mi posting:

MARNI
Sofia,
ul. Klokotnica 4
tel: 32-06-56

BTW usilwatelite sa naistina mnogo dobri!

Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!

Редактирано от Lud Audi fen на 11.03.03 18:32.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Furious]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 21:47



Абе, вуйчо, прав си! с моя кастофон никакъв саунд не може да се ид(ска! в смисъл свири добре що годе, ама....сещаш се! Знаеш ли- чувал съм, че дисковете свирели по-добре отколкото касетофоните....не знам. засега съм приготвил 400-500 лева и ми сеиска да си купя хубава музика, проблема ми е, че навсякъде като отида в музикален магазин и им кажа: братчед, имам 400-500 лева- дай ми някаква музика за тия пари- те ми казват- ето тук този диск с тия колони и с тоя усилвател като прибавим и едси си каква джадга и монтажа- общо 1500 лева! (Да не забравим монтажа- 150 лева за 1 час! дай да вземем и с теб да слагаме касетофони- пари ще натрупаме!)
Та с 400-500 мога да си взема колоните, дето писаш и някаква машинка за свирка- ама каква да е тя? и аз си бях харесал един модел на СОНИ, с флип-даун паналел, ама нали викаш, че не били читави....



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Alex]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано11.03.03 23:01



Sony e perfect za sytandartno normalno prosto ozwuchawane - 4 koloni che dori i gotin zwuk moje da izwadi s dorbi koloni ... no ako iskash subwoofer ili da si naprawish dobra nastroika na sound-a umirash ot wsqkyde :((
Az moq si go kupih Mart 2001 kogato si wzeh 90kata - kasetofon sys control za changer, rds radio ala bala .. modela e 5300 i CD changer neshto si 646 e modela. Wyrsheshe mi prekrasna rabota... wadi dobyr zwuk i t.n.. no momenta w koito poiskash da poluchish kachestwen zwuk (a za mene towa znachi che trqbwa da ima ednakwo zwuchene muzikata i mnogo tiho i mnogo silno i sredno bez nikakwi promeni na bass i treble ili razni dbass i t.n.) - izdyhwash! Ne mojesh da imash na tazi moshtnost (wodi se 4x50w demek realni 4x13-15W primerno) tolkowa chist zwuk na takiwa malki koloni kakwito imam (te ne sa malki tolkowa ama sa malki za kachestwen sound). Predimno ne mojesh da izwadish chist bass. Kato usilish malko poweche prednite kolonki izdyhwat shtoto sa mynichki i sa skarani s bass-a, kato prehwyrlish pyk s balansa na zadnite poweche se razwalq cqlostnia balans na zwuka, horata koito se wozqt otzad stradat nai-mnogo, te ne te chuwat, ti ne chuwash rawilnata muzika i e gadno! Respektiwno w takiwa situacii se slaga subwoofer. Slojih si. Towa e hubawo, ama kogato slojish subwoofer-a toi ti osigurqwa wsichkite niski - prekrasno, no trqbwa da gi mahnesh ot wsichki ostanali koloni (predni + zadni). 1wi problem - nqmam otdelen out za subwoofer. 2ri problem - zaradi pyrwia polzwam line out i respektiwno ne moga da mahna basa ot equilizer-a shtoto shte go mahne i ot subwoofer-a! Respektiwno ti trqbwa neshto za kolata koeto da ima out za subwoofer (kogato imash out za subwoofer otdelen i syotwetnia unit go poddyrja kato pusnesh subwoofer-a unit-a ti maha niskite ot wsichki drugi kanali) i da mojesh da regulirash pootdelno predni i zadni koloni i t.n. - towa mu wikat pioneer za 600+ kinta :)
Ako prodylja da pisha horata tuka shte me ubiat taka che naistina ako iskash s udowolstwie shte si polafime ama na belejki ili na email kakto iskash - drasni mi edna belejka ako te interesuwa ozwuchawaneto i t.n...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
Автор MEGURO ()
Публикувано11.03.03 23:23



Abe za niakoi nesht mai ne si prav. 4x50W e okolo 4x27W realni. Kolonite za koito govori Alex ne stavat za polzvane bes usilvatel. Az sum s dve elipsi Pioneer 70W nominalna moshtnost i sus stupalo 2x50Wnominal. Bez stupaloto zvuka niama nishto obshto. Imam CD Pioneer400lv, ot po-niskia klas, no sum dovolen, lipsvat mu samo niakoi glezotii, kato naprimer, kogato si na farove da namali osvetlenieto na panela. Kogato karam izvun Sofia go durja otvoren zashtoto mi vadi ochite. Niama i kopche za riazko namaliavane, da ne govorim, che ne moje da se komandva s distancionno, koeto opredeleno e nedostatuk.
A poslednite koloni koito izvadiha Pioneer sa 90 ili 100W realni, ako ne me luje pameta. Golemi sa kolkoto subufera ti.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.