Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 16.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано11.03.03 12:08



Hi.

Goworih tuka na horata predi nqkolko meseca che shte si prawq subwoofer za kolata ... za syjalenie praweneto mnogo se protochi poradi lipsa na wreme i t.n.. no subwoofer-a e weche gotow i efekta e meko kazano dobyr.
Cqlata istoria mi izlezna 400+ lewa no towa e s ne malko prahosnichestwo na materiali i opredeleno bez tyrsene za nai-izgodno mqsto za zakupuwane.
Towa koeto sglobih e subwoofer, dwuobemen, obsht wytreshen obem 90 litra po specifikacia, realno okolo 91 litra, 380W MAGNAT 12" wisokogoworitel i 180W usilwatel MARNI, bulgarski sys low pass filtyr.
MAGNAT-a struwa 139 lewa, a usilwatelq 150 lewa. Materialite za smia sandyk sa izwestno kolichestwo ploskosti 18mm debelina, mnogo ygylcheta i wintcheta za sglobqwaneto, 2 tubi silikon za oplytnqwane i oblepwane s moket (koito e 1:1 kato cwqt i tochna sharka kato fabrichnia na bagajnika mi za koeto sym dosta dowolen), wata minimum 20mm debelina, edno golqmo parche wylnen plat ili kakwoto drugo si haresate za oblicowka, malko kabeli (edin gotin kabel za audio + 4 krasiwi pozlateni chinch-a), 2 zdrawi jici za zahranwane na usilwatela (6+ kwadrata medni mnogojilni) .. az ne si wzeh no e dobre da se wzeme edin gotin 20A bushon koito struwa kym nqma si i 10-15 lewa, wypreki che na samia usilwatel si ima edin 20A bushon, okolo 2 dena trud i towa e...
Na sledwashtata sreshta jiwot i zdrawe tezi koito se interesuwat shte im pokaja kakwo e izleznalo i kak swiri.
Postwam towa shtoto podoziram moje da ima hora koito im e interesno i koito iskat da imat kachestwen subwoofer na takawa smeshna cena pred wid towa koeto se poluchawa ... bass-a e mnogo chist i moje da byde i dosta silen... pri podhodqshta muzika kolata pochwa da wibrira cqlata - mnogo e efektno - korite na wratite wibrirat s amplituda okolo 1-2mm, chistachkite wibrirat, abe wsichko wibrira i e golqm kupon :) useshtash bass-a s kosata si koeto e zabawno :)) razbira mnogo lesno moje da te zaboli glawa no ideqta ne e da ozwychawame kwartala a kolata - demek da se puska tiho i da ima chist dylbok bass i muzikata da e takawa kakwato awtora e iskal da q chueme :)
Ima samo edno skromno iziskwane kym kasetofona/cd-to wi - da ima line out ili subwoofer out.
Towa e... ako nqkoi mu e ineresno poweche info - pishete... nadqwam se da wi e bilo interesno.


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 13:43



Супер! Поздравявам те- със здраве!
аз също съм фен на хубавите музики. иска ми се и аз да си купя в скоро време подобно нещо.
дай ми моляте подробности относно усилвателя- двуканален ли е/4-канален ли е? цената от 150 лева много ми допада- откъде си го купи?

а още нещо- какви са ти колоните отзад?
вероятно си с диск/радио отпред- искам да те питам имаш ли отзад специални чинчове за включване на усилвателя?



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Alex]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано11.03.03 14:12



:)) Mersi

Ne stawai nagyl :) Usilwatelq e MARNI, bylgarski sa, 2x90 ili 1x180, no/lo/hi filter (120Hz mu e granicata i e idealen za subwoofer tochno), 150 lewa ot samia proizwoditel. Inache go gledah w nqkolko magazina za po 180-190 kinta. Ima si i garancia .. ima i wid dori :)

Imam kasetofon Sony 5300 s kontrol za cd changer i 10 diskow cd changer. Ne ti go preporychwam ako iskash seriozen zwuk .. wyobshte ne ti preporychwam sony za car audio :)) Pieneer prawqt kar audioto :)
Sony-to si ima line out ako ne drugo ... no ima razni pishki mojesh da si izwadish signal za usilwatelq ot kolonite plus towa usilwatelq ima i "high level" input :)

Kolonite otzad sa VDO nekfi ne znaq kakwi no sa gotini ...

Drugi wyprosi? :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
АвторALEX (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 14:31



Аз още проучвам почвата! Значи при мен ми остана в наследство един радио-касетофон Панасоник от предната ми кола, но е доста слаб- в смисъл от евтините модели е. Сега съм си харесал едни колони pioneer за 265 кинта- кръгли 20 см диаметър- казват, че свирят дорбе, та за тях ми трябва усилвател. иска ми се да е нащо около 150-170 лева, в смисъл, че иначе ми стават много пари наведнъж!
я кажи за този българския- откъде си го купи? Мисля че ще захрани тия колонки....за субуфер ще мисля по-късно.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: ALEX]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано11.03.03 15:51



Preceni si mnogo hubawo!
Na twoe mqsto bih zapochnal ot kupuwaneto na drug kasetofon! Nqma smisyl ot dobyr sound bez kasetofon! Oswen towa proizwolen shto gode swetsen kasetofon e predostatychen da ti zahrani kakwito i da e bilo wisokogoworiteli. Neshto poweche - tozi usilwatel za koito ti goworq e ISTINSKI 2x90 ili 1x180! Towa koeto pishe na kasetofonite za koli primerno 4x50W = 4x12-13W realni! Mislq che nqma i tolkowa drebnichki kolonki za kola koito da sa pone 90W istinski, koeto znachi che mojesh lesno da gi izgorish! Mislq che se zablujdawash ot cifrite koito wijdash ... pak - pomisli si hubawo! po-dobre si kupi kasetofon pyrwo! Ako resha da si wzimam now (reshil sym go ama nqmam pari de) moga ako iskash da ti prodada moq ... sys se changer-a razbira se... ... anyway ... sywetwam te da obmislish hubawo neshtata pyrwo! Shtoto shte si wzemesh gotini koloni, shte im slojish gotin usilwatel, i shte gi wyrjesh na kalpaw kasetofon - kel faida? BTW toi samia kasetofon ne moje li da gi zahrani? Te pochti wsichki kriwo lqwo po-nowi kasetofoni imat 4 kanalen usilwatel ... ... ta ne znaq... obmisli hubawo! Ako iskash mi pusni edna belejka da ti izloja po-obstoino argumentite mi a i ti da me proswetlish kakwo tochno imash i kakwo tochno iskash ta da ne tormozime horata tuka :)
Inache ako naistina nastoqwash:

Sofia,
ul. Klokotnica 4
tel: 32-06-56


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
Автор Furious (непознат)
Публикувано11.03.03 17:43



Ste kagesh li kakav e adresa na proizvoditelite na Marni ?

Catch mi if you can

Редактирано от Furious на 11.03.03 17:45.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Furious]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано11.03.03 18:30



Kakto pisah w tochno predishnia mi posting:

MARNI
Sofia,
ul. Klokotnica 4
tel: 32-06-56

BTW usilwatelite sa naistina mnogo dobri!

Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!

Редактирано от Lud Audi fen на 11.03.03 18:32.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Furious]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 21:47



Абе, вуйчо, прав си! с моя кастофон никакъв саунд не може да се ид(ска! в смисъл свири добре що годе, ама....сещаш се! Знаеш ли- чувал съм, че дисковете свирели по-добре отколкото касетофоните....не знам. засега съм приготвил 400-500 лева и ми сеиска да си купя хубава музика, проблема ми е, че навсякъде като отида в музикален магазин и им кажа: братчед, имам 400-500 лева- дай ми някаква музика за тия пари- те ми казват- ето тук този диск с тия колони и с тоя усилвател като прибавим и едси си каква джадга и монтажа- общо 1500 лева! (Да не забравим монтажа- 150 лева за 1 час! дай да вземем и с теб да слагаме касетофони- пари ще натрупаме!)
Та с 400-500 мога да си взема колоните, дето писаш и някаква машинка за свирка- ама каква да е тя? и аз си бях харесал един модел на СОНИ, с флип-даун паналел, ама нали викаш, че не били читави....



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Alex]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано11.03.03 23:01



Sony e perfect za sytandartno normalno prosto ozwuchawane - 4 koloni che dori i gotin zwuk moje da izwadi s dorbi koloni ... no ako iskash subwoofer ili da si naprawish dobra nastroika na sound-a umirash ot wsqkyde :((
Az moq si go kupih Mart 2001 kogato si wzeh 90kata - kasetofon sys control za changer, rds radio ala bala .. modela e 5300 i CD changer neshto si 646 e modela. Wyrsheshe mi prekrasna rabota... wadi dobyr zwuk i t.n.. no momenta w koito poiskash da poluchish kachestwen zwuk (a za mene towa znachi che trqbwa da ima ednakwo zwuchene muzikata i mnogo tiho i mnogo silno i sredno bez nikakwi promeni na bass i treble ili razni dbass i t.n.) - izdyhwash! Ne mojesh da imash na tazi moshtnost (wodi se 4x50w demek realni 4x13-15W primerno) tolkowa chist zwuk na takiwa malki koloni kakwito imam (te ne sa malki tolkowa ama sa malki za kachestwen sound). Predimno ne mojesh da izwadish chist bass. Kato usilish malko poweche prednite kolonki izdyhwat shtoto sa mynichki i sa skarani s bass-a, kato prehwyrlish pyk s balansa na zadnite poweche se razwalq cqlostnia balans na zwuka, horata koito se wozqt otzad stradat nai-mnogo, te ne te chuwat, ti ne chuwash rawilnata muzika i e gadno! Respektiwno w takiwa situacii se slaga subwoofer. Slojih si. Towa e hubawo, ama kogato slojish subwoofer-a toi ti osigurqwa wsichkite niski - prekrasno, no trqbwa da gi mahnesh ot wsichki ostanali koloni (predni + zadni). 1wi problem - nqmam otdelen out za subwoofer. 2ri problem - zaradi pyrwia polzwam line out i respektiwno ne moga da mahna basa ot equilizer-a shtoto shte go mahne i ot subwoofer-a! Respektiwno ti trqbwa neshto za kolata koeto da ima out za subwoofer (kogato imash out za subwoofer otdelen i syotwetnia unit go poddyrja kato pusnesh subwoofer-a unit-a ti maha niskite ot wsichki drugi kanali) i da mojesh da regulirash pootdelno predni i zadni koloni i t.n. - towa mu wikat pioneer za 600+ kinta :)
Ako prodylja da pisha horata tuka shte me ubiat taka che naistina ako iskash s udowolstwie shte si polafime ama na belejki ili na email kakto iskash - drasni mi edna belejka ako te interesuwa ozwuchawaneto i t.n...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
Автор MEGURO ()
Публикувано11.03.03 23:23



Abe za niakoi nesht mai ne si prav. 4x50W e okolo 4x27W realni. Kolonite za koito govori Alex ne stavat za polzvane bes usilvatel. Az sum s dve elipsi Pioneer 70W nominalna moshtnost i sus stupalo 2x50Wnominal. Bez stupaloto zvuka niama nishto obshto. Imam CD Pioneer400lv, ot po-niskia klas, no sum dovolen, lipsvat mu samo niakoi glezotii, kato naprimer, kogato si na farove da namali osvetlenieto na panela. Kogato karam izvun Sofia go durja otvoren zashtoto mi vadi ochite. Niama i kopche za riazko namaliavane, da ne govorim, che ne moje da se komandva s distancionno, koeto opredeleno e nedostatuk.
A poslednite koloni koito izvadiha Pioneer sa 90 ili 100W realni, ako ne me luje pameta. Golemi sa kolkoto subufera ti.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: MEGURO]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 08:00



Абе то както е тръгнало в кар-аудиото граници няма! купуват се какви ли не щуротии!.
и аз си мисля, че без стъпало тия колони (дето съм си ги харесал де) няма да свирнат като хората. проблема ми е, че касетофона ми няма изход за усилвател- казаха ми, че въпреки това има някакъв начин да се излъже- нещо се режат жиците, намалява се сигнала и след това се вкарва в усилветеля, или нещо от тоя сорт....
абе ще взема да си купя едно СД.
някой знае ли на мрежата къде има обяви за СД втора ръка....ако си ги накупя всичките неща нови ще ми дойде малко нагоре...



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Alex]  
Автор MEGURO ()
Публикувано12.03.03 08:59



Ako iskash shte ti dam kordinati na edin priatel, koito se zanimava s tia neshta, moje i montaja da ti izleze po-tunko...



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: MEGURO]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 09:16



ОК!
отворен съм за всякакъв вид акъли- пускайте....пишете личен опите- кой каквото може



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: MEGURO]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано12.03.03 16:28



Shtom si tolkowa proswetlen q kaji koi sa nai-dobrite koloni elipsi s .. ne znam kakyw im e razmera ama kato za fabrichnata dupka na C4 za zadnite koloni che se chudq dali da ne si gi smenq... sega sym s nqkakwi VDOta koito obache sa dobri ...
10x predwaritelno


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Alex]  
АвторPavlov (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 18:24



Проблема с липсата на изводи за усилвател може да се реши безпроблемно като се вземе сигнал от предусилвателя на касетофона ти.Повечето стари касетофони които нямат такива изводи се правят по този начин ,но ти препоръчвам да не се опитваш сам.

Успех



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
Автор MEGURO ()
Публикувано12.03.03 22:47



Sega puk C4, nali se vozeshe v RS2? Ne znam kakva e fabrichnata dupka na C4, no az ne bih si slojil elipsi ako moga da sloja krugli. Prosto chuh kak sviriat sushtite kato moite elipsi kato pokazateli, no krugli i imashe razlika v polza na kruglite. Gadnoto na tia moite elipsi e, che poneje sa 70W sa s metalna membrana, kogato ne e mnogo usileno radioto ne mogat da izkarat pluten bas, kato se usili poveche inache se spraviat. Vajno e da imash povechko nastroiki na CDto ili kasetofona, niama znachenie. Tova ti pozvoliava da si pravish povechko korekcii na zvuka, a ne samo LOW i HIGH
Ako iskash moga da ti pokaja moite koloni kak sviriat puk ti si preceni po natatuk, i bes tova mi e libopitno da ti chuia subufera



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано12.03.03 22:59



Lud Audi fen, къде си сложил този Subwoofer? Нали си със седан?
Аз имам мерак в по-далечно бъдеще да се обзаведа със суб бас, но ще е на кората на задното стълко, защото в купето на 80-тката просто няма място за такава екстра. Знам какво ще кажеш, багажника не може да се уплътни хубаво, така е, но какво да се прави...

Иначе на Б4 бас колоната може да се монтира зад подлакътника на задната седалка. Просто перфектно място!



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: TheSaint]  
Авторcarlsson (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 23:52



pi4owe kato stana duma za mizika tree vi se pohvala
donesoha mi ot dubai nowia PIONEER P84000 2002 godina
4estno da si priznaq podarak mi e
predi tva si me4taeh za nego ma tuka e 1300lw
no taka ili ina4e ve4e go imam i o6te ne moa da powqrvam
napraen e s 2 panela kato natisne6 OPEN na parwia toi sliza nadolu i izliza vtoria,
a parvia se izvarta malko i zastava otdulu be ne e istina prosto
na vtoria panel ima ogromen OEL display sas sekakwi animacii i neznam si kwo si
tuka nekoi be6e prav 4e tva vadi o4ite osobeno ve4er,no e ebati maniqta
az o6te ne moa da se svetna za si4kite mu extri opo cel den seda pred nego
ima glasowo komandvane,ima VGRADEN WINDOWS MEDIA PLAYER i 4ete mp3iki
napraih si edin disk u nas sas 150 mp3iki i go pusnah i tva ze 4e go pro4ete i si sviri,predi tva mi kazvaha 4e tva nema da 4ete piratski mp3iki !bullshit! 4ete si si4ko
samo 4 e sa neam hubavi koloni za nego
iam nekwi JVC predi si gi beh zel ot metro i si svireha dobre sas staroto sony(lud audi fan e prav 4e sony ne stava za car audio ako 4ovek ima pretencii)
sega pak si svirat za razlikata v zvuka nqma da goworim tq e ot tuk do lunata oba4e sa slabi4ki naprao 6e se prasnat
s toq Pioneer mi otpadat sikwi nujdi ot changer makar 4e predi monoo iskah da si zema
daje ne gi razbiram tiq ot pioneer za6to sa go napraili tva?koito ima takowa nadali 6e si kupi changer (tva e moe mnenie)




Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: TheSaint]  
АвторACCELERATOR (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 00:05



Zdraveite!!!
Lud Audi Fen, pozdravleniq za subwoofera!!! az sy6to sym maniak na tema CarAudio, i i napravo mi napylni dushata tvoqt post ;-)
Az sym imal MARNI, i ne 4e sa loshi usilvateli, no tova e tvyrde slab i neka4estven usilvatel za tvoq subwoofer, taka kakto go 4eta. Ina4e usilvatelq ne e losh, no kogato si slojih noviq usilvatel (Sony - ne q obi4am mnogo tazi marka kato za CarAudio, no takyv mi izpadna), s gore - dolu sy6tata mo6tnost, pak 2-lentov i etc, razlikata beshe ushevadna, i to glavno v oblastta na bassa i visokite 4estoti - mnogo po-ka4estven zvuk izvadi prosto. E, az go polzvam na crossover za subwoofera samo, a toi e po-malyk ot tvoq - 10'', no za tazi mo6tnost e perfekten, i dori pri maximalno usilen usilvatel ne krivi izob6to. I zvuka si e perfekten.
A kolkoto do elipsite - az sy6to mislq, 4e kryglite koloni sa po-dobri. Az imam Kenwood 8'' 3-lentovi, super sa, no mislq 4e kogato si sys subwoofer nqma nujda ot takiva koloni... Pone pri men e taka, za6toto bass-a mi idva ot subwoofer-a, i zaradi tova kym ostanalite 4 koloni basa e ni6tojen. Zaslujava si samo pri config. s 2 usilvatelq, no i taka powe4eto si imat highpass filtri. No... na harizan kon ;-) (Kenwooda mi ostana ot ba6ta mi).
Shto se otnasq do izhodite za usilvatel - imam edin priqtel koito dosta razbira ot tezi ne6ta, i zima po 10 kinta da ti gi izkara. Izkarvat se ina4e ot predusilvatelq, kakto kaza edin kolega po nagore, i nqma problem za kakyvto i da e kasetofon.
na tema marki sym maniak za Clarion, i smqtam, 4e ako ne nai-dobrata, to pone e edna ot nai-dobrite marki za koli. Sega imam edin Clarion, ot koito sym mnogo dovolen, modela e DRX6575Rz ako na nqkoi mu govori ne6to: 4x40, CD s vsi4ki extri bes DSP, + distancionno, i 4 izhoda ot predusilvatelq. Ima go i tva za farovete. Otgovarq na iziskvaneto za ka4estven zvuk pri niska mo6tnost perfektno. Ponqkoga me kefi da si go slu6am tiho, i vypreki tova da se naslajdavam na plyten i dylbok bass, bez da se natrapva ili da e po-silen otkolkoto trqbva. Tova si e tipi4no za Clarion, te si imat specialni sistemi to4no za kontrol na zvuka pri razli4ni niva.
BTW ako nqkoi se interesuva ot stariq mi Clarion eto malko info: model 3375, CD, 4x35, s 2 izhoda ot predusilvatelq. Nqma RDS, no kato ka4estvo si zaslujava. Kato nov e i go davam za 180lv.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: MEGURO]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 00:19



Ex, de da bqh na RS2 :(( .. sys staro S4 sym :) leko pipnato samo ...
Na drago syrce shte ti go demonstriram subwoofer-a :)
Otnosno kolonite - oshte malko shte me entusiazirash da gi wyrja za malko kym uwilwatelq na subwoofer-a da widq za kakwo goworime :)
BTW edin typ wypros - kak taka metalna membrana bre? Takowa jiwotno nema!??? Membranata e ili kartonena ili poli*nqkakwa-si :)
Otnosno nastroikite - ako imash subwoofer e MUST HAVE neshto koeto ima otdelen izhod za subwoofer i koeto moje da ti sreje niskite na kolonite. Ako imash towa - ne ti trqbwa nishto drugo! Wsichko na nula i shte imash nai-perfektnia zwuk na sweta!


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: TheSaint]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 00:35



Znachi:

Subwoofer-a mi e dwuobemen sys bass reflex i speaker ne e montiran wynshno! T.e. ne mojesh da go widish :) Otnosno wyprosa kyde - w bagajnika bre :)) C4 kupeto ima baq golqm bagajnik i az srychno zagrobih 100 litra ot nego :)) Trqbwa da sa mi ostanali pone 300 litra :)
Plus towa ideqta sys bass-a ne e da se wijda edin speaker koito podskacha nqkyde si :) ideqta e kolata da wibrira :)))))) Az hodih pri nekfi tipowe koito mi meriha i t.n.. MAGNAT-a i mi smqtaha razmeri i t.n. na baza towa kakwi chestoti bih iskal da chuwam ot subwoofer-a :) sega e optimized na 29 ili 32 Hz ne pomnq ama e edno ot dwete :))
Subwoofer-a predstawlqwa dwa obema, speaker po sredata i w edinia obem ima bass reflex tryba. Za moq konkreten speaker i chestoti obemite sa 60 litra za zatworenia i 30 litra za tozi s bass reflex-a sys 22cm dylga i 10cm diametyr tryba za reflex-a :)
Imashe i wariant sys edin obem no za syshtia sound za ednoobemen subwoofer mi trqbwaha 120 litra wytreshen obem koeto znacheshe da ostana bez bagajnik!
Dosta hora gledaha typo i mi kazwaha che sym idiot kato im kazwah razmerite i ideqta no rezultata e poweche ot dobyr!
Oshte neshto - wyprosnia subwoofer slojen na pioneer gotin wadi po-dobyr bass! Ako shtete se smeite no towa e fakt :((( SONY SUX!!! Samo Pioneer e istinata za car audio .. i Clarion de :)
A predi da sednesh si prawish subwoofer - mnooogoooo dobre prouchi wyprosa i se pointeresuwai ot konkretni smetki za konkreten wisokogoworitel.
Syshto taka da ti kaja oshte neshto za sibwoofer-a - obemite mu trqbwa da sa idealno ulytneni i po stenite da ima minimum 2cm debela wata! Razlikata wyw zwuka mejdu {loshu ulytnen bez wata}/{dobre uplytnen bez wata}/{dobre uplytnen sys 4cm wata} e dosta seriozna wyw zwucheneto. Towa e osobenno wajno ako se celish w mnogo niski chestoti kakto sym az :)
Tezi dni shte si zapisha edno CD sys bass test sounds - pusnah polowinata ot tqh u nas - rezultata beshe che pochna da mi se zamyglqwa pogleda na 8mata minuta, zabolq me glawata i pochnah da useshtam tejest w gyrdite pri dishane :)) a subwoofer-a u nas e samo 100W JAMO i izobshto ne moje da se srawnqwa sys tozi w kolata .. da ne goworime che staqta e baq po-golqma ot kupeto na kolata ... i samo moga da si predstawq kakwo shte e w kolata kato go pusna ...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: TheSaint]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 00:36



BTW na B4 ne e problem da se sloji subwoofer kato moq bez da si unishtojish okonchatelno bagajnika, no na B3 prosto e ludost podobno neshto :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
Автор MEGURO ()
Публикувано13.03.03 00:43



Niamam subufer, ako imah shtiah da imam i po dobur bas, ama ne mi se davat oshte pari kato si pomislia kolko burzo mogat da gepiat vsichko.
A za membranata moje i da ne e metalna no taka i vikat a i vida i e takuv.
Izviniavai za zabludata po otnoshenie na S4kata.
Pri men otide dosta trud dokato izrejeme dupkite za elipsite, fabrichni otvori niamashe.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: MEGURO]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 01:59



Moeto za da go gepish trqbwa da se swali CD changer-a, da se narejat nqkolko dosta debeli jici i 2ma dushi za da iznesat sandyka :) toi si teji edno 20 kila minimum :) i e adski neudoben za nosene :)) da ne goworime che skoro shte go zakrepq koeto znachi da se mychat oshte da otwintwat :))
Sandyka e 105x32x36 cm priblizitelno ... taka che mislq che nqma smisyl da se pritesnqwash za kradene .. po-skoro shte ti otkradnat kasetofona ot kolkoto towa :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Nqkoi interesuwa li go?нови [re: carlsson]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 02:11



Otnosno Sоny - sega nali si tocha razni bass test sounds ... iztochih i "Sony Xplode Bass Test" ... e kylna se w towa ima wsichku drugo no ne i bass .. w nego edwa li ima neshto pod 120 Hz ... wypreki che go ochakwah pak bqh ochuden ... te horata si znaqt che swirkite im neshto ne swirqt i respektiwno prawqt test track w koito da nqma nishto koeto da gi izloji ....
A otnosno tozi Pioneer - pich pozdrawlenia ... zawijdam ti chestno :)
Za changer-ite - abe trqbwat si :) Osobenno za pioneer :) dalech ne wsichki si imat mp3ki i nai-weche wyw nai wisokia klas na pioneer - MultiMedia AV Systems nqma nishto koeto da moje da chete MP3ki (kolkoto i stranno da wi zwuchi!!!)
No ako imam mp3ki - izobshto ne mi i trqbwa changer .... weche se zamislqm za skromen upgrade do nqkakyw model na pioneer sys CD/MP3 ...
Nqkoi ima li ideq za kolko moga da prodada:

1. Sony XR-C5300R
- RDS Radio 18FM/6AM
- Kasetofon
- MD/CD Changer control
- 4x50W
- Line OUT
- Padasht panel (1 za syjalenie a ne 2 :))) )
- Moje da sweti w zeleno i w oranjewo (abe kato na Audi cweta do '94)
2. Sony CD changer <nekfi_bukwi>646<nekfi_drugi_bukwi>
- 10 CD changer

Te sa na 2 godini bez 2 dena, kupuwal sym gi nowi, w idealno systoqnie sa i dwete ... towa e :)
Kajete za kolko moje da se prodade i ako nqkoi se interesuwa - da swirka :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: ACCELERATOR]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 02:20



Marni-to za bass-a e idealen. Ne moga da go dokaram da izkriwqwa ... shtoto max-a do koito uspqwam da go usilq e takyw che se pritesnqwam za celosta na kolata mi i ama hich ne shta poweche :)) Za sprawka go dokarwam do tam che korata na prednite wrati (zadnite ne sym gi gledal) wibrira widimo s amplituda okolo 1mm taka na oko ... syshto se wijda che wibrirat chistachkite, i edin kup wsqkwi dekoratiwni kori i t.n.. :)) ... aaa i ogledalata dobre se wijda kak wibrirat :) ... i go useshtash s kosata ... ta towa za mene e zadowolitelno niwo :))
A ti kakyw usilwatel si imal na Marni? Moq e nekyf 2x90 ili 1x180 sys no/hi/lo pass filter .. i hi level input si ima ... neshto takowa
Mislq che mi e interesno da widq shto za chudo si imash ti :)
S kakwa kola si ?


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано13.03.03 11:41



На мен идеата ми не е във визията (дажа ако го направя ще го покрия така че да се вижда трудно). Разговарях с хора на няколко пъти които се занимават с car audio и всеки път получавам отговора, че бас в багажника на седан е гадно нещо. Обясниха ми, че само тресе колата, а не се чува добре звука в купето. Такъв bas box бил препоръчителен ако може да влезе в купето. Мисля че има резон. Дори колата на шефа на Авител, дето е натъпкана с бесни електроники Pioneer, баса й се подава точно от дупката на подлакътника на задната седалка.

Правя уговорката, че това което пиша не са преки мои наблюдения и може и да греша.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: TheSaint]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 12:21



Nachi, imash do nqkyde prawo! Wyw non-sedan kola si ima razlika! No shte widish pri mene kakwo se poluchi i shte si precenish dam dali si struwa i dali samo trese kolata :) tq kolata che se trese - trese se :))) no si ima i baq sound :)) W smisyl ne useshtam bass-a s kosata si zaradi wibraciite na kupeto samo :)) A se i chuwa baq :) Tolkowa che kato e usileno poweche go dokarwam do tam da mi zaglyhwat ushite... mnogo wisoko nalqgane na typanchetata :)))


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.