Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 20.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: TheSaint]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 00:35



Znachi:

Subwoofer-a mi e dwuobemen sys bass reflex i speaker ne e montiran wynshno! T.e. ne mojesh da go widish :) Otnosno wyprosa kyde - w bagajnika bre :)) C4 kupeto ima baq golqm bagajnik i az srychno zagrobih 100 litra ot nego :)) Trqbwa da sa mi ostanali pone 300 litra :)
Plus towa ideqta sys bass-a ne e da se wijda edin speaker koito podskacha nqkyde si :) ideqta e kolata da wibrira :)))))) Az hodih pri nekfi tipowe koito mi meriha i t.n.. MAGNAT-a i mi smqtaha razmeri i t.n. na baza towa kakwi chestoti bih iskal da chuwam ot subwoofer-a :) sega e optimized na 29 ili 32 Hz ne pomnq ama e edno ot dwete :))
Subwoofer-a predstawlqwa dwa obema, speaker po sredata i w edinia obem ima bass reflex tryba. Za moq konkreten speaker i chestoti obemite sa 60 litra za zatworenia i 30 litra za tozi s bass reflex-a sys 22cm dylga i 10cm diametyr tryba za reflex-a :)
Imashe i wariant sys edin obem no za syshtia sound za ednoobemen subwoofer mi trqbwaha 120 litra wytreshen obem koeto znacheshe da ostana bez bagajnik!
Dosta hora gledaha typo i mi kazwaha che sym idiot kato im kazwah razmerite i ideqta no rezultata e poweche ot dobyr!
Oshte neshto - wyprosnia subwoofer slojen na pioneer gotin wadi po-dobyr bass! Ako shtete se smeite no towa e fakt :((( SONY SUX!!! Samo Pioneer e istinata za car audio .. i Clarion de :)
A predi da sednesh si prawish subwoofer - mnooogoooo dobre prouchi wyprosa i se pointeresuwai ot konkretni smetki za konkreten wisokogoworitel.
Syshto taka da ti kaja oshte neshto za sibwoofer-a - obemite mu trqbwa da sa idealno ulytneni i po stenite da ima minimum 2cm debela wata! Razlikata wyw zwuka mejdu {loshu ulytnen bez wata}/{dobre uplytnen bez wata}/{dobre uplytnen sys 4cm wata} e dosta seriozna wyw zwucheneto. Towa e osobenno wajno ako se celish w mnogo niski chestoti kakto sym az :)
Tezi dni shte si zapisha edno CD sys bass test sounds - pusnah polowinata ot tqh u nas - rezultata beshe che pochna da mi se zamyglqwa pogleda na 8mata minuta, zabolq me glawata i pochnah da useshtam tejest w gyrdite pri dishane :)) a subwoofer-a u nas e samo 100W JAMO i izobshto ne moje da se srawnqwa sys tozi w kolata .. da ne goworime che staqta e baq po-golqma ot kupeto na kolata ... i samo moga da si predstawq kakwo shte e w kolata kato go pusna ...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: TheSaint]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 00:36



BTW na B4 ne e problem da se sloji subwoofer kato moq bez da si unishtojish okonchatelno bagajnika, no na B3 prosto e ludost podobno neshto :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
Автор MEGURO ()
Публикувано13.03.03 00:43



Niamam subufer, ako imah shtiah da imam i po dobur bas, ama ne mi se davat oshte pari kato si pomislia kolko burzo mogat da gepiat vsichko.
A za membranata moje i da ne e metalna no taka i vikat a i vida i e takuv.
Izviniavai za zabludata po otnoshenie na S4kata.
Pri men otide dosta trud dokato izrejeme dupkite za elipsite, fabrichni otvori niamashe.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: MEGURO]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 01:59



Moeto za da go gepish trqbwa da se swali CD changer-a, da se narejat nqkolko dosta debeli jici i 2ma dushi za da iznesat sandyka :) toi si teji edno 20 kila minimum :) i e adski neudoben za nosene :)) da ne goworime che skoro shte go zakrepq koeto znachi da se mychat oshte da otwintwat :))
Sandyka e 105x32x36 cm priblizitelno ... taka che mislq che nqma smisyl da se pritesnqwash za kradene .. po-skoro shte ti otkradnat kasetofona ot kolkoto towa :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Nqkoi interesuwa li go?нови [re: carlsson]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 02:11



Otnosno Sоny - sega nali si tocha razni bass test sounds ... iztochih i "Sony Xplode Bass Test" ... e kylna se w towa ima wsichku drugo no ne i bass .. w nego edwa li ima neshto pod 120 Hz ... wypreki che go ochakwah pak bqh ochuden ... te horata si znaqt che swirkite im neshto ne swirqt i respektiwno prawqt test track w koito da nqma nishto koeto da gi izloji ....
A otnosno tozi Pioneer - pich pozdrawlenia ... zawijdam ti chestno :)
Za changer-ite - abe trqbwat si :) Osobenno za pioneer :) dalech ne wsichki si imat mp3ki i nai-weche wyw nai wisokia klas na pioneer - MultiMedia AV Systems nqma nishto koeto da moje da chete MP3ki (kolkoto i stranno da wi zwuchi!!!)
No ako imam mp3ki - izobshto ne mi i trqbwa changer .... weche se zamislqm za skromen upgrade do nqkakyw model na pioneer sys CD/MP3 ...
Nqkoi ima li ideq za kolko moga da prodada:

1. Sony XR-C5300R
- RDS Radio 18FM/6AM
- Kasetofon
- MD/CD Changer control
- 4x50W
- Line OUT
- Padasht panel (1 za syjalenie a ne 2 :))) )
- Moje da sweti w zeleno i w oranjewo (abe kato na Audi cweta do '94)
2. Sony CD changer <nekfi_bukwi>646<nekfi_drugi_bukwi>
- 10 CD changer

Te sa na 2 godini bez 2 dena, kupuwal sym gi nowi, w idealno systoqnie sa i dwete ... towa e :)
Kajete za kolko moje da se prodade i ako nqkoi se interesuwa - da swirka :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: ACCELERATOR]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 02:20



Marni-to za bass-a e idealen. Ne moga da go dokaram da izkriwqwa ... shtoto max-a do koito uspqwam da go usilq e takyw che se pritesnqwam za celosta na kolata mi i ama hich ne shta poweche :)) Za sprawka go dokarwam do tam che korata na prednite wrati (zadnite ne sym gi gledal) wibrira widimo s amplituda okolo 1mm taka na oko ... syshto se wijda che wibrirat chistachkite, i edin kup wsqkwi dekoratiwni kori i t.n.. :)) ... aaa i ogledalata dobre se wijda kak wibrirat :) ... i go useshtash s kosata ... ta towa za mene e zadowolitelno niwo :))
A ti kakyw usilwatel si imal na Marni? Moq e nekyf 2x90 ili 1x180 sys no/hi/lo pass filter .. i hi level input si ima ... neshto takowa
Mislq che mi e interesno da widq shto za chudo si imash ti :)
S kakwa kola si ?


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: Lud Audi fen]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано13.03.03 11:41



На мен идеата ми не е във визията (дажа ако го направя ще го покрия така че да се вижда трудно). Разговарях с хора на няколко пъти които се занимават с car audio и всеки път получавам отговора, че бас в багажника на седан е гадно нещо. Обясниха ми, че само тресе колата, а не се чува добре звука в купето. Такъв bas box бил препоръчителен ако може да влезе в купето. Мисля че има резон. Дори колата на шефа на Авител, дето е натъпкана с бесни електроники Pioneer, баса й се подава точно от дупката на подлакътника на задната седалка.

Правя уговорката, че това което пиша не са преки мои наблюдения и може и да греша.



Тема Re: Subwoofer. Naprawih go nai-setne :)нови [re: TheSaint]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано13.03.03 12:21



Nachi, imash do nqkyde prawo! Wyw non-sedan kola si ima razlika! No shte widish pri mene kakwo se poluchi i shte si precenish dam dali si struwa i dali samo trese kolata :) tq kolata che se trese - trese se :))) no si ima i baq sound :)) W smisyl ne useshtam bass-a s kosata si zaradi wibraciite na kupeto samo :)) A se i chuwa baq :) Tolkowa che kato e usileno poweche go dokarwam do tam da mi zaglyhwat ushite... mnogo wisoko nalqgane na typanchetata :)))


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.