Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 27.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Spark Plugsнови  
Автор The One (избраният)
Публикувано10.03.03 14:59



Кой с какви кара ?
Аз онзи ден ги смених. Досега бях с Бош, 4 електродни. Абе нещо не бях доволен. Не работеше равномерно двигателят. Пък и много нагар хващаха.
Сложих сега 3 електродни на Бош. Чувства се разликата осезаемо. И на газ и на бензин.
Та това което ми направи впечатление, че в АутоПлюс 3 Електродните Бош са по ~10 лева. За сметка на това, 4 електродните са по ~7 лева.
Ако се съди по тази разлика - то 4 електродните би трябвало да са по-калпави.
Отделно пича дето ми ги продаваше спомена, че нещо 4 електродните не ги препоръчват на VW/Audi. Също така спомена, че доста от хората се оплакват от 4 електродни.

Я кажете вашето мнение ? С какви свещи карате и какво е Вашето мнение?


П.П.
На доста места съм гледал да препоръчват за Ауди само Бош и NGK. Ама NGK не се намират лесно, пък и май са по-скъпички. А те май са най-добри за Ауди.
Когато купих колата, една от свещите бе NGK 3 електродна. Ами... беше работила най-добре. Една беше Бош - която беше работила що годе свястно. 2 бяха Champion, които бяха най-зле. Една беше BERU която... беше по-добре от Champion-ките.

The shroud of the darks side has fallen.


Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор Furious (непознат)
Публикувано10.03.03 15:15



Az si kupih Beru predi edna sedmica 3 elektrodni , po 10lv broikata . Zasega sam dovolen puk i dosta hora mi gi hvaleha .

Catch mi if you can .


Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано10.03.03 15:17



Аз в момента съм със Champion, но не мога да кажа дали са добри или лоши, защото не съм карал с други и нямам база за сравнение.

Решил съм след няколко месеца да сложа Beru Ultra-X (най-вероятно преди следващата зима).


Ето нещо интересно за четене:





Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано10.03.03 15:39



Защо не пробваш Brisk за LPG. Имаше отделна тема в клуб АГУ.
Аз сега съм с Беру 3 електродни и съм доволен, но искам да пробвам тоя Бриск (18 лв за 4 свещи, но карат по-малко километри).
4 електродни не ми ги препоръчаха и на мен. Май там трябва да имаш по-мощна бубина за да работят читаво.



Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано10.03.03 15:52



Do petuk biah s Champion 3 elektrodni platineni .. pochti 80 Hil. km gi karah (davat im zhivot do 100 000) i gi svalih .. mnogo sum dovolen ot tiah .. kolata si vurveshe perfectno.

Sega slozhih BERU Ultra X 4 elektrodni .. reshih da vidia kak she e kolata s tiah .. inache doesega i na starata kola samo sus CHAMPION sum karal i sum adski dovolen .. kolata si vurvi po sushtia nachin .. demek super .. stabilni oboroti i etc.

BOSCH neshto navremeteo 2 komplekta se pracakaha za otricatelno vreme i ot togava takiva ne kupuvam .. samo CHAMPION i BERU

WWell BE COOL



Тема Re: Spark Plugsнови [re: TheSaint]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано10.03.03 15:55



Nishto podobno v kataloga si ima za koi koli stavat 4 elektrodnite .. ako gi niama togava ne e got da gi slagash .. s/u moi dvigatel imashe 2 vida .. standartni i Ultra X UX79 mislia che beshe modela

WWell BE COOL

Редактирано от HlTMAN на 10.03.03 16:18.



Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано10.03.03 16:06



Аз съм с Бош Супер + (тия с итрий на електродите), триелектродни - доволен съм. Цената май беше към 10-ина - 11 лева в Ауто Плюс.

Преди бях с някакви ACDelco, пак триелектродни и едвам изкараха 30-ина хиляди, Бош-а сега са на толкова и нямат видимо износване...



Тема Re: Унификациянови [re: The One]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 16:55



Не искам да ви стряскам, но от първа ръка знам, че във фабриката на Манети Марели от поточната линия излизат свещи с какво ли не наименование. В смисъл: сега текат Манети Марели, след малко започват Бош, по-след малко Шампион и т.н.
То май с всички части стана така.

Айде със здраве...



Тема Re: Унификациянови [re: Пaвeл]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано10.03.03 17:14



Не съм сигурен, че ще се правят там и Бош, виж Шампион може, ама пак не ми се вярва. Моето Ауди е с Беру 3 електродни, не знам модела, но колата върви добре.Баща ми едно време караше неговото Ауди с Бош 3 електродни и също никакъв проблем.

Щом те влече


Тема Re: Унификациянови [re: Audimania]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 17:24



Аз не съм го видял с очите си. Но човекът, който ми го каза беше представител за България на Манети Марели и лично е бил във въпросната фабрика и го е видял.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.