Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 27.09.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Spark Plugs  
Автор The One (избраният)
Публикувано10.03.03 14:59



Кой с какви кара ?
Аз онзи ден ги смених. Досега бях с Бош, 4 електродни. Абе нещо не бях доволен. Не работеше равномерно двигателят. Пък и много нагар хващаха.
Сложих сега 3 електродни на Бош. Чувства се разликата осезаемо. И на газ и на бензин.
Та това което ми направи впечатление, че в АутоПлюс 3 Електродните Бош са по ~10 лева. За сметка на това, 4 електродните са по ~7 лева.
Ако се съди по тази разлика - то 4 електродните би трябвало да са по-калпави.
Отделно пича дето ми ги продаваше спомена, че нещо 4 електродните не ги препоръчват на VW/Audi. Също така спомена, че доста от хората се оплакват от 4 електродни.

Я кажете вашето мнение ? С какви свещи карате и какво е Вашето мнение?


П.П.
На доста места съм гледал да препоръчват за Ауди само Бош и NGK. Ама NGK не се намират лесно, пък и май са по-скъпички. А те май са най-добри за Ауди.
Когато купих колата, една от свещите бе NGK 3 електродна. Ами... беше работила най-добре. Една беше Бош - която беше работила що годе свястно. 2 бяха Champion, които бяха най-зле. Една беше BERU която... беше по-добре от Champion-ките.

The shroud of the darks side has fallen.


Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор Furious (непознат)
Публикувано10.03.03 15:15



Az si kupih Beru predi edna sedmica 3 elektrodni , po 10lv broikata . Zasega sam dovolen puk i dosta hora mi gi hvaleha .

Catch mi if you can .


Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано10.03.03 15:17



Аз в момента съм със Champion, но не мога да кажа дали са добри или лоши, защото не съм карал с други и нямам база за сравнение.

Решил съм след няколко месеца да сложа Beru Ultra-X (най-вероятно преди следващата зима).


Ето нещо интересно за четене:





Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано10.03.03 15:39



Защо не пробваш Brisk за LPG. Имаше отделна тема в клуб АГУ.
Аз сега съм с Беру 3 електродни и съм доволен, но искам да пробвам тоя Бриск (18 лв за 4 свещи, но карат по-малко километри).
4 електродни не ми ги препоръчаха и на мен. Май там трябва да имаш по-мощна бубина за да работят читаво.



Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано10.03.03 15:52



Do petuk biah s Champion 3 elektrodni platineni .. pochti 80 Hil. km gi karah (davat im zhivot do 100 000) i gi svalih .. mnogo sum dovolen ot tiah .. kolata si vurveshe perfectno.

Sega slozhih BERU Ultra X 4 elektrodni .. reshih da vidia kak she e kolata s tiah .. inache doesega i na starata kola samo sus CHAMPION sum karal i sum adski dovolen .. kolata si vurvi po sushtia nachin .. demek super .. stabilni oboroti i etc.

BOSCH neshto navremeteo 2 komplekta se pracakaha za otricatelno vreme i ot togava takiva ne kupuvam .. samo CHAMPION i BERU

WWell BE COOL



Тема Re: Spark Plugsнови [re: TheSaint]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано10.03.03 15:55



Nishto podobno v kataloga si ima za koi koli stavat 4 elektrodnite .. ako gi niama togava ne e got da gi slagash .. s/u moi dvigatel imashe 2 vida .. standartni i Ultra X UX79 mislia che beshe modela

WWell BE COOL

Редактирано от HlTMAN на 10.03.03 16:18.



Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано10.03.03 16:06



Аз съм с Бош Супер + (тия с итрий на електродите), триелектродни - доволен съм. Цената май беше към 10-ина - 11 лева в Ауто Плюс.

Преди бях с някакви ACDelco, пак триелектродни и едвам изкараха 30-ина хиляди, Бош-а сега са на толкова и нямат видимо износване...



Тема Re: Унификациянови [re: The One]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 16:55



Не искам да ви стряскам, но от първа ръка знам, че във фабриката на Манети Марели от поточната линия излизат свещи с какво ли не наименование. В смисъл: сега текат Манети Марели, след малко започват Бош, по-след малко Шампион и т.н.
То май с всички части стана така.

Айде със здраве...



Тема Re: Унификациянови [re: Пaвeл]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано10.03.03 17:14



Не съм сигурен, че ще се правят там и Бош, виж Шампион може, ама пак не ми се вярва. Моето Ауди е с Беру 3 електродни, не знам модела, но колата върви добре.Баща ми едно време караше неговото Ауди с Бош 3 електродни и също никакъв проблем.

Щом те влече


Тема Re: Унификациянови [re: Audimania]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 17:24



Аз не съм го видял с очите си. Но човекът, който ми го каза беше представител за България на Манети Марели и лично е бил във въпросната фабрика и го е видял.



Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 18:41



От Beru 4 електрдни (с тях доде колата) бях много доволен. На газ с тях не съм карал. Сега съм с Bosch 3 електродни (каквито са си по каталог) от ауто плюс 6-7 лв. парчето и съм много недоволен и на газ и на бензин. От NGK всички са доволни, но за ауди намерих само при официалните вносители и там бяха 12.50 парчето! Най-обикновени при това (без злато сребро иридии и т.н.). Толкова са и в Унитраде, където доколкото видях също са NGK, така че ако на някой му се дават толкова пари за свещи без екстри по-добре от там да ги вземе.



Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано10.03.03 20:12



ot germania si kupih NGK i karah s tqh do predi okolo 6 meseca, sega karam s 7W... neznam si kwo na BOSCH 3 elektrodni, po ESI Bosch pishe che kolata mi izliza s tqh ot zawoda i za twa slojih takiwa

My Crazy Red Arrow!!!




Тема Re: Spark Plugsнови [re: Nasti]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 00:31



И аз съм с NGK, но не мога да направя разлика, защото като я купих беше със същата марка. Като отидох в магазина ги попитах да ми дадат най-подходящите и те ми предложиха NGK. Аз и не знаех, че старите са същите.



Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
АвторPB (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 00:40



Za mojta kola puk 4-elektrodnite sa po skupi ot 3-elektrodnite i misleh che shte sa po-dobri, no v magazina ot kojto kupuvam gi njamashe i splojih 3-elektrodni (Bosch F6 DTC) i sum dovolen. Sus starite sveshti (sushtija model, dosta stari) imashe problem s oborotite pri studeno palene, sega e kato shvejcarski chasovnik.



Тема az sum 4 elektr i po rincip ne trqbva da sum NO...нови [re: The One]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 03:08



na niski plate i ne ba4ka dvigatelq kato xorata...no puk v visiokite /7200/ napravo ne se tarpat raboti perfektno...i opak zavisi ot kola 6ofior dali iska6 da ti e eftino ili skapo....gazovite sve6ti po4vat da prekasvat na 6500 oborota /pri mene/......trielektrodnite puk mi kucat nejdu 4500 i 6000 oborota....samo s 4 elektrodnite se izpava do 7500-7600...ta ne moga da ti dam to4no mnenie:)))



Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано11.03.03 10:41



Аз съм с 3електродни Bosch-нямам проблеми

преди на VW-то му бях сложил 4електродните пак на Bosch и ще ми е за последно



Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 11:09



abe v4era baiat se porazhodih iz site-a na BRISK..
..i da vi kaja ima interesni neshtica BRISK PREMIUM naprimer.. shte mi se da gi probvam kak sa.. ama da vidim koga (kato kupih Audi-to beshe sas smeneni sveshti Champion i komplekt kabeli - ne gi zagledah kakvi sa)



Тема Re: Spark Plugsнови [re: pesho]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 13:13



Ти от кой магазин ги взе и кви пари? А с какъв двигател си?



Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано11.03.03 13:18



Hi :)

Spomnqm si che kato si smenqh sweshtite na A90 NG iskah da si wzema "po-gyzarski" 4 elektrodni, obache kakwo se okaza - po katalog gi dawat s 3 i ti kazwat che bosch-a za NG e edi koi si i nikoi drug... taka che kakwi sweshti da si slojish ne e wyprosa na lichen wkus a na towa kakwi ti gi dawat ot Audi. Inache ot Audi preporychwat NGK sweshti koito sym chuwal che sa mnogo dobri!
Na segashnoto mi audi primerno sweshtite sa s 1 elektrod!!! Pochti kato na nqkoq jigula :)) samo deto sa platineni .. i btw s drugi ne moje da wyrwi. Probwano e na edno S2 sys ABY ... a se e razwyrtqla turbinata a si ostanal bez iskra :) Probwali sa nqkolko razlichni i nakraq pisha si e kupil platinenite :))
Ideqta e - kakwoto ti kazwat ot audi - towa slagai. T.e. proweri za twoq dwigatel kakwo ti dawat ot Bosch i si go slagai nego!


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор shark1 (минаващ)
Публикувано11.03.03 14:07



NGK свещи си купих от един магазин за японски авточасти на бул. "ГМ. Димитров". Медни с резистор, V-профил на централния електрод (спомагал за по-бързо разпространение на пламъка), 7лв бройката, едноелектродни. В моя случай ги купувах за японска кола.
Дано да съм бил полезен.



Тема Re: az sum 4 elektr i po rincip ne trqbva da sum NO...нови [re: xxx]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано11.03.03 14:17



Za boga s kakwa kola/dwigatel si che goworish za takiwa oboroti? :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Spark Plugsнови [re: shark1]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано11.03.03 14:19



NGK mai si bqha qponska firma, no audi w powecheto si koli gi slaga fabrichno! W unitrade primerno ti kazwat ili NGK ili BOSCH i preporychwat NGK ne samo shtoto sa po-skypi .. wsichki kazwat che sa po-dobri :)
Obache za moqta ima samo na BOSCH :) barem kato sa po 56 kinta parcheto da sa hubawi :) ednoelektrodni :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 15:13



nali vi kazah 4e v4era rovih iz site-a na BRISK..
..e dnes rovih za otzivi ot tezi sveshti.. edin naistina vpe4atliavash rezultat:



neznam za vas.. ama do 1 mnts, mislia da mi poostane malko time.. da si opravia malko generaciata i da nalepia 5 takiva sveshti (pri vse 4e sam s novi Champion), pak da vidim kak sa



Тема NGK...нови [re: shark1]  
Автор sv (познат)
Публикувано11.03.03 18:56



Да...магазина се казва КСД...на "Г.М. Димитров" бл.60 се намира (Дианабад, за който не се сеща къде е това). Води се японски авточасти...но все пак. Може свещи да внасят и за други марки.
Ето ви и телефончета да питате ако ви интересува нещо за NGK:
962 13 36
962 12 25
Спомням си, че моите бяха по 14 лв едната...едноелектродни...мисля, че се водеха V-Power.
Успех



Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
АвторSys (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 19:15



Karam s predpisanite ot proizvoditelia na kolata Bosch W7DTC 3-elektrodni. Prinzipno niama znahenie kakva marka sa i s kolko elektroda, stiga da suotvetstvat na predpisanite za dvigatelia. Iznenadan sum che sa stanali 10 kinta. Posledno v BG sum gi kupuval za 6 predi 2 godini. Tuk sa kum 18-20 Euro komplekt ot 4.



Тема Re: Spark Plugsнови [re: M]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано11.03.03 20:12



Hmm izchetoh go ... che ford explorer e baraka - baraka e... nai-malkoto shtoto e ford ... i predimno zaradi towa.... da podobrish wremeto sys 0.7 sec... ne e nikak malko za takawa swinq.... ot druga strana towa e FORD i to US ... imam chustwoto che amerikancite ne si optimizirat mnogo neshtata ...
No ako nqkoi gi probwa tezi neka kaje mnenie ... dobra ideq e da si pozasicha malko predi da gi smeni ...
Nqkoi da ima info kato cqlo? Sam che mai za mene nqma da stanat razbira se... znache mene sweshtite mi sa sys 0.6mm razstoqnie mejdu elektrodite koeto e okolo 2 pyti po-malko ot towa koeto spomenawa onzi tip ...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Spark Plugsнови [re: Hipo]  
Авторpesho (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 20:39



Ами магазина е в Англия, четерите свещи струваха 30 лири. Двигателя е 2.0E - ABK.



Тема Re: Spark Plugsнови [re: Sys]  
Автор The One (избраният)
Публикувано11.03.03 22:29



Точно това е интересното.
Не би трябвало да има значение от производителят, а само от топлинното число. Обаче... на практика има огромно значение.
Това е интересното.

The shroud of the darks side has fallen.


Тема Re: Spark Plugsнови [re: The One]  
Автор alex96 ()
Публикувано12.03.03 11:01



is4etoh vi mnenijata i me osada4avat njakoi mnenija. v knijkata na kolata B4,1994, ABK, se prepora4vat Bosch i NGK, no... tova e ot 1994g. , a sega sme 2003. t.e. sa po4ti 10 godini tehnologiite i modelite sa se ismenili 4uvstvitelno. dali sa 1,2,3,4- elektrodni ili s kragal elektrod tokat e edin i sasht. stabilnost na iskrata pri mnogoelektrodnite e pod samnenie. ne ras4itajte na pisanijata na rasli4nite firmi- tova si e reklama. sa men e vajno nastrojkata na dvigatelja, kojato osigurjava optimalna funkzija na sveshtite i toplinnoto 4islo. Bosch e vodeshtata firma, a i te sa sasdakli sveshta, no imat savodi v zjal svjat i ka4estvoto ima rasliki. opredeleno produkzijata v Turzija ne popada v Germnija i obratno.



Тема Re: az sum 4 elektr i po rincip ne trqbva da sum NO...нови [re: Lud Audi fen]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 11:38



1.8 i ...6to ne mi vqrva6 li...?????moje da q vidi6 ......



Тема Re: Spark Plugsнови [re: alex96]  
Авторza knijkata (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 12:20



interesuvam se ot knijkata koito spomenavash. znaesh li nikude da ia ima v elektronen vid (downloadable) ? bih iskal da ia imam pod niakakva forma - preporukite na prozivoditelia nikoga ne sa izlishni.



Тема Re: az sum 4 elektr i po rincip ne trqbva da sum NO...нови [re: xxx]  
Автор Lud Audi fen (ентусиаст)
Публикувано12.03.03 12:21



Audi???
Audi slaga ogranichitel na oborotite na 6700 standartno .. za moq dwigatel e 7300 no samo za nego i wsichki 5 cyl 20V ... no wse edno 7500 e prekaleno za proizwolen dwigatel na audi :) za towa pitam :) Da ne e nqkakyw karburator? Shtoto te karburatorite mai nqmaha ogranichitel...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Spark Plugsнови [re: za knijkata]  
Авторalex96 (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 12:43



imam ja na hartija. vij i v knigi ot sorta na "kak da si pomogna sam"(nemsko isdanie -Wie helfe ich mir selbst, ili So wird's gemacht). predpolagam da gi ima v prevod v BG. njamam predstava, no imat polesna informazija sa remont s polesni danni.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.