Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 11.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема audi 80 1.8sнови  
Автор tarzo (непознат )
Публикувано05.03.03 12:20



Параметри на колата AUDI 80, 1.8s, 90 конски сили, KJ trionic.
Имам следното питане: След като запаля ниските обороти започват да варират от 300 до 900. След като изфорсирам двигателя се установават на 900.
Моля ако някои има идея нека я сподели с мен.
Благодаря предварително!



Тема I pri men e takaнови [re: tarzo]  
Авторdrivepro (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 20:53



Ako imash hidravlika e obqsnimo, vsyshnost ne syvsem.Pri men si e taka, no ponqkoga kato natisna spirachkata pak se poluchava, no v po malki razmeri.Obqsniha mi che hidravlikata e vyrzana kym 4tiq cilindyr i kato natishnesh spirachkata namalqsh moshnostta i zatova mi padali malko oborotite.A otnosno momenta na zapalvaneto, moje da e ot avtomatichniq smukach.



Тема Re: I pri men e takaнови [re: drivepro]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано06.03.03 00:04



Това за хидравилката на спирчаките е така, същото важи и за волана...
Но оборотите падат с максимум 50 тъй, че това едва ли е това грижата.



Тема Re: I pri men e takaнови [re: drivepro]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано06.03.03 10:26



A kato si na miasto i zagriala kola i pompash pedala na spirachkite oborotite kachvat li se ?

WWell BE COOL



Тема Re: I pri men e takaнови [re: HlTMAN]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано06.03.03 19:12



Не въждам как ако волана не е завъртян и задържан в крайно положение ще падат оборотите на двигателя - сервото на волана е на хидравлична помпа, която се задвижва от ремък, а иначе това за спирачките е така, но това е от вакуума (на волана няма такъв).При мене го има този проблем когато двигателя не е загрял на пълно (~70 градуса) и моята кола е с карбуратор, но това според мен е от някое термореле, датчик и нещо свързано с горивото, загрее ли нормално проблема го няма, лятото също го няма, а се появява на дълъг път като спускам по инерция и двигателя се охлади. Подобна тема беше обсъждана и при 2.0л 3А мотор мисля.

Щом те влече


Тема Re: I pri men e takaнови [re: Audimania]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано06.03.03 23:40



Tova za mene li beshe ?

WWell BE COOL



Тема Re: I pri men e takaнови [re: Audimania]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано07.03.03 00:17



Това ще да е било за мен?
Да, по се усещат като набереш докрай волана (което е и крайно нежелано за повече от няколко секунди), но падат леко и като въртиш на място, поне при мен е така, а и е логично да е така.



Тема Re: I pri men e takaнови [re: TheSaint]  
Автор tarzo (непознат )
Публикувано07.03.03 09:13



Това с оборотите дето варират се оравя ако изфорсирам двигателя. А за запалването преди да запаля натискам педала на газта до ламарината за да включи автоматичният смукая и след това веднага спирачката.



Тема Чак пъкнови [re: TheSaint]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 11:38



крайно нежелателно. Дай да не маневрираме сега. Или само на ръчна, че да не товарим помпичката. Тя ако беше толкоз кекава......



Тема Re: Чак пъкнови [re: Цeцo]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано07.03.03 12:44



Не знам за помпата колко е здрава, ама нещо не схванах - на АУДИ С K-Jetronic инжекцион - автоматичен смукач? доколкото знам има една Дюза с бобинка в нея, монтирана е на Всмукателния колектор в задния край и докато въртиш на стартер тя впръсква гориво, като запали двигателя се създава вакуум и мех. инжекцион си заработва. И за работата докато е студена си има една кутиика с биметална пастина вътре, монтирана е на блока в ляво и тя пуска повече гориво докато загрее двигателя. Нищо от това не се командва от педала на газта и да се задейства по механичен път, освен дроселовата клапа, то и на карбураторите на Ауди с автом. смукач пак е биметална пластина, която от студа е отворила един жигльор и пуска повече гориво и затваря клапата, но това не се задейства от педала на газта.

Щом те влече



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.