Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 24.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема SACHS съединител  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано04.03.03 16:26



Купих си цял ремонтен комплект с 1 година гаранция. Според майстора ми, притискателния диск е рециклиран (показваше ми къде са оставили отпечатъци федершайбите в "предишния му живот". Обясни ми че подобен комплект в германия струва около 350 евро и няма начин тук да е на половин цена както и да го смятаме (аз го взех и за още по-малко 264 лв. с (30% отъпка) от директни вносители).
Записах му ID номера с идеята по него евентулано да разбера истината. Но уви, няма никакъв ID checker на сайта

. Обадих им се на другарите в Германия за да питам дали има такава опция, прехвърлиха ме на 2 пъти, накрая ме туриха on hold за повече от 5 мин. и аз затворих.
Сега им писах, но подозирам, че няма да получа отговор...

Обасниха ми, че Valeo са нови (не рециклирани) и са държали доста добре, но на мен ме ми се слагаше френска чикия.Това което съм взел също било много добро.
Абе незнам то времето ще покаже, ама както винаги в БГ незнаеш откъде ще ти го турят...





Тема Re: SACHS съединителнови [re: TheSaint]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано04.03.03 16:44



Да му еба майката!!!
Майстора ми е прав! Свързах се с подходяния чоек от sachs. Има едно число с по-дребен шрифт до самия номер на притискателния диск - 86, това значело, че е рециклиран...
Не, че кой знае какво, щото си мисля, че и рецикиран ще е добър, но искам да го знам това като давам пари!!!!!!!!!



Тема Re: SACHS съединителнови [re: TheSaint]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано05.03.03 00:07



Гледам че много ви трогна тази тема, та да продължа...
Оказа се че притискателния диск е оригиналния (SACHS). Къде е темата на Насти "why audi".
03.88 - 03.03 -> 15 години и 200Ккм + !!



Тема Re: SACHS съединителнови [re: TheSaint]  
Автор julys (каращ 205)
Публикувано05.03.03 00:31



е аз не исках да я бозя, затови ти хвърлих бележка:) може да ме цитираш (бележките, нямам копие на изпратени), предполагам че ще стане весело:)

br



Тема Re: SACHS съединителнови [re: TheSaint]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано05.03.03 03:20



BG ... kai BG i poweche ne se mychi ... towa samo po sebe si znachi che si preeban po definicia :(
Bi bilo dobre ako imashe gotin site w koito chowek da moje da si naprawi sprawka koe e reciklirano i koe ne e...
Az naposledyk ne sym kupuwal nishto ot mqsto razlichno ot unitrade/autotehnica shtoto prosto me e strah s tazi kola .. che po neq poweche neshta ima za chupene che i po skypi i kakto se kazwa "ne sym tolkowa bogat che da kupuwam eftini neshta" :(
W unitrade/autotehnica moje da e skypo ama ako stane neshto mojesh da gi utepesh s towa det si go kupil che nqma i da te osydqt kato za hora :)


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: SACHS съединителнови [re: julys]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано05.03.03 12:31



А неее, не искам да стане някоя "А VS Б" тема.



Тема Re: SACHS съединителнови [re: TheSaint]  
Автор1.7miTXE (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 12:32



Кажи къде ти я продадоха тази немска рециклирана чикийка, че да не се лъжим и ние.



Тема Re: SACHS съединителнови [re: TheSaint]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано05.03.03 12:43



Много интересно!
Кажи ми, моля те от къде го взе?

Принципно официалния вносител на SACHS е D&N.

Върха, и какъв е точно номера, който пише на съединителя.

Знам, че Panter са рециклирани и с много ниски цени, ама за SACHS, това вече ме изуми. Ето от къде идват техните ниските цени, значиии ...



Тема Re: SACHS съединителнови [re: Lud Audi fen]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано05.03.03 13:07



Ако имах кола и възможности като твоите щях да правя точно като теб!

Но за 15 годишната кола който карам цените там са неоправдано високи!
Хващам бас, че в Юнитейд щях да взема същия съединител (пак рециклиран, просто защото не се произвеждат нови за толкова възрастни автомобили) за 700 лв. Щях да платия монтаж минимум 300 лв.
И какво, това е 1/3 от цента на автомобила?! И добре щях да имам гаранция.

Какво имам сега: 264 лв части + 90 лв монтаж = 354 лв + 1 година гаранция на частите + гаранция, че ако нещо се вкисне заради монтажа майстора ми ще го поеме (една година само той пипа по колата и съм много доволен).
Вярно е, че ако стане проблем, ще видя зор докато се оправя с гаранциите, но предпочитам да поема този риск отколкото да палтя 3 пъти повече.
Частите които влагам, гледам да са в средния клас или една идея над, за да не навлизам в умопомрачителни цифри, но и да не купувам евтино което после да излиза скъпо...

Абе всеки търси и намира истината за себе си.

Само, се чудя дали в Германско няма закон като в САЩ, да пише: REFURBISHED с големи букви на стоката за да няма недоразумения, а не някакъв смотан код дето се вижда с лупа само...

Редактирано от TheSaint на 05.03.03 13:35.



Тема Re: SACHS съединителнови [re: 1.7miTXE]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано05.03.03 13:09



Навякъде, включително и в D&N auto. Само че там нямах познати и не получих 30% off като търговец. Цената беше около 380 лв.



Тема Re: SACHS съединителнови [re: Eva*]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано05.03.03 13:26



Аз вчера и звъннах на D&N, направих се на луд и след като любезно ми обясниха всичко за цени и монтажи, леко ги попитах дали е рецикиран или нов...
Отговора беше: Ами вижте какво, те 90% са рециклирани.

За номера писах по-горе: както ти е серийния номер на притискателния диск (на стикера на кутията) до него има 86 с по малък шрифт, ако е нов цифтата трябва да е 92 или 95 не помня вече. Също така не си спомням, дали това 86 го имаше и на самия притискателен диск или беше само на кутията...

Иначе каква е разликата от оригиналния: Огледалния диск има по-мaлка площ и огледалната повърхност е по-ниско от оригинала. Какво имам в предвид: трите опори около огледалната повървност са леко изпъкнали при при новия диск, а при стария, тази повърхност е леко над тях...
Т.е. новия е престъргаван. Разликата е десета от милиметъра макс., просто се усещат ръбчетата като прокараш пръст.

Абе вече ме хавща яд, че не си слушах майстора дето ми препоръчваше Valeo, ама ще видим...

За сега не казвам откъде съм го взел за да не прецакам приятелчето което работи там (за това, че ми направи такава голяма отстъпка).

Редактирано от TheSaint на 05.03.03 13:47.



Тема Re: SACHS съединителнови [re: 1.7miTXE]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано05.03.03 13:31



Ти на немско и френско ли се засегна?!
Както казах и на julys, просто се направих на отворен, споко, не съм франкофоб.



Тема Re: Valeo съединителнови [re: TheSaint]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано05.03.03 14:47



Така ... принципно, твоя приятел се зарежда от D&N и няма никаква вина по отношение на стоката, която продава. Така, че ще го оставим на мира. Питах, защото очаквах, че си го купил директно от вносителя, те също имат магазин.

Колкото до Valeo техния вносител е Teh & Co, за твоя информация. За тази маpка съм 100% сигурна, че няма рециклирани в БГ.

Обаче, в едно ще защитя D&N, както и всички, които внасят части и консумативи. Масово в страната се търси евтиното.

Това си е до голяма степен характерна черта на българина. Когато строи дом го прави да е вечен, но когато си търси части за колата търси да са евтини.
Ако може, да е качествено и на тънка цена, въобще някъде около розовото. Ето защо вносителите правят всичко възможно стоката им да е на по-добра цена, за да се купува.



Тема Re: Valeo съединителнови [re: Eva*]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано05.03.03 14:57



Така е, Ева, но домът е инвестиция, а колата - разход (почти консуматив).

Ако домът е читав, не могат да ти го откраднат, блъснат, не се поврежда от скапани пътища/бензин, и не се обезценява много (тук изключваме панелките). Ако вземеш тази година една кола за $40000, и един апартамент за $40000, след 10 години кое колко ще струва ?

Защо в такъв случай да се купуват скъпи неща за колите ?



Тема Re: SACHS съединителнови [re: TheSaint]  
Автор1.7miTXE (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 15:38



Не, не се засягам на немско-френско. Споменах "немска" просто за да съм в тон с предишния ти постинг. Иначе теми от сорта "Кой е по- по- най-" не ме вълнуват. Намесих се, защото задните ми амортисьори са SACHS. Довечера ще им погледна кутията. Там важи ли това което пишеш за 86 след номера? Дори не ми беше минало през ум че може да са рециклирани!


За съединителите на Valeo и аз чувам добри неща. Само че освен във Франция имат завод и в Турция и затова съм малко резервиран, макар и от турските Valeo никой да не се е оплакал още. Твоя майстор явно има наблюдения върху тези съединители ... каза ли ти нещо по въпроса?



Тема Re: SACHS съединителнови [re: Lud Audi fen]  
Автор drv (Фен)
Публикувано05.03.03 18:28



За Юнитрейд имаше много коментари преди време. Не разчитай много много на тях. Мога да ти дам поне няколко примера за недобре свършена работа и некачествени части. Ето два които са доста показателни:
1. Смениха ми водна помпа която прокапа след 2000 км.Смених я отново в друг сервиз - 30000 км. - няма проблем - това за частите
2. Сменяха ми крушка на късата светлина - след една седмица изгоря - по елементарна от тази работа сигурно няма - ама и нея не свършиха както трябва (кой да им обясни че халогенна крушка не се пипа с мазни пръсти),освен това за крушки не давали гаранция и т.н.Ако я бях сменил в сервиза дето обикновенно ходя със сигурност щяха да ми я сменят отново без пари и даже щяха да се извинят.



Тема Re: SACHS съединителнови [re: drv]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано05.03.03 22:24



Ooooooo ot tam samo si zimam chastite kakto maika (VAG) gi e rodila :))
Trqbwa da sym super slaboumen za da otida da si prawq tam neshto po kolata! Tam stawa samo za diagnostika ... che s neq pochti nqma kakwo da schupat! Az lichno sym si patil ot tqh i ama gram namerenie nqmam da si poftarqm greshkite!
No chastite tam sa si na audi a ne na unitrade proizwodstwo :) Krushka da smenqsh tam e ludost shtoto ti wzimat okolo 19280374982 pyti poweche pari :)) Krushkite koito se prodawat tam sa VAG demek OSRAM! VAG polzwa krushki osram ne znam shto ... az lichno si padam poweche po Hella :))


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: SACHS съединителнови [re: TheSaint]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано05.03.03 22:25



Nqmam wyzmojnosti :) tochno zaradi towa ne si pozwolqwam kato kupuwam neshto to da ne e originalno! Ne moga da si pozwolq posledstwiata... otnosno rabotata w unitrade - gospodi ne im dawai da ti pipat kolata! Moje da im se razreshawa samo diagnostika sys nqkoi VAG ured :)
Izwinqwai te sa osirali neshta dori pri tolkowa elementarno nesshto kato smqna na predni nakladki! Kakwo ostawa za po-slojni raboti :) ???


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: SACHS съединителнови [re: 1.7miTXE]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано05.03.03 22:33



statistika:
3 komplekta zadni amortisiori izpusnali w ramkite na 6 meseca!
Az sis menih wsichki amortisiori na 90kata i tochno sled 1 mesec nqmah zadni amortisiori NIKAKWI! Smeniha mi gi garancia ala bala... posle hodih na more i na otiwane zabelqzah stranna nestabilnost na kolata wyw zawoi kogato ima wylnichka na pytq ... kolata praweshe super stranni neshta :) .. otidoh posle da gi widq - i poznaite - pak nqmah gram lqw amortisior a desnia beshe samo mnogo zle no pone maaaaaaalko funkcionirashe :)
Onzi friend-a sys A6cata s nitroto - zadni amortisiori mu otidoha za 6-7 meseca.. smeni gi sys Koni :)
Koeto me podseshta ... toi iska da prodawa A6cata shtoto si ima S4kata i ne mu trebe drugoto - goworime za A6 '95 mislq che e, 2.6 V6 ABC dwigatel 150 konq, awtomatik, predno predawane (demek ne e quattro), srebyrna, ne znam kakwi kilometri no e w idealno systoqnie (kato kazwam idealno znachi super idealno! Toi e maniak!) ... el stykla i ogledala, shibidah nqma po moi spomeni, ima klimatronik .... ne znam kakwo drugo ... ima nitro instalacia ama podorizam che shte prodade a6cata bez neq. Ako nqkoi se interesuwa - da swirka!


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: SACHS съединителнови [re: 1.7miTXE]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано05.03.03 23:58



Ами той ми препоръчваше Valeo, каза, че има наблюдения и отзивите са доста добри. После рече, че и SACHS-а, за парите които съм платил е перфектен... Абе както казах времето ще покаже.

Това 86 мисля, че важи за всичко, но това е лично предположение, защото питах конкретно за притискателен диск като говорих с SACHS.

Малко ме съмнява да рециклират амортисьори, тука вече става дума за безопасност, ако се издънят може така яко да им съберат говедата, че едва ли биха рискували....



Тема Re: SACHS съединителнови [re: Lud Audi fen]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано06.03.03 00:14



Каква марка бяха проклетите амортисьори?!



Тема Re: SACHS съединителнови [re: TheSaint]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано06.03.03 00:47



SACHS :))
za towa winagi sym kazwal che SACHS sa skapani amortisiori ... i koito kot shte da gowori! Amortisiorite i moite i na kolegata bqha kupeni ot D&M mai beshe koito sa oficialen wnositel na SACHS w BG!!!


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: SACHS съединителнови [re: Lud Audi fen]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано06.03.03 01:04



Баси



Тема vyprosa e principenнови [re: Eva*]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 11:11



niama losho w towa koeto kazwash. i az, i drugite iskame evtinkoto w 90% ot sluchaite. NO kogato iskam niakoia chast da e nowa i originalna - da ne me lyzhat ili premylchawat istinata! w krajna smetka wseki si ima prawo na izbor na cena i kachestwo, a tyrgovcite triabwa da dawat pylnata informacia na klientite si..
e, pazaryt na syediniteli weche shte e malko popromenen sled taia tema tuk..i nikoj ne pecheli ot towa



Тема Re: vyprosa e principenнови [re: DLCl]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано06.03.03 12:32



И мен това ми е болката!
Защото питах 3 пъти като го купувах. Все ми се обясняваше, че е нов! Никой не спомена думичките фабрично рециклиран! И така е навякъде.
Аз просто не съм и предполагал, защото нерециклираното Valeo е 100 лв по-евтино!!!



Тема Re: SACHS съединителнови [re: TheSaint]  
Автор1.7miTXE (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 14:12



Да, разрових се из сайта им и само съединители рециклират. Цял завод са си направили при това още през 1963 година ( числото е шестдесет и три - няма грешка ) и се хвалят че днес са най-големия re-manufacturer на съединители в света. Има и картинки като тази:



По техни думи няма разлика в качеството м/у новите и рециклираните. Това все пак е Sachs и предполагам че знаят какво правят.

Излиза че само тука ни вземат за канарчета, което е обидно.



Тема Re: SACHS съединителнови [re: 1.7miTXE]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано06.03.03 14:32



Полезно инфо.
Аз не се разрових толкова из сайта...



Тема Re: Явно не ми разбра мисълтанови [re: Mugaga]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано06.03.03 16:01



В случая D&N предлага рециклирани съединители, защото като цена са по-евтини.
Например в много магазини продават части на български производители, които нямат кой знае какво гарантирано качество, под предлог, че са оригинални, а именно защото, клиентът търси евтино, а оригиналното резонно е по-скъпо.
Такъв е случая с българските прагове и вежди. Оригиналните такива са средно по 40-50, че и 60 лв. за брой. Българските са по 9,00 лв.

В случая със съединителя нещата стоят аналогично. Истинския е за 400 Евро, рециклирания - мах. 300 лв.

Има на пазара и рециклирани амортисьори за по 20-на лева бройката.



Тема По-скоро ти не ме разбранови [re: Eva*]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано06.03.03 16:54



Много добре разбрах какво искаш да кажеш. Търговците предлагат това, което се търси, а в България се търси евтино. Това са нормални пазарни отношения.

Аз не твърдя, че не си права, а просто те допълвам, като изяснявам защо се търси евтино. Навсякъде по света нормалните хора не изгарят от желание да пръскат пари нахалос и съответно вземат (би трябвало да вземат) разумни решения как да харчат средствата си. Аз обяснявам защо, ако имам някакво количество пари, бих вкарал повече в жилище отколкото в кола (коментирам го, защото ти спомена, че българина строи жилище да е вечно, а за колата не му пука).

Тъй като в България парите съвсем не стигат, това важи с още по-голяма сила.


Ти защитаваш позицията на търговците, аз - на потребителите, но всъщност и двамата казваме едно и също от различни гледни точки.



Тема Re: ГОЛЕМИ БЛАГОДАРНОСТИ отнови [re: TheSaint]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано06.03.03 20:15



моя страна че ми отвори очите с тая тема за съединителите............щото тези неща за рециклираните части не съм и предполагал че съществуват........а ми предстои смяна на съединител дай боже да е колкото се може по напред във времето....................

незабележим


Тема Re: SACHS съединителнови [re: TheSaint]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 20:26



Почти се бах навил да си сложа задни амортесьори "Bilstеin", когато моят майстор ме "успокои", че на тази цена дето съм си ги намерил (от магазин, дистрибутор и т.н.) може да са само "рециклирани", но и да искам да намеря "никога неизползвани" .... нямам шанс



Тема Re: ГОЛЕМИ БЛАГОДАРНОСТИ отнови [re: silent]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано06.03.03 20:39



Моля, радвам се ако съм бил от полза.



Тема Re: SACHS съединителнови [re: BullDog]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано06.03.03 21:13



Kogato si smenqh amortisiorite na 90kata me proswetliha che w BG istinski bilstein nqma :(( Sichko e nekyf shit det to li ot turcia to li ot rumynia idwa...
Ako iskash se probwai s Boge ...


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: и аз съм клиентнови [re: Mugaga]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано07.03.03 15:14



и не стоя само от страната на търговеца. Наистина имам повече инфо за това как стоят нещата по магазините и сервизите, но да си призная и аз ходя, пазаря се, търся оптималното качество на добра цена. Прав си, че колата е едно, дома друго.

Иначе със сигурност мога да кажа, че рециклирани амортисьори са Wiktori&Top Leine например.

И гледам тук една съпоставителна таблица, мога да ви покажа някакви цени ориентировъчно с произволен каталожен номер за амортисьори.


Например за преден амортисьор /произволно!/
MONROE 11522 66,00 лв.
SUPRA /това също е на MONROE/ 63,00 лв.
SACHS 110623 114,00 лв.
KAYABA 633830 82,00 лв.
NK 62993604 87,00 лв.
GABRIEL 35877 100,00 лв.
LIP 129.078 74,00 лв.
Wiktori&Top Leine PG020A 54,00 лв.
BOGE 32-641-0 72,00 лв.
DECARBON D2255521 87,00 лв.

Ето, тук е видимо, не само цените, макар, че може да се ориентира човек кое колко струва.
Най-евтиния е Wiktori&Top Leine - знаем, че е рециклиран. А на SACHS цената е най-висока???
За DECARBON знам от колеги, че е много добър амортисьор и има приемливи цени. BOGE също.



Тема Re:Peugeot-Valeo-SACHS съединител...нови [re: TheSaint]  
Автор4O5 GLD (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 22:16



Абе много заблудени хора има по света.
Я да ви светна:
-Съединител Валео на Пежо 405 изкарва средно 200000 км.
-Амортисьорите на моето 405 са оригинални Пежо и на 287000 км.(46000 км. в България) са в отлично състояние - проверени на стенд Сакс преди 10 дни.
-Поради това Пежо 206 WRC е световен шампион за последните 3 години не с амортисьори Сакс, а с Пежо, разбира се.
Та така по въпроса за чекиите, май са Сакс, а?



Тема Re:Peugeot-Valeo-SACHS съединител...нови [re: 4O5 GLD]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано10.03.03 01:54



Някой се е засегнал на френско май?

Както казах по-горе нямам нищо против френското.
Просто за момента (липса на инфо, опит, etc.) не ми се нравеше комбинацията френски съединител + немска кола и май съм употребил по-силна дума от необходимото. Извинявай ако съм те засегнал.

Това за читави амотисъори на 287 Ккм не го вярвам посмъртно.
Пежо 206 ме кефи супер много.

По въпрса за чекиите: ами нищо лошо няма в чикията.



Тема Re:Peugeot-Valeo-SACHS съединител...нови [re: TheSaint]  
АвторLee (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 21:32



Валео е доста добра Френска изработка, но си е за френски коли. няма да се лъжем. Сакс пък си е немска изработка и слагат главно и предимно в немски коли. Вариации по между им като френски Валео в немска кола и обратното има, но просто не са от производителите или ползвателите в съответната страна, а от някои собственик който се решил и ги е сменил както му е кеф- тук в БГ например.
В Германия хората ще си слагат Сакс и Боге на немското, а във Франция Валео на френското и така. Това е просто икономика, защо да купуваш от чужбина като можеш да сложиш родно и да спомогнеш за икономиката :) нищо че всички са в ЕС.

Ние в БГ пък ще си слагаме каквото ни е кеф :)))

Абе и аз не го вярвам това за амортисьори на 250 000 км. Дори да е така, със сигурност вече са в жълтата зона ако са на толкова.
Освен това откъде знае че са му оригиналните, след като е карал 45000 в БГ :)) Ама както и да е....може пък и да е така.



Тема Така си енови [re: TheSaint]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано17.03.03 22:42



Тези юнаци продават три чешита амортисиори. Рециклирани, Турски и Немски. Разликата в цената е окло 30 % между първите и вторите. И това ми го каза приятел кайто се занимава само с това. Е кажете как да отида и да си купя от тях. За съжаление не декларират ясни каква е стоката освен че е върха на ... купчинката

... По добре Богат и здрав отколкото ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.