Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:01 17.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се сваля кората на волана?нови  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано24.02.03 11:46



тази ,която всъщност е клаксона

Искам да си преместя волана няколко зъба на ляво, защото на криво ми го балансираха последния път

Лесно ли става или?



Тема Re: Как се сваля кората на волана?нови [re: AudiV6]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано24.02.03 12:38



Ako si s Airbag wnimawai mnogo kato pipash che e dosta opasno ako ti grymne w rycete Kym 200km/h razwiwa dokato se naduwa.

Za B3 moga da ti obqsnq kak e, neznam pri teb syshtia li e wolana...

Znachi imash 4 boltcheta w 4te kraq na panela (tam kydeto se natiska za klaksona) wyrhu tezi boltcheta ima edni plastmasovi shlauhi s osobena forma koito se zacepwat na 2 stepeni, purvo gi izdurpai wnimatalno i 4te, sled towa go swali celia panel, ne durpai mnogo rqzko ot edinia krai che az si schupih ednata plasmasova shlauha taka. Po princip trqbwa da napynesh pri vadeneto, ne izliza mnogo lesno, no wse pak napywai s mqrka :)
Trqbwa ti i gidoriq 24 za centralnata gaika. Slaganeto po obraten nachin
purvo leko wkarwash 4te kracheta na panela posle natiskash silno da wleze dobre. Ne e koi znae kakwo operaciata, az q prawih pred edna morga, s tehni instrumenti :) daje kato si schupih plastmasovata shlauha wlqzoh wutre i mi dadoha edna bezplatno :))

Crash Test Dummy


Тема Re: Как се сваля кората на волана?нови [re: int 27h]  
Авторpaiser (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 13:21



Vednuj na edna B3-ka svaliahme volana i se vidiahme v prikliu4enie......tzial den.....i nakraia go izbihme s edin 5 kilogramov 4uk. Tzelta be6e da se sloji drug volan taka 4e tozi, koito stana na gus s izvinenie ne ni triabva6e ve4e!!! Volana e vkaran v kormilnata os posredstvom konusovidni 6litzi i ako e nabit i zategnat iako ne se optvai!!!



Тема Re: Как се сваля кората на волана?нови [re: paiser]  
Автор tsvet4O ()
Публикувано24.02.03 14:56



Ето защо си купувам само нов внос коли

Съединението прави силата! Audi Quattro


Тема Re: Как се сваля кората на волана?нови [re: int 27h]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано25.02.03 09:26



Нямам Airbag
Така като чета стигам до извода, че не трябва аз да пипам май
по-добре да натоваря някой сервиз с тази работа ама като ги знам понякога като им дойде деня на какво са способни

Явно се различават воланите на B3 и C4 ,защото не виждам никъде болтчета
явно е само на щипки



Тема Re: Как се сваля кората на волана?нови [re: AudiV6]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 11:11



karam v Germany i vse si patja ot nashte majstori v BG. osobeno ot reglaj na oka4vaneto. i vinagi sam pravil povtoren reglaj tuk. s premestvane na volana njama postignesh perfektno polojenie. as bih otishal pri teja deto sa pravili reglaja i da si opravjat majstorlaka- 4res regulirane na kormilnite shtangi. tuk sam go pravil, ama poslednija pat mi vseha 64 euro.



Тема Re: Как се сваля кората на волана?нови [re: AudiV6]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано25.02.03 11:41



Stiga ve :) elementarna e operaciata. Ne vqrwam da se naloji mlatene s chuk! pri men beshe bez problem

a tezi boltcheta nqma i da gi widish! te sa ot zadnata strana, prosto trqbwa da drypnesh nagore, kazah ti informativno za tqh da dobiesh predstawa za sistemata

prosto panela e nahluzen wurhu tia boltcheta, na 4 mesta tochno tezi boltove se polzwat za kontakti za klaksona, okolo bolta imash prujina, zatowa ima i 2 stepeni na zacepwane kato wkarwash panela. Izobshto ne e truden za swalqne, ako imash pyt kym mladost moga da ti dam moq wolan da se uprajnish :)))
Otkakto go swalih sym go razglobqwal pone 10 pati i nishto ne se precaka.. Samo deto ne mojah da go izprawq ot udara w men :(

Crash Test Dummy


Тема Re: Как се сваля кората на волана?нови [re: AudiV6]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано25.02.03 12:00



Ако говориш за кората под която се намира клаксона и болта за който се крепи волана...
Мен ми я свалиха при реглаж (при прави колела, волана седеше доста под ъгъл). Става с яко дърпане нагоре (към теб). Закрепен е (поне при Б3) с 4 цилиндрични закопчалки (по една на всеки ъгъл) които се нахлузват на метални опори разширени в горния край. MIND: Като го вадеха, едната пластмасова закопчалка даде фира. Обясниха ми, че редовно се случва и я залепиха с канаколит. За сега държи.
Волана си излезе без употреба на чук.



Тема Re: Как се сваля кората на волана? [re: AudiV6]  
Автор Lud Audi fen (член)
Публикувано26.02.03 00:53



Hi,

Na 90kata mi sym smenql cqlata konzola shtoto sprqha da mi se wkluchwat farowete :))) (common bug pri 12+ godini) - w serviz mi go naprawiha za 5 lewa i go gledah prez cqloto wreme - elementarna operacia e :) Klaksona (panela na wolana) sym go swalql sobstwenorychno za kef 1-2 pyti - prosto prawilo - rawnometno ot wsqkyde i umerena sila! Nikoga rqzko i towa e... nqma problemi. Wolana nikoga ne biwa da se zatqga super silno za osta si! Ako towa e praweno si lichi po towa che nqma da mojesh da go izwadish lesno. W obshtia sluchai wolana kato mu otwintish gaikata se swalq sys dosta malko usilie (chak se bqh pritesnil dokato ne mi obqsniha che taka i trqbwa da byde).
Na S4kata (C4) si smenqh lqwoto cykalo shtoto ne mi raboteshe miganeto na dylgite (common bug pri 8+ godini - imah go az, edin friend sys 100 i oshte edin sys 100 chuh che go e imal). Na C4 centralnata konzola ne e edno cqlo parche kato na B3 ami sa 2, no za syjalenie tochno lqwoto e towa koeto e zakacheno i na nego wisi dqsnoto... ta i na tazi mi kola i swalqha wolana. Imam airbag no ne gledah kakwo go prawiha... no ako nqmash airbag - e elementarno pak! Sistemata e syshtata! Ako ti trqbwa da izmestish samo 1-2 zyba ne te interesuwa poweche. Ako smqtash po nqkakwi prichini da swalqsh konzolata - zad wolana otdolu shte widish edno kwadratno otworche w plastmasata - swetni si s edn fenerche i shte widish kyde e wintcheto - obiknowena zwezda! S nego se fiksira konzolata i dolnata chast na plastmasowia kojuh. Gornata chast e zawintena s 2 winta (wqrwam che i sam shte gi namerish) ... towa e ... ne e neshto strashno. Lichno az predpochitam kolkoto i da e elementarno da otida na serwiz i da dam 5 lewa ama da mi e mir na glawata. Razbira se si podbirai serwiza de :))


Pozdrawi,

Lud Audi fen - AUDI 4ever!


Тема Re: Как се сваля кората на волана?нови [re: Lud Audi fen]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано26.02.03 01:37



А защо не ти работеше "мигането" на дългите ? И аз го имам този проблем на B4-ката




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.