Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 28.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Масло на скороститенови  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 10:45



Абе откъде да проверя колко ми е маслото в скоростите. Има ли пробна - пробка. Или се налива докато прелее през пробката за наливане.



Тема Re: Масло на скороститенови [re: Цeцo]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано19.02.03 10:49



Po vtoria nachin .. naliva se dokato stigne ruba na probkata na skorostie masloto

WWell BE COOL



Тема Re: Какво Масло за скороститенови [re: HlTMAN]  
Автор lNDlGLO (AUDIFEN)
Публикувано19.02.03 11:04



Аз май трябва да го сменям щото откакто го купих не съм го сменял /20 дни след нов внос/ какво масло за скоростната кутия ще препоръчаш и колко литра трябва.
благодаря

[image][/image][url][image][/image]


Тема Re: Какво Масло за скороститенови [re: lNDlGLO]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано19.02.03 15:12



Mi sintetika da e .. REPSOL, CASTROl, .. ili ot unitrade

Az lichno sum s REPSOL i dvigatelno i za skorosti u sum dovlen

WWell BE COOL



Тема Re: Какво Масло за скороститенови [re: HlTMAN]  
АвторTypбoДизeлKoмби (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 15:52



По какво съдите че маслото на скоростната кутия е за смяна?
Пише ли нещо в книжката на колата или ?
Синтетиката за скоростна кутия е доста сериозна 75w90 или подобна



Тема Re: Какво Масло за скороститенови [re: TypбoДизeлKoмби]  
Автор lNDlGLO (AUDIFAN)
Публикувано20.02.03 16:35



Незнам преди мен кой, колко и какво масло/скоростно/ е наливал ..кога е сменяно за последен път и тн...... затова питам последното на колко км се сменя и колко литра побира

BBBBBRAM 4


Тема Re: Какво Масло за скороститенови [re: lNDlGLO]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 09:00



Ами по принцип масло на скоростна кутия се сменя изцяло, само за автоматична скоростна кутия, на механичната само се долива.

Да ама аз мойто го смених (с Castrol TAF-X). Баси, те ще ми кажат да не го сменям, няма вечни неща.

Обаче не е ясно к'во спечелих, след като се набутах почти 100 кинта. От една страна, 2-ра, 3-та и нагоре влизат по-мазно, зимата на кутията не и пука колко е студено, държи се по един и същи начин.

От друга обаче, първата скорост взе да се 'ебава', дори и на топло, особено като върщам от втора на първа (примерно се е наложило почти да спра на кръстовище, но веднага тръгвам пак).

Така, че не се зори да го сменяш. Щото ако се опитваш да го направиш сам, наистина ще се озориш. Няма пробка за източване. Тази контролната, дето ти я каза HITMAN, е за всичко. Гледах че моят майстор използва една голяма (1-2 литра) "спринцовка" с един маркуш, вместо игла, зада изсмуче старото и да нацърка новото масло. Ако не се лъжа има още една контролна, при диференциала, ама пак не върши работа.

Най-добре си купи някаква добавка (например на "STP", малката тубичка е мисля 250 гр.), отвори пробката и му я 'изцъркай' вътре. Майстора направи така преди година и половина (със старото масло). Отнякъде ми сълзи гарнитура и за 1 година бях загубил повече от половин литър от маслото. Май ако не беше тази добавка, можеше да загубя и някой зъб от предавките, ако не и цялата кутия



Тема Re: Масло на скоростите [re: Цeцo]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 09:53



Тази липса на пробка за източване наистина ме кара да мисля че трябва само да се долива. Те производителите на коли не са толкова прости че да усложняват нещата (източване със спринцовки и т.н.)



Тема Re: Какво Масло за скороститенови [re: BullDog]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано21.02.03 10:07



Az imam probka za iztochvane na masloto na skorostite

WWell BE COOL



Тема Re: Какво Масло за скороститенови [re: BullDog]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано21.02.03 10:06



Shte doidesh li v Nedelia .. zabravihme se

WWell BE COOL




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.