Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 29.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Kachestwo na izrabotkataнови  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано20.02.03 10:31



Kak mislite wie, ima li shans nowite koli da iskarat tolkowa kolkoto tezi koito karame nie, dali kachestwoto na izrabotka e syshtoto ili sled 10 godini shte si spomnqme s umilenie za Audi 80/90/100/200?

My Crazy Red Arrow!!!




Тема Re: Kachestwo na izrabotkataнови [re: Nasti]  
Автор lNDlGLO (AUDIFAN)
Публикувано20.02.03 11:04



Не мисля, че новите автомобили биха изкарали толкова колкото генерация 80 и 90 те ....защо...? ами защото
1. през тези години електрониката не беше навлязла масово в автомобилостроенето /единствено Fiat Lancia бяха "бъкани"доколкото може да се каже с електроника и кво.....тест/чип ли беше/ контрол! ..а? всичко следи, всичко контролира само себе си ...не!/ виждате докъде стигна Фиат.
Според мен именно тя автоелектрониката е още с детските си болести а сега във почти всяка нова кола е фул с нея.
2. Качеството на изработката не мисля че се е влошило...но материалите за изработка за масовите автомобили твърдо да .
3. По двигателя нищо не мога да кажа, щото още е рано за износени двигатели от 2000 г. насам

като цяло след 10 - 15 години сигурно ще има носталгия по старите си автомобили , щото тогава може и да изчезне понятието шофьор

BBBBBRAM 4


Тема Re: Kachestwo na izrabotkata [re: lNDlGLO]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 15:42



Мисля че конкуренцията (задълбочаваща се с годините) води до производството на все по качествени автомобили, по сигурни, по икономични, но и все по сложни. Не мога да преценя дали стават по-евтини защото трябва да се отчете инфлацията. Увеличава се интервала за смяна на маслата, ръждата вече не е фактор. Не знам с тази все по завързана електроника дали няма да стане в известна степен като с компютрите или цветните телевизори, т.е. ремонтиращ като сменящ цяла платка/дъно или сменящ фирмуера.
А колко време ще изкарат? Ами тя конкуренцията ще вдигне и гаранционните периоди.

Всичко останало май ще е просто носталгия. Но знае ли човек ще видим



Тема Re: Kachestwo na izrabotkataнови [re: Nasti]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано20.02.03 18:30



Abe vse si mislq 4e shte ni lipsvat starite klasiki...:)))

De da beshe taka...


Тема Re: Kachestwo na izrabotkataнови [re: 5O5GTi]  
Автор WALTER (RS)
Публикувано20.02.03 20:17



To ako stava za vapros starite avtomobili generaciq 80-90 sa sto pati po tarikatski!! 6te dam primer poglednete kola ot sorta na Opel Manta - stra6en van6en vid kakto pove4eto ot neinoto vreme nezavisimo za koq marka stava vapros! Sega ako izleze 4ovek s takava kola 6te bade super aktualen !!! Uvajavam pove4e starite avtomobili !

PRO STREET FOREVER


Тема Re: Kachestwo na izrabotkataнови [re: WALTER]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 09:47



Да караш Old Timer наистина не е лошо, но да го поддържаш в БГ сигурно е трудна работа. А пък да си направиш колата Old timer направо ми изглежда невъзможно особено ако я караш всеки ден.



Тема Re: Kachestwo na izrabotkataнови [re: TurboDizelKombi]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано21.02.03 11:13



shte widite tiq koli koito sa nowi sega, kakwo shte im se sluchi po wremeto kato sa na po 8-9-10 godini shte ima da se smeniat elektroniki za po edna torba pari i nakraq LADA shte se prewyrne w hita na sezona

My Crazy Red Arrow!!!




Тема Re: Kachestwo na izrabotkataнови [re: Nasti]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано21.02.03 13:49



Ima neshto verno

De da beshe taka...


Тема Re: Kachestwo na izrabotkataнови [re: Nasti]  
АвторAudi9O (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 14:42



Аз работя в автомобилния бранш и се познавам с почти всички дилъри на марките представени на българския пазар.Всеобщо мнение е а и аз го подкрепям че колите не са коли а ширпотреба от 94-95 година насам защото се залага на печалбата от резервни части.ще се опитам да обоснова собственото си мнение:
1. Брат ми караше до миналата година като върл фен на Мерцедес C-klasse 96 год. При прибиране от командировка нещо ми тропа отзад в дясно.Карам я в Балкан Стар и кво се оказа - десния амортесьор влезнал със все легенчето в багажника.Тая кола я пазихме много,не е товарена,карахме я само двамата а то се оказа че са се скъсали точковите заварки.За сравнение по това време имах един Passat 90 - та година дето съм го товарил с по 20 тенекии сирене по 20кг всяка и като го продадох амортесьорите си му бяха на място.
2. Преди месец покарах А-4 2001 год 2000 кубика - красива на външен вид,но в купето по-шумно отколкото в моята 90-тка 90-та година - старото Ауди работеше по-тихо и спокойно от новото.
3. За четириочката съм чувал от дилърите че е най-големия боклук който е слизал от конвейера,а старата S-класа е в пъти по - добра от новата.М-класата не е джип а клатихуйник,истинския джип е G-класата.Дилърите твърдят че Мерцедеса е Мерцедес до модела W124,после е ширпотреба.Вижте че преди бяха 2 Roadstar-a - SL300 и SL500,сега са CL,SL,CLK,SLK....и аз не мога да ги запомня,нормално е качеството да пада.
4. Не искам да обидя феновете на BMW които висят в нашия клуб повече отколкото в собствения си - според мен мечтаят за Audi но от комплекси дрънкат баварците - но цените на новите модели падат на половина след 6 месеца.
Мисля да си карам колата а когато реша да я сменям ще е пак Ауди но пак произведено до 95 година,защото след тая година не е важна марката,колите стават все по-евтини и със скапано качество.Плаша се като си помисля как ли ще изглеждат колите произведени през 2002 г. след 10-12 години,но смятам че няма да се търкалят по пътищата,ще останат май тия коли произведени до 95 година.
Дано имат търпение да прочетете това писание дето се чудя откъде намерих нерви да го напиша:)))



Тема Re: Kachestwo na izrabotkataнови [re: Audi9O]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано21.02.03 14:55



За съжаление си прав - май почти всички производители се ориентират да правят коли евтино, да се скапват бързо (не преди изтичане на гаранционния срок, разбира се ) и после да печелят здраво от резервните части. Като гледам цените на частите, направо ми се реве




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.