Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 08.06.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Проблем с оборотите.....  
Автор Linch (непознат)
Публикувано19.02.03 11:21



Пичове имам AUDI 80 - Карбуратор (Keihin1-NE) 1990г.
Голяааам проблем си имам туканкана.
Като набия спирачките ми падат оборотите с около 300-500, а и ми гасне понякога. Където питах - не могат да оправат моя проблем. И така си карам с 1100-1200 об. на свободен ход за да не гасне. Някой имал ли е подобен проблем, да даде съвет? PLS!!!



Тема Re: Проблем с оборотите.....нови [re: Linch]  
АвторAUDl_GT (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 11:36



PARVO PROVERI KLAPANA NA SERVOTO NA SPIRACHKITE
-TOI TRIABVA DA PUSKA V EDNA POSOKA
- PROVERI SI SICHKITE VAKOMI NA KARBURATORA!!!SHOTO TEZI KARBURATORI RABOTIAT NA VOKUMI!
A AKO TI DARZI 1000 1200 Obo ima gploama veroiatnost da ti smuche vazduh!!!!



Тема Re: Проблем с оборотите.....нови [re: Linch]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 11:37



Аз имах такъв проблем, само че на инжекцион. Падаха ми оборотите по кръстовищата и даже гаснеше понякога. Колкото повече неща товареха двигателя, толкова по-зле ставаше (спирачки, климатик, серво, фарове...). Значи при инжекционите има някаква клапа за празен ход, която се грижи за него и първоначално ми казаха че тя излежда е дала фира. Оказа се обаче, че под нея има един маркуч, в който се създава вакуум и понеже той се беше скапал от времето, понякога се сплескваше и се засираха нещата. При теб мисля че няма такава клапа, но може и да е нещо подобно...
Бтв тоя маркуч откриха че не е в ред в Юнитрейд, преди това ходих на сумати майстори и всички казваха да сменя клапата и да видя как е, а тя струва 200лв



Тема Re: Проблем с оборотите.....нови [re: Linch]  
Авторnick (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 11:36



veroiatno imash problem s vakuumnia usilvatel na spirachkite, ne e losho da proverish dali ne izpuska otniakude



Тема Re: Проблем с оборотите.....нови [re: nick]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано19.02.03 15:40



Аз имам същия проблем при студен двигател, при около 70 градуса гасне, а като загрее нормално си държи оборотите, двигателя ми е като твоя, но това е само зимата, и при мен мотора е за ремонт, като го оправя мисля да отида на Козлодуй зад бирената борса, близо до Опълченска е, там е най големия майстор на карбуратори в София ( ходили сме с други коли и съм се убедил в това лично), но това след ремонта, сега компресията е ~7атм. и нищо не може да регулира и после пак да е добре работещо.

Щом те влече


Тема ako e sduhan motora.....нови [re: Audimania]  
АвторDLCl (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 15:56



mozhe da stawa taka.
Biaha mi obiasniawali koi lageri se natowarwali ma ne pomnia.
neka drug da kazhe.



Тема Re: ako e sduhan motora.....нови [re: DLCl]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано19.02.03 20:17



Абе никакви лагери не се товарят, но понеже е с ниска компресия и гори масло, най-вероятно то се пали трудно в тоя студ, а също така нали има и термодатчик и темп. на водата участва заедно с вакуумите в работата на карбуратора, та си мисля,че и това е от значение. В другите теми беше писано подобно нещо за 3А мотора (2.0). Сигурно има и друго, но аз не го знам, ако някои има подробно описание на карбуратор Кейхин 1 нека го пусне на е-мейла ми, ако му е възможно. Благодаря


Щом те влече


Тема moje li i az da kaja.........нови [re: Audimania]  
Авторpaiser (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 12:57



Nai-veroiatno e ot servoto na spira4kite! No ako ne e.......? Moje ot niakude pod karburatora da gubi6 vakum! Tam ima edin gumen tampon , koito 4esto se kusa! Struva okolo 35 leva.



Тема тук един колега имаше...нови [re: Linch]  
Автор The One (избраният)
Публикувано24.02.03 17:15



същият проблем - само, че не на карбуратор а на KE Jetronic ако не се лъжа.

Аз имам същият проблем. При спирачки (или инерция) понякога ми падат оборотите. След което се възстановяват.

Та онзи колега обикаляше по майстори и прочее да види какъв е проблема. Последното което сподели след оправянето на проблема бе следното:
Под дроселната клапа има някакъв болт, които регулира колко тя да се затвори след отпускане на педала на газта. Обясняваше за някакви демпфери, пружинки и прочее. Та, врътнали му малко този болт и проблема се решил. Вероятно с времето, той се е посплескал и дрослената клапа се затваря повече от необходимото.
Не съм се ръчкал и немога да ти кажа как евентуално може да изглежда това нещо.

Ти си с карбуратор. Но пък, KE-Jetronic-a не е кой знае колко много различен от карбуратора. Вероятно и ти имаш някакъв подобен ограничител. Потърси литература и информация за карбуратора ти и виж каде се намира този ограничител и как да го регулираш, без това да повлияе върху работата на двигателят.

Внимавай да не сбъркаш този ограничител, ако го имаш, с болта за регулиране на ниските обороти, които също трябва да се намира някъде около дрослената клапа.

The shroud of the darks side has fallen.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.