Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 27.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Do The Saint  
АвторFurious (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 13:39



Vidqh ot temite che si na gaz , kagi dovolen li si parvo i dai savet za razpologenie na gazovata uredba che sam reshil i az da slagam na moita 80-ka. Blagodarq



Тема Re: Do The Saintнови [re: Furious]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 15:16



Ако не си придивирчив- и да искаш отговор само от The Saint- и аз карам на газ. сега карам Б4, а преди Б3 и двете на газ- трябва да ти кажа, че съм много доволен. в смисъл не съм състезател и мога спокойто да си карам колата по-евтино. щом си с Б3 категорично ти препоръчвам да си сложиш кръгла бутилка- на мястото на резервната гума- иначе ще си осакатиш багажника. за изпарител- какво да ти кажа- аз лично съм с ловато и съм много доволен- никакви проблеми ни зиме ни лете....съветвам те обаче да си сложиш една джаджа- казва се ламбда-контрол система- по-добре е за борд компютъра....да не говорим, че можеш и сам да си правиш регулации по колата. сложи си 40 литра бутилка- ако искаш цилиндрична- сложи я успоредно на вратите в багажника- по добре е така. ако не е задължително не се набутвай с автоматичен ключ...няма голяма полза от него.
в областта на АГУ-тата в момента хит е газовия инжекцион, проблема е че цената му е ....около 2000 лева- което си е неразумно висок разход както и да го погледнеш, но пък от друга страна- това е истината по въпроса- директно впръскване в цилиндрите- точно копие на инжекциона, но на газ....хубаво е човек да си сложи такава, но...цената
пиши какво друго те интересува



Тема Re: Do The Saintнови [re: Alex]  
АвторFurious (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 16:03



Imash li predstava kakva e cenata za lambda controla i dali ima smisal pri monoinjectciq .Na teb kolko ti struvashe vsichko. Mersi.



Тема Re: Do The Saintнови [re: Furious]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 07:55



Ламбда контрол системата е особено подходяща за моно-инжекциони или за електрически инжекциони- т.е. тези, които имат електрически- по-скоро електронен- въздухомер. Знам, че при моно-инжекционите е ОСОБЕНО ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО да си сложи човек такова чудо- то представлява една черна кутийка от която излизат няколко жици- та тези жици се връзват между ламбда сондата и борд компютъра.....има три лампички на кутийката. иначе служи да не се натрупват грешки в компютъра. цената май е около 35-50 лева...нещо от тоя сорт е- съветвам те да си сложиш...



Тема Re: Do The Saintнови [re: Alex]  
АвторFurious (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 10:34



Kagi kade da hodq da si sloga takava gazova uredba .



Тема Re: Do The Saintнови [re: Furious]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано28.01.03 11:04



az si slojih 20 litra butilka sabira 18 no kato se ima predvid 4e prez kilometar ima gaz stancii nqma nujda za po-golqma .......18 litra sa dostata4ni za 200 kilometra pone .......... sushto savetvam te da si q slojish v dunoto gore visoko .......ima edni puri4ki napravo ne se vijda 4e imash butilka

Bram!


Тема Re: Do The Saintнови [re: MaXo]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 11:16



Това да се сложи бутилката в дъното на багажника- горе високо- е една добра алтернатива, но не бива да се забравя, че ако след време решиш да си сложиш яка музика, или колони с по-големи конуси, те просто няма как да се съберат- нали ме разбираш, трябва да се прореже кората, за да могат там да се положат конусите, но ако точно отдолу е бутилката...нали се сещаш.

иначе за мен има две места в софия където се слагат читави газови уредби.

Дианабад; лу. 132 №5; тел 962-34-67- аз моите и двете съм си ги купил от този магазин- те работят със сервиз където ги слагат. ГОРЕЩО ви ги препоръчвам!


другото място е АУТОДИКС ул. Руй планина 3; 683-869 или 088/627-784- също са добри. казват че там правят най-добрите центровки на АГУ-та в София...



Тема Re: Do The Saintнови [re: Alex]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано28.01.03 11:25



purata 20 litra ne pre4i moita e dulga okolo 3 pedi ima edna pura 24 litra tq e s edna peda po-dulga i moje da se kaje 4e e po ne stava no tazi koqto az si slojih pasva idealno .......... a i ako iskash da si slagash neshto tam i butilkata pre4i pri montaja tq lesno se maha .........no samo ako e prazna :) ina4e moje da stane gaf
btw moito Audi e 91 godina i nqma takova mqsto za rezervnata guma .......nqkade sum 4el 4e ima nqkva razlika mejdu 80ki predi 90ta i sled ........ bagajnika bil s 1/3ta po-golqm ...... nqkvi drebni razli4ia v zadnoto oka4vane mai sushto ima

Bram!


Тема Re: Do The Saintнови [re: Furious]  
Автор TheSaint (localhost)
Публикувано28.01.03 12:06



За газовата от 2000 лв., ами Alex не е прав, за 2000 лв няма впръскване в цилиндрите. Такава уредба започват от 5000 лв. и не стават на всеки автомобил. За 2000 лв. подаването на газта става в смукателните тръби (пак има изпарител) и има електроника която да го управялва. Наистина е много добра уредбата, но далеч не е газов инжекцион (при гойто газта се впръсква в течно състояние в цилиндрите).

Ти си с моноинжекцион и при теб не би трябвало да има никакви проблеми с конвенционалната газова. (Пълните инжекциони имат грижи обикновенно).

Колко до това къде да сложиш бутилка. Не можеш да сложиш кръгла бутилка на мястото на резервната. Тя трябва да е легнала хоризонтално. При Б3, гумата стои изправена.
Ето какво съм направил аз:


Това е 40 л бутилка поема 32-35 л. газ.

Сложих уредба тук:

Не се плаши от цените им, договарят се! Обади и се и питай или иди на място.
Навъртях 2000км за сега съм много доволен!
Излезе ми 520 лв. с кръгла бутилка и кюче с индикация за нивото на газта. (аз съм пълен инжекцион)

Емулатори няма да ти трябват защото нямаш борд комютър.
Колкото до ланбда конрола, има смисъл ако караш предимно извънградско, ако караш основно в града, няма да има голяма полза от него.

Истината е там някъде...

Тема Re: Do The Saintнови [re: TheSaint]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано28.01.03 12:17



Az ako si napravq takava snimka daje nqma da mi se vidi butilkata :) ........360 kinta mi struvashe vsi4ko ....izparitelq e LOVATO ........slagaha mi q nqkade v Hadji Dimitar zad nqkva borsa se namira mqstoto .Dosta taxita hodqt pri tqh, zna4i sa dobri predpolagam a i slagaha nekvi uredbi za po 2000 kinta ama ne razbrah dali e to4no gazov inj.

Bram!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.