Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 29.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Koi kolko e vdigal s Audi  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано25.01.03 02:33



"Koi kolko e vdigal s Audi"mislq 4e e interesna tema pone na men mi e lubopitno kato fen na markata a i ot skoro sobstvenik na takova vozilce:) .......makar i sus skromnite si 90 konq moito audi 80 B3 1.8s uspq da lepne 185 km/h pri tva na gaz ...... na gaz poneje na benzin neshto 4uka avans i smqtam 4e ne raboti dobre .....sled kato go vidi maistor4e moje da probvam i na benzinec ...
Nadqvam se 4e nqma da ima izhvarlqnia kolegi :) molq neka anketata da zapo4ne ......SEGA :)

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор 2OVTurboQuattro (Red Sleeper)
Публикувано25.01.03 07:32



Tazi tema e beshe zapochnal Lard Digital v "na-xybava kola" forum-a i tui kato tam veche pisax po-vuprosa, shte si pozvolia da prepisha tamoshniat mi post. Boliat me prustite ot pisane tzial den, sorry. Sujaliavam ako niakoi chete tozi post za 2-ri put.

Na put za LA, po Magistrala #5 (Highway 5) v 2 sledobiad s moeto Audi 200 20V Turbo Quattro i edin putnik v kolata, na polu raven put sum vdigal 165 mili v chas (~270 km/h) i sum gi poddurjal za okolo 2-3 minuti spokoino. Ne beshe nikak "sigyrno" obache, zashtoto putia se prevurna bukvalno v edna tochka pred men - malka tochka. A da ne govorim za chengeta i strax ot tiax. Trupkata v tialoto sled tova e neopisyema obache. Na kolata mai che i xaresa.
Oshte edna slychka imashe, sus sushtata kola, gonixme se s edno Chevy Camaro SS (96-99) na edna magistrala blizo do San Francisco, mnogo kusno vecherta. Biax s oshte dvama choveka v kolata i na 155 mili v chas (255 km/h) tozi s Chevy-to beshe dosta nazad, otchaia se gorkiat, a toi yj e s V8. Migashe mi s farovete v dalechinata. Tova si beshe dosta strashnichko prikluchenie, zashtoto putia NE beshe suvsem prav i pri takava skorost dori i nai malkite dvijenia s kormiloto moje da sa ti posledni ako prekalish ili trepnesh. Quattro-to opredeleno e goliam plus pri takiva skorosti.
Kato imash putnitzi v kolata VINAGI e glypavo da se kara mnogo burzo s kakvato i da e kola, tui che s tezi postijenia ne se gordeia vuobshte. Kato shte se trepem, da se trepem sami. Samo deto az imam mnogo "loshi" priateli koito obichat da podavat fitili i da me podtikvat kum tova onova kato se voziat pri men. Te shte sa vinovni da znaete...ne az!

S drygoto Audi 100, to e po-skromno pod kapaka i nego sum go vdigal do okolo 130 mili/chas (~215km/h) mnogokratno, no ne poveche ot tova. Skorostnata kytia moje da se jalva, nali e avtomatik. Inache tozi 5 cyl. dvigatel imam chystvoto che tzial den moje da si stoi v chervenata zona i niama da se oplache. Pee i peee

Inache Karal sum Porsche Carrera 4S '99, no sum go vdigal samo do 130 mph (210-220 km/h) AZ lichno. NO sum se vozil v sushtoto Porsche s 150 mili/chas!!! Yseshtaneto v tazi kola e neopisyemo - tia e suzdadena za magistralata, no NE i za Amerikanskite magistrali sus "speed limit" ot 65-70 mph, tova si e podigrvaka napravo.

Tyk mejdydrygoto v California, za tezi koito ne sa chyvali, za previshena skorost s poveche ot 20mph nad limita imat pravo da ti slojat beleznitzi i da te vkarat v zatvor. Suvsem seriozno e polojenieto. Ogranicheniata na skorosta po magistralite iz California sa 65-70mph. Napravo si e podigravka za moedernite koli koito se dvijat po shosetata i kaji rechi vseki e v naryshenie.
No tui ili inache, ako te xvanat da karash s 100mph (160kmh) ili nagore.....MNOOOGO losho ti se pishe. Samo se molish na Anti-radara i na kusmeta da te paziat - inache zatvor! Tui che ...chykam na durvo!



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор Too FAST (For you)
Публикувано25.01.03 13:16



Zna4i az sqs moto sqm vdigal ima nema 197 km/h :)) na pqtia Sofia-slivnica
Ama tva ne mu e maximuma shtoto beshe na 4000 oborota pri taia skorost zna4i moje i oshte.. ama ne posmiah 4e me hvana strah 4esno kazano togavo go napravih za da vidia kolko moje da vdigne oba4e .. do tolkova mi izdqrjaha nervite :)) po nashte pqtishta i tva si e mnogo opasno...

see you soon



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Too FAST]  
Автор WALTER (RS)
Публикувано25.01.03 13:30



Stava vapros za Audi Coupe 2.0I 115 konq. Na magistralata kam plovdiv se vozihme 4 4oveka s 200 km/h no ve4e kato 4e li se ma4e6e no s edin-dvama 4oveka 6te vdigne sigurno kam 210 no trqbva da se proveri!!!

PRO STREET FOREVER


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано25.01.03 14:46



Too FAST s kakvo Audi si ti ........ btw lubopitno mi e za 80ka 1.8s 90 konq ako nqkoi ima info

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор Too FAST (For you)
Публикувано25.01.03 17:40



Ami MaXo az karam 90 2.3 136 konia NG dvigatelia...Quattro estestveno :))))
Ta zatva ti kazvam 4e sigurno moje i dosta pove4e ama....



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Too FAST]  
Автор TheDrill (This is TheDril)
Публикувано25.01.03 17:47



az moeto sum go iurkal do 180 km/h (1.8s -90koniq) po putq Nesebar-Burgas,no prosto nqmashe na4in za pove4e,stoto putq ne e mnog hubav.Ima predvid 4e ima zavoi4eta i vse pak nqmam nito ABS nishto...Ina4e minalata sedmica hodihme do Burgas ve4erta s edno A3 -180km si gi lepna bez problem,no puk behse dosta vlajen putq i kato ne e moq kolata ne iskah da nastupvam pove4e



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор TheSaint (localhost)
Публикувано25.01.03 18:38



Аз съм с такова като твоето.
207 км/ч Пловдив - София с 5 човека по нанадолнище, исках 220 да лепна, но спътниците ме спряха (и с право май).

180 км/ч ми ги поддържа без проблемно (на бензин) с 4 София - Пловдив.
Като сложих газта 180+ км/ч достигнах, но не ги задържах, че бяха кофти пътните условия. Незнам дали може да ги поддържам...

Истината е там някъде...


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Авторwww (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 19:40



Общие данные

Модель
Audi 80 1.8 S

Год выпуска
1986-1991

Кузов
Седан

Количество дверей/мест
4/5

Снаряженная масса, кг
1030

Полная масса, кг
1490

Максимальная скорость, км/ч
182

Время разгона с места до 100 км/ч, с
12,4

Минимальный радиус поворота, м
---

Объем багажника min/max, л
425

Размеры, мм

Длина
4395

Ширина
1695

Высота
1395

Колесная база
2545

Колея передняя/задняя
1410/1430

Дорожный просвет
130

Двигатель

Тип
Бензиновый с центральным впрыском топлива

Расположение
Cпереди продольно

Рабочий объем, куб.см
1781

Степень сжатия
9,0

Число и расположение цилиндров
4 в ряд

Диаметр цилиндра х ход поршня, мм
81 x 86,4

Число клапанов
8

Мощность, л.с./ об/мин
90/5500

Максимальный крутящий момент, Нхм / об/мин
142/3250

Трансмиссия

Тип
Механическая 5-ступенчатая

Привод
На передние колеса

Подвеска

Передних колес
Независимая, пружинные стойки, треугольные поперечные рычаги, стабилизатор поперечной устойчивости

Задних колес
Полузависимая, торсионная балка, винтовые пружины, стабилизатор поперечной устойчивости

Размер шин
175/70 R14

Размер дисков
5.5Jx14

Тормоза

Передние
Дисковые

Задние
Барабанные

Расход топлива

по нормам 93/116/ЕЕС, л/100 км
Городской цикл
10,6

Загородный цикл
---

Смешанный цикл
---

Топливо
Бензин А-92

Емкость топливного бака, л
68



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: 2OVTurboQuattro]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано25.01.03 22:39



Audi 80 Soprt Quattro KAMEI EDITION '89 2.0 113ps 207km/h
Audi A6 2.5TDi Quattro tiptronic '99 180ps 241km/h
Audi A6 2.7BiTURBO 243ps. (kola e bez ogranichitel) 278km/h s (instuktor" - shofiora na firmata)
Audi A8 4.2 Quattro '97 250km/h (s ogranichitel)
Audi A8 3.3TDI Quattro '01 225ps. 250km/h (s ogranichitel)

My Crazy Red Arrow!!!




Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Too FAST]  
АвторVGK (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 01:39



Audi 90 QUATTRO NG 2.3 - 136 hp. - 220 км/ч с 4 човека на магистралата преди Пловдив (по-точно на връщане от Пловдив) има един много прав и равен участък поне 5 км.
Само да вметна че става въпрос за 220 по километраж (с радар не съм го мерил) защото тука някои се усъмниха в думите ми като ми казаха че на тая кола максимума по каталог и е 206/км.ч и повече и километър не може да вдигне с което естествено аз не съм съгласен, но както и да е.



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: 2OVTurboQuattro]  
Автор del_sol_fen (ThePhotographer)
Публикувано26.01.03 11:29



20VTurboQuattro, KVo se uplakvash za tvoia speed LIMIT bre??? Pitai ni nas tuka s LordDigital v Chicago kato e 55mph speed limit-a a??? mamata si traka i tuka edin moi priatel s '95 corvette go hvanaga sus 110mph na magistralata, chengeto ne si igra daze da mu pishe ticket ami napravo mu dade "court-date" shtot neznael kvo da go prai iavno, de da znam. Viz tva e izkluchenie shtoto daze ne go arestuval!!!kusmet bratko!!! ei tva e inache, malko off-topic ama mai dosta sha go izdrusat teia chengeta!!! mamata si traka hora! tui che i az CHUKAM NA DURVO shtoto ot palkata " ma istrah" hahaah!!!!!

Si Power - Wona Go !!!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: www]  
Авторloko (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 15:45



da me proshtavash, ama tezi danni za max speed sa dosta otnositelni.
1.8 dvigatel moje da vdigne povechko. Az dori sum vijdal Opel 1.6S 90 konia da vdiga nad 170 km/h s 4 choveka v kolata, predstavi za Audi-to na jivo togava :)



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: loko]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано26.01.03 15:52



loko neshto ne mi stana qsen .........bi li se izrazil po-qsno ko iskash da kajesh:)

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано26.01.03 17:35



Audi 80 1.8s (NE engine) 185km/h s 3 4oveka, no pri 4000rpm, ne be6e podhodia6t putia za pove4e.

Щом те влече


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Audimania]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано26.01.03 18:22



"Audi 80 1.8s (NE engine) 185km/h s 3 4oveka, no pri 4000rpm, ne be6e podhodia6t putia za pove4e"
hehe i az taka Audimania .......absolutno sushtata situacia NE e i moito Audi pak 185 km/h s 3ma 4oveka ama tejki .............. samo deto az bqh na gaz :)
A tva 4e e pri 4000 oborota kakvo shte re4e poneje i az bqh na okolo 4000 oborota ....... shto ne vdiga oborotite do max.?

Bram!


Тема Loko?нови [re: MaXo]  
Автор Mr.Overclock (Ония)
Публикувано26.01.03 18:56



Dolaviam uchudvane v dumite ti che s Opel 90konia vdiga 170.... ti mai niamash predstava kolko sa "surtzati" opelskite dvigateli? Davat vsichko ot sebe si:))
s Astra 1.6 75 konia imam snimka s 4 choveka na 198km/h plovdivskata na lek naklon. Priemam che imam otklonenie ot ~15km. tova pravi vse pak nad 180km/h. A po katalog e 170km max.

Taka che molia OPEL-skite dviagteli da ne se podlagat na sumneie

Напрао цепим мрака!!!


Тема Re: Loko?нови [re: Mr.Overclock]  
Автор Calibra16V (sustezatel!)
Публикувано26.01.03 19:15



ako gi podlagat na sumnenie togava da doidat sledvashtata nedelia na EKO
i da mi dokajat na prikazki moga da kaja "abe az kato dignax 230km/h sled usoika
bex na 5000 min/1 i mojeshe oshte ama nesho me hvana strah"-->
ne e vuprosa do tova opel ili audi koi e po dobur ,a e vuprosa da si govorim
za realni neshta

Редактирано от Calibra16V на 26.01.03 19:16.



Тема Re: Loko?нови [re: Calibra16V]  
АвторBMW338is (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 19:32



Heh s na jena mi Reno 5 1.1 57hp - 160km/h - dnes snimah 140km/h da probvam novata digital kamera a i be6e mokro a s 145/xx gumi be6e po extreme ot kolkoto v bmw-to s 280 - no utre kato se pribiram kum Ruse ste vi snimam 160 :))
Znam 4e se otklonih ot temata za koeto molq da me izvinite :)



Тема Re: Loko?нови [re: BMW338is]  
Автор WALTER (RS)
Публикувано26.01.03 20:31



Opel Vectra C16NZ - 200km/h po putq za plovdiv s 4 4oveka no si li4e6e 4e se napava qko!!! Koito ne vqrva neka da se ka4i i probva!

PRO STREET FOREVER


Тема Re: Loko?нови [re: WALTER]  
Автор Calibra16V (sustezatel!)
Публикувано26.01.03 21:43



ima i otklonenie na kilometraja taka 4e si se dvijil s 170-180 budi siguren



Тема Абе 4000 рпм-185км/чнови [re: MaXo]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 00:27



На NE мотор, ша мъ извинявате ама нещо не ми харесва. Това на 4-та ли е? Или сте си сменили гумите с 2-3 цола? То по тая логига на 6000 рпм ще хвърчите с 230. Да беше петак поне разбирам, ама и аз имам магаре 90 коня, множко е 185 км/ч за тия 4000 оборота. Стига бе аз редовно на пета по магстралата карам с над 3500 оборота и рядко ме спират с радара (минавам за що годе приличен шофьор) . Апропо имам чуството че на много от аудитата им са прецакани спидомерите. И то май става при процеса на подмадяване на километража.



Тема Re: Абе 4000 рпм-185км/чнови [re: Цeцo]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 01:06



Mi az ot skoro go imam Audito i sushto bqh iznenadan kato se ima predvid 4e predi tva sam karal Lada 1500s :) .......a na vrushtane karah pri 2500 oborota s 110km/h .......skoro shte go probvam Audito na benzin ....... ama da se opravi malko vremeto i da si smenq gumite 4e sega sam s nekvi galoshi

Bram!


Тема Re: Абе 4000 рпм-185км/чнови [re: Цeцo]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 01:10



Цецо q spodeli s 90 konq si ama na Audi 90 konq ili na neshto drugo ........ moje da si bil nqkoga s 90 konq sa da sa stanali pove4eto ponita :) ........ to i az na ladata pri 3000 oborota se dvijih s 90 ..........i ne me spiraha kukite vervai mi :)

Bram!


Тема ia ni svetni MaXo..нови [re: MaXo]  
Автор Calibra16V (sustezatel!)
Публикувано27.01.03 01:25



kak umirat teia kone zna4i vikash na ponita sa stanali
shte ti dam primer kursovete za shofior gi karax na AUDI 80 1.6 na 589000km
bez osnoven remont vurvi si idealno neznam kolko kone ama nito edin ne mu lipsvat i osven tova si e na gazova uredba....sa shte kajesh e kak go razbra emi
karal sum go do sofia i obratno i vurvi dobre instruktora mi e poznat i sum go
natiskal baia v niakoi momenti.



Тема Re: ia ni svetni MaXo..нови [re: Calibra16V]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 01:51



smenqi calibrata s audi togava:)...... btw na gaz kolite si varvqt dobre samo po bair4eta vijdat leko zor

Bram!


Тема Re: ia ni svetni MaXo..нови [re: MaXo]  
Автор TheDrill (This is TheDril)
Публикувано27.01.03 02:55



na 120km/h sus 2800oborota ,taka sum go vijdal na moeto 1.8s na peta skorost
kvi sa teia 4000 pri 185 km ///

[image] www.audi.net.ua/photos/tuning/a4-cabrio.jpg [/image]


Тема Re: 4300ob. v min - 185km/hнови [re: Цeцo]  
АвторThor (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 09:03



4 choveka, magistralata Sofia Plovdiv, B4 90h.p., 185km/h pri 4300ob.!
Ako ne viarvash pitai Peshone!



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор Myyy (познат)
Публикувано27.01.03 10:00



При много от автомобилите макс. скорост се постига на 4-та, не на 5-та. Не е чудно, че на 5-та не може да напълните оборотомера, просто няма достатъчно въртящ момент за това.



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано27.01.03 10:36



175-180 km/h

WWell BE COOL



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 12:17



Abe shte mi se da kaza dve neshta:
1vo: njamam si Audi, no moga da se pohvalia ot imeto na priatelia mi Kirov i negovoto durto S4 s 280 konja koeto pravi spokojni 264km/h - poveche neshte! :)

2ro: MNOGO, ama MNOGO bih vi pomolil da budete razumni i da ne se ubezdavame sljapo che s 90 konja mozesh da napravish 190km/h primerno.... Pisnalo mi e ot fenove deto rusjat neshta ot sorta: "az s mojta vintilova Vectra deto e 150 konja 240km/h gi nemam za nishto!". Ima neshto narecheno FIZIKA i tam neshtata sa tochni i jasni, horata koito sa zapoznati s materiata znajat che takiva iskazvania sa po-skoro za fun.dir.bg.

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема fun.dir.bg :))))нови [re: Calibra16V]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 12:36



lele brato REALNOSTA kolko ti bega, nemash si predstava ;)))))) Men ako pitash s malko merak i 307km/h moze da napravi

Kolegaaaa! Calibra TURBO s 204 konja pravi 245km/h!!!!

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
АвторTricky (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 12:49



Gledam che nikoi ne pishe za dizel.
Az shte vi kaza - kogato go vzeh lepeshe 200 bez grizi. sled tova hodih na diagnostika na dvigatela i mi kazaha che e hvurla maksimalno nafta v pompata (estestveno za da go prodadat go biaha pipnali malko). Poneze pusheshe taka dosta, az gi nakarah da go ogranichat. Sega vdiga 180 bez problem i burzo gi vdiga. Ot tazi skorost mu triabva pone 3-4 km i natisnat pedala na gazta dokrai za da stigne 200. testa e napraven na ravno s 3-ma dushi v kolata.

Po knizka go davat mai 175 km max.



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 13:20



Wizi, ама не си съвсем прав ше знаеш! Аз с мойто Аudi 2.0 16V към Пловидв съм вдигал почти 220 с 4 човека вътре и съм убеден че щеше да вдигне повече, но имаше отбивка на пътя. Сигурен съм че тук има и други с толкова мощни двигатели, които ще потвърдят че 220 съвсем не е тавана! Та си мисля че винтилова Vectra със 150 коня може и да развие 240, все пак на моята таратайка дето няма толкова кончета километража и е до 260



Тема baza danni :)нови [re: Razer]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 14:04



Kolega kak da sedna da te ubezdavam v neshta, koito javno shte ti zvuchat tolkova stranno, che shte me pomislish za idiot? :)

S dve dumi: ako trjabva da ti nachertaja grafika na uskorenieto na edna kola tha shte bude KRIVA sled okolo 120km/h. Tochno togava suprotivlenieto stava mnogo puti po-goliamo i se iziskva poveche kone ot kolata za da moze da go preodolee.

Shte ti dam primer: Audi RS4 vdiga 290km/h (sled mahane na ogranichitelja) s 380 konja, mislish li che e realno edna kola s 150 konja da napravi 240 km/h? Edinstveno ako koeficineta na suprotivlenie ne e tolkova adski nisuk, che da preodolee suprotilvlenieto.

Opel Calibra s tubo opredeleno ima dobri danni i za tova s 204 konja uspjava da napravi uchudvashti (za men) 245km/h. S 150 konja edva uspjava malko nad 220km/h...

Mnogo e vazno da se vzemat dve neshta v predvid:
1vo: neka govorim za testove na ravna otsechka, zashtoto s podhodjash naklon shte vdigna 200 i s 90 konja :)
2ro: povecehto koli koito sa veche na 10na godini sled 100km/h imat procent na greshka, kojto e razlichen pochti pri vsichki. Seshtash se che kolkoto e po-visoka skorostta tolkova shte bude i po-goliama greshkata. Za tova i Mr. Overclock dava 15km/h otklonenie na svojata Astra. Pri novite avtomobili vsichko e elektronno izchislieno s celta da se namali vuposnia procent greshka, no vupreki tova toj si ostava njakoi drug km/h pri maximalni skorosti pri povecheto avtomobili.

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Tricky]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 14:11



kolko konja ti e kolata i kakva adjeba?

Za sravnenie Golf IV TDI s 150 konja (4motion) pravi 211km/h na 6ta.

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: baza danni :)нови [re: Wizi]  
Авторtsvet4O (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 14:42



Neznam za fizikata, no praktikata pri men pokazva slednoto:
Reno Clio1.2 !! sas 55 !!!! konia pravi redovno na ravna magistrala 170 km/h, -zasichana i s druga kola zad men, kakto i s radar :((( i kilometraza e veren... Taka che neznam zashto tvardish, che edna 150 konia kola / verno, malko po-tezka, no ne znachitelno/, niama da napravi 240. Mezdu drugoto v "kolata" imashe 4 choveka + pulen bagaznik.



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
АвторTricky (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 14:48



suvsem skromna e v sravnenie s golfa - b4 TDI 90 konia i niama chip.
Obache vsichko e do nastroika na gorivnata pompa



Тема eto oshte....нови [re: tsvet4O]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 15:06



Majka mi ima Punto 1.1l 55 konja, 97ma godina... nastupval sum go na ravna magistrala s 13ki 155 i pravi 160 njakude - NA KILOMETRAZ!!!! Slozih mu 185, 14 cola i poveche ot 144 nemoza da otlepi gorkoto ;)
Nesum go zasichal s vtora kola, kamoli s radar. Meraklia sum na edno ot dvete :) Puk mozem i da gi izrpavim na njakoia prava ;)

Tova kolko choveka ima v kolata ne mislja che ima znacheine za drugo osven za tova kolko burzo shte si nabere maximalnata skorost.

Gledaj sega, ima edin Opel suvsem nov, kojto se kanjat da go puskat v masovo proizvoststvo, kojto ima 112 konja ot 1250 kubika dizelov dvigatel i pravi.... NAD 250km/h!!!! Kak stava tova, a????? EDINSTVENO I SAMO ZARADI 0,20 KOEFICIENT NA SUPROTIVLENIE! Tova kakvo e spored teb, fizika ili neshto drugo?????????

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: baza danni :)нови [re: Wizi]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 15:10



Хмм, може и да си прав, но все пак според мен е до някъде! Честно казано не си спомням дали там където пробвах беше идеално равно защото не бях подбрал специално място А за километражите съм напълно съгласен - Маздата на баща ми примерно показва осезаемо повече от реалната скорост. Само че погледни колко хора тук с 1.8 пишат че са развивали 180-190 - аз лично познавам двама, които са пробвали на равно и поне километражите им са показвали толкова! Та не ми се вярва да се получава една и съща грешка при всички тези замервания... Иначе според мен е съвсем нормално един автомобил с 90 коня да вдигне близо 200, докато такъв с 380 близо 300 - ти сам каза че триенето нараства много и ако беше иначе би трябвало при 600 коня да речем да летиш



Тема Re: eto oshte....нови [re: Wizi]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано27.01.03 15:13



Баси бегачката

За

ли става дума ? Мдаа, яко нещо е дизела ! Искам и аз дизел, баси ! Ама не Опел - искам TDi Quattro !!!



Тема jako funнови [re: Wizi]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 15:22



mnoo me biva da se izhvurliam kato chikia na pjasuk ;)

Mojte izvinenia, Opel Calibra 16V sus 150 konja pravi uspeshni 229km/h spored Auto Motor und Sport.
Kojto tvurdi che moze poveche bih go posuvetval da se obadi nezabavno v Opel za da bude pozlaten ot glavata go petite! ;)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: eto oshte....нови [re: Mugaga]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 15:25



mda, tochno za tova stava duma :) begachka si e, njama shega!

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: eto oshte....нови [re: Mugaga]  
Авторaлeь (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 15:32



момчета, вашите рекорди са направо нищо в сравнение с моя
аз съм направил с моя Супер мега автомобил 511 км/ч на задна по баир влачейки два парашута и 6 дебели лелки в купето.

двама образи, дето се опитваха да видят колко им вдига колата....бяха мои познати....можете да им видите паметника- след владая на двулентовото към перник. върнаха ги в запечатани ковчези....иначе не знам колко са дигнали- явно достатъчно! затова не е важно кой колко е вдигнал- важно е кой колко акъл има в главата!



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано27.01.03 15:37



Ибаси безмислената тема. Аз пък съм вдигал 150 най-много и еднократно ....



Тема haide stiga veche :)нови [re: Razer]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 15:38



"Само че погледни колко хора тук с 1.8 пишат че са развивали 180-190"

Samo pogledni kolko POVECHE spisania i nacheteni hora s fizikata im protivorechat! :))) Ako iskash napravo da ne si gubil vremeto naprazno ami da objavim 90% ot vsichki redakcii za malumni + edna dozina dokazani fizici i da vervame samo na kilometrazite si i tova deto "колко хора тук" se opitvat da me ubedjat...

"...сам каза че триенето..."

Ako teb njakoi te trie po grubcheto primerno, to az govorja za suprotivlenie. :)))

"иначе би трябвало при 600 коня да речем да летиш "

Prav si! I az se chudja zashto ne sa mu slozili krila na Veyrona ili na MTM bi-moto... Hodi gi razberi ;)))

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 15:43



a bre na 4ta ili na 5ta se pravi max. speed ....... pitam poneje ot skoro karam kola s 5 skorosti i ne sam mnogo v 4as .......... i ako da kajem s 90 konq na 5ta s gaz sum pravil 185 to togava na benzin i 4ta kvo li shte e:) ....... she se probva nema na4in

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 15:58



Mai trqbvashe da si kupq po-golqm dvigatel za da mina granicata ot 200:( ama nishto vajnoto e 4e dnes drupnah na start edno BMW3 compact ..... moje da e bilo 1.6 i za tva

Bram!


Тема Re: haide stiga veche :)нови [re: Wizi]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 16:01



Уфф, защо трябва да се води спор по този начин? Прав си, за съпротивление става дума, и какво от това?? За летенето имах предвид че с кола 600 коня със сигурност няма да можеш да се движиш 1.5 пъти по-бързо от такава с 380 или с други думи макс. скорост нараства нелинейно с нарастването на мощността, нещо за което не вярвам да спориш! Що се отнася до това на кого да вярваш - твоя воля! Но не мисля че всички, които са писали по-горе са комплексари, които си измислят каквото им дойде!



Тема Re: haide stiga veche :)нови [re: Wizi]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано27.01.03 16:17



При спускане нема значение колко ти е мощна колата, а колко е тъп шофьора плюс коефицента на разпадане на автомобила. А по въпроса за излитането. На всяка кола, ако и сложиш крила ще литне.....



Тема Re: haide stiga veche :)нови [re: Wizi]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 16:24



Wizi ........davash malko pari za gorivo ne za drugo :)ka4vame se na moita kola s 90 konq i probvame:)

Bram!


Тема Re: haide stiga veche :)нови [re: Razer]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 16:32



Chakai kolega, ne e nuzno tolkova da vikash ;)

"Прав си, за съпротивление става дума, и какво от това??"

Ami tova e che edno Porsche Turbo s koeficient na tuhlena stena njama da napravi poveche ot 200km/h. Pogledni otnovo ako iskash primera s Oplecheto za korennata protivopoloznost.
Tova oznachava che konete ne sa vsichko za postiganeto na Vmax i che njama nachin da me ubedish kak njakoi bil vdignal 30km/h primerno poveche kilometra v chas ot tova koeto tvurdjat za PREDEL NA Vmax za negovia avtomobil v kupchina spisania. No shtom do sega ne e stanalo jasno ne vizdam smisul da go komentirame....

"имах предвид че с кола 600 коня със сигурност няма да можеш да се движиш 1.5 пъти по-бързо от такава с 380 или с други думи макс. скорост нараства нелинейно с нарастването на мощността, нещо за което не вярвам да спориш!"

Ni naj-malko! Tuk glasuvam "ZA" s dve ruce i edin ljav krak ;)

"Що се отнася до това на кого да вярваш - твоя воля!"

Blagodarja ti za vuzmoznosta da si izbera tova koeto poveche mi iznasja ;) Njama da krija, che shte vloza po-malko sumnenia kum chuzdestrannata presa pod formata na renomirani spisania pred mnenieto na Peshovata ili Goshovata wizia za temata. (ne stava duma za gadeto mi Wizia v sluchaja ;)

"Но не мисля че всички, които са писали по-горе са комплексари, които си измислят каквото им дойде!"

Ni naj-malko! Prosto si mislja che ima njakoi neshta, koito ne sa jasni na 100% ot auditoriata i za tova spodeliam moeto vizdane po vuporsa. Za momenta ne sum bil seriozno argumentiran koeto mi dava nadezdi da smjatam, che ne govorja chak tolkova golemi bezsmislici.

Take care i ueko v uevo ;)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: haide stiga veche :)нови [re: MaXo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 16:50



Nemash jadove kolega! :)
pulnim kolkoto kazesh, samo ne mi stana jasno kakvo shte probvame adjeba - do kude moze da ti otide strelkata na kilometraza primerno? ;) Ako e za tova - nema nuzda.... ako e za njakoe mestence kudeto da "probvame" kak sedi vurposa s nalivnata bira - stava :)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: haide stiga veche :)нови [re: Wizi]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 17:08



Пич, объркан ми се видиш нещо... Първо никой не спори за великото ти прозрение че колкото е по-аеродинамичен автомобилът токова по-голяма скорост може да развие. И никой не е казал че конете са всичко - точно затова смятам че е нормално кола с 380 коня да развие само 80км/ч повече от такава със 150. На всичкото отгоре явно съвсем не си в час, защото макс. скорост по книжка на 1.8 е около 180, така че не знам за какви списания говориш и какви 30км/ч отгоре те гонят! Като не вярваш на хората седни в някое Ауди и виж сам какво може, па тогава поствай за нещата, които не са ясни на аудиторията!



Тема hihihihiнови [re: Razer]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 17:20



"защото макс. скорост по книжка на 1.8 е около 180"

Eii, dneska padna opredeleno smjah! ;))))

1.8 s 90 konja, 1.8 s turbo i 150 konja, 1.8 s g-lader i 160 konja ili 1.8 diesel? :))))))))))) Obeshtavam da ne sporja s knishkite :)
(lele, dobre che ne namesih i koeficienta na suprotivlenie toja put, che tova shte stane temata na veka ;))))))

Pich, javno si super zelen v tozi klub i za tova se opitvash da me kachish na Audi za da osuznaja istinata.... blagodarja ti, shte se postaraja da udovletvorja tova tvoe zelanie i shte napisha kniga s lichnite mi vpechetlenia dori ako pozelaesh :)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna

Редактирано от Wizi на 27.01.03 17:27.



Тема Re: hihihihiнови [re: Wizi]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 17:30



Няма нужда да се правиш на малоумен - съвсем ясно е че става дума за Audi 80 1.8 бензин 90 коня, за такава са писали хората, и ти това оспорваш! Като се качиш и имаш впечатления пак ела!



Тема Re: hihihihiнови [re: Wizi]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано27.01.03 17:33



Брато. Човeка си е прав. 182 км/ч му е макс. на Ауди 80 1.8S. Тука нема никой с А4 да е споменавал колко е вдигал. Та какво искаш да обясниш на горките невежи хорица с тоя коефициент не става много ясно, освен може би, че има такъв и е мноооооооого важен ....



Тема Ufffffffнови [re: MaXo]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 17:55



ai stiga s tova pri 3000 - 90, pri 4000 - 180, shtoto tova pokazva samo kakvo e predavatelnoto 4islo na transmisiata vi!!! i ot 4asti sastoianieto na saedinitelia :Pp

estestveno 4e kato si s kasi predavki pri 100 sha si stignal 3000, a ako si s kola predrazpolagashta kam udobno vozene shte si na niama i 2500rpm, ama razlikata e i kak 2-te koli sha uskoriat ot 100 do 150 naprimer (ako sa s ednakvi dvigateli)



Тема Ибряяяяяяяяяяянови [re: M]  
Автор steppenwolf (фенът!)
Публикувано27.01.03 18:16



Пичове,не знам колко пише по книжка за Ауди 80-90 коня,,,но мога да кажа само едно:със 4 човека,до Пловдив,със отворени 4 джама,шибидах и яко Orbital -207-210 km/h.Защо да си измислям.
Имах едена кутия сис салфетки на задната кора,и през цялото време беше във въздуха залепена в горната част на прозореца!
Ама сега с тази кола специално повече от 180 не бих я напънал...С нещо по ново-с Удоволствие!Все пак-требва и да се мисли!

по добрата...Машина...


Тема Re: hihihihiнови [re: Cherepaha]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 18:16



i az veche ne si vervam na napisanoto da ti kaza chestno ;)))))) tuk cjal den si vodja shto gode monolog ;)

Vurposnoto Audi s 90te konja za koeto tolkova se vdiga shum ima slednite danni za Vmax:
'93ta godina (B4) Vmax: 174
'91-92ra godina Vmax: 177
'88-90ta Vmax: 182

Katalozni danni :)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: hihihihiнови [re: Wizi]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 18:25



Wizi zna4i tvardish 4e B4 sa po-bavni ot B3 ..........hehe she me zaradvash 4e imam B3 li? Vzemi pokarai edno takova Audi stiga si 4el katalojni knijki :).......... silno se samnqvam po katalojnite knijki da pishe 4e po-novite modeli sa po-bavni ......... imash unikalni tvardenia pi4 kefish qko:P

Bram!


Тема Махо,Махонови [re: MaXo]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 18:35



Конете нямат никакво значение в случая. Нито гумите нито газта/бензина. Нито даже шофьора. Всичко е предавателно число. Ако коляновия вал се върти на 4000 рпм то скоростта отчетена в скоростната кутия (не тая на радара на полицая) реципрочно на твоя спидомер ще е една и съща при газ/бензин и при сдухан/несдухан двигател и при 10/20 цолови гуми. Всичко зависи от това на коя предавка си. Тъй като говориш за магистрално каране реших, че е пета. На четвърта може би може и да стане, ама може и да си видиш буталата през жабката. Аз съм опитвал и на втора - дига къде 100 при 6000 ама кво от това. Апропо талигата ми е кат твойта (поне така прочетох по горе) - NE. Но май е различна щото мойта си вдига 185км ама определно не е на 4000 оборота. Ама мен ако питаш май спидометрите са ни различни. Абе що не пробваш следното. Засилваш се по Хемус. След втория тунел (май) обикновенно има радар. Поддържай 200 и като те спре момчето виж какво ще ти напише в акта. Така определно ще си провериш спидомера така да се каже в лабораторни условия.



Тема Re: hihihihiнови [re: MaXo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 18:39



estestveno, che shte imat po-niska maximalna skorost zashtoto stavat vse po-tezki ot extrite koito im izmisljat prez godinite.... abe zashto ne vzemesh da si vpregnesh malko akula i to eventualno vsichko shte se namesti ;) ne e nuzno vsichko da komentirame tuk.... shte ni se smejat kokoshkite! ;)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Махо,Махонови [re: Цeцo]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 18:45



nqma da moga da spra pri kukite a i nali znaesh 4e vrushtaneto nazad na magistralata e zabraneno :) nema da narushavam zakonite

Bram!


Тема Re: eto oshte....нови [re: Wizi]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 18:49



zashto ne spomenesh kolko e tejak vaprosnia opel?
ne ostavaite vsi4ko v razcete na koeficienta na 4elno saprotivlenie.. i kilcata si kazvat svoeto!

prosti primer.. Calibra (edin perfekten Cx, no malko goliama masa) s 2.0i 8v (ne losh dvigatel), sha mi vzeme start utre po tui vreme Scirocco (edin otvratitelen Cx.. e ili pone s 0.1 po-slab, no s ~400kg po-lek), a dvigatelia e 1.8i 8v(edin mnogo, mnogo star kato tehnologia dvigatel)
za Top Speed nemoga da se boria, shtoto sam s ShortShift kutia i pri 190km/h sam na ~6100rpm (a ne mi se struva dobra ideia da si darja dvigatelia v takiva oboroti).



Тема Re: hihihihiнови [re: Wizi]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 18:52



az ti kazvam 4e pishesh unikalni gluposti ti mai ne vervash ....... prodaljavai da go dokazvash ......dori i idiotshtinite mogat da budat mnogo interesni :)

Bram!


Тема Махо - коганови [re: MaXo]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 19:01



се качи на Ауди кога експерт стана. Наистина "долните" Б4 са по бавни и немощни от Б3 еквивалента. Ако 5 км/ч могат да са разлика. Да ти е известно че в Европа има изисквания за екология, иконичност, сигурност и пр. 2 литра 90 коня е Б4. 1.8 литра 90 коня е Б3. Това какво ти говори. Това не са състезателни автомобили. Това са автомобили правени за средна ръка хора. Друг е въпроса че тук ги имаме за състезателни. Визи е прав в много от нещата които казва. Само че не съм сигурен какво се дефинира под максимална скорост.Моментната теоретична или тази която колата може да поддържа продължително време.



Тема Re: hihihihiнови [re: MaXo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 19:03



Dobre be malumniko, poneze zapochvash da me nervirash veche s pubertetskite ti tupotii: zashto ne vzemesh edin put da se argumentirash? Znam che shte bude super smjah, no vse pak... prezivej go njakak si!

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: hihihihiнови [re: Wizi]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 19:17



http://www2.zr.ru/ci/ eto tuk tarsi argumenti ............vij za dvigatelite 1.8s i shte vidish 4e harakteristikite sa im edni ot 86 do 91 ............... B4kata e druga rabota ....... za neq nqmam info no shte otkriq skoro ....... no da tvardish 4e za Audi 1.8s prez godinite max. speeda im pada e glupavo

Bram!


Тема V-maxнови [re: Цeцo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 19:34



Ebasi... neshto mi e trudno da go objasnja.... Hummm, tova e predela na moshtnostta na dvigatelia (samo konete imam predvid) + poslednata predavka, demek naj-niskoto predavatelno chislo na kutijata.

Neshto ne mi e 100% jasno. Mislja si slednoto: da priemem che kola ima maximalna moshtnost na 5500 oborota i postiga tam 150 konja. Na 5ta, posledna predavka, ako ja izruchkash na absolutno ravno taj bi trjabvalo da uskorjava dokato ne stigne vurprosnite 5500 rpm i tam da spre da uskorjava, zashtoto primerno pri 5800 rpm ima ne 150 ami 142 konja (primerno). Togava ot kude shte vzeme sili da se prebori s narastvashtoto suprotivlenie i "bavno" da si uskori dokato ne dostigne max. oboroti? Tova ne moze da bude kriterii za 4ta skorost kudeto kolata shte si se izcedi bez problemi do max, zashtoto purvo suprotivlenieto njama da e tolkova goliamo i vtoro zashtoto predavatelnoto chislo shte e po-goliamo i shte ulesnjava neshtata.
Ot druga strana tova ne bi trjabvalo da e vjarno, zashtoto Opel Kadet GSI s 150 konja postiga vernite 203km/h V-max (kakto pishe i v kataloznite mu danni) na maximalni oboroti, toest sled kato si e podminal pikovia moment na moshtnostta.

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Domashnoto e 1/2!нови [re: MaXo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 19:38



otnovo idvash i se argumentirash s polovina napisano domashno... neshto stranen mi se javjavash... Hodi procheti oshte malko i ako naistina mislish che imash s kakvo da se argumentirash ela i spodeli!

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Domashnoto e 1/2!нови [re: Wizi]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 19:57



kaji koq e drugata 1/2 :) zna4i tvardq 4e kaza 2 gluposti ednata e 4e Audi 1.8s ne moje da vdigne 180-190 i drugata e za tva 4e 91 godina Audi ima po-malko max. speed ot Audi 87 primerno........ 2rata ti glupost q dokazah kato takava ..........1vata sam si q dokazal predi nqkolko dni :) ako iskash da te povozq za da se argumentiram

'88-90ta Vmax: 182
'91-92ra godina Vmax: 177 ............. kuv e toq shit :) moito e 91 bre she se obijdame li


Bram!


Тема Re: Domashnoto e 1/2!нови [re: MaXo]  
Автор Mr.Overclock (Ония)
Публикувано27.01.03 20:03



Abe MaXo kvo shte se obijdame. Ot 2 dni karash Audi i veche vsichko znaesh. Izvadi si knijkata na Audito ti i si pogledni .Tam si pishe max skorost. Kolkoto pishe trebe da mojesh da podurjash na ravno. Te tva e.

Напрао цепим мрака!!!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано27.01.03 20:06



Веднъж се дръпнахме с едно БМВ 318 и на 2-ра и 3-та много лесно стига 6000 об.,но на дълго на 5-та от 180 нагоре ми се струва,че ускорява по трудно, явно възд. съпротивление си казва думата.

Щом те влече


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано27.01.03 20:07



Не ми е в стилът, но все пак

Максималната скорост ,която съм вдигал с моето ауди е 190км/ч. по спидометър(голям глупак съм бил)
Ауди 100 с 2,6 кубиков двигател (150к.с.) на подбалканския път посока към София на изкачването при Горна Малина.
Подгоних едно Пежо 206 HDI (90к.с.)
Искам да ви кажа, че това пежо с този двигател върви отлично, успях да го изпреваря чак на върха след което се чувствам меко казано ужасно.Просто за мен това е огромна скорост, която в никакъв случай не може да се нарече безопасна и разумна пък ако ще и с последен модел автомобил да си!

Не мога да ви разбера как рискувате живота си с тези "талиги"(извинявам се за израза, но реално погледнато и моята кола е такава) на по 10-13год!!!!!Как!!!!
Както и да е

Незнам, но този постинг ми напомня детските години когато гледахме картинките с коли от дъвките Turbo и Bi-bip и най-хубавата кола беше тази която вдига най-много естествено

Е трябва и такива постинги да има все пак



Тема Re: Domashnoto e 1/2!нови [re: Mr.Overclock]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 20:09



sheguvam se bre ne se obijdam ot takiva raboti laf da stava :) a po knijka si pishe 182 ........kolkoto i na Audi 87 godina tva e

Bram!


Тема Re: V-maxнови [re: Wizi]  
Автор Mr.Overclock (Ония)
Публикувано27.01.03 20:09



Kolega Wizi,
"Ot druga strana tova ne bi trjabvalo da e vjarno, zashtoto Opel Kadet GSI s 150 konja postiga vernite 203km/h V-max (kakto pishe i v kataloznite mu danni) na maximalni oboroti, toest sled kato si e podminal pikovia moment na moshtnostta."

Predpolgam che ste imali v predvid Opel kadett 1.8 GSI deto e 115k.s. zashtoto toi otgovaria na goreizpisanoto a ne Opel Kadet GSI s 150 konja:))



Напрао цепим мрака!!!


Тема Re: Domashnoto e 1/2!нови [re: MaXo]  
Автор Mr.Overclock (Ония)
Публикувано27.01.03 20:11



OK znachi temata e izcherpana. Vmax ti e 182 i tva e. Niama kvo da govorim

Напрао цепим мрака!!!


Тема Re: Domashnoto e 1/2!нови [re: Mr.Overclock]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано27.01.03 20:11



aaaaaaa btw Mr.Overclock karam go ot 10 dni ama mu navartqh kum 1000 km ve4e ........ za defekti na Audi ne moga da govorq no za vozia ve4e imam vpe4atlenia mislq

Bram!


Тема Re: hihihihiнови [re: Wizi]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано27.01.03 20:16



Wizi, не се нервирай просто няма смисъл
Винаги ще има спорове по форумите.

Аз смятам, че разбирам достатъчно от автомобили и подкрепям напълно твърденията на Wizi

Някои от горе написаните скорости според мен не са реални, а за това, че Ауди B3 развива няколко километра повече от B4 бих казал, че си е напълно нормално-предвид новите еко норми и по-тежките купета и оборудване.



Тема Re: Domashnoto e 1/2!нови [re: MaXo]  
Автор Mr.Overclock (Ония)
Публикувано27.01.03 20:19



Bravo! Radvam se za tebe, da go slushash i to shte te slusha:))

Напрао цепим мрака!!!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Авторaudi1OO-2.8 (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 23:36



хепи съм мания!!!!!!!!!





Тема Re: Domashnoto e 1/2!нови [re: Wizi]  
Автор TheSaint (localhost)
Публикувано28.01.03 00:17



Wizi, понеже, аз съм от тези дето твърдят че са развили 207 км/ч с 90 коня 1,8 S.

Ами как да ти кажа, напълно съм съгласен, че е възможна грешка с спидометъра (нямам идея колко), също така прочети пак внимателно и ще видиш че съм писал по нанадолнище...

Иначе, пак по моя спидометър, съм поддържал 180 без проблеми по равните участъци на магистралата.

Айде дега да не говорим глупости, щото няма как да се докаже с точност до 1 км/ч дали е така или не.
Колкото до радарите, те дали са верни?

Истината е там някъде...


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: AudiV6]  
АвторTricky (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 11:21



triabva da ti kaza che ne si prav. Mnogo e polezno da znaesh kakvo moze da napravish s kolata si. Nikoi ne kazva che kato vdiga max 200, triabva da ia karash s tolkova. az lichno predpocitam na dulug put 140 - 160, smiatam che za audi tova e nuznata skorost.
A kato se poiavi niakoi gei s niakoia natrufena karuca na putia i se ebava s teb triabva da znaesh dali moze da go gonish ili da go ostavish da se pravi na muz. Niama kak da znaesh ako ne si probval.

Az lichno si mislia che s tvoeto audi (V6 ilin samo mechtaesh za takova?) tova HDI e triabvalo burzo-burzo da go oduhash, no ne vsichko zavisi ot kolata - trebe si karane i kuraz



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Tricky]  
АвторTiger (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 11:35



Choveka naistina kara takova Audi i ne si izmislja, a tova Pego 90 HP HDI e dosta po-leko ot Audito (150HP) i ima mnogo goliam vurtjash moment za tegloto si, taka che v opredeleni sluchai moze da se mu izdurvi :)) ne kazvam che e po burzo v nikuv sluchai no vse pak







Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Tricky]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано28.01.03 11:39



HDI ako e 2.0 kub. e 109 konq,250nm a ima nqkvi 4ipove s koito dostigat do 136 konq i 310 nm:) ako si gonil takova razbiram zashto se e polu4ilo taka ......nali vse pak si uspql da go izprevarish zna4i da sme spokoini

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 12:11



Тая сутрин си поиграх да намеря една тема в клуба, която ми беше направила впечатление. Ти вероятно също си я видял, но да ти припомня:




И ква стана тя? На първия линк има RS4 с малко повечко от 290. което според теб е абсолютния максимум, а също така и някакво Porsche, което въпреки аеродинамиката на тухла ли беше, някакси е надхвърлило границата от 200! На втория линк пък може да видиш как Vectra 16V нарушава законите на физиката и си е само за fun.dir.bg.

Не споря за условията при които са направени снимките. Споря само за това, което се вижда на километражите и което аз съм виждал.

Enjoy!



Тема 10xнови [re: AudiV6]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано28.01.03 12:25



Thank you! Thank you people! :)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Razer]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано28.01.03 12:44



Tukmo si misleh, che temata aha i da e izcherpana i kakvo da vidja :) Chudja se veche ot kude namiram sili da povtarjam edno i sushto neshto tolkova puti ;)

Njakude da vizdash da pishe, che tezi koli sa razvili maximalna skorost na ravno? Az ne vizdam takova neshto.... ako iskash shte se kachim na moeto ubito Punto i shte ti pokaza kak veche njama da vdiga skuchnite 150km/h a napravo merakliiski 200 i neshto sigurno... zavisi to naklona, moj chovek!

"малко повечко от 290. което според теб е абсолютния максимум"

Da, tova e moe i oshte na pone 50 renomirani avtomobilni spisania i avtomobilni specialsti koito sa se iskazali tam... Ako ti si na mnenie che mozesh da go napravish da dostigne poveche, molia te ne si gubi vremeto a napravo idi i im se predstavi da te znajat koj si - obeshtavam ti che shte te pozlatjat ot krakata do petite NAJ-malko!

"и някакво Porsche, което въпреки аеродинамиката на тухла ли беше, някакси е надхвърлило границата от 200!"

Tova e tipichen primer kak LAMER kato teb ne si pravi truda da chete kakvo drugite sa napisali i vupreki tova burza da se izsere za da stane po-interesno.
Bjah dal tova za primer, che edno porshe turbo (primerno) ako mu narushish aerodinamikata da stane s koeficient na suprotivlenie kato na tuhlena stena edva li shte vdiga poveche ot 200. Ama tova sum siguren che tolkova slozno ti zvuchi, che ne polagam nadezdi da si me razbral kakvo imam predvid. Zdrave da e...

"Споря само за това, което се вижда на километражите и което аз съм виждал.!"

Da brato, produlzavai da si vervash kakto na kilometrazite taka i na Pesho krivoto i Gosho umnoto deto s lada 220km/h gi nemat za nishto, az njamam problem s tova. V krajna smetka i takiva kato tebe sushto trjabva da gi ima ;)

Enjoy!

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: 185 e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор indiglo (AUDIFEN)
Публикувано28.01.03 13:08



Вчера на магистралата Пловдив - Чирпан С мойто Ауди Б4 2.0 - 185 км/ч. Не посмях повече.Все пак я карах за сефте .Сигурно може и повече, но няма никакав смисъл от такива скорости щото може да не стигнеш там закъдето си тръгнал

[image][/image]

[image][/image]

Редактирано от indiglo на 28.01.03 13:11.



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 13:30



Няма май да се разберем с теб...

Абе пич, аз да съм казал че е на равно? Не само това, ами и казах че за условията не споря, ама кой да чете! Не споря и за километражите - пак прочети по-горе. За какво споря - споря че аз съм виждал на моята кола километража на 220 и че далеч не съм изолиран случай. Очевидно е, че начинът по който са измерени тия километри вероятно съвсем не е точен и няма връзка с истински тестове, но ти как предлагаш да се отговаря на въпроса колко максимум си вдигал с колата си? Според мен единствения начин без усилия е да кажеш какво си видял на километража, а не без да си пробвал да цитираш данни от списания!

"Ami tova e che edno Porsche Turbo s koeficient na tuhlena stena njama da napravi poveche ot 200km/h" - това, което си казал се различава много от това, което си искал да кажеш. И не се заяждам за разлика от теб, наистина го бях разбрал по съвсем друг начин.

П.С. С епитети и пуберско поведение пък съвсем доникъде няма да стигнем!



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Razer]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано28.01.03 14:51



.... naprotiv, mislja che sme na ruba da se razberem kato horata :)

"ти как предлагаш да се отговаря на въпроса колко максимум си вдигал с колата си?"

Ochakvam da bude otgovoreno s malko misul, toest ako v knishkata na njakoia si kola pishe, che nemoze da vdigne poveche ot 180km/h + oshte edna dozina spisania, sobstvenika da ne tvurdi smelo kak e vdignal 220km/h i gi njama za nishto shtoto imal oshte 1000 oborota megdan :)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: V-maxнови [re: Mr.Overclock]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано28.01.03 15:08



Kolega Mr.Overclock,
Radvam, che tolkova vnimatelno ste prosletili diskusiata i po tozi nachin ste otkrili vuprosnata moja greshka. Blagodarja Vi za korekciata, scepihte mraka naprao!

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: eto oshte....нови [re: Wizi]  
Авторtsvet4O (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 15:26



abe chovek, az neznam kakvo e saprotivlenieto na Clio-to. ti znaesh li??? az ti govoria za dokazani fakti - kak stava, niamam predstava.. no to mnogo si varvi i na gradsko... ako naistina ne mi viarvash, mozem vinagi da se drupnem.. ne che shte te bia, ako si s niakoe ot lubimite ni audi-ta, no 170 shte napravia na ravno. / mezdu drugoto sega sam s 14 colovi 185 gumi, no specialno za meropriatieto shte si sloza starite - 135/55/13 - s tiah sam postigal tazi skorost



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 15:44



Вие с другаря ти Киров как измерихте че развива 264 неговия звяр и повече не ще? Още повече че ако нещо не е пипано това Ауди гледам че за S4 дават Vmax 250...



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Razer]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано28.01.03 16:15



Za tija deto chetat se e razbralo :) Ima chip-tuning praven v germania na 280 konja i 400Nm.

I gledash njakude na greshno mjasto zashtoto S4 ima 244km/h. Predi chip-tuniga kilometraza otchitashe tochno tolkova i za tova smjata che i pri 264 sushto shte e tolkova tochen. Tova razbira se ne moze da bude 100% po tozi nachin :)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: eto oshte....нови [re: tsvet4O]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано28.01.03 16:31



To i mojto Punto vurvi dosta spoluchlivo kato za mizernite si kone, napravo me uchudi v samoto nachalo. Shte mi e naistina interesno da se drupnem za "sporta", seriozno :)

Moze da pravish 170... vupreki che slagam 10-15km/h greshka na kilometraza... :)

Probvaj go s 14kite, interesno mi e! :) Mojto stana super ubito na V-max, inache na gradsko razlikata e super minimalna, vupreki zlite ezici na njakoi hora koito tvurdjaha super ubedeni, che shte stane mnogo tromavo. Drun-drun ;)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 16:44



Тоест и ти си гледал какво показва километражът и смело постваш. Ама може да се намери някой да каже, че вероятно е имало сумати фактори, които правят и двата теста нелегитимни, така че изводът че километражът работи правилно може и да е неоснователен. Само дето ще се опита да те убеди че твоят километраж показва по-малко, а не повече. И да те помоли много друг път да не постваш разни такива непроверени данни.



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Razer]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано28.01.03 18:30



Ne razbiram samo kude ti e avariata che tolkova vikash?

"Тоест и ти си гледал какво показва километражът и смело постваш."

Tochno taka. Kato e napisano che Audito mu ne moze da vdigne poveche ot 244km/h i kilometraza mu pokazva TOCHNO tolkova, kakvo oznachava tova spored teb? Plus tova ne zabravjai, che ima goliama razlika mezdu negovoto Audi i edno obiknovenno Audi 100 v otnoshenie na kvalitetnite neshta. Edno ot tjah e javno i kilometraza.

"друг път да не постваш разни такива непроверени данни."

Dobre Mr. Verni Danni, kazi samo koe mu e nepravdopodobnoto?

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Tricky]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано28.01.03 18:44



Напротив прав съм
просто имаме различни виждания и не ме познаваш
Ако ме познаваш щеше поне да знаеш, че карам извънградско с 80-90км/ч независимо дали съм на магистрала или на обикновен път-Така ме кефи и въобще, ама ВЪОБЩЕ нямам нужда да знам колко може да ми вдигне колата, а камо ли да гоня гейове
Никой вече не гоня по пътищата!
Мога да се пробвам с някой от светофар до светофар на ускорение най много

Някой път ела на някоя Ауди среща и ще ти вдигна капака пък може съвсем случайно да има V-образен "шестак" отдолу-може и да бъркам незнам
Мечтая си единствено за TDI

Знам, че като спрегнеме думата V6 и първите асоциации са, че това е страшно бърз и мощен двигател и би трябвало да издухва почти всички 4 цилиндрови агрегати камо ли дизелови-Да ама и не!
Специално този двигател на Ауди има далеч по големи достойнства от скоростта(поне според мен)
Колкото до шофьорските ми умения специално в тази ситуация с пежото са напълно игнорирани-прав път без насрещно движение и пълна газ!
Добавям и специфичните условия на случката:
изпреварва ме автомобил с скорост по-голяма от моята с поне 20км/ч при моя скорост от 90км/ч. т.е. тръгвам да го гоня с пасив, който първо трябва да преодолея и след това да ми остане достатъчно мощност и да го изпреваря
Само че говориме за автомобил 2000година доста по малък клас от моя(по лек) и с последна дума на техниката при дизеловите двигатели с доста голям голям въртящ момент ,който при високи скорости му помага доста.
Кураж(или по скоро риск) имах достатъчно като за последна такава глупост от моя страна

Суха статистика:
Audi 100 C4 - 2.6 V6 ,150hp ,225Nm,1490kg, 206км/h-1992g.
Peugeot 206- 2.0 HDi ,90hp ,205Nm ,1070kg, 180км/h-2000g.


Доста равни автомобили като възможности не мислиш ли?



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано28.01.03 18:55



Приятелю, това 2.0 HDI 109к.с. и 250Nm (което си видял в списание "АВТОКЪЩИ") не е единственият двигател с тази мощност
има един 90к.с. който бе първият такъв който се качва на 206, а този за когото говориш е за по новите модели

Случката беше преди 2години когато пежо не бяха изкарали този двигател(109к.с.)

Е, радвам се ,че съм те успокоил с това, че съм го изпреварил


Гледам, че си луда глава затова умната!и да пазиш колицата и най вече себе си!
Поздрави



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано28.01.03 19:47



напълно съгласен........аз с 90 коня стигам да скоростта която е написана като мах в сервизната документация 175км и от там нагоре е мъка или трябва наклон или километри подходящ за висока скорост път щото километража едва примърдва..........

незабележим


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано28.01.03 21:15



Breh sigurno nqma da mi povqrvate ama dnes na put za Plovdiv lepnah 200 i sprqh da napuvam .....vozih oshte 2ma i te me otkazaha ........da otbeleja verno beshe spuskane NO sled tva na ravno uspqh da zadurja 190 na gaaaaaaaaz a ne na benzin :) 4estna duma imam i svideteli. Interesnoto beshe 4e moeto Audi 80 90 konq se darjeshe mnogo stabilno dori pri skorost ot 200 ........stabilno v smisal 4e se 4uvstvah siguren v nego i ne se e drusalo qko.
A drugata interesna slu4ka na vrushtane me izprevari edno Audi 100 2.4 disel ...... pone moite sputnici kazaha 4e e takova poneje az s tiq skorosti ne moga da gledam po bagajnicite na kolite:)................ ta sled kato me izprevari az reshih da go dogonq ........ ne znam dali e znael 4e se "probvame" no sled kato se izravnihme sus skorost 170 az mu drupnah do 180 ......... toi izostana s 2-3 koli i sled tva izklu4ih ot skorost sled koeto toi nai-setne me izprevari s okolo 170-175
Izvoda e slednia ....... po-dobre 1.8 na gaz ot 2.4 disel :) ima i drugi izvodi ama te si ostavat za men:P

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: silent]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано28.01.03 21:37



kolata ti ako e 1.8s 90 konq po knijka e 182 max a ne 175 kakto si napisal

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано28.01.03 21:38



Хе хе - нали се сещаш колко сериозна е разликата между 2,4D и 2,5TDi ? ТУРБОТО е основната разлика .

Твоето (а и моето) Ауди не е никак стабилно при скорост от 200 км/ч. Тръгни да правиш малко по-остра маневра при висока скорост и ще разбереш за какво става дума. За стабилност питай Лудия Ауди Фен с UrS4-ката и 245 гумите Най-същественото обаче е, че ти нямаш СПИРАЧКИ за тази скорост. Много коли могат да вдигнат 200, но един Mercedes 600SEL или едно Audi S/RS 2/4 ще имат няколко пъти по-къс спирачен път от твоя ... Ти от 200км/ч има да спираш сигурно половин километър (ориентировъчно. не съм сигурен в точните метри) до пълен стоп.

Пичове, не се ебавайте със скоростта .... Нито колите ни, нито пътищата ни стават за тези скорости ! Немалко пишлемета са завършили в ковчези, че и невинни хора покрай тях ....



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Mugaga]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано28.01.03 21:44



prav si ........ ama az poneje q imam ot skoro ta sega i proverqvam vazmojnostite ne 4e she q karam s takiva skorosti a i kogato q probvam gledam da nqma pred men koli na po malko 500-600 metra ........... poneje mi e qsno kak she spiram do tqh:)

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Mugaga]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано28.01.03 21:48



Q kaji kolko konq e tva 2.4 disel Audi 100 ama ot tia deto gi vodqt A6 mai.

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано28.01.03 21:56



2,4D на A6 няма, има само на 100-ца. Купето и при двете се води C4.

2,4D е 82 коня и има Vmax 160 км/ч. Казах ти, че в ТУРБОТО е разликата


Гледай





Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Mugaga]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано28.01.03 22:02



po knijka 160 ama kato se bqhme izravnili karah s 170 qvno i toi e previshil vazmojnostite na kolata si hehe Wizi pak she se razbuntuva:P

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: AudiV6]  
АвторTricky (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 10:59



E s tova za TDI-to me specheli!

Az ot 2 godini mechtaeh za TDI na VW Group bez znachenie na koia kola e slozen dvigatela i ot 4 meseca veche sum godr pritezatel na takova i pri tova uspiah da subera sili za Audi, a ne za niakoia Golf karuca.

Obache durza da ti kaza che brumchi kato tekezesarski traktor - predishnata mi kola Jetta TD imashe po-dobur zvuk na trakane (i mi izlizashe po-malko kato razhodi)

A shto se otnasia do razliciata s teb - opredeleno imame. Az cial zivot (kato izkluchim 4 godini vartburg) sum karal dizeli i sum se opitval da gi karam kato benzinovi koli. Zatova gi reza na dulug put, a ne po svetofarite - tam e bezsmisleno spored men (i vuzmoznostite na kolata mi)

A shto se otnasia za audi 100 - edin poznat imashe 5 cilindrovo CC 86-87g - ta s nego mina edim milion kilometra v BG i go smeni zashto imashe veche 3 udara za tova vreme - edinia beshe razrushavasht po otnoshenie na kolata. Tezi koli si imat golemi dostoinstva, predpolagam che V6 e oshte po-dobro!



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано29.01.03 11:44



не карам точно ауди........при мен по книга е 173 с мъка съм стигал до 185 по километраж........

незабележим


Тема UrS4?нови [re: Mugaga]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано29.01.03 12:06



Pich, na koe vikash UrS4?

Osnovnata razlika pri S i RS modelite na Audi pri spirane e che vuporsnite imat po 4 broja nakladki na disk!!! RS6 ima po 6 ;)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема RS9-MAI NE STE I SUNUVALIнови [re: MaXo]  
АвторFURlOUS (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 12:28



794KM SUM VDIGAL-VERVAITE MI!



Тема all about V-maxнови [re: MaXo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано29.01.03 12:37



Sled kratka konsultacia shte se opitam da napravja obobshtenie na tova kakvo predstavliava Vmax za tezi na koito im e bilo interesno da prochetat nad 110 postinga :)

Znachi konete sa naj-vaznoto za postigane na tazi cel + moja lubim koeficient na suprotivlenie, spor njama :)
Teoritichno, ako kolata njama dostatuchno dobro dobur koeficient shte spre da uskorjava v momenta v kojto dostigne oborotite na maximalnata si moshtnost. Tuk vurtjashtia moment ne igrae nikakva rolia. Obaaache! Kola s "prilichen" koeficient na suprotivlenie shte produlzi da uskorjava i sled kato si podmine maximalnata moshtnost, prosto zashtoto konete, koito vse oshte shte ima shte sa dostatuchni da preodolejat suprotivlenieto. Eventualen primer za tova moze da e Kadet GSI 115 konja.
Predavatelnoto chislo na skorostnata kutija sushto ne biva da go zabravjame, kakto i razmera na gumite pri povecheto avtomobili. Za da se dvizish po-burzo ti trjabvat poveche oboroti na kolelata, a njama nachin da gi postignesh ako si dostignal maximalnite veche ot predavkata.

Shte se radvam ako ima njakoi da dobavi ili koregira neshto po vuprosa.

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема aaa mi daнови [re: FURlOUS]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано29.01.03 12:40



aaaa za RS9 tova e malko! Probvai se pak, vervai mi!

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: UrS4?нови [re: Wizi]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано29.01.03 13:33



UrS4 се казва на S4-ката в купе на 100-ца. Не знам дали е официално или неофициално обозначение.

виж на

и


Броя на накладките не е единствената разлика. Различни са размерите на дисковете (при UrS4 са много особени, защото е трябвало да направят много яки дискове които да влизат в 15" джанти), а и останалите компоненти не са от обикновените



Тема Re: all about V-maxнови [re: Wizi]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано29.01.03 13:59



Лелеееееее. Тва сам ли го измисли или го прочете някъде?

"Teoritichno, ako kolata njama dostatuchno dobro dobur koeficient shte spre da uskorjava v momenta v kojto dostigne oborotite na maximalnata si moshtnost. Obaaache! Kola s "prilichen" koeficient na suprotivlenie shte produlzi da uskorjava i sled kato si podmine maximalnata moshtnost, prosto zashtoto konete, koito vse oshte shte ima shte sa dostatuchni da preodolejat suprotivlenieto."



Тема Re: all about V-maxнови [re: Cherepaha]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано29.01.03 14:37



"Лелеееееее. Тва сам ли го измисли или го прочете някъде?"

Ima li znachenie? Ako imash neshto da me koregirash - molia! No se postaraj dobre da se argumentirash pls

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: UrS4?нови [re: Mugaga]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано29.01.03 14:50



Mda, mislil sum si znachi za sushtoto neshto, samo ne znaeh che e izvestno oshte kato UrS4... Priateliat mi Kirov ima takova s 2.2l 20V turbo, ima go i v 4.2l variant principno.
Vsushtnost negovoto e '94ta i e veche izcjalo na bazata na togavashnoto A6 koeto oficialno izliza '95ta mislja ili kraja na '94ta.

S4 i respektivno S6 ot sushtoto vreme idvat seriino s 16 cola djanti, pochti 100% sum siguren. Ne sum chuval za Avus 15ki... Puk i kakto kazvash diskovete sa MNOGO golemi i edva li 15ka shte pasne.

Kakto i da e...

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: all about V-maxнови [re: Wizi]  
АвторTricky (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 18:21



Аз имам какво да коригирам
Един приятел които е завършил физика все казва че над 150 км/ч подемните сили са много силни и е адски лесно да излетиш! Така че момчета като правите тези опити (още повече при нисък коефицент на съпротивление), бъдете сигурни че сте си взели парашута и маската за дишане при разреден въздух!



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Авторsashoo (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 22:14



na pravoto kam plovdiv napravih 235km s coupe 2.0 16v iznenada me che kolata se darzeshe super stabilno,beshe kato zalepnala za patia,predi izurkah edno s3 koeto pri 220km olekvashe???



Тема Не е така!нови [re: Wizi]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано30.01.03 18:38



Абе пич, тия неща кадето ги развиваш тука, не ги казвай на някой, който разбира от Физика,че ще ти се смее от сърце!

"Teoritichno, ako kolata njama dostatuchno dobro dobur koeficient shte spre da uskorjava v momenta v kojto dostigne oborotite na maximalnata si moshtnost"

Ха-ха-ха!!!Просто си говори тия неща, но не споменавай, че това е ТЕОРЕТИЧНО, след като не си съвсем в час с Теорията на Динамиката (част от Физиката). Та според теорията ускорението ще стане равно на 0(нула) , не когато според теб "dostigne oborotite na maximalnata si moshtnost", а когато силата, която "движи" автомобила се изравни със силата, която му "пречи" да се движи, тоест системата от сили е в равновесие(предполагам,че си учил Механика в училище?)!Та твоето твърдение в никакъв случай не може да се нарече ТЕОРЕТИЧНО!!!!То е по-скоро ЛОГИЧНО!!!

И един въпрос за домашно: Какви ще са оборотите на задвижващите колела на 5-та предавка, ако оборотите на двигателя са 5000 об/мин, а предавателното число за 5-та предавка е 0.91(примерно)?




Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор Coupe (Дупе)
Публикувано30.01.03 19:31



Сега след като съм прочел 120+ мнения и аз ще добавя моето. На въпроса "Koi kolko e vdigal s Audi" всеки може да отговори със скороста която е видял на километража си. Дори и при свободно падане. Уизи се засегна от по-високите скорости за съответната мощност защото явно разбира въпроса като "Колко е максималната скорост на колата?", а това е скоростта която се дава в техническите данни на автомобила. Значи ние можем да вдигнем по-висока скорост от каталожната, защото тя е дадена на равен път с двама човека и други регламентирани условия. Ако искате да разберете дали сте вдигнали наистина каталожната скорост минете по пътя и в двете посоки за да се убедите, че няма наклон. И вятърът също ими значение.
Имал съм "удоволствието" като студент да правя динамично изчисление на лек автомобил "Coupe S2" . Та тези неща като коефициент на въздушно съпротивление, сила на въздушно съпротивление, сила на триене, максимална мощност, предавателни числа на скоростната кутия, не забравяйте предавателното число на главното предаване и др. са ми ясни.
А сега към реалността.
Audi Coupe 112 HP - съм вдигал 195 км/ч оборотите на 5 предавка бяха много високи мисля, че над 5000. Дали е бил равен пътя не мога да преценял Беше на магистралата след Правец към София. А имаше и движение и завои та трябваше да намаля. Като караш с такава скорост колата лапа като змей. Не съветвам никой да я подържа.
Старата Ford Sierra 75 к.с. - на яко спускане на същата магистрала но на входа към софия 190 км/ч. При това беше с 4 скорости. Без оборотомер , ама оборотите трябва да са били над 6000.



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Coupe]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано30.01.03 20:01



Прав си.Темата е кой колко е вдигал, а не каква е максималната скорост на даден модел!Така,че тези скорости, които се коментират тук са главно според показанията на скоростомерите.А до колко тези показания са верни е друга тема.

Редактирано от Caндo на 30.01.03 22:51.



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Caндo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано30.01.03 20:56



Dobre pichove, predlagam togava da napravim nova tema: "koj kolko e vdigal po 15% nanadolnishte s pulna gaz?" zashtoto tova javno shte bude po-interesno.

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано30.01.03 21:04



nanadolnishteto v procenti li go izmervash:)

Bram!


Тема Re: Не е така!нови [re: Caндo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано30.01.03 21:06



Elavata Sande, dobre che si ti da vmuknesh malko pure mehanika ot rannite uchilishtni dni, che vse go bjahme zakusali!

Suglasen sum napulno s izravnjavaneto na "силата, която "движи" автомобила" (vikame i "kone" za po-kratno ako ne si zabeliazal do sega) i tova koeto mu "prechi" ("suprotivlenie" predpolagam si iskal da kazesh osven ako njamash predvid njakoia krava na putja kojato da prechi naistina).

Az razglezdam sluchaja, kogato "със силата, която му "пречи"" e preodoljata poradi kadurno modeliran nisuk koeficient na suprotivlenie i po tozi nachin edinstvenoto neshto, koeto ti prechi da razviesh poveche skorost e "когато силата, която "движи" автомобила" kakto ti mu vikash.

"Та твоето твърдение в никакъв случай не може да се нарече ТЕОРЕТИЧНО!!!!То е по-скоро ЛОГИЧНО!!!"

Ehh, nadushvah prosto kolko sum blizo do istinata, no bez teb javno njamashe da se spravja.

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Ne brato...нови [re: MaXo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано30.01.03 21:08



...v kofi ciment za po-lesno da bude na takiva kato teb!

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано30.01.03 21:11



Абе не знам защо на мене го предлагаш,ама съм съгласен.Прави новата тема
По принцип съм съгласен с теб!Имаш много добра логика и там те поддържам,ама не ми допада това с теоретичната Физика и Механика.Нещо теорийката ти малко не е на ниво!
п.п. написа ли си домашното по Физика?




Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Caндo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано30.01.03 21:15



Radvam se bate Sande che govorish taka za men. Tova beshe seriozno kazano.

Ne, ne sum si napisal domashnoto zashtoto njamam dostatuchno baza danni (poznania demek) da izmislja reshenieto na zadachata, shte me proshtavash :)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Zadachkata...!?нови [re: Caндo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано30.01.03 21:25



bat Sande da te pitam neshto, che ne mi e jasno...

"Какви ще са оборотите на задвижващите колела на 5-та предавка, ако оборотите на двигателя са 5000 об/мин, а предавателното число за 5-та предавка е 0.91(примерно)?"

1vo: zashto na zadvizvashtite kolela tochno? ne vizdam razlika mezdu dvete osi pri normalno vurtene (bez prepluzvane).
2ro: ne trjabva li da se vzeme v predvid i goleminata na gumite, zolazha imam predid?
Zashtoto si mislja che shte poluchavash razlichni otgovori ako smjatash s 13ki i 15ki primerno. Ili gresha?

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Zadachkata...!?нови [re: Wizi]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано30.01.03 21:34



dali 13ka ili 14ka djanta bi trqbvalo oborotite da sa edni .........skorosta shte e druga ............ili ako ne sa edni i sushti to togava iz4islenieto stava dosta slojno i smqtam 4e usloviata na zada4ata ne sa dostata4ni za pulen i to4en otgovor :P

Bram!


Тема Re: Zadachkata...!?нови [re: Wizi]  
Автор Bobo| (145QV)
Публикувано30.01.03 21:37



Wizi toi pita kakvi shte sa oborotite na zadvijvashtite kolela spriamo rpm na dvigatelia i predavatelnoto chislo na skorostite - za tova niama znachenie colaja na gumite toi vliae samo na skorostta, prosto ako si s 13-ki oborotite shte sa sushtite no skorosta ti shte e po niska otkolkoto s 15-ki, samo deto ste zabravili da smiatate predavatelnoto chislo na differenciala, inache ste pravi!

Alfa Forever!


Тема Re: Zadachkata...!?нови [re: Wizi]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано30.01.03 21:40



Грешиш разбира се.Големината на джантат в случая няма никакво значение.ОБОРОТИТЕ НЕ ЗАВИСЯТ ОТ ДИАМЕТЪРА!!!!!
Чакам отговор на задачката!Продалжавай да мислиш(знам,че можеш)




Тема Re: Zadachkata...!?нови [re: Bobo|]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано30.01.03 21:51



И сега отговора на задачката,че виждам Wizi да се затруднява нещо
Правилният отговор е НЕ ЗНАМ.При тези данни оборотите на задвижващите колела НЕ МОГАТ ДА СЕ ИЗЧИСЛЯТ!!!(не съм го "забравил" случайно Бобо)Липсва предавателното число на ГЛАВНОТО ПРЕДАВАНЕ!Диференциала и главното предаване са две различни неща, нищо,че се намират на едно и също място!


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Caндo на 30.01.03 22:12.</EM></FONT></P>

Редактирано от Caндo на 30.01.03 23:00.



Тема Ihh lele!нови [re: Caндo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано30.01.03 21:52



Vikash "tebe joker ti ne trebe..." Hummm, javno tozi urok sum go prospal :) Ako utre ne ti otgovorja - pishi me begal!

Chovek da ne popita neshto tuk - 3 otgovora za otricatelno vreme ;)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Zadachkata...!?нови [re: Caндo]  
Автор Twin Sparks (ентусиаст)
Публикувано30.01.03 21:53



колега тона ти е ироничен, но както гледам не си самата компетентност. всеки отговор ще е правилен, защото "задачката" ти е непълна. първо си изясни нещата за себе си тогава давай акъл на другите.

Cuore Sportivo


Тема Re: Не е така!нови [re: Wizi]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано30.01.03 22:01



Ха-ха. Абе не знам дали са много ранни тия училищни дни,ама ти явно не си присъствал там!
Сега си съгласен(е оставаше и да не си съгласен с мен),ама преди това говореше глупости,а на всичко отгоре твърдеше,че така било ТЕОРЕТИЧНО!Нещо много бързо си смени мнението!?!
А силите "които движат" и "пречат" (кавичките не съм ги сложил случайно)съм ги написал така ИМЕННО ЗАРАДИ ТАКИВА КАТО ТЕБЕ, КОИТО ИЗПОЛЗВАТ ТЕРМИНИ КАТО "КОНЕ"

Виждам,че пак почваш да се изказваш неподготвен:

"Az razglezdam sluchaja, kogato "със силата, която му "пречи"" e preodoljata poradi kadurno modeliran nisuk koeficient na suprotivlenie i po tozi nachin edinstvenoto neshto, koeto ti prechi da razviesh poveche skorost e "когато силата, която "движи" автомобила" kakto ti mu vikash"

Какво имаш предвид под "преодолята"?Тя действително е "преодолята" до момента на изравняване на силите!И ако мислиш,че само силата на въздушно съпротивлени "пречи" на автомобила ама съвсем не си в час!

И ново домашно(само за wizi): Коя е формата с най-нисък коефициент на въздушно съпротивление?


Редактирано от Caндo на 30.01.03 22:10.



Тема Я пак прочети!нови [re: Twin Sparks]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано30.01.03 22:08



Прочете ли отговора?Много добре знам,че е непълна,ама тя си беше точно насочена към wizi!!!Ти кво се мешаш,разбрал-недоразбрал?Аз нещата съм си ги изяснил



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
Автор steppenwolf (фенът!)
Публикувано30.01.03 23:02



Абе Санде...ти Душо от кой Учебник поФизика изскочи бе Батка?
Да не си студент 6 Година в МЕЙ?
Или си некой аспирант,та си задаваш задачките от упражненията по физика от некой КонсПект?

вЪлк вЪв вЪлча коЖа!


Тема pitane do Wizi:)нови [re: MaXo]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано30.01.03 23:05



Wizi q kaji vazmojno li e s Audi80 90 konq da se postigne sredna skorost 150km/h po magistralata Sofia-Plovdiv ot tabela do tabela 4e sam hvanal edin bas i skoro shte se proveri :)

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: steppenwolf]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано30.01.03 23:09



nedei da spomenavash MEI 4e mi se reve:) ...........ot kak si vzeh Audito ne sam hodil na izpiti .........prosto ne mi se u4i ebasi ...............sa na 13ti she imam izpit po Fizika i sled izpita she vi skria shapkite s poznaniata si :PPPPP

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор steppenwolf (фенът!)
Публикувано30.01.03 23:19



Ти кой факултет си Душо?Аз мин.год.завърших транспортния.Напълно те разбирам.И ти съчувствам!Ама нали знаеш...коФти коФти...ама Гот!

вЪлк вЪв вЪлча коЖа!


Тема Абе не съм бе Батканови [re: steppenwolf]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано30.01.03 23:32



Абе не съм бе душо от МЕИ!То ако бех некой от асистент от МЕИ, на тия неща немаше да обърна внимание,щото са мноо несериозниПросто съм имал възможността да уча във Вилхем Пик едно времеАко не знаеш кво е В.Пик- Техникум по Транспорт и Енергетика-София(сега май се казва Хенри Форд).То това даскало си беше почти като МЕИ.Имах един даскал там по ТКА(Теория и Конструкция на Автомобила),Джеки му викахме.Та на тоя Джеки, ако му кажеш неква глупост от рода на(цитирам wizi):
"Teoritichno, ako kolata njama dostatuchno dobur koeficient shte spre da uskorjava v momenta v kojto dostigne oborotite na maximalnata si moshtnost" започваше да крещи истерично и гонеше от час директно с двойка без право на обжалване!!!.Ама и тогава и сега много го уважавах тоя човек и беше напълно прав!А иначе теорията съм я позабравил,признавам си.Спомням си,че съм правил курсов проект по конструиране на автомобил,ама то не беха формули,не беше чудо!по 50-60 страници само формули.И една формула дълга по 10 реда!



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: steppenwolf]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано30.01.03 23:39



mashinostroitelna tehnika i tehnologii-MTT ......... to si e za sa4uvstvie ebasi koftito ....... i nai-lo6oto e 4e vlopshte ne mi e za u4ene to4no v sesiata .......2 meseca sum si izbiral kola i na 8mi toq mesec q vzeh, posle zanimavki s neq i taka si mina vremeto

Bram!


Тема Re: pitane do Wizi:)нови [re: MaXo]  
АвторZvezdelin (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 23:49



MaXo,
Той Wizi може би ще ти отговори за средната скорост на такова Ауди по този път, но аз да ти напиша нещо по странично - гледай да не се пребиеш, а и някой друг да не пострада покрай теб. Гледам скоро си купил колата и още и се кефиш - но нека ти припомня, че по този път има редовно заледявания, влизане в насрещното платно и т.н. и т.н. Не те знам колко опитен шофьор си, но ако ще правиш екстремални тестове с нова за теб кола - поне ги прави в по-подходящо време и вземи преди това вкарай колата в читав сервиз за пълен преглед на ходовата част.

Умната и късмет!
Звезделин



Тема Re: pitane do Wizi:)нови [re: Zvezdelin]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано31.01.03 00:03



emi ve4e sam i vrutnal na novata kola kum 2000 km ....mina na serviz predi 2 sedmici .........Sofia-Plovdiv ve4e 2 puti sam go minaval s neq i poneje i 2ta puti napravih nad 150 sredna skorost za tva se hvanah na bas s edin tip na koito bas ne mu se otkazva .........iznervq me qko :) ............. a i vremeto shte e hubavo pri vaprosnia test badi siguren:).......... samo gumite sa mi malko kofti no do togava mislq da gi smenq

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано31.01.03 00:06



aaaaaa i zabravih da spomena 4e s LADA 1500S s 4 4oveka v kolata sam pravil sredna skorost okolo 110 po put E-79 Sofia-Sandanski ........... mislq 4e po magistralata e puti po-lesno i ne sa nujni koi znae kakvi ka4estva ........nujno e edno Audi prosto :)

Bram!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор TheDrill (This is TheDril)
Публикувано31.01.03 00:25



Ama Audi-to iam li bord-comp da iz4isli srednata skorost?
Stoto taka na oko malko ......



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: TheDrill]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано31.01.03 00:37



mi nuliram kilometraja ............vijdame izminatite kilometri i vremeto koeto sme zasekli .........malko smetki i HOP .......sredna skorost :)

Bram!


Тема Re: Zadachkata...!?нови [re: Caндo]  
Автор Bobo| (145QV)
Публикувано31.01.03 00:40



Dobre umniko mnogo me drazni tona ti! Ta ia mi obesni kakvo e "ГЛАВНОТО ПРЕДАВАНЕ" zashtoto az sum tup i neuk, znam che kolite ne sa gi izmislili Bulgari ili Rusnaci i saotvetno sum chel samo na angliiski i nemski a tam takova poniatie niama!!! Ako ti si chel uchebnik ot 62 godina - napravi si sam Jigula obesni v jigulata kvo e tova "ГЛАВНОТО ПРЕДАВАНЕ".

Alfa Forever!


Тема Re: Zadachkata...!?нови [re: Bobo|]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано31.01.03 08:29



Това,че ти не знаеш за съществуването на главното предаване, не значи,че няма такова понятие!И ако мислиш,че в западните автомобили няма главно предаване,а то е приоритет само на Руските-то нема смисъл да си говориме!



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано31.01.03 10:13



A TU-tu go zavurshih semesrialno az minalata sedmica

Spoko gurch e ama e veselo .. koia Fizika I ili II

WWell BE COOL



Тема Re: Zadachkata...!?нови [re: Caндo]  
Автор Bobo| (145QV)
Публикувано31.01.03 10:52



I pak ne otgovori na vaprosa!!! Toia forum ne e napraven za da se pravish na velik a za obmiana na info i mnenia, no iavno ti si mnogo velik i niama nujda da obesniavash. Izviniavai che vaobshte razgovariam s teb. Ako iskash da se pravish na velik ima forum 10-15 ili tam kvoto shtesh da si izbivash komplexite

Alfa Forever!


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: HlTMAN]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано31.01.03 11:18



Fizika-1 ........ verno e gur4 ama ina4e e veselo na lekcii :)

Bram!


Тема Re: Zadachkata...!?нови [re: Bobo|]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано31.01.03 11:36



Абе забелязал съм(във всички форуми), че като някой не може да измисли нищо смислено и веднага почва с обидни подмятания и прословутото обвинение с "избиването на комплексите".Стига сте повтаряли като папагали това с комплексите,че вече е много изтъркано!Измисли нещо ново Бобе



Тема Re: Не е така!нови [re: Caндo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано31.01.03 12:26



Ehh lele! S tebe opredeleno mozem da kandidatsvame za "Pri nas e veselo!"

"Нещо много бързо си смени мнението!?!"

Nima vizdash tova kato moj nedostatuk? Suzaliavam brato, ne sum chak tolkova zabluden tip deto vjarva sljapo v tova koeto mu iznasja. Ti dojde, argumentira se kato horata i taka napravih mnogo lesno razlika m/u napisanoto ot men i ot teb.

Sega seriozno: mislja che ne si me razbral dostatuchno dobre kakvo imam predvid s tova, koeto si go slozil v cherveno. Shte ti dam konkreten primer s Opel i tehnia dizelov prototip, kojto vdiga nad 250km/h s mizernite si 113 konja. Znachi na nego (spored men) mu prechi da vdigne poveche edinstveno i samo malkoto kone. Ako beshe 150 konja primerno shteshe da vdiga 260 eventualno.
Za ostanaloto koeto si kazal njamam vuzrazenie i oplakvania ;)

"Коя е формата с най-нисък коефициент на въздушно съпротивление?"

Ehhh :)))) Spored men neshto kato kurshum... chisto ot fizichni suobrazenia. Obache! :) Staroto durto Audi 100 koeto se proizvezda do 91va kraja deto e tolkova adski rubato ima ubiistven koeficient na suprotivlenie ot sorta na 0.31. Stranna rabota, hodi ja razberi taja fizika

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Не е така!нови [re: Wizi]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано31.01.03 12:30



mi shto da nqma to Audi80 ima pod 0.30 saprotivlenie

Bram!


Тема otgovor ot Wizi :)))нови [re: MaXo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано31.01.03 13:02



Kolega, ako si se hvanal na bas s njakoi kato bat Sande - po-dobre bjagai i se spasjavai dokato e vreme che shte se uzorish jako :) Predi da si me razbral pogreshno shte izburzam da ti objasnja kakvo imam predvid
Ta, srednata skorost (V) e radvna na izminalia put vurhu vremeto za koeto si go vzel. V=s/t
I za da stane oshte po-tochno shte ti dam primer za tvoja sluchaj. Sofia - Plovdiv sa 130km, za da karash sus sredna skorost 150km/h trjabva da vzemesh otsechkata za priblizitelno 50min. Formulata stava t=s/v i se poluchava 0.86666667. Ako na bat Sande ili na njakoi drug mu se zanimava da ti izchisli tova tochno v minuti neka go napravi, men me murzi ;) puk mi stana i slozno ;)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re:нови [re: Wizi]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано31.01.03 13:03



Е ти ме кефиш,чесно!Ако бяха всички като тебе да признават аргументите на другите,щеше да е много добре
Сега за коефициента на спротивление- най-малък такъв има падащата капка вода,защото при падане се стреми да заеме формата ,при която има най-малко съпротивление.Коефициента при тази форма е 0.04.И пнеже си пич,тука намерих това:

, където е обяснено по-подробно



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано31.01.03 13:17



Mi mislish li 4e sam ne moga da si go smetna:) .......ako se dvijish s 150km/h na min. shte izminavam po 2.5 km .........130 deleno na 2.5 pravi 52 min.

Bram!


Тема gotnoto e za Wiziнови [re: MaXo]  
Автор MaXo (4i6it)
Публикувано31.01.03 13:23



Neshto se oburkah hehe:)

Bram!


Тема 10x :)нови [re: Caндo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано31.01.03 13:33



"Е ти ме кефиш,чесно!Ако бяха всички като тебе да признават аргументите на другите..."

Kolega, davash mi radost kato govorish taka. V krajna smetka tova e celta na zanjatieto :)

Blagodarja ti za link-a, naistina e mnogo interesen!
Chudeh se.... poneze kapkata priema tazi forma dokato pada, dali e relano da se postigne koeficient na suprotivlenie po-maluk ot 0.04?

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: 10x :)нови [re: Wizi]  
Автор Caндo (webmaster)
Публикувано31.01.03 13:49



Мисля,че не може. Доколкото си спомням от Физиката, това е формата с най-малък коефициент на съпротивление.



Тема Re: Za glavnoto predavaneнови [re: Bobo|]  
Автор seal ® ()
Публикувано06.02.03 00:29



glavno predavane ima i to sadvijva defirinziala !!!



Тема Re: fun.dir.bg :))))нови [re: Wizi]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 18:19



starata mi kola be6e audi 80 b3 1.8e 111konq i sam hva6tal max 210km. sega karam b4 2.0 16v i s 4 ri 4oveka sam stigal 220km pove4e ne sam go ma4il no ko sam sam moji da dostigne 230-240




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.