Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 25.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 12:17



Abe shte mi se da kaza dve neshta:
1vo: njamam si Audi, no moga da se pohvalia ot imeto na priatelia mi Kirov i negovoto durto S4 s 280 konja koeto pravi spokojni 264km/h - poveche neshte! :)

2ro: MNOGO, ama MNOGO bih vi pomolil da budete razumni i da ne se ubezdavame sljapo che s 90 konja mozesh da napravish 190km/h primerno.... Pisnalo mi e ot fenove deto rusjat neshta ot sorta: "az s mojta vintilova Vectra deto e 150 konja 240km/h gi nemam za nishto!". Ima neshto narecheno FIZIKA i tam neshtata sa tochni i jasni, horata koito sa zapoznati s materiata znajat che takiva iskazvania sa po-skoro za fun.dir.bg.

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема fun.dir.bg :))))нови [re: Calibra16V]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 12:36



lele brato REALNOSTA kolko ti bega, nemash si predstava ;)))))) Men ako pitash s malko merak i 307km/h moze da napravi

Kolegaaaa! Calibra TURBO s 204 konja pravi 245km/h!!!!

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: MaXo]  
АвторTricky (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 12:49



Gledam che nikoi ne pishe za dizel.
Az shte vi kaza - kogato go vzeh lepeshe 200 bez grizi. sled tova hodih na diagnostika na dvigatela i mi kazaha che e hvurla maksimalno nafta v pompata (estestveno za da go prodadat go biaha pipnali malko). Poneze pusheshe taka dosta, az gi nakarah da go ogranichat. Sega vdiga 180 bez problem i burzo gi vdiga. Ot tazi skorost mu triabva pone 3-4 km i natisnat pedala na gazta dokrai za da stigne 200. testa e napraven na ravno s 3-ma dushi v kolata.

Po knizka go davat mai 175 km max.



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 13:20



Wizi, ама не си съвсем прав ше знаеш! Аз с мойто Аudi 2.0 16V към Пловидв съм вдигал почти 220 с 4 човека вътре и съм убеден че щеше да вдигне повече, но имаше отбивка на пътя. Сигурен съм че тук има и други с толкова мощни двигатели, които ще потвърдят че 220 съвсем не е тавана! Та си мисля че винтилова Vectra със 150 коня може и да развие 240, все пак на моята таратайка дето няма толкова кончета километража и е до 260



Тема baza danni :)нови [re: Razer]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 14:04



Kolega kak da sedna da te ubezdavam v neshta, koito javno shte ti zvuchat tolkova stranno, che shte me pomislish za idiot? :)

S dve dumi: ako trjabva da ti nachertaja grafika na uskorenieto na edna kola tha shte bude KRIVA sled okolo 120km/h. Tochno togava suprotivlenieto stava mnogo puti po-goliamo i se iziskva poveche kone ot kolata za da moze da go preodolee.

Shte ti dam primer: Audi RS4 vdiga 290km/h (sled mahane na ogranichitelja) s 380 konja, mislish li che e realno edna kola s 150 konja da napravi 240 km/h? Edinstveno ako koeficineta na suprotivlenie ne e tolkova adski nisuk, che da preodolee suprotilvlenieto.

Opel Calibra s tubo opredeleno ima dobri danni i za tova s 204 konja uspjava da napravi uchudvashti (za men) 245km/h. S 150 konja edva uspjava malko nad 220km/h...

Mnogo e vazno da se vzemat dve neshta v predvid:
1vo: neka govorim za testove na ravna otsechka, zashtoto s podhodjash naklon shte vdigna 200 i s 90 konja :)
2ro: povecehto koli koito sa veche na 10na godini sled 100km/h imat procent na greshka, kojto e razlichen pochti pri vsichki. Seshtash se che kolkoto e po-visoka skorostta tolkova shte bude i po-goliama greshkata. Za tova i Mr. Overclock dava 15km/h otklonenie na svojata Astra. Pri novite avtomobili vsichko e elektronno izchislieno s celta da se namali vuposnia procent greshka, no vupreki tova toj si ostava njakoi drug km/h pri maximalni skorosti pri povecheto avtomobili.

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Tricky]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 14:11



kolko konja ti e kolata i kakva adjeba?

Za sravnenie Golf IV TDI s 150 konja (4motion) pravi 211km/h na 6ta.

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: baza danni :)нови [re: Wizi]  
Авторtsvet4O (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 14:42



Neznam za fizikata, no praktikata pri men pokazva slednoto:
Reno Clio1.2 !! sas 55 !!!! konia pravi redovno na ravna magistrala 170 km/h, -zasichana i s druga kola zad men, kakto i s radar :((( i kilometraza e veren... Taka che neznam zashto tvardish, che edna 150 konia kola / verno, malko po-tezka, no ne znachitelno/, niama da napravi 240. Mezdu drugoto v "kolata" imashe 4 choveka + pulen bagaznik.



Тема Re: Koi kolko e vdigal s Audiнови [re: Wizi]  
АвторTricky (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 14:48



suvsem skromna e v sravnenie s golfa - b4 TDI 90 konia i niama chip.
Obache vsichko e do nastroika na gorivnata pompa



Тема eto oshte....нови [re: tsvet4O]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано27.01.03 15:06



Majka mi ima Punto 1.1l 55 konja, 97ma godina... nastupval sum go na ravna magistrala s 13ki 155 i pravi 160 njakude - NA KILOMETRAZ!!!! Slozih mu 185, 14 cola i poveche ot 144 nemoza da otlepi gorkoto ;)
Nesum go zasichal s vtora kola, kamoli s radar. Meraklia sum na edno ot dvete :) Puk mozem i da gi izrpavim na njakoia prava ;)

Tova kolko choveka ima v kolata ne mislja che ima znacheine za drugo osven za tova kolko burzo shte si nabere maximalnata skorost.

Gledaj sega, ima edin Opel suvsem nov, kojto se kanjat da go puskat v masovo proizvoststvo, kojto ima 112 konja ot 1250 kubika dizelov dvigatel i pravi.... NAD 250km/h!!!! Kak stava tova, a????? EDINSTVENO I SAMO ZARADI 0,20 KOEFICIENT NA SUPROTIVLENIE! Tova kakvo e spored teb, fizika ili neshto drugo?????????

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Re: baza danni :)нови [re: Wizi]  
АвторRazer (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 15:10



Хмм, може и да си прав, но все пак според мен е до някъде! Честно казано не си спомням дали там където пробвах беше идеално равно защото не бях подбрал специално място А за километражите съм напълно съгласен - Маздата на баща ми примерно показва осезаемо повече от реалната скорост. Само че погледни колко хора тук с 1.8 пишат че са развивали 180-190 - аз лично познавам двама, които са пробвали на равно и поне километражите им са показвали толкова! Та не ми се вярва да се получава една и съща грешка при всички тези замервания... Иначе според мен е съвсем нормално един автомобил с 90 коня да вдигне близо 200, докато такъв с 380 близо 300 - ти сам каза че триенето нараства много и ако беше иначе би трябвало при 600 коня да речем да летиш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.