Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 30.05.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 14,5l / 100km?Kvo e t'va chudo?  
Авторdrivepro (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 15:35



Audi 80 1.8S 89g. avtomatik - 14,5/100 v grada.Znam, shte kajete avtomatika e taka - ama ne e shtoto v knijkata razlikata s rychite e pod 1l.Kakvo e tova neshto - 14,5?Ne karam kato Fitipaldi - e ne se i vlacha no stabilno. normalno si karam.Daite nqkakvyv akul PLS!



Тема Re: 14,5l / 100km?Kvo e t'va chudo?нови [re: drivepro]  
Автор eViL (Drivers wanted)
Публикувано20.01.03 18:48



prodai go i si zemi B4:)



Тема Re: 14,5l / 100km?Kvo e t'va chudo?нови [re: drivepro]  
АвторNGG (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 23:19



Ne znam edin put komentirahme nai - veroiatno ti e izgoriala lamda sondata - mnogo mi prilicha na tova s tazi razlika. Ako karash na dulug put razlikata e po-malka. Ako te interesuva shte ti pisha kak da proverish.



Тема Re: 14,5l / 100km?Kvo e t'va chudo?нови [re: NGG]  
Автор instinkt (M Power)
Публикувано21.01.03 13:46



ako razlikata e malko poveche ot 1 litar ot kataloga vsichko e normalno
no ne kazvam che 14,5 lt sa normalni!

BMW Power



Тема NGG dai oshte info i help PLS!!нови [re: NGG]  
Авторdrivepro (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 20:26



Blagodarq ti predvaritelno



Тема Re: 14,5l / 100km?Kvo e t'va chudo?нови [re: drivepro]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано23.01.03 22:37



a za kakvi razstoiania (sredno izminati navednyj na den) stava rech?
pormiana v dinamikata i rabotata ima li otkakto e s tozi razhod?

br



Тема Re: 14,5l / 100km?Kvo e t'va chudo?нови [re: drivepro]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано27.01.03 10:58



Na edin priqtel mu izgorqla lambda sondata - negovoto e 2.0 no ne e avtomatik
Kaza 4e razhoda mu stanal 15 - 16 / 100

Akul ne mi davai - pari mi dai!


Тема da utochnqнови [re: drivepro]  
Авторdrivepro (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 12:15



Moqta e karburator.Ima li lambda sonda pri karburatorite i ako da opishete za kakvo stava vypros i kak moga da ustanovq dali tq e v chas.10x



Тема Re: da utochnqнови [re: drivepro]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано27.01.03 12:21



ami ne sam siguren...prosto spodelih mnenie.
Nai dobre e da otidesh na elkon. Tam shte ti kajat nai-dobre.
Do kolkoto znam lambda sondata e na katalizatora i sledi za koli4estvoto na vrednite emisii v gazovete...i kato se precaka znam 4e lapat kato ku4eta..
:))
Uspeh s otstranqvaneto na problema!
P.S Ti s katalizator li si?

Akul ne mi davai - pari mi dai!


Тема Re: da utochnqнови [re: 5O5GTi]  
Авторdrivepro (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 15:53



ami da s katalizator sym :)



Тема Re: da utochnqнови [re: drivepro]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано27.01.03 15:55



znachi imash takava pishka...
:)

De da beshe taka...


Тема Re: da utochnqнови [re: drivepro]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано27.01.03 15:58



samo na elkon shte ti dadat to4na informaciya....no tazi sonda ne e mnogo evtina...mai beshe kam 150-200 lv specialno za audi 2.0, no ne sam mnogo siguren

De da beshe taka...


Тема Re: dosega na biah chuvalнови [re: 5O5GTi]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано27.01.03 16:11



za lambda sonda i karburator v edna kola (ne stava vypros ednoto da se prevozva v kola, snabdena s drugoto:)
ia dajte malko info po vyrposa...
znachi da priemem che mi e iasno kak bachka i za kakvo se bori lmbda sondata, ama kak upravliava karburatora?!

p.s. shtoto spored men lambda sonda ima i raboti po prednaznachenie samo na ijekcioni

p.p.s. e sigurno se e nameril niakoj entusiast da si upgradne karba sys lambda, ama za serijni koli mislia che ide rech...

br



Тема Re: dosega na biah chuvalнови [re: julys]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано27.01.03 17:55



Malko po-nagore spomenah, 4e nqmam golqma predstava ot lambda sonda, no dokolkoto znam tova e dat4ik, koito vzima dannite za gazovete ot katalizatora, a ne ot injekciona ili karburatora...
pak kazvam ne sam siguren i ne iskam da sporq. Posuvetvah kolegata da otide na elkon..mislq 4e tova e nai-dobroto reshenie

De da beshe taka...


Тема Re: eto malko info...нови [re: julys]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано27.01.03 18:18



http://www.imahiju.com/inject.htm

De da beshe taka...


Тема Re: dosega na biah chuvalнови [re: 5O5GTi]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано27.01.03 18:24



ne sym iskal da zasegna nikoj:)
tozi vypros beshe otpraven kym vsichki:)


p.s. prosto poslednite dni na dva pyti vijdam pisania za karburator i lambda sonda i nikoj ne vyzroptava:) (haide pyrvia pyt v club honda e razbiraemo, ama tuka e audi:):)
inache za elkon-a dobre go prashtash:)

inache principno lambda sondata prashta signali otnosno smesta na ecu-to, moje da byde na izhodiashtite kolektori, moje da byde i v zadnoto gyrne (po-riadko:)
no tova principno:)

p.p.s. inache mnoggo chesto sreshtano iavlenie e ima li katalisator da ima i lambda sonda, poneje kolkoto e po-preobogatena smestta, tolkova poveche neshta za doizgariane ima catalysatora i syotvetno mu se skysiava jivoteca

br



Тема Re: eto malko info...нови [re: 5O5GTi]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано27.01.03 18:27



ahym:)
inache mnogo se spekulira s tova, dali lambda sondata vdiga ili namalia moshtnostta...
istinata spored mene e do nastrojka, ne na lambdata, a na tova kak ecu-to i interpretira signalite, estestveno kompleksno zaedno sys drugite koito poluchava

br



Тема Re: eto malko info...нови [re: julys]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано27.01.03 18:32



Abe neznam...az nqmam takuv problem
Nqmam katalizator...nqmam lambda...

De da beshe taka...


Тема Re: eto malko info...нови [re: 5O5GTi]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано27.01.03 18:34



ako si mislish che az imam:)
nito na mojto
nito na 'osinovenoto' (a to e i multi point injector:)

br



Тема Re: eto malko info...нови [re: julys]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано27.01.03 18:40



I az sam s pulen injekcion, no samo tolkova...a kato spomena "multipoint" ozna4ava li 4e vsi4ki bez monoinjekciona se vodqt mnogoto4kovi?

De da beshe taka...


Тема Re: eto malko info...нови [re: 5O5GTi]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано27.01.03 18:45



mislia che da:)

br



Тема Re: eto malko info...нови [re: julys]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано27.01.03 18:49



ama i nii sme edni...na 4oveka audito mu gori 15/100, a si govorim za suvsem drugi raboti...
:)))

De da beshe taka...


Тема Re: 14,5l / 100km?Kvo e t'va chudo?нови [re: drivepro]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано27.01.03 18:58



sorry, che ti porazvodnihme temata, no mislia che vse pak info-to ne e za izhvyrliane.
za visok razhod ima obshto vzeto niakolko prichini:

1) dvigatelia izpitva dopylnitelno syprotivlenie, primerno niakoja nakladka ne vryshta kakto triabva i seshtash se kakvo stava, az obache v tvoia sluchaj bih se nasochil kym avtomatika, da ne bi toj da prai tez mizerii
2) dvigatelia ne se hrani kakto triabva
2.1) ili mu e bedna smestta
2.2) ili mu e bogata
i v dvete 2.x) shte imash promiana dinamiakta i prochie (zatova i te popitah)
za 2.2) moje vyzdushnia filtyr da e zatlachen, ako si s avtomatichen smukach, moje i toj da boza neshtata
moje pyk i neshto po zaplvaneto (razcentrovane) da ima, no pak shte usetish promiana v dinamikata.
znachi naistina na stend shte si prolichi kakvo e. no nezavisimo ot vsichko si napravi i inspekcia na avtomatika (maslo + filtyr, vij lord-a i 20Cquatrotto mnogo obshirno biaha raziskali temata, ama ne pomnia kyde, moje bi shte slojat link?)

p.s. i naistina da znaesh che kato zapalish kolata i dokato zagree, lapa kato zmej (ako tova shte te uspokoi, leka kola (~800 kg) i malyk dvigatel 1.1, pri tova s 5 rychki, pri razstoiania ot po 5 km, lapa 10 ) ele pa ako ia natisnesh:)

br



Тема Re: 14,5l / 100km?Kvo e t'va chudo?нови [re: drivepro]  
Автор idefix (блуждаещ)
Публикувано27.01.03 20:54



hmmm a zashto pyrwo ne kavesh na kakwi raztoqnie go karash audo-to w grada ??? na kysi raztoqnie po 3-4-5-6 km ili na poweche ?? shtoto w tiq studowe mi se struwa normalno ako wse studena q karash da harchi ne malko a dosta poweche ot normalnoto !
drugo drugo .. hmmm ne znam pri karburatorite kak e .. ama ako ima neshta kato toplinen datchik naprimer .. move i ot nego da e ..
no wse pak edna diagnostika shte si kave dumata
rgdz




Тема Re: 14,5l / 100km?Kvo e t'va chudo?нови [re: idefix]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано27.01.03 22:19



i az se chudia, zashto niakoi hora, si misliat che razstoianieto ne igrae syshtestvena rolia, da ne govorime che i gradskoto ne e merodavno
nenormalnia razhod na gradsko spored vinagi e sypytstvan ot narushena normalna rabota na dvigatelia, ako niama takiva narushenia po rabotata ok, kolkoto tolkova.
gradskoto e gradsko poradi neprekysnatite uskorenia i spirania, kakto i prestoj, t.e. e syvkupnost ot razhod na prazen, hod, razhod pri uskoriavane, eventualno motormna spirachka ili ne (sistema za spirane na gorivo pri otpusnat pedal i oboroti nad niakakvi ili ne i prochie)
tezi f-ri osven che sa strogo specifichni za vseki grad (moje da ima ravnomerno dvijenie, primerno), sa mnogo zaviseshti i ot stila na karane...

shte se podkrepia s edni cifrichki (pochti verni, no ne gi gledam ot iztochnika v momenta)
za mnogotochkova injekcia:
1) prazen hod studena ~3,4 ms se otvariat djuzite
2) zagriala normalni oboroti niakakvi: 2 ms
3) zagriala riazko uskorenie 5, 6 ms
mislia che vseki moje sam da di napravi izvodite:)

ta idejata mi e che ako na dylgo razhoda si e ok, i niama vidimi problemi s dinamikata, kolata si e ok (otkym razhod gradsko:)
a pyk pri polojenie che veche ste se opoznali s kolata, si ia chuvstvash dali e ok ili ne e

br



Тема Sega shte chueshнови [re: julys]  
Автор Coupe (Дупе)
Публикувано28.01.03 13:09



Има карбуратори с Л сонда. Единият е на двигател РР. На смукача (въздушната клапа) е монтиран бърз, малкоинерционен ел. двигател, който го затваря или отваря за да регулира сместа. Вторият модел е изключително рядък, предимно за американския пазар на Голф 2. Той пуска допълнителен въздух през клапан за да регулира сместа. И в двата случая има нужда от електроника за управлението.



Тема Re: Sega shte chueshнови [re: Coupe]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано28.01.03 14:13



10x
tova e porednoto dokazatelstvo che v karburatorite e imalo oshte hliab, no ne sa se iziavili pylnocenno, poradi navlizaneto na injekciona (elektronika vs. mehanika:)

br



Тема Re: 14,5l / 100km?Kvo e t'va chudo?нови [re: julys]  
Авторdrivepro (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 20:09



Ne sym utochnil tochno na kakvi razstoqniq q karam a te sa po 3 km samo ;).Kazah che e pochti vinagi studena = malyk probeg(inache shtqh da se oplacha ot bavno zagravqne).Otidoha si golemite ledove i snegove - malko spadna i razhoda - kym 13,5.Otnosno dinamika ne moga da govorq - skoro q kupih.Dori izvyn grada ne sym zasichal za kakvo stava vypros.NO si e strqskasho 14,5 nali??Kolkoto i da ne mi iska zapochvam da se zamislqm za AGU:(.No e rano da se kaje...Shte smenq filtri, masla, shte otida na stend.Blagodarq za help-a.



Тема Re: otkrovenieнови [re: drivepro]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано28.01.03 20:33



Pi4...mai mai si e normalno za takova razstoqnie takuv razhod...:)
Znaesh li...vednuj karah BMW 320 avtomatik...Plovdiv - Kapitan Andreevo... ami na men mi se uplashi okoto - strelkata na ikonomaizera na padna pod 13-14 litra, a kato vkliu4ih na sportno karane - maleee strah - 22....i nagore
No vse pak tova e BMW...dano pri teb da se opravqt neshtata

De da beshe taka...


Тема Re: NGG dai oshte info i help PLS!!нови [re: drivepro]  
АвторNGG (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 21:21



Az ne biah tuka izvestno vreme, taka che izviniavai .Sega neshtata za lamda sondata stoiat taka :
1 Tozi datchik se namira vinagi na edno i sushto miasto - neposredstveno na putia na izgorelite gazove. Tova miasto sa izhodnite trubi, blizo ili po daleche no tam !
2 Sondata niama nishto obshto s katalizatora s izkluchenie na edin chasten sluchai ( shte ti obiasni malko po-kusno ).
3 Zadachata i e slednata - izmerva kolichestvoto kislorod v izgorelite gazove na izhoda , kato tova pokazva kolko optimalno e izgarianeto v rabotata na dvigatelia.Informaciata se podava na komputura i v nego ima programa koiato zapochva korekcia na vpruskvaneto s poveche vuzduh ili gorivo.
4 Ima neshto vajno koeto govori za tvoia sluchai- tova e che sondata ima nai goliamo znachenie pri gradsko karane. Tia uchastva nai mnogo tam, zashtoto rejima pochti ne i se meni pri dulug put ili pone ne sushtestveno. Toest razhoda na dulug put moje da e kato po katalog a na gradsko s + 2-3litra.(Pri men beshe taka)
5 Vidovete sondi sa mnogo, no osnovno dva s podgrev i bez podgrev kato s podgrev moge da se sloji na miasto bez no obratnoto NE !!
6 Temperaturata pri koiato se smenia e 50 gradusa, dvigatelia ne triabva da e studen zashtoto ima opasnost ot shupvane i tova e ujas.
7 Cenata i varira ot 100 do 300lv (pri men na A4 e 280 leva).
8 Nachina da razberesh dali raboti e kato se izmeri naprejenieto na izvodite pri rabotesh dvigatel- to triabva da se meni v ramkite 0.3 do 0.7volta. Ako ne se promenia pri podavane na gas i forsirane neshto ne e nared.Ima ciala tablica za chastichno povredena i t.n.
Posledno za chasnia sluchai katalizatora kogato e zapushen vrushta obratno izgoreli gazove ili po-tochno gi zadurja i burka izmervaneto na sondata. A kolkoto do tova i ne comp. injekcioni si imat sonda i pri drugi koli e taka . Pri AUDI 80 1992 e taka az lichno ia proveriavah !! Tova e



Тема Re: otkrovenieнови [re: 5O5GTi]  
АвторNGG (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 21:23



Vij po-gore otgovora mi na RE-dai oshte informacia.!!!



Тема Re: otkrovenieнови [re: NGG]  
Автор 5O5GTi (PEUGEOT)
Публикувано28.01.03 21:36



okay, no negovata kola ne e inj., a karburator i do kolkoto razbrah (nqkade po-nagore pisheshe) mnogo sa rqdko kolite s karburatorni dvigateli i lambda sonda.
No pri vsi4ki slu4ai shte mu e neobhodim stend. No moje i da si mu e nared kolicata...prosto tova da i e normalniq razhod.
I vse pak shte mi e interesno da razbera kakuv i e bil problema ako bude ustanoven takuv.
drivepro da pi6esh

De da beshe taka...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.