Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 11.06.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Nashte CHUDNI rodni patishta  
Авторpetroff (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 16:41



Govorim za gumi, amortesiori, motorni masla i kakvo li oshte ne. A zamisliame li se zashto povecheto neshta gi smeniame chesto-chesto i po kakvi t.nar. patishta sme prinudeni da karame? Ama tova patishta li sa mi kajete? Neosveteni, nabrazdeni ot dupki, markirovka lipsva... Che za chiy h.. gi plashtame tezi danaci, patni taksi i visoki ceni na gorivoto?

Kakvo me intersuva men, che obshtina Simeonovo e bedna i niama pari za osvetlenie, ta zamalko ne si ostavih dvete levi kolela v edin krater po ulicata kam Romansa? Osvetlenie niama, dupki navsiakade, a nie prodaljavame da plashtame vse poveche.

Che sam besen, besen sam, ama ne mi kazvayte, che vas tova ne vi zasiaga



Тема Re: Nashte CHUDNI rodni patishtaнови [re: petroff]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано17.01.03 16:54



Не съм съгласен. Колко плащаме като данък - 50 лева. Това е за масовата и най-разпространена кола. Ха сега го умножи по броя автомобили, че незнам колко са, ама едва ли са повече от 400 000. ХАйде умножаваме по 60 лева, че има малък процент с мощни автомобили, които плащат повече и се получава 24 милиона лева. Колко мислиш, че струва да се построи 1 км магистрала? Аз за съжаление не помня но сумата е зловеща. Абе може и аз да бъркам, ама не се сещам да съм плащал друго освен тази сума. Аааа верно и прегледа е 25 лева, но аз незнам тези пари къде всъщност отиват. Това са още 10 милиона.



Тема Re: Nashte CHUDNI rodni patishtaнови [re: Cherepaha]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано17.01.03 17:05



hubavo,
obache zarejdajki, chast ot parite sa pytna taksa
na www.lukoil.bg ima razbito cenoobrazuvane na gorivata...
parite ot akcizite za benzina kyde otivat?

osven vsichko drugo, ne samo otiavleno pytnite danyci sa za tazi cel... vseki danyk i pari koito vzima dyrjavata otivat v haznata, ottam se razpredeliat...

da ne govorime pyk pri vnos, mita, eventualno akcizi i prochie...

br



Тема Re: Nashte CHUDNI rodni patishtaнови [re: Cherepaha]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано17.01.03 17:09



Добре, а сега да направим една допълнителна сметка.

Аз съм дал през последната година 1600 лв за бензин. Не съм 100% сигурен в цифрите, но мисля, че 1/3 е за нЕкакъв данък екология (баси колко дървера могат да се засадят с тези пари ), 1/3 са други данъци. Дори да не са такива процентите, със сигурност над 50% от стойността е за държавата. И къде отидоха тези пари ?

Гледай "магистралата" към Пловдив - непрекъснато в кръпки ... Погледни съседите в Югославия и виж как се строят магистрали - тази към Ниш доколкото знам е почти 1м. дебелина на настилката със всичките камъни, чакъли, асфалти и прочие пластове ... При нас - малко камъни, малко асфалт и газ .... "Хартисалите" пари отиват в джобовете на разни хора, да си купят "жипче" примерно ... Бедна ти е фантазията какви пари се скатават при такива държавни поръчки ... А това, че магистралата става на дупки или се нагърчва след 3-4 години - на кой му пука ? А как се трошат колите по тези пътища - и това е един вид "косвен" данък ... А пък за кръвния данък да не говорим по-добре ...



P.S. Ето ги точните цифри от Лукойл

За 95H
произв. цена за 1 тон 655,00 лв
акциз 400,00 лв
пътна такса 180,00 лв
еко такса 24,00 лв
ДДС 252,00 лв

печалба за търговеца нещо си

А сега смятайте ....

Редактирано от Mugaga на 17.01.03 17:15.



Тема Re: Nashte CHUDNI rodni patishtaнови [re: julys]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано17.01.03 17:24



тва за горивата не го знаех....



Тема Re: Nashte CHUDNI rodni patishtaнови [re: Mugaga]  
Авторpetroff (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 18:00



Tochno v krapkite e problema, shtoto patishtata se praviat taka, che da se karpiat posle "do otkat". To, ako se napravi kato horata, dupki ne stavat i krapki vposledstvie ne se nalaga da se praviat.

V Sofia ima 5-6 dobre napraveni golemi ulici, po patishtata ima 5-6 patni uchastaka, koito sa OK, a ostanaloto e AVTOTROSHACHKI.

Kajete tova kade drugade go ima - da si plashtash i da si troshish sam kolata? Mojesh i obshtinata da dadesh pod sad, ama samo za edin sluchay znam, deto niakoy e uspial da stigne do uspeh.



Тема Re: Nashte CHUDNI rodni patishtaнови [re: petroff]  
Автор eViL (Drivers wanted)
Публикувано17.01.03 19:14



Absoliutno e taka pytishtata sa otwrat dosega ne e imalo sluchai kogato pytuwam sofia-burgas i obratno i sled tfa da nqmam pone edin skysan tampon wednyj i amortisiori predni smeniah sled edno takowa pytuwane.. drugata glupost kato pochnat sami nekfi seliani da si prawiat babuni naprawo poludiawam..



Тема Re: Nashte CHUDNI rodni patishtaнови [re: Mugaga]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано17.01.03 19:56



v avto moto imashe podobno tema...
biah posmiatal (shtoto plytnostta na benizna e ~0.75, demek 1000 litra ne sa edin ton a sa 750 kg...)

br



Тема Nedowolstwoto ti...нови [re: petroff]  
Автор The One (избраният)
Публикувано17.01.03 23:50



... e napylno oprawdano.
Az syshto mislia kato teb. No.... da bydem malko po-konstruktiwni.
Kakwo predlagame da se naprawi ?


A za taksata po magistralite i pytishtata koito shte plashtame ot 2004 godina ?
Dali towa shte gi narpawi po-dobri ?

The shroud of the darks side has fallen.


Тема Problema e malko drug...нови [re: petroff]  
Автор The One (избраният)
Публикувано18.01.03 00:06



... i toi e swyrzan s tirowete. Spored informacia ot priatel koito se zanimawa s proektirane i remont na magistrali, kogato magistralata ili pytia se proektirat to lekite koli izobshto ne wlizat w smetkite.

Problema na pytishtata sa tirowete. Te sa osnownia problem.

Wijdali li ste 30 tonna cisterna da zawiwa na asfalt prez liatoto pri 40 gradusa jega ?
Wijdali li ste kakwo stawa s asfalta ?

A policaite wzimat parichki ot tiradjiite i gi puskat da minawat.

Da ne goworim che w EU nawsiakade e zabraneno dwijenieto na tirowete prez weekend-a. A tuk.... te wzimat jertwi. I dyrjawata gubi mnogo poweche ot zagubata na hora otkolkoto da pecheli ot pytnite taksi

The shroud of the darks side has fallen.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.