Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 19.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Malko vaprosiнови  
Автор tsvet4O (непознат )
Публикувано10.12.02 23:46



Zdravejte na vsichki. Kupih si novo audi i imam niakolko vaprosa. Kolata e Audi B4 2.0 115 k.s.
1. Kakva e normalnata rabotna temperatura i sled kolko e opasno?
2. Kolata e avtomatik sas sportna predavka - kakuv e principa na sport-a? mnogo li vdiga razhoda?
3. kakuv e normalnia sreden razhod sas i bez klima?
4. pri kopcheto za puskane na klimatika ima REC. za kakvo sluzi?
mi maj tova e zasega. blagodaria vi predvaritelno!



Тема Re: Malko vaprosiнови [re: tsvet4O]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано11.12.02 11:42



Butona REC e super tupo obuznachen spored men :) Zatvarja klapite za pritoka na vuzduh otvun i vurti samo tozi v kupeto. Izpolzva se kogato iskash po-visoka ili po-niska (pri klimatik) temperatura ili ako kisnesh v tunel i e mrusen vuzduha.

Sport cedi predavkite do max. a ne gi smenja na niski oboroti kakto v standartnia rezim. Za razhoda mozesh sam da izchislish kakuv bi bil :)

Opel Vectra 2.0 115PS s avtomatik dava 12 i nagore litra gradsko i okolo 7.5l izvun pri economichen rezim bez vkluchen klimatik. Obiknovenno klimatika dobavja kilo otgore... zavisi spored men kolko e moshten kompressora mu.

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna


Тема Blagodaria ti [re: Wizi]  
Автор tsvet4O (непознат )
Публикувано11.12.02 12:45



blagodaria ti za izcherpatelnata informacia. setih se obache za oshte edin vapros. V kakvi sluchaj se izkluchva ABS-a?



Тема pleasure, pak zapovjadai! :)нови [re: tsvet4O]  
Автор Wizi (who else?)
Публикувано11.12.02 13:34



Imash onova kotino kopche ABS na tabloto!? Mojte pozdravlenia!

Spored men tova kolkoto moze da e polezno kato opcia, tochno tolkova i neprijatnost moze da ti donese! Obshto vzeto vsichko zavisi kolko dobur shofjor si, kak chuvstvash kolata si. Principno ABSa se izkluchva kogato se ruchkash i izpolzvash po-seriozno spirachkite ti. Ako dostatuchno umelo mozesh da nakarash kolata da spira togava ABSa samo shte ti prechi, zashtoto shte se vkluchva tochno togava kogato ti ne iskash.

Moj priatel Д-р Смок napisa predi sumati vreme (Jun 12 2001) slednoto vuv forumite na abv.bg:
"Insurance Institute for Highway Safety съобщава, че пътуващите в автомобил снабдени с ABS са изложени на по-голям риск от катастрофа с фатални последици, отколкото пътниците в автомобил без ABS. Причините са изцяло в шофьора обаче.
Защото:

1. Шофьорите се чувстват по-сигурно с ABS и поемат повече рискове.

2. Използват по навик техниката на "помпане" на педала, позната от времената
преди ABS или просто не натискат педала докрай от страх да не блокират колелата.

4. Реагират инстинктивно на вибрирането на педала, като си вдигат крака от него.

5. Опитвайки се да се отърват от един тип катастрофа, набивайки спирачки, въртят кормилото докато се натресат в друг тип катастрофа, тъй като колата все още частично управляема по време на рязко спиране.

6. Комбинация от всичко това, както и още неизяснени детайли.

Знам, че ще си кажете "ебати нещастниците", ама си имайте едно на ум ;-) "

Tova e! :)

---
Kruvnata mi grupa e RS4 polozitelna

Редактирано от Wizi на 11.12.02 13:37.



Тема Re: pleasure, pak zapovjadai! :)нови [re: Wizi]  
Автор tsvet4O (непознат )
Публикувано11.12.02 16:37



da, viarno e tova... ima si logikata.. osobeno za chuvstvoto na zashtitenost i riska :)) naistina ABS-a se vkluchva i v momenti, kogato az ne iskam.. v sashtoto vreme ABS mi e spasiaval zivota liatoto s edno dr. audi. ako ne beshe toj, shtiahme da udarim edna kola s nad 150... taka che se radva, che go ima, no moze bi poveche za suhi nastilki. Blagodaria ti oshte vednaz!



Тема Re: Malko vaprosiнови [re: tsvet4O]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано11.12.02 17:05



Аз съм с B4 2.0E 16V (двигател 6A). Ето някои от отговорите, които мога да дам:

1. Сменил съм почти цялата охладителна система тази година (да еба тъпите италианци, как успяват така да ги съсипят тези коли ?!) - радиатор, парно, преливно казанче. Температурата ми обикновено се държи около 87-88 градуса (доколкото може да се вярва на индикатора на таблото) и се качва макс. до 95 градуса при каране в задръствания. Става дума за нормално каране - не съм я пържил на много високи обороти дълго време.
Смятам, че спокойно може да ти се качи до 100-105 градуса без опасност за автомобила. Нагоре вече не е много добре ....

2. Нямам никакъв опит с автоматиците на Audi. Съжалявам

3. Виж

. Никъде не се споменава дали този разход е с включен климатик, така че смятай най-лошия вариант - с изключен. Естествено тези данни са за нов автомобил в идеално техническо състояние, каран с качествен бензин.

4. Гледам вече са ти отговорили на въпроса. Единствено мога да добавя, че вероятно REC идва от "Recycle" ("рециклиране" на въздуха - върти само въздуха вътре в купето)


P.S. Не знам доколко си много наясно с поддръжката на автоматична скоростна кутия. Май в темата "Ot avtomatik njama da sljaza" малко по-надолу бяха писали разни неща по въпроса. Може да погледнеш и в архива на клуба.

Редактирано от Mugaga на 11.12.02 17:09.



Тема Re: Malko vaprosiнови [re: tsvet4O]  
Автор Oly (ентусиаст)
Публикувано11.12.02 19:18



REC - Recirculate - да върти въздуха в купето (при преминаване през тунели и подземни паркинги

-Oly-


Тема ZA ABS?нови [re: Oly]  
Авторtsvet4O (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 10:03



koga se izkluchva?



Тема Re: Malko vaprosiнови [re: tsvet4O]  
АвторPesho (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 00:43



Аз съм със същата кола като твоята, само дето е без климатик.
1. Обикновенно на извънградско Т е точно 85 градус, градско 90, а на място на задръствания и тем подобни 95.
2. Ами Wizi вече обясни май - в книжката е написано, че просто сменява предавките по-различно - сменя на по-горно по-късно и на по-долна по-рано най-общо казано.
3. Не съм го мерил поотделно. Честно казано само веднъж съм го засичал и то беше 10.5/100 литра смесено, като става въпрос пълнене на резервоара и каране докато свърши. Винаги така прецедирам - дойде ли до червените сектори пълня и пак.
4. С това копче и аз си играх първите няколко седмици и след това ми омръзна. В момента съм го оставил на АБС и си върши работа, на два пъти ми е помагал - при първия при рязкото натискане на спирачките колата просто си остана напълно управляема и ми помогна да избера в коя посока да избегна "заблудената кака"
Приятно "возене"



Тема Re: Malko vaprosiнови [re: Pesho]  
Авторtsvet4O (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 11:34



Blagodaria ti. mislia, che veche vsichko mi e iasno. kolata e zestoka...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.