Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 27.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Размисли за смяна на маслонови  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.12.02 14:14



Сменям масло на 10'000 км. Още 500 км и стават поредните.
Обемът на маслото е 4 литра. Досега съм долял 2.5 литра.

Идеята е, че маслото ми в момента не е на 10'000 км или поне не цялото.
Дали може да се изкаже безвредна теория, че мога да карам още 1-2-3 хиляди например с тази смес от масло.

ПП1: Доливам заради високи обороти на дълъг път и вероятно заради малко по-голям харч от нормалния.
ПП2: Не ми казвайте направо да не се циганя и да си сложа ново масло. Тук става дума да помислим заедно по темата и ако извода е, че не е гот ще си сменя маслото веднага.



Тема Dobra Temaнови [re: Spidercho]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано03.12.02 14:23



Zasto smenqme masloto pone spored men

1.Zastoto masloto sys techenie na vremeto (period ot vreme)*(rabotni chasove)*(temperatura na eksplataciq)*(etc) poleka leka degradira ,gubi si viskoziteta i nakraq se presicha

2.Zastoto dori i izpolzvaneto na dobri filtri ,ne garantira che chastici pod 20mikrona nqma da plavat vyv masloto ,iztocvaneto na staroto maslo ili slaganeto na ByPass filtar moze samo da gi premahne.

I po tocnka 1 ,i po tocka 2 tova che si dolival maslo vyv granicite na okolo 50% ot obstiq obem (govorim za PluSintetika po moi spomeni?) ,ne moze i ne trqbva da ti promeni intervala za smqnata.



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Spidercho]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 14:32



Spider, то ние кво мислим по въпроса е едно, ама какво мисли по въпроса масления филтър на Couppe-то ти е по-важно

Освен да го свалиш, да го промиеш с нафта и пак да го сложиш. Бъзикам се де, да не се обидиш

С една дума: "сменяй"!

Пък и на к'вито обороти да я караш (сигурно я издуваш, не се и съмнявам) и колкото и да смятаме че този "разход" на масло е "в нормата", мисля че една смяна на т.н. "гумички" на клапаните няма да ти се отрази зле. Ако ти се прежалват 50-70 кинта, де ...



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Spidercho]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 14:38



Теорията че високите обороти водят до разход на масло не ми изглежда реалистична - моята 90тка грам не е похарчила, а аз си карам най-редовно на 4-5000 оборота.

Не знам дали зависи от това какво е маслото. И аз съм пред смяна.



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: BullDog]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.12.02 14:41



Смея се на глас тука ох за тая нафта

Лорда с тия частици и микрони вече ме светна какво е положението.

А относно филтъра - ше го еба във филтъра ше го еба - изобщо няма думата- да филтрира и да си трае, защото е за S2 и е почти 30 кинта - ше го еба



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Nero]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.12.02 14:45



Аз имам предвид лятото да караш един час с 5500 оборота, например. Такива режими.



Тема Re: Dobra Temaнови [re: LordDigital]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.12.02 14:49



Това с микроните ме убеди вече



Тема Прав си:)нови [re: Spidercho]  
АвторOpelist (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 14:57



При мойта каручка 1.3 с 3 литра масло доливам 400 грама на 8000км(тогава го сменям), т.е разхода е нищожен.
Обаче през лятото отиване до морето + връщане с доста жега по магистралата (предимно каране на 70-80% от максималната скорост) пак изгори 400 грама но за 2000км,т.че има значение от оборотите.
Мисля че ако е пълна синтетика няма да се държи така но не съм сигурен.
И ако спестяваш от масло .. нищо добро не те чака:)))))



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Spidercho]  
Авторstax (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 14:57



Gonzales, batka, smeniash s liqui Moly 10W40 sega sa 5 kila za 41 lv napravo dalavera ti redim i si e nemsko otsekade



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Spidercho]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 15:18



Това лято ходих веднъж до Ботевград и обратно с почистваща добавка в бензина и държах умишлено предимно на 4та, при 5500-6000 оборота.

Иначе съм на 5та и при хубаво време гледам да карам с около 170-180 на магистрала - не знам колко оборота са.

The One веднъж изяви желание да обясни защо се харчи маслото




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.