Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 27.09.24 
Автомобили
   >> Audi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Размисли за смяна на масло  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.12.02 14:14



Сменям масло на 10'000 км. Още 500 км и стават поредните.
Обемът на маслото е 4 литра. Досега съм долял 2.5 литра.

Идеята е, че маслото ми в момента не е на 10'000 км или поне не цялото.
Дали може да се изкаже безвредна теория, че мога да карам още 1-2-3 хиляди например с тази смес от масло.

ПП1: Доливам заради високи обороти на дълъг път и вероятно заради малко по-голям харч от нормалния.
ПП2: Не ми казвайте направо да не се циганя и да си сложа ново масло. Тук става дума да помислим заедно по темата и ако извода е, че не е гот ще си сменя маслото веднага.



Тема Dobra Temaнови [re: Spidercho]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано03.12.02 14:23



Zasto smenqme masloto pone spored men

1.Zastoto masloto sys techenie na vremeto (period ot vreme)*(rabotni chasove)*(temperatura na eksplataciq)*(etc) poleka leka degradira ,gubi si viskoziteta i nakraq se presicha

2.Zastoto dori i izpolzvaneto na dobri filtri ,ne garantira che chastici pod 20mikrona nqma da plavat vyv masloto ,iztocvaneto na staroto maslo ili slaganeto na ByPass filtar moze samo da gi premahne.

I po tocnka 1 ,i po tocka 2 tova che si dolival maslo vyv granicite na okolo 50% ot obstiq obem (govorim za PluSintetika po moi spomeni?) ,ne moze i ne trqbva da ti promeni intervala za smqnata.



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Spidercho]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 14:32



Spider, то ние кво мислим по въпроса е едно, ама какво мисли по въпроса масления филтър на Couppe-то ти е по-важно

Освен да го свалиш, да го промиеш с нафта и пак да го сложиш. Бъзикам се де, да не се обидиш

С една дума: "сменяй"!

Пък и на к'вито обороти да я караш (сигурно я издуваш, не се и съмнявам) и колкото и да смятаме че този "разход" на масло е "в нормата", мисля че една смяна на т.н. "гумички" на клапаните няма да ти се отрази зле. Ако ти се прежалват 50-70 кинта, де ...



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Spidercho]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 14:38



Теорията че високите обороти водят до разход на масло не ми изглежда реалистична - моята 90тка грам не е похарчила, а аз си карам най-редовно на 4-5000 оборота.

Не знам дали зависи от това какво е маслото. И аз съм пред смяна.



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: BullDog]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.12.02 14:41



Смея се на глас тука ох за тая нафта

Лорда с тия частици и микрони вече ме светна какво е положението.

А относно филтъра - ше го еба във филтъра ше го еба - изобщо няма думата- да филтрира и да си трае, защото е за S2 и е почти 30 кинта - ше го еба



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Nero]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.12.02 14:45



Аз имам предвид лятото да караш един час с 5500 оборота, например. Такива режими.



Тема Re: Dobra Temaнови [re: LordDigital]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.12.02 14:49



Това с микроните ме убеди вече



Тема Прав си:)нови [re: Spidercho]  
АвторOpelist (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 14:57



При мойта каручка 1.3 с 3 литра масло доливам 400 грама на 8000км(тогава го сменям), т.е разхода е нищожен.
Обаче през лятото отиване до морето + връщане с доста жега по магистралата (предимно каране на 70-80% от максималната скорост) пак изгори 400 грама но за 2000км,т.че има значение от оборотите.
Мисля че ако е пълна синтетика няма да се държи така но не съм сигурен.
И ако спестяваш от масло .. нищо добро не те чака:)))))



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Spidercho]  
Авторstax (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 14:57



Gonzales, batka, smeniash s liqui Moly 10W40 sega sa 5 kila za 41 lv napravo dalavera ti redim i si e nemsko otsekade



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Spidercho]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 15:18



Това лято ходих веднъж до Ботевград и обратно с почистваща добавка в бензина и държах умишлено предимно на 4та, при 5500-6000 оборота.

Иначе съм на 5та и при хубаво време гледам да карам с около 170-180 на магистрала - не знам колко оборота са.

The One веднъж изяви желание да обясни защо се харчи маслото



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Nero]  
Автор Oly (ентусиаст)
Публикувано03.12.02 15:42



Ja objasnete zashto se harchi masloto shto mojta ne harchi.... 15000 maslto ne e mrydnalo ne trjabwa li da harchi pomalko da rechem 1l na 10000km. ot gornija beleg do dolnija ...
a kolata ne e nowa 160,000km??

-Oly-


Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: stax]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.12.02 15:44



Сасега съм принципен на темата малсо





Тема Мисля че не трябва да се мисли много!нови [re: Spidercho]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 16:19



Хората казват:
Ако маслото ти е да кажем полусинтетика - не трябва да надвишаваш 10 000 км.
Просто не е ясно какви са му качествата след тоя пробег (както каза по-горе LordDigital - кво ли е станало с тия молекулки, един господ може да ти каже). По-добре е да извадиш пари за смяна на филтри и масла, отколкото повече пари за нещо по-сериозно.

И по-скоро съм сконен сега преди зимата да си сменя маслото с ново макар и да съм минал около 8000 км. Така мисля аз.
(Да им се не знае и молекулките)



Тема Re: Размисли за смяна на маслонови [re: Spidercho]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 19:36



mojesh da si narushish principa.. predopolagam stax ne prodava liki-moli 4e da te obejdava

mnoo e gotino masloto! a i ne sam 4ul da ima menteta, a i e s takav cviat, 4e sha e trudni4ko da se nalee M10D

az oba4e se 4udia dali da ne probvam 5W40 pri sledvashtata smiana, koiato za men e sled 1500-2000km.
makra 4e kato popitah edin friend, deto e svetnat otnosno tia neshta - "Abe kako shte kajesh, ako si smenia masloto sas sintetika 5W40?"
a toi mi kaza - "Mi shte si prasnesh parite na viatara", predpolagam imashe predvid 4e govorim za stara kola i hubavi kilometri probeg :)



Тема Re: Dobra Temaнови [re: Spidercho]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано04.12.02 01:14



To tez 20 microna sa sravnitelno lesni za razbirane - okolo 1/4 ot choveskia kosym:)

Ela da vidis kvo stava tuka kato sega veche sintezirame na 0.18microna koeto e okolo 1/700 ot choveski kosym:P

Mezdu drugoto tezi koito ne smenqt maslo ,karat pylna sintetika sys sub 2 micron byPass filtri ,i pravqt redovni inspekcii za systoqnieto na masloto. Celata rabota obiknoveno izliza prekaleno skypa za leki koli ,no za razni MagarCedes Vlekachi si zasluzava stoto za tqh trebat po 2-3 kofi maslo:))



Тема Бих казал нещо и аз.нови [re: Spidercho]  
Автор Kocьo (непознат)
Публикувано04.12.02 08:15



Производителите на двигатели препоръчват смяната на маслото да става не само по изминати километри, но и по време- без значение какво е маслото- минерално, полусинтетика или пълна синтетика. За повечето автомобили срокът на експлоатация на маслото не надхвърля една година. Това е така, защото колкото и малко да е работило маслото, то процесите на окисляване и промяна на структурата му /стареене/ са започнали още с първото запалване на двигателя и контакта /премесването/ на новото масло с отложенията от старото. Това важи в най-голяма степен за двигателите изразходващи масло. При тях процесът на навлизане на маслени пари в цилиндрите и обратно- на гориво, окиси и сажди в картера /респективно в маслото/ е доста по-интензивен, което води до по-интензивно стареене на маслото. Както се казва "На една каца с мед й стига една лъжица лайна". Всички производители на двигатели препоръчват пробег и време, както вече казах за смяна на маслото, като добавят и едно "АКО". Ако двигателят се експлоатира при по-тежки условия /каране продължително време на високи обороти; каране предимно в градски условия; каране предимно на малки разстояния със студен двигател с чести пускания на същия; каране в нискотемпературни, запрашени или други видове "тежки" атмосферни условия; каране по планински или други терени, където двигателя се подлага на по-интензивни натоварвания и т. н/, то пробегът или времето за смяна на маслото /зависи кое ще достигне първо до лимитиращата си стойност/ трябва да се съкратят наполовина. Бих добавил и последното: в такива случаи се прапоръчва и по-често извършване на промивка на двигателя преди смяната на маслото.



Тема Другите описаха...нови [re: Spidercho]  
Автор The One (избраният)
Публикувано04.12.02 10:14



... почит всичко. Най-вече заради филтъра и молекулната структура на маслото.
Аз само мога да подкрепя тези мнения с един пример, които може да го направиш в домашни условия.

Налей в един тиган олио. Изпържи няколко пъти картофки, риба или тиквички или каквото там може да се пържи. След няколко пъти, олиото ще намалее. Долей отново олио в тигана. Сега наблюдавай внимателно, дали олиото в тигана ще си върне първоначалното качество.
Ако пък го направиш това с доливането няколко пъти... резултата ще е особено ясен.

Wipe them out! All of them!


Тема Ето тук:нови [re: Nero]  
Автор The One (избраният)
Публикувано04.12.02 10:25





Wipe them out! All of them!

Тема Янови [re: stax]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 10:27



дай малко кординати за това масло. Че цената е прилична.



Тема И на мен ми го набутваха тоя.нови [re: Spidercho]  
Автор The One (избраният)
Публикувано04.12.02 10:27



Бош бил... Незнам си какъв бил.
За А80 струва 7 лева за А90 бил 30 кинта.

Ха сега да го духат. Аз ходя и си купувам от Хр.Ботев или от друго място. Струва само 8-10 лева.

Защото тоя го дават за S2 затова е толкова скъп. Да не си мислиш, че се различава много от моя дето е 8 лева.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Другите описаха...нови [re: The One]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано04.12.02 10:39



Това с олиото ми хареса, доста добър пример

и според мен трябва Spidercho да си смени маслото,особено като прочетох за какви обороти става въпрос и ми се зави свят



Тема Оборотите не оказват влияние.нови [re: AudiV6]  
Автор The One (избраният)
Публикувано04.12.02 10:45



Или поне не директно върху качеството на маслото.
Основният проблем на маслото (както и на олиото) са загряването и изстудяването.
Иначе, оборотите влияят върху разхода, тъй като по-високите обороти водят до по-високи картерни газове. Също така по-високо триене и по-висока температура на маслото.

Че то аз моята ако не я изпържа до 6200 един път в месеца, значи не съм я карал тоя месец :)) :))

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Оборотите не оказват влияние.нови [re: The One]  
Автор AudiV6 (verter)
Публикувано04.12.02 11:14



Е,ако е един-два пъти в месеца е добре,но аз оставам с впечатление,че някои коли се пържат нон-стоп,което за моите представи и разбирания си е живо кощунство
Сигурно няма нищо лошо,кой каквото му е на кеф,ама аз не го разбирам



Тема Благодаря!нови [re: The One]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 14:06



Това го бях пропуснал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.